Audiohobby.pl

Palimy (wypalamy) zrzucamy na płytki CD

Triceramops

  • 280 / 5903
  • Zaawansowany użytkownik
13-04-2008, 13:03
A jednak Premium 2 nie wypala napisów, natomiast Audio Master i GigaRec  na stronie producenta są opisane jako odrębne funkcje...

Rafaell

  • 5033 / 5897
  • Ekspert
13-04-2008, 13:21
Jeszcze nie próbowałem wypalać napisów typu utwór, itp. w programie jest taka funkcja i sadzę że tylko z nagrywarkami Plextora powinna ona działać. Na razie skupiłem się na optymalizacji samego wypalania, zresztą same napisy zajmują bardzo mało miejsca także to pewnie nie problem. Niestety nie mam CD z wyświetlaniem tekstu zapisanego na płytce tak ze nie mam  jak sprawdzić co i jak się wyświetla :(

Triceramops

  • 280 / 5903
  • Zaawansowany użytkownik
13-04-2008, 13:30
Nie mialem na myśli CD-TEXTu ;-), napisy w Disc T@2 są widoczne gołym okiem. W odróźnieniu od Labelflash czy LightScribe, są nanoszone na zapisanej stronie CD-R:

ciasteczkowypotwor

  • 312 / 5863
  • Zaawansowany użytkownik
14-04-2008, 12:38
Płyta płycie nie równa - pwszem. Nawet oryginały posiadją błędy w tłoczeniu. Każde cd inaczegj koryguje błędy. Przegrywając płytę z oryginału tłoczonego na jakąkolwiek płytę CD-R, zawsze pojawiają sie błedy, to że żaden program ich nie pokaże to jest winą korekcji CRC  - niewyważona płyta, drobna ryska, drobny wstrząs i już korekcja musi zadziałać. Dalej wypalając płytkę, już zgraną z błędami z oryginału, palimy ją dokładnie bit w bit na CD-R, jednak nigdy nie uda się nam nagrac jej bez nowych błędów, żaden producent płyt nie gwarantuje bezbłędności nośnika kiedy jest jeszcze czysty, jak i po zapisie że nagra sie wszystko idealnie. Zawsz podzcas kopiowania pojawiają sie nowe błędy. ŻADNE CYFROWE ŁĄCZE NIE JEST BEZBŁĘDNE. Po wypaleniu otrzymujemy poprostu kopie tego co na HDD bit w bit + błędy z oryginału korygowane korekcją błędów CRC + błędy które powstały podczas nagrywania na płytce + błedy wynikające z kiepskości nośnika CD-R. Jednakże korekcja CRC o której pisze od 1986 roku gwarantuje bodaj że na długości 1mm i szerokości 0,5mm na płycie może byc brak nośnika a napęd sam nadpisze to czego brakuje i się tego nie usłyszy<- niektórzy słyszą. Dlaczego kopia brzmi inaczej od oryginału - bo ma błędy oryginału, CD reaguje inaczej na nośnik CD-r, oraz nośnik wypalony zawiera znacznie więcej błędów niż oryginał bo powstają one podczas wypalania. Nie da się ich uniknąć. Niestety choćbyście to nagrywali nagrywarka za milion dolarów.

Rafaell

  • 5033 / 5897
  • Ekspert
11-05-2008, 18:53
Ponieważ jak wcześniej kolega zauważył na błędy zarówno zapisu jak i odczytu mają wpływ także drgania płytek,samego napędu jak i zewnętrznych drgań mam pytania czy zetknęliście się z jakimś ciekawym rozwiązaniem które by izolowały napęd od zewnętrznych drgań a zarazem zwiększały masę samego napędu zapobiegając własnym drganiom . Może jakieś pudełko z granitu w większym pudełku na zawieszeniach sprężynowych ? magnetycznych,no i żeby było chłodzenie i całość mieściła się w normalnej dużej obudowie  
Jak na razie nie jestem w stanie na dobrych płytkach CD-R Verbatim Pastel zejść niżej  z błędami C1 (74minutowe nagranie pomiar całości)

Avg/sec 0,1
max/sec 16
Total: 606
Jitter i Beta jak na wykresie

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
audiostereo.pl-ukradzione mi forum;jedyny legalny właściciel swoich postów i czytanej bezprawnie prywatnej korespondencji

IQ Partners S.A.nie dziękuję zostałem oszukany a ich aukcje lecą na pysk
Site S.A.nie dziękuję zostałem oszukany

Rafaell

  • 5033 / 5897
  • Ekspert
11-05-2008, 19:06
screeny
Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
audiostereo.pl-ukradzione mi forum;jedyny legalny właściciel swoich postów i czytanej bezprawnie prywatnej korespondencji

IQ Partners S.A.nie dziękuję zostałem oszukany a ich aukcje lecą na pysk
Site S.A.nie dziękuję zostałem oszukany

dartman

  • 62 / 5903
  • Użytkownik
12-05-2008, 16:36
Bardzo rzeczowy wątek więc może tutaj uzyskam poradę jak i na czym palić aby mój cholernie wybredny transport był łaskaw odtwarzać CDR\'y.

