Audiohobby.pl

Magnetofon

Radmar

  • 1138 / 5909
  • Ekspert
07-01-2017, 20:28
Ja pikolę

No to Technicsów zabraknie jak tak dalej pójdzie.

Mirek, nie możemy też zapominać, że Artekk też się do tego grona zalicza. W końcu użytkuje mojego (w przyszłości) RS-M95. :)))))
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

AUDIOTONE

  • 9400 / 5845
  • Ekspert
07-01-2017, 20:32
A ja właśnie sobie przypomniałem że miałem pokazać wam jaki fantastyczny prezent (nie chwaląc się wcale) dostałem pod choinkę od mojej ładniejszej połowy. Najnowsza Enya (Dark Sky Island) z 2015 roku, dla mnie super bo nie ukrywam lubię jej klimaty.

Poniżej kilka zdjęć z sylwestra, tak bawiliśmy się przy muzyce z kaset i dobrze bo musiałem rozruszać trzy piątki i setkę.


A teraz właśnie nagrywam sobie Sarę K.  - Play on words - z 1994 roku, a zrobione na SACD w roku 2004 którego posiadam kopię i właśnie leci sobie na tasiemkę....   :) miodek
Zdjęcie na samym dole, nagrywane kasety na wole roboczym od nagrywania.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 2986
  • Ekspert
07-01-2017, 20:40
A ja właśnie sobie przypomniałem że miałem pokazać wam jaki fantastyczny prezent (nie chwaląc się wcale) dostałem pod choinkę od mojej ładniejszej połowy. Najnowsza Enya (Dark Sky Island) z 2015 roku, dla mnie super bo nie ukrywam lubię jej klimaty.

Poniżej kilka zdjęć z sylwestra, tak bawiliśmy się przy muzyce z kaset i dobrze bo musiałem rozruszać trzy piątki i setkę.


A teraz właśnie nagrywam sobie Sarę K.  - Play on words - z 1994 roku, a zrobione na SACD w roku 2004 którego posiadam kopię i właśnie leci sobie na tasiemkę....   :) miodek
Zdjęcie na samym dole, nagrywane kasety na wole roboczym od nagrywania.

Wojtku

Rozruszać trzy piątki i setkę. "Setką" rozumiem - He he he.

Ja nie mam setki ale trzy piątki to mam i to dwie Technola i Sonego, choć nie taką jak Twoja 555 !

Apropo Fajny prezencik się Tobie dostało. Japońskie wydanie w dodatku !!

Wow !!!

Pogratulować tylko.

Ja też lubię takie klimaty.

Moya Brennan - sister Enyii - też lubię i mam nie pamiętam ale jakąś pozycje na CD.


Sary K jeszcze nie znam "osobiście", ale spróbuje gdzieś JĄ wygrzebać.

Szkoda, że tylko posłuchać. !!!

He he he
« Ostatnia zmiana: 07-01-2017, 20:51 wysłana przez eMandDe »

eMandDe

  • 2204 / 2986
  • Ekspert
07-01-2017, 20:42
Ja pikolę

No to Technicsów zabraknie jak tak dalej pójdzie.

Mirek, nie możemy też zapominać, że Artekk też się do tego grona zalicza. W końcu użytkuje mojego (w przyszłości) RS-M95. :)))))

No to już na pewno zabraknie !!!

Dobrze, że sobie jednego prawie zaklepałem.

He he he

A tak apropo to nie żal Ci tego decka ?

No chyba, że masz dwa ?

Najważniejsze, że trafił do Artka, a nie do jakiegoś handlarza.

Artkowi gratuluje pięknego decka.
« Ostatnia zmiana: 07-01-2017, 20:50 wysłana przez eMandDe »

Radmar

  • 1138 / 5909
  • Ekspert
07-01-2017, 20:55
Enya to moja ulubiena jest. :)

Mirek, żal mi jest, że jeszcze go u mnie nie ma, bo on ma być mój dopiero wtedy jak się Arturowi znudzi. :) A coś długo mu się znudzić nie może. Hehe. :-D

Jak Artur to przeczyta, to padnie. :)))
« Ostatnia zmiana: 07-01-2017, 20:58 wysłana przez Radmar »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

eMandDe

  • 2204 / 2986
  • Ekspert
07-01-2017, 21:12
Enya to moja ulubiena jest. :)

Mirek, żal mi jest, że jeszcze go u mnie nie ma, bo on ma być mój dopiero wtedy jak się Arturowi znudzi. :) A coś długo mu się znudzić nie może. Hehe. :-D

Jak Artur to przeczyta, to padnie. :)))

A to Cie trochę źle zrozumiałem - myśłałem, że kiedys wcześniej jemu właśnie sprzedałeś

He he he

No to teraz Artekk padnie - na pewno

Artekk - trzymaj się mocno !!!

Widzę, Radmar, że nieźle masz zaawansowaną tę chorobę.

No no.

Ja też sobie dzisiaj coś kupiłem ale nie  powiem co, dopóki nie przyjdzie do mnie, tj nie przyjedzie pocztą.

He he he

No i będzie działał  !

Tj. pieścił moje uszy.

Oczywiście !

Oczy to raczej nie.

No bo ładna miska jeść nie da. Prawda ?

Ach te brzydkie Technicsy.

