Audiohobby.pl

DAC+dodatki trudny dobór

Rafaell

  • 5033 / 5915
  • Ekspert
05-05-2008, 00:37
>> Bruce, 2008-05-05 00:23:03
>ps. nie wiem co znaczy, że coś gra jak za 300 zł a coś innego jak za 15 kzł ? W sprzęcie hi-end cena jest zupełnie >oderwana od rzeczywistej wartości sprzętu... patrz casus DVD Goldluma (czy jak mu tam).

pójdę krok dalej ;coś nam gra albo nie gra i nie musimy do tego dorabiać filozofii ,dla porównania czasem warto sie przejść później na koncert na żywo

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
audiostereo.pl-ukradzione mi forum;jedyny legalny właściciel swoich postów i czytanej bezprawnie prywatnej korespondencji

IQ Partners S.A.nie dziękuję zostałem oszukany a ich aukcje lecą na pysk
Site S.A.nie dziękuję zostałem oszukany

kamil_krotki

  • 26 / 5916
  • Użytkownik
05-05-2008, 01:30
Przyłączam się do wątku, również szukam DACa i transportu w podobnym pułapie cenowym co Rafaell, szczegóły pod tymi wątkami:
http://www.audiostereo.pl/DAC_lub_CD_za_ok2_kzl_42054.html
http://www.audiostereo.pl/transport_do_DACa_42077.html

Rafaell

  • 5033 / 5915
  • Ekspert
05-05-2008, 09:07
Po pierwsze zmień na mniej obsceniczny awatar, nie wiem czy to taka frajda bez przerwy mieć włosy miedzy zębami

Po drugie po co mi każesz czytać głupoty niejakiego  eberotha typu:

"Zarówno Theta DS Pro Basic IIIa, jak i Benchmark DAC 1, oferują zupełnie inny typ brzmienia niż poszukiwany przez autora watku. IMO proponowanie ich tutaj mija się więc z celem.

Co innego NOS DAC Petera Daniela. Jeżeli jest to ten oryginalny, na premium częściach a nie na polskich zamiennikach, to faktycznie może być ciekawy wybór. Przy tej cenie starczyło by jeszcze na jitter-killer Genesis Digital Lens."

Mówimy o przyzwoitym napędzie a nie zabawce typu Manta do której faktycznie Jitter Genesis Digital Lens jest przydatny (poszedł ostatnio za 1300zł) Ostatnio słuchałem swojego napedu przez Thethę Va a Jitter Genesis Lens leżał sobie grzecznie nie podpięty bo i po co do dobrego napędu jeszcze jedno ogniwo wpinać w tor  (czym mniej tym lepiej ) ? Dla upewnienia się rozmawiałem z kolegami forumowiczami na PW i wyszło że to bez sensu. A jakby się tam doczytać w starych tekstach to szanowany przeze mnie Peter Daniel twierdzi że mimo ogólnemu polepszeniu słabego technicznie sygnału to przy dobrym źródle i dobrym sygnale to po prostu psuje dźwięk i jest gorzej.

Rafaell
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
audiostereo.pl-ukradzione mi forum;jedyny legalny właściciel swoich postów i czytanej bezprawnie prywatnej korespondencji

IQ Partners S.A.nie dziękuję zostałem oszukany a ich aukcje lecą na pysk
Site S.A.nie dziękuję zostałem oszukany

Rafaell

  • 5033 / 5915
  • Ekspert
05-05-2008, 09:15
Tak że kolejne 1300złotych zostaje Ci w kieszeni może ten DAC powinien być w cenie do 5000 ? Tyle niepotrzebnych szpejów po drodze odpadło, nie zdziwił bym się że zrobienie własnego kabelka z wielu próbek da nam więcej satysfakcji i całkiem możliwe że powstanie zupełnie przyzwoita budżetowa konstrukcja z dźwiekiem a raczej bez własnego dźwięku co lubię najbardziej cały tor powinien być przeźroczysty i nie ingerować w dźwięk,szczególnie jak się słucha różnorodnej muzyki
Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
audiostereo.pl-ukradzione mi forum;jedyny legalny właściciel swoich postów i czytanej bezprawnie prywatnej korespondencji

IQ Partners S.A.nie dziękuję zostałem oszukany a ich aukcje lecą na pysk
Site S.A.nie dziękuję zostałem oszukany