Mój zestaw do palenia to : Palnik Yamaha F1, soft różnie Feurio, ImgBurn, Nero, CDR\'y nie wiem tyle już ich testowałem...

Po wypaleniu mój transport z reguły bez kłopotu i bardzo szybko czyta TOC. Później z reguły długo zwleka z odtworzeniem pierwszej ścieżki. Jak mam szczęście to odtwarza ale nie potrafi przełączyć pomiędzy ścieżkami, wiesza się.
Nie mam żadnych kłopotów z płytami tłoczonymi nawet tymi bardzo porysowanymi.

Mam wrażenie, że mam to związek z : jakością spodu i związanym z tym odbiciem światła, z rozmiarem CRD\'a, którego aktualny standard to 80min wykraczający po za opisany w Red Book 74min, z innymi czynnikami, które nie były opisane w pierwotnym standardzie.

Czy mieliście podobne problemy i czy udało się znaleźć rozwiązanie?

norbert101

  • 17 / 5899
  • Nowy użytkownik
12-05-2008, 19:10
jaki to transport?
albo zużyty laser - albo on nigdy nie będzie z chęcią czytał CDR
można badać co lubi na przykład większość chimerycznych napędów woli czarne płytki

dartman

  • 62 / 5903
  • Użytkownik
12-05-2008, 19:16
Technic SL-Z1000, laser w stanie idealnym, kupiłem również do niego zapas jakby co.

Z tymi czarnymi spodami to możesz mieć rację, wydaje mi się, że kiedyś na takiej wypalałem i było OK. Muszę sprawdzić raz jeszcze. Masz jakieś typy producentów?

Peter Daniel

  • 118 / 5890
  • Aktywny użytkownik
12-05-2008, 19:21
Dartman,

Jesli piszesz o Technicsie to tez mialem z tym problemy, w koncu zdecydowalem sie troche go "podregulowac" i poprzez odpowiednie ustawienie niektorych trimerow jakie sa na plytce udalo mi sie uzyskac poprawe przy odczycie CD-row. Oczywiscie robilem to na czuja i raczej nie polecam takiej metody, ale byc moze punkt naprawczy z odpowiednia aparatura pomiarowa moglby cos poradzic.

Odnosnie CDR-ow, to Ultradisc z MoFi sa godne uwagi, tym bardziej ze maja pojemnosc 74min. Moj TL0 tez ciezko czyta CDRy, ale wlasnie niektore Ultradyski bierze (choc tez wybiorczo)

dartman

  • 62 / 5903
  • Użytkownik
12-05-2008, 19:39
Peter,

muszę kupić jednego Ultradisc na próbę bo nie jestem pewny czy złoto Technicsowi podchodzi.  Miałem płytę Cztery Pory Roku grane przez Kulkę na 24kart i za cholerę nie chciał czytać.

Ale pomysł dobry.

norbert101

  • 17 / 5899
  • Nowy użytkownik
12-05-2008, 20:07
Dartman,
ja nie śledzę za bardzo nowinek - jak miałem takiego cd co wybrzydzał to dobrze mu szło na czarnych dysanach - firmy już nie ma - ale chyba wchłoniętą przez maxtora
chwaliłem też vebatimy z czarnym spodem a górą do druku ( białą)
teraz mam napęd na cdm4/12 i czyta wszystko - w związku z tym problem już mnie nie dotyczy

josef

  • 536 / 5903
  • Ekspert
12-05-2008, 20:29
kupcie sobie DVD + GDL i zapomnicie o problemach z czytaniem i jakością CDR

dartman

  • 62 / 5903
  • Użytkownik
12-05-2008, 20:40
josef,

a o co chodzi...?

Road To Nowhere

  • 1033 / 5903
  • Ekspert
12-05-2008, 23:29
Donek się przyznał,że nie tylko płytki ...wypalał  :-)  .