Audiohobby.pl

Sennheiser HD 600 a wzmacniacz w studiu?

Rafaell

  • 5033 / 5896
  • Ekspert
02-03-2009, 22:32
>> hpp, 2009-03-02 20:54:41
Robiłem odsłuch i część wzmacniaczowa w Benchmarku jest po prostu słaba tutaj więcej mojego o nim

 http://audiohobby.pl/topic/8/329#koniec

Sądzę że Bob Katz zdecydowanie musi czegoś więcej posłuchać nawet może Grace Design 902 czy 2 watowy Perreaux SXH2 (tego drugiego sam nie słuchałem ale są w necie pochlebne opinie)

No ale zarówno Benchmark  Grace Design jak i Perreaux  jest poza wyznaczonym budżetem

zdjątko z testów

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kryzysu nie ma, to tylko paru cwaniaczków sięga po naszą własność

                     

mmmmgaj

  • 3 / 5578
  • Nowy użytkownik
02-03-2009, 23:51
Właśnie dotarł do mnie nowy Beresford TC-7520 DAC. Słucham sobie właśnie na HD600 z foobara przez USB. Jak na razie jestem zadowolony ,ale coś więcej będę mógł powiedzieć za kilka dni. Pierwsze wrażenie - daje radę senkom. Próbowałem przez toslinka prosto ze zintegrowanej karty na płycie, ale to była niestety porażka.

hpp

  • 7 / 5540
  • Nowy użytkownik
06-03-2009, 15:52
Na temat nowego Beresforda można znaleźć wiele pozytywów. Ludzie chwalą jakośc wyjścia słuchawkowego i ogólną jakość, podobno potrzebuje paru dni na pełne wygrzanie. Czy dużo sie zmieniło w jakości dźwięku po tym okresie?

hpp

  • 7 / 5540
  • Nowy użytkownik
06-03-2009, 15:54
Ciekaw jestem również jak sie ma jakość przetworników do np. Apogee Mini albo ECHO  Audiofire2 czy innych konstrukcjii w tej klasie

fallow

  • 6457 / 5869
  • Ekspert
06-03-2009, 16:14
Beresford to nie jest studyjny DAC. To kompletnie innny target - domowe odsluchy majace dawac przyjemnosc a nie analiza i praca z dzwiekiem.

hpp

  • 7 / 5540
  • Nowy użytkownik
06-03-2009, 16:37
Ok. Założmy że Apogee MINI jest przetwornikiem studyjnym z niezłą jakościa dźwięku. Nie jestem nim jednak wogle zainteresowany a te ze wzgledu na to że jakość wzmacniacza słuchawkowego jest po prostu słaba (jak wynika z opinii uzytkownikow) a ja jestem zainteresowany rozwiązaniem all-in-one takim jak Benchmark, Grace, Lavry tylko w niższej półce cenowej. I tutaj Beresford wydaje sie byc idealnym rozwiązaniem. Co ma przemawiac za tym że sprzęt ten nie nadaje sie do studia? Mam 3 pary odsłuchów min. KRK V8, Yamaha NS 10, Avantones, słuchawki AKG K141 a musze przyznac że czasem w pewnych sytuacjach niektóre decyzje podejmowało sie łatwiej na odsłuchu  Alesis M1 aktywnych które są tyleż studyjne co hi-fi

fallow

  • 6457 / 5869
  • Ekspert
06-03-2009, 16:56
Jezeli w Mini DACu jest slaba :) To w Benchmarku to juz chyba jest tragiczna albo w ogole mozna uznac, ze tam nie ma wyjscia sluchawkowego :)

Wiesz, patrzac w ten sposob to nalezazaloby miec najwyzszy model Lavry, najwyzszy Accuphase\'a, moze jakiegos Metronome\'a, kilka low-endowych DACow z nizszej polki, kilka DIY - bo wtedy dopiero sie bedzie mialo niezly i zroznicowany poglad.

Jezeli wydaje Ci sie on idealnym rozwiazaniem, to  mysle ze jest juz po problemie. Mozesz wypozyczyc od GradoFANa i zaczac testy.

hpp

  • 7 / 5540
  • Nowy użytkownik
08-03-2009, 00:07
mam jeszcze jedno pytanie. jak sie maja wzmacniacze Lake People (modele g92 oraz g99) do Holdegrona Dual Mono?  Czy po Holdegronie mozna sie spodziewac takiej detalicznosci czy transparentnego brzmienia jak po rozwiazaniach Lake People?

inabstracto

  • 25 / 5568
  • Użytkownik
09-03-2009, 13:16
Wiem tylko, że wersję Dual Mono kupiło studio z Krakowa i są podobno bardzo zadowoleni.

Rafaell

  • 5033 / 5896
  • Ekspert
09-03-2009, 13:42
A czytałeś dokładnie co tam Dual Mono napędza, nic z toru studyjnego (opis w w opiniach użytkowników)

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kryzysu nie ma, to tylko paru cwaniaczków sięga po naszą własność

                     

inabstracto

  • 25 / 5568
  • Użytkownik
09-03-2009, 19:59
Nie, przegapiłem to. Sorry.

hpp

  • 7 / 5540
  • Nowy użytkownik
10-03-2009, 01:47
no wlasnie z opini uzytkownikow nie da sie wywnioskowac do cego konkretnie wzmacniacz jest uzywany, bycmoze raz do zwyklego sluchania muzyki a raz do produkcjii?

pragne zauwazyc ze to nie jest tak ze isnieje wylacznie sprzet stricte studyjny i stricte audiofilski. kolumny Yamaha NS-10M ktore od lat sa standardowym wyposazeniem wiekszosci duzych i malych studiii nagraniowych na swiecie moga byc napedzane niby dedykowanymi pod nie koncowkami Yamahy (np A100A albo P2200 czy P2100 ktory sam zreszta posiadam) ale moga tez, i jest to rozwiazanie obecnie rekomendowane, byc napedzane typowo audiofilskimi wzmacniaczami Bryston (3B, 4B). Tak samo jest w przypadku sluchawek, model HD600 jest obecnie bardzo popularny wsrod producentow a ja sam moge tylko poswiadczyc o jego niebywalej wprost uzytecznosci w studiu pomimo ze prawdopodobnie nie byl on z taka intencja projektowany.

GRADO__Fan

  • 299 / 5871
  • Zaawansowany użytkownik
10-03-2009, 09:16
hpp, odpisałem Ci na PW
Można już wypożyczać TC-7520
GFmod Audio Research
www.gfmod.pl