Audiohobby.pl

Magnetofon

bąbel

  • 7 / 2690
  • Nowy użytkownik
07-01-2017, 15:22
Próbę już miałem z suneła się zębatka z ośki napędowej silnika przed świętami i dałem rady. Musiało się to wydarzyć jak próbowałem dobrać się do przycisków,odkręciłem płytę główną ale poległem  na płytkach za wyświetlaczem.Odkręciłem je ale ze strony gdzie są potencjomerty  coś trzymało,bałem się że coś się złamie i poskładałem go .W pierwszym poście wkradł się  błąd magnetofon to rocznik 1989.

eMandDe

  • 2204 / 2986
  • Ekspert
07-01-2017, 16:44
Co do tego Technicsa RS B 100 z dawnej aukcji to podobna sprawa Wojtku, ale to prawda , są gusta i guściki.

Mnie na to upiększanie nie złapie.

A poza tym to oczywiście do pana A.... nic nie mam.

A tu kolejny ktoś od wzbogacania decków
http://sprzedajemy.pl/onkyo-integra-ta-2250-drewniane-boki-deck-magnetofon-rarytas-nr40610687
 i tu znowu wersja dla alle .... drogowiczów.
http://allegro.pl/onkyo-integra-ta-2250-drewniane-boki-deck-rarytas-i6672100447.html

Cena oczywiście za machoniowe boczki !

He he he

Próbę już miałem zsunęła się zębatka z ośki napędowej silnika przed świętami i dałem rady. Musiało się to wydarzyć jak próbowałem dobrać się do przycisków,odkręciłem płytę główną ale poległem  na płytkach za wyświetlaczem.Odkręciłem je ale ze strony gdzie są potencjometry  coś trzymało,bałem się że coś się złamie i poskładałem go .


Bąbel

Dasz rade Nie można się załamywać, ale to już postęp,
Jak dojdziesz do problemu to pytaj kolegów. zrób zdjęcie, ktoś na pewno Ci pomoże.


.........................

No i złapał się ktoś a handlarz pomnożył swój wkład o 150 procent.

Tu kupił:

http://allegro.pl/magnetofon-jvc-kd-d4-nr-u154-i6655974027.html#thumb/1

a tu sprzedaje pod innym loginem:

http://allegro.pl/jvc-kd-d4-100-sprawny-malo-spotykany-i6669913103.html#thumb/1


I jeszcze śmiał napisać "mało spotykany"

A niedawno sam go spotkał ! Tylko że bez wtyczki. (Na swoich fotkach już wtyczki nie pokazał. Widocznie zbyt droga była)

He he he.

A wcześniej przed nim przestrzegałem.

Widocznie kupujący nie czyta naszego forum, albo ma kasy za dużo ?

Gratuluje tego drugiego.

Koledzy, zacznijmy uczyć się od najlepszych i wystawiać swoje decki za 250 procent ceny za jaką chcemy sprzedać.

Może handlarze przestaną kupować ?

Dobre co ?.


Z tym mu tak dobrze nie idzie.

Tu próba sprzedaży:

http://allegro.pl/jvc-kd-d55-100-sprawny-vintage-jedyny-na-allegro-i6665700828.html

http://allegro.pl/jvc-kd-d55-100-sprawny-vintage-jedyny-na-allegro-i6584501954.html

A tu nabytki:

http://archiwum.allegro.pl/oferta/magnetofon-kasetowy-jvc-kd-d55-nr-s134-i6202801578.html

http://archiwum.allegro.pl/oferta/magnetofon-jvc-kd-d55-nr-u729-i6449163224.html

A to koleś kombinuje. A to inny login a to cena raz niższa raz wyższa. Wiem, wiem ?

Nie sprzeda ponieważ nie napisał "MAŁO SPOTYKANY" !!!

He he he

A tu propozycja dla handlarza:

http://allegro.pl/magnetofon-jvc-kd-v200-nr-u216-i6669115750.html

NIEEEEE

Tego nie kupi !!! Choć "włącza się, wyświetla, gra , przewija ! No i ma wtyczkę !.

.....


Na tym po prostu nie da się zarobić, za słaby model.

No pośmiejcie się trochę ze mną koledzy.

