Audiohobby.pl

Jakie Słuchawki Do Audiolab8000s

aaken

  • 6 / 5530
  • Nowy użytkownik
12-03-2009, 09:48
Witam, zamierzam zakupić wzmacniacz audiolab8000s, jakie waszym zdaniem słuchawki by najlepiej do niego pasowały? Chce wydac na nie do 2 tys złotych, a za miesiac dwa dokupic CDek. Muzyka której głównie słucham to rock, metal, jazz chociaz nie wzgardze  tez elektronika a nawet hip hopem. Zastanawiałem się nad AKG 701 ale to podobno nie jest za ciekawy wybór wiec może denony ah-d2000? Poprzednio używałem CAL! które niestety ale "spalily sie" zależy mi na dobrym środku, delikatnych ale dajacych o sobie znać nizszych tonach.

Pozdrawiam, A.

kopaczmopa

  • 786 / 5839
  • Ekspert
12-03-2009, 10:45
do audiolaba to chyba kolumny a nie sluchawki. Do sluchawek to wzmacniacz sluchawkowy.
ciekawosc brzmienia

szwagiero

  • 2239 / 5901
  • Ekspert
12-03-2009, 10:49
Rozumiem, że chcesz kupić tego Audiolaba do napędzania kolumn, a słuchawki to tak przy okazji? Szczerze mówiąc nie warto wydawać 2 tysiące na słuchawki, które wetkniesz w dziurkę kolumnowej integry (w 99% przypadków). Kup wzmacniacz słuchawkowy i dobierz tańsze słuchawki, przy odpowiednim zgraniu systemu w cenie 2 tysiące za używany wzmak i słuchawki zagra to lepiej, niż słuchawki za 2 tysiące wpięte w dziurkę Audiolaba.

---------------------------------------
wyprzedaż kolekcji rosyjskich słuchawek orthodynamicznych - Echo TDS-16, Echo H16 oraz Elektronika TDS-5.

alghar

  • 639 / 5611
  • Ekspert
12-03-2009, 10:55
"Zastanawiałem się nad AKG 701 "  tutaj  chyba   sam  wzmacniacz  słuchawkowy za  2  kzł jest  za  słaby   ,  nie   mówiąc   już  o   cd . Jak  odpowiadały  Tobie , to  kup  CAL !  lub  inne  Senki,   AKG,  Grado .

majkel

  • 7476 / 5899
  • Ekspert
12-03-2009, 11:11
Audiolab może być dobry do AKG K1000, tylko się trzeba podpiąć pod zaciski głośnikowe.

aaken

  • 6 / 5530
  • Nowy użytkownik
12-03-2009, 21:28
Poprostu mam okazje kupic tego audiolaba za 800 zł, raczej do sluchawek bo do kolumn narazie nie jestem przekonany:) Chociaż musze przyznac że z chęcią podpioł bym do niego np Dali Ikony 8 xD. Zastanawialem się jakby zagrał np audiolab + Denony ad-h2000 , myslalem nad AKG ale boje sie ze to nie moj dzwiek, CAL juz miałem ale padł mi jeden przetwornk, a na gwarancji oddadza mi tylko pieniadze ;/ wiec wole dolozyc i kupić cos innego :) CAL akurat sa na tyle tanie ze mozna do nich wrocic zawsze:p. Mam rozumiec ze audiolab bedzie "ssał" jako wzmacniacz do słuchawek?

szwagiero

  • 2239 / 5901
  • Ekspert
12-03-2009, 22:58
Cena faktycznie dość okazyjna, ale jak chcesz go kupić do słuchawek, a nie do kolumn, to lepiej sobie odpuść... chyba, że w niedalekiej przyszłości jednak chcesz kupić kolumny i masz za dużo gotówki - będzie jak znalazł :)

Dołóż sobie te 800 PLN do kasy, którą miałeś na słuchawki i kup dedykowany wzmacniacz słuchawkowy + słuchawki.

---------------------------------------
wyprzedaż kolekcji rosyjskich słuchawek orthodynamicznych - Echo TDS-16, Echo H16 oraz Elektronika TDS-5.

Bednaar

  • 556 / 5858
  • Ekspert
13-03-2009, 07:51
Jeśli chcesz jakąś kolumnową integrę do słuchawek - to bierz jakiegoś Rotela, one mają świetne "dziurki" słuchawkowe, tak było w przypadku posiadanego przeze mnie RA-840BX2.

szwagiero

  • 2239 / 5901
  • Ekspert
13-03-2009, 09:48
>Bednaar

Lepsza ta dziurka była od (zdaje się) Holdegrona, którego teraz posiadasz?