Berberys

  • 112 / 5915
  • Aktywny użytkownik
05-05-2008, 09:26
Odpowiadając koledze Violett...
Ja jestem posiadaczem od kilku miesięcy NOS -DACa produkowanego przez firmę Mrelektronik!
Pracuje on w chwili obecnej z napędem wbudowanym w odtwarzacz Onkyo DX 7511 i połączonym z nim taniutkim kablem Alpharda.
W kilku porównaniach - odsłuchach DAC ten wypadł nadzwyczaj korzystnie, co stawia go w kategorii jakość/cena na górze tabelki ;-)
Napiszę tylko, iż ustępując nieco (minimalnie) odtwarzaczowi CEC 51 XR, zagrał praktycznie identycznie z toploaderem Cyrys DAD7!
Więcej o tych odsłuchach w temacie http://www.audiostereo.pl/Lubuskie_odsluchy_36214.html
Pozdrawiam

foxbat

  • 1057 / 5921
  • Ekspert
05-05-2008, 09:39
hej! Berberys :) Przenosic mi tu szybciutko Lubuskie odsluchy :)

---------------------------------------------
audiostereo.pl? dziekuje, nie wchodze!
"jamnik" - wyraz zakazany na audiostereo

lancaster

  • Gość
05-05-2008, 09:51
Bruce, masz oczywiście prawo do własnego zdania :) ....ale zapewniam, ze sa różnice miedzy dAC zbudowanymi na tych samych układach. 1543 słyszalem od wersji zmulonej do wersji - petarda :) No i tej pierwszej bym oczywiście nawet za 100zł nie brał - chyba ze do dalszej zabawy(ponizej ceny części).
Ze starych Philipsowskich dAC da sie jeszcze soro dobrego wycisnać. Jerdyny lepszy w aspekcie analogowosci jaki słyszalem to Wolfson ? A moze nawet nie to ze lepszy ale zdecydowanie mocniejszy. Średnica z 1541 podoba mi sie bardzo i wytrzymuje porównania z naprawdę drogimi zabawkami(a 1543 ma tylko nieznacznie słabszy srodek pasma)
Serio, można z tego zrobić zajefajny DAC.

lancaster

  • Gość
05-05-2008, 09:54
Rafaell, mieliśmy DAC Petera w wersji wypasionej i nie chciał grać, ale to byc moze wina reszty toru(nie wpasował się)
Za transport robił CEC51 a kabel cyfrowy to Stereovox. Ogólnie w DAC Petera wyrzucilbym BG N sygnałowe na wyjściu(i dał w ich miejsce cokolwiek bardziej energetycznego) i zmniejszyl wartosci dławików w zasilaniu - ale nie wiem, nie znam się :) .... a DAC nie był mój, wiec nie sprawdzalem.

violett

  • 786 / 5909
  • Ekspert
05-05-2008, 09:57
->berberys

Dzięki za informacje. Wygląda na to że może być ciekawie z tym pudełkiem.

Pozd.

violett

  • 786 / 5909
  • Ekspert
05-05-2008, 10:00
-> bruce,

Może faktycznie "dłubnąć" samemu taki NOS DAC? Choć moje umiejętności techniczne są dość ubogie :-(

V.

lancaster

  • Gość
05-05-2008, 10:05
violett, ja bym na Twoim miejscu zadziałal samemu :)
http://www.geocities.com/rjm003.geo/rjmaudio/diy_dac.html

sam oceń czy dasz radę.

foxbat

  • 1057 / 5921
  • Ekspert
05-05-2008, 10:10
lancaster, a gdzie ja kupie czesci do tego???

---------------------------------------------
audiostereo.pl? dziekuje, nie wchodze!
"jamnik" - wyraz zakazany na audiostereo

lancaster

  • Gość
05-05-2008, 10:14
fox, robiłem kiedys grupowe zamówienie na as w Uniprodzie. Ceny byly 61 za CS8414 i 18,30 za tda1543t(wersa smd)
W tej chwili kupisz nCS-a za jakieś 80zł np. na allegro a TDA widzialem w TME....co prawda nie smd ale za to tańsze :)
Reszta klamotow - allegro(np. kondensatorów spory wybór), stabilizatory i trafo to w kazdym sklepei z elektroniką. Obdowa.....można zrobic na poczatek na desce :)

foxbat

  • 1057 / 5921
  • Ekspert
05-05-2008, 10:35
na tym dacu z linku masz CS8412 nie 8414 :)

---------------------------------------------
audiostereo.pl? dziekuje, nie wchodze!
"jamnik" - wyraz zakazany na audiostereo

lancaster

  • Gość
05-05-2008, 10:38
to to samo, a 8412 jest juz praktycznie nie do dostania. 8414 obsługuje zdaje sie dodatkowo standardy dvd.