Audiohobby.pl

II ZLOT PRZYJACIÓŁ STEREO I MELOMANÓW

lancaster

  • Gość
19-03-2011, 23:36
Wielkie podziękowania dla organizatora - Mariana i przesympatycznego księdza proboszcza.
Myślę, ze nie tylko ja uznaję imprezę za udaną, kilka godzin minęło jak moment, a słuchaliśmy jeszcze po oficjalnym zamknięciu imprezy :-)

Wkleiłbym dziś fotki, ale właśnie się zorientowałem, ze gdzieś mi wsiąkł kabel usb :-)
Opis wrażeń jutro.

majkel

  • 7476 / 5901
  • Ekspert
19-03-2011, 23:43
@magus, ja już to słyszałem w wersji z iRiverem E10, a inny kolega z iPodem Classic. Wnioski są takie - budżetowe CD i SACD to pieniądze w błoto. No i jeszcze parę znanych nicków z audiostereo poprosiło gospodarza o nieujawnianie personaliów, bo nie odróżnili lub wskazali iPoda jako lepiej grającego. Wiadomo, pozłota na uszach mogłaby się obłuszczyć.
Natomiast da się lepiej na sprzęcie stacjonarnym niż przenośnym. Aczkolwiek nie sprawdzałem metodologią naukową ślepotestową, co może być wodą na młyn jednego lub drugiego trolla.

magus

  • 20990 / 5904
  • Ekspert
19-03-2011, 23:48
lancaster,
ale najważniejsze - czy ktoś widział Gustawa? :)


majkel,
dzięki wielkie!
(to nie dla mnie te rewelacje)
Odszedł 13.10.2016r.

lancaster

  • Gość
19-03-2011, 23:56
majkel, widziałem wczoraj.

lancaster

  • Gość
19-03-2011, 23:56
sorry, magus miało być :-)

reactor

  • 1649 / 5342
  • Ekspert
20-03-2011, 00:07
Przyłączam się do podziekowań dla Mariana i Proboszcza. Posłuchałem kilku systemów, pogadałem, zjadłem kilka krówek i trzy kawałki ciasta - było jak zwykle bardzo miło :).

chrees

  • 1653 / 5901
  • Ekspert
20-03-2011, 12:11
Mam nadzieję, że napiszecie parę słów więcej. Wciąż żałuję, że mnie nie było. Szczególnie, że po wczorajszej wizycie pogotowia dziś czuję się już na siłach posiedzieć (a nie poleżeć) trochę dłużej przy kompie ;P



-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

cles

  • 1604 / 5903
  • Ekspert
20-03-2011, 12:25
Nie zabili Cie?

Swoją drogą zamiast bawić się w jakies piguły i zastrzyki powinieneś pojeść trochę surowego. Na pewno by Ci przeszło.
« Ostatnia zmiana: 01-01-1970, 01:00 wysłana przez lancaster »

szwagiero

  • 2239 / 5903
  • Ekspert
20-03-2011, 12:43
>> chrees, 2011-03-19 08:23:07
>Wszyscy, którzy mnie osobiście znają wiedzą dobrze, że BARDZO cieszyłem się na to spotkanie. Okazało się jednak, >że moja kochana dyskopatia, czy coś w tym rodzaju, jest tym razem niepokonana.

Byłeś u jakiegoś dobrego kręgarza? Tylko nie jakiegoś oszołoma, tylko kogoś kompetentnego z papierami (fizjoterapeuty)? Tacy ludzie potrafią czasem zdziałać dosłownie cuda. Zdrowia życzę!

lancaster

  • Gość
20-03-2011, 14:03
Zacznę od końca sprawozdania : Kto nie był niech żałuje :-)

Powiem tak, jeśli w  przyszłym roku impreza będzie proporcjonalnie większa jak wczorajsza do zeszłorocznej to trzeba będzie pomyśleć o spooooro większym lokalu :-)

Parter:
- Duża sala w której zwykle odbywają się spotkania słuchawkowe posłużyła za kawiarnię + wystawę sprzętu baaaardzo Vintage :-) Udało się odpalić magnetofon ZK140 i posłuchać 4 pancernych ....jakość dźwięku prawdopodobnie taka jaką w hełmofonie słyszał Janek pod Studziankami, ale sama muzyka świetnie dobrana do klimatu urządzenia :-)
Ciacha, kawa i przegadane dobre 2 godziny.

- mały pokoik Raysonic CD168 + Raysonic SP20+ JBL...z Zollerami ostatnio podobało mi się dużo bardziej. Pomimo, ze JBL to Vintage nie przekonam się raczej do nich. Dźwięk akurat tych kolumn nie w ogóle nie kręci.

Piętro:
- Prezentacja Klipsch Forte + Chord oraz (w tym samym pomieszczeniu) Zoller Impression + monobloki Quad + CDP Classe na zmianę z gramofonem Dual.
Zacznę może od tego ze małe monitorki Zollera zawsze mi się podobały, dźwięk jest żwawy i ma w sobie to "coś" za co lubię słuchać muzyki....nie mam pojęcie co to takiego :-)
Jakaś taka radocha. Ma też ten plus, ze podoba się nawet zmanierowanym słuchawkowcom....a tym typom naprawdę ciężko dogodzić :-)
I tym razem z muzykalnymi Quadami wypadło całkiem fajnie pomimo zdecydowanie za dużego pomieszczenia.
Bardziej podobało mi się z CDP niż z vinylu.