---------------------------------------
wyprzedaż kolekcji rosyjskich słuchawek orthodynamicznych - Echo TDS-16, Echo H16 oraz Elektronika TDS-5.

majkel

  • 7476 / 5899
  • Ekspert
13-03-2009, 11:10
Pod kątem dziurek to polecam - skrajnie budżetowo: niemodyfikowany Beresford TC-7510, znacznie lepiej: Beresford TC-7520 (bez problemów z mocą i szumem) lub Audio-gd Compass. Od razu będziesz miał bardzo sensownego DACa w każdym przypadku. Tyle że seria AKG K*01 nie pojedzie optymalnie z TC-7510. Z Denonami nie powinno być problemów.

kopaczmopa

  • 786 / 5839
  • Ekspert
13-03-2009, 11:41
Rotele maja dobre dziurki, zgadza sie.
Co do beresia 7510 - gra dosc wasko, ladna barwa ale spore braki. AKG K701 na pewno nie da rady.
ciekawosc brzmienia

aaken

  • 6 / 5530
  • Nowy użytkownik
13-03-2009, 22:03
Witam, zdecydowalem się na wzmacniacz słuchawkowy > dac lub cd (to zalezy czy dac + flac z laptopa da mi wystarczajaco dobrą jakość , i tu pytanie do was forumowicze:) karta integra realteca + zalozmy bersford lub zerodac) do tego wzmacniacz sluchawkowy no i sluchawki, raczej zakupie Denony AH-d2000 chociaz rozwazam tez opcje dt880, Pytanie odnosnie wzmacniacza. Czy ktos miał juz doczynienia z Denonami ? Bardzo roznia sie w "brzmieniu" od CAL?  zastanawiam się nad kupnem Moonlighta made by majkel, lub ewentualnie cos z wyzszej polki, pytanie tylko ile tak naprawde kosztowal by markowy wzmacniacz sluchawkowy ktory zagral by lepiej niz moonlight :) , kolejne pytanie to raczej do majkela, jak widzisz swojego moonlighta + dac beresforda/ CDek + Denony ah-d2000

Chcialem podziekowac wszystkim za okazane zainteresowanie :) to mozna powiedziec moja pierwsza powazna inwestycja w swiat muzyki  i jednoczesnie czuje ze  to bedzie poczatek wspanialej (kosztownej xD) przygody

Pozdrawiam, A.

chrees

  • 1653 / 5899
  • Ekspert
13-03-2009, 22:11
aaken ---> Przygoda będzie wspaniała i kosztowna, zwykle to drugie. Ze szczególnym naciskiem na sprzętowe podróże bez odsłuchów.
Serdecznie pozdrawiam,
chrees.


-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

majkel

  • 7476 / 5899
  • Ekspert
13-03-2009, 23:11
@aaken, znam co najmniej dwie osoby, które używają mojego wzmacniacza z Denonami D5000 i nie narzekają. Niestety ja tych zestawów nie słyszałem. Co do kupna - jak Ci się zakup wzmacniacza słuchawkowego wyklaruje, to mnie się pewnie też trochę spraw ułoży, bo na razie nie przyjmuję nowych zamówień. To by było nie fair - nie mam czasu: przeprowadzka do nowego-starego miasta, potem remont, potem znowu przeprowadzka, potem majkel będzie się starał być dobrym ojcem. ;) W każdym razie tych zabaw audio na pewno nie rzucę, bo są kolejne tematy, w które wciągnąłem kolegę, a jak się coś pojawi do wzięcia od ręki, to będzie o tym wiadomo. ;)

GRADO__Fan

  • 299 / 5871
  • Zaawansowany użytkownik
14-03-2009, 17:33
>> kopaczmopa, 2009-03-13 11:41:02
Rotele maja dobre dziurki, zgadza sie.
Co do beresia 7510 - gra dosc wasko, ladna barwa ale spore braki. AKG K701 na pewno nie da rady.>>

Tyle,że Lenar nie ściągnął ferrytu z kabla zasilającego (uparciuch), a to psuje parę rzeczy.

aaken,
Nie musisz gdybać. Możesz wypożyczyć nowego Beresforda TC-7520, wepniesz go nawet bezpośrednio do komputera i zobaczysz czy Ci będzie potrzeba jeszcze dodatkowego wzmacniacza słuchawkowego czy nie. Ludzie wpinają doń nawet HD600 i są zadowoleni, więc może  pomoże Ci przeczekać okres, kiedy Majkel odchowa potomka i zrobi dla Ciebie Moonlighta v10 ;)
GFmod Audio Research
www.gfmod.pl