He he he

Na pewno nie uśmiechnie się ten o którym mowa, a czyta !
No chyba, że ze mnie bo o tym pisze albo dlatego, że opija zyski.

Mam cicha nadzieję, że nie uraziłem tym nikogo z tego forum. Bo w innym razie mam przerąbane.

Z drugiej strony gratuluje temu komuś takiego biznesu.

A jak potrafi tak mnożyć kasę to niech spróbuje tutaj:

http://allegro.pl/nakamichi-dragon-legenda-i6669240620.html

« Ostatnia zmiana: 07-01-2017, 18:15 wysłana przez eMandDe »

AUDIOTONE

  • 9400 / 5845
  • Ekspert
07-01-2017, 18:14
Mirku to co się dzieje teraz na "aledrogo" to jest jakiś bum z tego co widzę. Nigdy się nie przyglądałem aż tak bardzo. Poza tym na "aledrogo" nie kupowałem już bardzo długo jakieś 20 lat...

Tak na marginesie, miałem się ograniczać w zakupach magnetofonów a jednak znów kupiłem.... jaki jestem nie szczęśliwy..... :( dosłownie rozpacz... hehe :) Jak dojdzie a dojdzie na pewno to go pokażę . Nano tak nie przepada za Technics-ami , a sam przygarnął dwie sztuki 707  (też bym tak zrobił) , ja też strasznie nie lubię Technics-a i znów go kupiłem...a jaki to napisze jak dojdzie, będzie bardziej tajemniczo   :) ... hahahahah :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Radmar

  • 1138 / 5909
  • Ekspert
07-01-2017, 18:24
Jeden kolega to kupił nawet bardzo podobny deck, tylko po to żeby wspólnie ze mną naprawić mojego.
Jestem MU dozgonnie wdzięczny.

A drugi kolega, do tej pory tego magnetofonu używa z powodzeniem i jest z niego bardzo zadowolony. :)))

Mirek, Wojtek, mam dokładnie te same odczucia w kwestii nóżek, które Pan Andrzej dokłada do sprzętu. Moim zdaniem również to psuje wygląda. Grundig CF-5500 2 bardzo mi się podoba, ale z tymi dołożonymi nóżkami no ni cholery. Tak samo JVC, który też ma dołożone nóżki. Ale wiem, że jak ktoś jest zainteresowany sprzętem od Pana Andrzeja, to może te nóżki zdemontować przed sprzedażą.

Wojtek, te nóżki w RS-B100 z Allegro, to były od Sony takie słoniowate.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

eMandDe

  • 2204 / 2986
  • Ekspert
07-01-2017, 18:26
Mirku to co się dzieje teraz na "aledrogo" to jest jakiś bum z tego co widzę. Nigdy się nie przyglądałem aż tak bardzo. Poza tym na "aledrogo" nie kupowałem już bardzo długo jakieś 20 lat...

Tak na marginesie, miałem się ograniczać w zakupach magnetofonów a jednak znów kupiłem.... jaki jestem nie szczęśliwy..... :( dosłownie rozpacz... hehe :) Jak dojdzie a dojdzie na pewno to go pokażę . Nano tak nie przepada za Technics-ami , a sam przygarnął dwie sztuki 707  (też bym tak zrobił) , ja też strasznie nie lubię Technics-a i znów go kupiłem...a jaki to napisze jak dojdzie, będzie bardziej tajemniczo   :) ... hahahahah :)

Wojtku

Pisze tak o tym gdyż to tacy jak ten gość napędza ceny na alle ... a sprzęt wiadomo skąd - z ZACHODU !

To że nie kupujesz na alle.... to dobrze

I my musimy się przesiąść na inny portal z porządnym sprzętem.
Zresztą już niedługo wszyscy tam będziemy z zakupami bo ceny na alle... już są zachodnia, a sprzęt też zachodni, tylko ze ze śmietnika.

Ci którzy robią na nim biznes niech znajda drugich takich, którzy od nich go kupia.
Pewnie, jeszcze długo takich "leszczy" będą znajdować.


..........


Apropo zakupu.

Je też zawsze płaczę jak kupię.

He he he

a tak poważnie to jakieś bum to jest === >  ale na Technicsy.