He he he


AUDIOTONE

  • 9400 / 5845
  • Ekspert
07-01-2017, 21:31
Ach te brzydkie Technicsy.



No także ich nie znoszę, wręcz bym powiedział że jestem przeciwnikiem Technics-a odnośnie magnetofonów a na ebay-u.uk jest ich sporo. Ale czasem z cenami także głupieją, ale to rzadko. Jeśli ktoś jest cierpliwy to kupi fajną maszynkę za nie ekstremalne pieniążki do małego remontu jak mi się teraz właśnie trafiło kilka godzinek temu.

A Artkowi to współczuje bo już chyba każdy się czai na jego 95-tke....... Ale nie ukrywam że posłuchałbym tego wielkoluda :)

Słuchałem kiedyś RS-9900 na sprzęcie towarzyszącym u znajomego-znajomego za grube "pandy" (czyt. Funty),
I po konfrontacji z moim wtedy Pionkiem T-1100-S grającym bez układu redukcji szumów żeby było w miarę podobnie bo RS-9900 niema ani C, DBX itp. Tam jest tylko Dolby B. To muszę przyznać że się magnetofon RS-9900 mechanicznie zbudowany super, kupa stali precyzyjna mechanika, ale już dźwiękowo niestety lata robią swoje, sądzę że RS-9900 jest dźwiękowo podobny do RS-B705-tki. Ale wiem, że to nie te lata ale coś podobnie brzmiącego właśnie trafiło mi się później czyli RS-B705-tce. Czyli magnetofon grający przeciętnie, ale nie męczy, i taki jest RS-9900. No niestety dla mnie Technics RS-9900 jest magnetofonem typowo kolekcjonerskim, na pewno nie użytkowym. Ale chętnie bym przytulił takiego RS-9900 dla samej chęci posiadania, i cieszenia oka.

Ale się rozpisałem...
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 2986
  • Ekspert
07-01-2017, 21:54

......

Ale się rozpisałem...


Ale się rozpisałeś Wojtku


He he he

A o takim 9900 to nawet nie słyszałem choć mam trochę tych wiosen !

Musze coś poszukać na temat bliżej.

...............

Artek

Pilnuj się i ubezpiecz dobrze tego decka !!!

He he he.


A może Artek coś nam napisze o tym decku ?
Jak wg Niego gra ?. Do czego by Go przyrównał ? etc,


A także

Ja długo go posiada ?
I czy już mu się znudził ?

He he he

Radmar

  • 1138 / 5909
  • Ekspert
07-01-2017, 22:29
A Artkowi to współczuje bo już chyba każdy się czai na jego 95-tke...

O nie, nie, nie, nie. Obowiązuje lista kolejności, a ja się z niej wcale nie wypisuję. :)))))

Artur, trzymaj się jak będziesz to czytał, bo ja sam już ledwie wytrzymuję. I mimo, że trzymam się kurczowo obiema rękami to prawie mnie z krzesła zrywa. :)))
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

AUDIOTONE

  • 9400 / 5845
  • Ekspert
07-01-2017, 22:33
Najlepsza jest ta końcówka czy mu już się znudził.................. hahahahah :)
Myślałem że opluje sobie monitor...Mirku sądzę że Artur to czyta i mówi tak ....ja wam dam czaicie się na mojego Technichola knujecie iście szatański plan by tylko przejąć... heheh i ...................................


















................................... i ma rację :) heheheheh :)
Też bym go przejął. Ja mam za daleko do Artura i nie mogę wpaść ze swoimi zabawkami do niego.



Ale takie spotkanie na "neutralnym" gruncie ..... jak sądzicie ?
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Radmar

  • 1138 / 5909
  • Ekspert
07-01-2017, 22:50
U mnie jest neutralny grunt. Wszystkie magnetofony można bezpiecznie zostawić. :)))

Edit:

PS.
Spadłem z krzesła, gdy przeczytałem to co przed chwilą napisałem.
« Ostatnia zmiana: 07-01-2017, 22:52 wysłana przez Radmar »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

bąbel

  • 7 / 2690
  • Nowy użytkownik
07-01-2017, 23:00
Kolego Radmar jak masz serwisówke to chętnie skorzystam.

Radmar

  • 1138 / 5909
  • Ekspert
07-01-2017, 23:08
Jest na Twoim mailu, którego kilka postów wcześniej podałeś. :) Wysłałem już nieco wcześniej.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

eMandDe

  • 2204 / 2986
  • Ekspert
07-01-2017, 23:17
U mnie jest neutralny grunt. Wszystkie magnetofony można bezpiecznie zostawić. :)))

Edit:

PS.
Spadłem z krzesła, gdy przeczytałem to co przed chwilą napisałem.

Dobre Radmar.

Bardzo dobre, ale u mnie bardzo dobry grunt dla technicsów.
A tam, Nie będę taki. Już mi mało brakuje do kolekcji.

He he he

nano

  • 9079 / 4998
  • Ekspert
07-01-2017, 23:23
slucham wlsnie sobie 1 deck  technicsa ..
ale  2 deck naprawiam


nad 6325
z powodu sierczystego mrozu
caly dzien dlubalem


I ZNALAZLEM CO JEST
gleba


widzicie  zaraz film
a niech mnie


czyli musze poswiecic  duala    eee 
a nie chcialem


« Ostatnia zmiana: 07-01-2017, 23:29 wysłana przez nano »