- W tym samym pomieszczaniu Forte + Chord. Na pewno większa dynamika, skala i swoboda - co normalne patrząc choćby an rozmiary skrzynek....ale mnie do końca nie przekonało. Wiem jak te kolumny potrafią zabrzmieć. Ostatnio słuchałem Forte u _kot_-a  w Warszawie i może jestem przyzwyczajony ale wole taką(lub wcześniej znaną z odsłuchów u Backa) prezentację.
Wczoraj byłą ładna kontrola i przejrzystość ale mi brakowało tego co sprawia że siadam i słucham muzyki zapominając o "aspektach audiofilskich"
W pewnych kategoriach super w każdym razie, ale "odrobina" gęstości by się przydała. Dzień wcześniej wieczorem porównywaliśmy Klipsch Forte z JBL....na Quadach (myślę ze cieplejsze od Chorda) i Forte myślę nie tylko dla mnie były bez 2 zdań sporo lepsze.
Elektronika Chorda stała na stoliku firmy EMA, kto nie miał kontaktu może być w niemałym szoku jakością lakierowania drewna. Szkło. Do tego nie jestem fanem gadżetów, ale mieliśmy okazję testować meble z EMY i to cholera działa. Z podstawek korzysta np. Ancient Audio.

- vis a vis prezentacja 3 way PMC +  elektronika Cyrus. Na zmianę w roli źródła występował gramofon Avid.
Tutaj z kolei bez 2 zdań bardziej podobało mi się źródło analogowe. Gęściej, dynamiczniej, pełniej.
Najprofesjonalniej przygotowana prezentacja. Michał zadbał o detale, od stolika, kable po materiały reklamowe
Dźwiękowo OK, kultura, ładna przestrzeń. Gramofon podobał się wszystkim :-)

- małe pomieszczenie : elektronika Docet Lector CDP0.6 + ZAX60 + Cube Audio Essence 1.8 (głośnik szerokopasmowy Cube Audio F180SE)
O dźwięku nie wypada pisać to i nie będę :-)
...jako ciekawostkę dorzucę tylko, ze jeden z uczestników spotkania przywiózł końcówkę mocy + przedwzmacniacz NVA. ZAX60 okazał się na tyle lepszy, ze NVA trafi na aukcję :-)

L3VY

  • 224 / 5642
  • Aktywny użytkownik
20-03-2011, 14:10
Dziękuję dla Mariana za gościnę i organizację zlotu.

Ogólnie to systemy grały różnym brzmieniem, więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Po raz pierwszy mogłem posłuchać i dotknąć klocków Cyrusa i Avida. Odbyć interesująca rozmowę z dystrybutorem wspomnianym marek i poczuć smak dzieciństwa dzięki krówkom :-)
Dobrze zagrały paczki Cube z Docetem oraz JBL z dziwnym, antycznym pre DNM i monoblokami Quad\'a.
Niestety w południe musiałem się zbierać, aby pokonać 500 km i być na noc w domu. Mam nadzieję że spotkamy się za rok na III zlocie :-)
_________________________________________
Pozdrawiam Mirosław Andrejuk
profesjonalne adaptacje akustyczne   www.AcousticLab.pl

gothi

  • 5 / 5640
  • Nowy użytkownik
20-03-2011, 20:18
Najbardziej podobało mi się brzmienie PMC z rozbudowaną elektroniką Cyrus, najwięcej czasu w tym pokoju spędziłem. Brzmienie gęste, barwne, szczegółowe i zaskakująca swoboda dynamiczna, a wady najpewniej związane z pomieszczeniem (puste, żywa akustyka). Brzmienie w innych pokojach mniej trafiło w moje preferencje, ale zawsze to dla mnie nowe doświadczenie. Przyłączam się do podziękowań Marianowi za organizację tego event\'u. Pozdrowienia. Gothi

lancaster

  • Gość
21-03-2011, 08:08
Myślałem, ze dziś z rana poczytam już naprawdę trochę opinii :-) hej, napiszcie coś więcej, w końcu na imprezie było kilkadziesiąt osób (pewnie ok 50).
Fotki wkleję kiedy tylko zorganizuję zaginiony kabel usb do aparatu :-)

marcow

  • 1045 / 5357
  • Ekspert
21-03-2011, 15:57
Nie wiem dlaczego nie chcą się wpisywać na forum zdjęcia mojego aparatu, kiedyś się wpisywały.
Taraz nadal mogę wklejać stare a nowe nie. Wyświetla się błąd 404.
Może ktoś mi poradzi co mam zrobić, próbowałem z innego komputera ale jest tak samo: error 404
Na małym aparacie mam tylko kilka innych od już zamieszczonych zdjęć i je zamieszczam.
Na fotkach sprzęt na jakim zaczynał Klub Muzyczny oraz wystawka i piękny Avid

chrees

  • 1653 / 5901
  • Ekspert
21-03-2011, 16:17
Ładne, ładne, ale czekam na więcej :>



-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.