Nano, Ty Wojtku, ja - no może ktoś inny tez a się jeszcze nie pochwalił.

A zakupu oczywiście gratuluję Tobie. Wiem, że to jakiś wypas będzie i nasz Technole obok Twojego to zbledną z tego "brązu"

Jeszcze raz gratuluje.

A co do zakupów też muszę się pooglądać gdzieś po świecie.

Mam tylko problem z tym płaceniem.

He he he

Nie chodzi o kasę a o zasady.

A może wśród tych rekinów znajdę jakąś szprotkę, której nikt nie zechce ?
« Ostatnia zmiana: 07-01-2017, 18:43 wysłana przez eMandDe »

Radmar

  • 1138 / 5909
  • Ekspert
07-01-2017, 18:42
Nano, Ty Wojtku, ja - no może ktoś inny tez a się jeszcze nie pochwalił.

No, ktoś jeszcze na punkcie Technicsa ma pierdolca. Zgadnijcie kto. :)))
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

eMandDe

  • 2204 / 2986
  • Ekspert
07-01-2017, 18:42


A drugi kolega, do tej pory tego magnetofonu używa z powodzeniem i jest z niego bardzo zadowolony. :)))

Mirek, Wojtek, mam dokładnie te same odczucia w kwestii nóżek, które Pan Andrzej dokłada do sprzętu. Moim zdaniem również to psuje wygląda. Grundig CF-5500 2 bardzo mi się podoba, ale z tymi dołożonymi nóżkami no ni cholery. Tak samo JVC, który też ma dołożone nóżki. Ale wiem, że jak ktoś jest zainteresowany sprzętem od Pana Andrzeja, to może te nóżki zdemontować przed sprzedażą.

Wojtek, te nóżki w RS-B100 z Allegro, to były od Sony takie słoniowate.


Radmar

Ja lubię te słoniowate nóżki ale w SONY = > to oznaka wyższej klasy sprzętu, ale nie w technicsie. Tym technicsie !

................

A nasz Radmar też pisze o Technolu. Co jest ?

Fajnie, widać też skorzystałeś z tej dla mnie pomocy.

Gratuluje.

A ja powiem Wam, że ustawiłem się do gościa w kolejkę. Też za Technicsem.

He he he

Jak się w końcu zdecyduje na pozbycie się go, będzie mój.

Fajny Technics, nie powiem.

No i nie powiem jaki bo czasem zapeszę.

Jak nie robię tego nigdy i nie życzę najgorszemu wrogowi źle tak już zacząłem się modlić, żeby zabrakło mu kiedyś kasy na NAKAMICHI i ten deck poszedł na sprzedaż.
« Ostatnia zmiana: 07-01-2017, 18:44 wysłana przez eMandDe »

eMandDe

  • 2204 / 2986
  • Ekspert
07-01-2017, 18:45
Nano, Ty Wojtku, ja - no może ktoś inny tez a się jeszcze nie pochwalił.

No, ktoś jeszcze na punkcie Technicsa ma pierdolca. Zgadnijcie kto. :)))

Jak to kto ?

N     A     N    O    !   !   !


Jak kupuje to nie tak jak my - On dwa od razu.

Radmar

  • 1138 / 5909
  • Ekspert
07-01-2017, 18:53
Bąbel,

Przy ściąganiu płytki wyświetlacza i potencjometrów (wspólna płytka) nie wystarczy odkręcenie wkrętów, które trzymają płytkę wyświetlacza od wnętrza panelu. Jest też jeden element od zewnątrz, który go trzyma, i który najprawdopodobniej nie pozwolił Ci wyciągnąć płytki. Trzeba ściągnąć oczywiście wszystkie nakładki potencjometrów i pod nakładką największego potencjometru - Rec Level, jest umieszczona sześciokątna nakrętka mocująca, która trzyma od tej strony płytkę wyświetlacza. Należy ją odkręcić przy pomocy jakichś małych szczypiec. Jak się ją odkręci, płytka wyświetlacza nie stawia już żadnego oporu. Pomocna by była tutaj instrukcja serwisowa, która na stronie 10 zawiera rozpiskę wszystkich elementów, które należy zdemontować. Jeśli jej nie posiadasz, mogę Ci ją podesłać.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

Radmar

  • 1138 / 5909
  • Ekspert
07-01-2017, 18:56
Jak to kto ?

N     A     N    O    !   !   !

Mirek, tak, to też ale tu akurat miałem na myśli siebie. :)))

No a słoniowate nóżki do Sony wyglądają ładnie, ale faktycznie przy sprzętach Sony. Sam jestem w posiadaniu odtwarzacza CD CD-P790 z takimi słoniowatymi nóżki i przy nim wygląda to bardzo elegancko, ale słonie do Technicsa za cholerę nie pasują. :)
« Ostatnia zmiana: 07-01-2017, 18:59 wysłana przez Radmar »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

eMandDe

  • 2204 / 2986
  • Ekspert
07-01-2017, 19:55
Jak to kto ?

N     A     N    O    !   !   !

Mirek, tak, to też ale tu akurat miałem na myśli siebie. :)))

No a słoniowate nóżki do Sony wyglądają ładnie, ale faktycznie przy sprzętach Sony. Sam jestem w posiadaniu odtwarzacza CD CD-P790 z takimi słoniowatymi nóżki i przy nim wygląda to bardzo elegancko, ale słonie do Technicsa za cholerę nie pasują. :)

O Tobie też myślałem choć nie wymieniłem wcześniej za co przepraszam.

Wiem, że z tej "stajni" to masz nie jeden a dwa decki od Kolegi Wojtka.
Jeden był moim udziałem - pamiętaj zawsze !!!

He he he

Ja też mam ich najwięcej spośród wszystkich decków jakie posiadam. A kupowałem je całkiem na końcu bo tak sie zapierałem, że never - he he he
« Ostatnia zmiana: 07-01-2017, 20:00 wysłana przez eMandDe »

eMandDe

  • 2204 / 2986
  • Ekspert
07-01-2017, 19:59
Próbę już miałem z suneła się zębatka z ośki napędowej silnika przed świętami i dałem rady. Musiało się to wydarzyć jak próbowałem dobrać się do przycisków,odkręciłem płytę główną ale poległem  na płytkach za wyświetlaczem.Odkręciłem je ale ze strony gdzie są potencjomerty  coś trzymało,bałem się że coś się złamie i poskładałem go .W pierwszym poście wkradł się  błąd magnetofon to rocznik 1989.

Bąbel - no zobacz chłopie jaką pomoc przyniósł Ci kolega Radmar !

Czytaj wyżej.

Możesz nawet dostać serwisówkę.

Pełen wypas.

...................

A ja ujeżdżam sobie dzisiaj długo nie używaną YAMAHĘ 580. Nawet to gra !

Musze paski rozgrzać !

Bo się jeszcze przylepią i co będzie ?

"Masło albo kruchy chlebek" Zależy od producenta.

paluch.

  • 277 / 2772
  • Zaawansowany użytkownik
07-01-2017, 20:13
ktoś jeszcze na punkcie Technicsa ma pierdolca
Ta choroba ma duży zasięg ,coś wiem na ten temat , a nieleczona wywołuję opryszczkę typu kaseta.
« Ostatnia zmiana: 07-01-2017, 20:17 wysłana przez paluch. »
Tomek

eMandDe

  • 2204 / 2986
  • Ekspert
07-01-2017, 20:26
ktoś jeszcze na punkcie Technicsa ma pierdolca
Ta choroba ma duży zasięg ,coś wiem na ten temat , a nieleczona wywołuję opryszczkę typu kaseta.

Paluch


Ty też !!!!!!!!


Ja pikolę

No to Technicsów zabraknie jak tak dalej pójdzie.

Radmar

  • 1138 / 5909
  • Ekspert
07-01-2017, 20:26
Wiem, że z tej "stajni" to masz nie jeden a dwa decki od Kolegi Wojtka.
Jeden był moim udziałem - pamiętaj zawsze !!!

Jak śmiałbym zapomnieć? :)


Ta choroba ma duży zasięg ,coś wiem na ten temat , a nieleczona wywołuję opryszczkę typu kaseta.

No patrz! A ja już tyle lat choruję, w dodatku nie leczę tego i jak na złość opryszczki, o której piszesz jeszcze nie dostałem. :)))
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek