Audiohobby.pl

Pierwsze porządne słuchawki do...

krisio06

  • 346 / 5728
  • Zaawansowany użytkownik
28-02-2009, 23:26
Ja nie mówię o kupowaniu płyt specjalnie do tego bo audiofilem nie jestem i nie będę ale lubię jak realizator nie "spiepszył" sprawy.
Teraz słucham np. płyty Kid Rock- Cocky i nie mogę powiedzieć, że zespół należy "audiofilskiego rocka" w stylu Dire Stairs lub Pink Floyd a słucha się na RS1 bardzo przyjemnie..

Rafaell

  • 5033 / 5896
  • Ekspert
01-03-2009, 00:02
>> suchy69, 2009-02-28 17:41:04
Wyrzuć tego Klotza a później dopiero zacznij coś pozostałego zmieniać w torze. Klotz to 1 element wprowadzający tą mgiełkę czy jak ją nazywasz watę w torze

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kryzysu nie ma, to tylko paru cwaniaczków sięga po naszą własność

                     

alghar

  • 639 / 5611
  • Ekspert
01-03-2009, 01:06
najbezpieczniejsze   z  senków  będą   HD 595 , powyżej  będzie pozbywanie  się  niektórych  płyt

suchy69

  • 21 / 5542
  • Użytkownik
01-03-2009, 10:53
Przyznam ze jestem troche zawiedziony tą infromacją o klotzu bo dopiero co kupiony, ale zobaczymy w praktyce jeśli faktycznie będzie jak mówisz to przynajmniej będę wiedział od czego zacząć zmiany. Co do słuchawek to dziś kończy się jedna aukcja hd 580 może sie ustrzeli jeśli nie będę zadowolony z dźwięku to zawsze można szukać dalej w końcu jest w czym wybierać.

inabstracto

  • 25 / 5568
  • Użytkownik
01-03-2009, 12:30
"Co do słuchawek to dziś kończy się jedna aukcja hd 580 może sie ustrzeli jeśli nie będę zadowolony z dźwięku to zawsze można szukać dalej w końcu jest w czym wybierać."

Chyba nie mówisz o Allegro?

Rafaell

  • 5033 / 5896
  • Ekspert
01-03-2009, 15:55
Zapraszam do robienia i ogladania własnych wykresów bo jak życie pokazuje te z innych stron są zawodne

http://audiohobby.pl/topic/10/2834

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kryzysu nie ma, to tylko paru cwaniaczków sięga po naszą własność

                     

suchy69

  • 21 / 5542
  • Użytkownik
01-03-2009, 18:18
Nie nie na allegro, u nas niestety jeszcze nigdy nie trafilem na 580 a szkoda, w sumie to w ogole nie ma zbyt wielkiego wyboru jesli na allegro jesli chodzi o uzywki.

suchy69

  • 21 / 5542
  • Użytkownik
02-03-2009, 17:37
Jako że nic nie wypaliło z 580 postanowiłem kupić jakieś nowe słuchawki z gwarancją i z tego co widzę mam do wyboru hd 595 http://www.allegro.pl/item559768606_sennheiser_hd595_hd_595_perfekcja_dzwieku.html i beyery dt 990 pro http://www.allegro.pl/item565879262_beyerdynamic_dt_990_pro_nowe_fv_raty_express_24_h.html  wersja 250ohm niestety dokładnie nie wiem jaki rocznik itd. Chętnie wysłucham jakichś opini co lepsze, osobiście skłaniam się ku 595 ale jeśli 990 pro są znaczie lepsze to będę skłonny dorzucić troche grosza kwestia czy warto.
Muzyka jak juz mówiłem rock mocniejszy i słabszy, elektronika.

Rolandsinger

  • 2894 / 5900
  • Ekspert
02-03-2009, 17:47
Krótko: HD595 są fenomanalne, zero problemów z konfiguracją, bardzo łatwe do wysterowania, nie sybilują, nie męczą, grają głównie soczystą średnicą. Moim zdaniem wyraźnie lepsze od HD600. A u mnie dają solidną porcję realizmu bez zmęczenia i skłonności do ananlizy. Gorąco polecam.

_____________________________________

Hi-endy sprzedane, nowe oferty wkrótce :)
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

majkel

  • 7476 / 5899
  • Ekspert
02-03-2009, 17:52
Roland, a jakbyś miał zmienić granie toru z HD595, to w którą stronę? Pytam bo robię rewizję oferty wzmacniaczowej.

Rolandsinger

  • 2894 / 5900
  • Ekspert
02-03-2009, 19:12
@ Majkel

W moim torze Twój Moon V6 zdaje się być neutralny, a HD595 są również płaskie, ale bez inklinacji do wyostrzeń, jak to ma miejsce z innymi słuchawkami, więc słucha się naprawdę bardzo przyjemnie większości płyt. Żadnego "garnka", żadnego mulenia, bas jest jak walnięcie w dębowy stół, więc nie wiem jak grało wtedy Twoje źródło i ówczensa wersja Moona, że tak wszyscy narzekali na ten bas. U mnie ów garnek, owszem występował, ale przez pierwsze 2-3 dni (słuchawki jak niemal każde się jednak wygrzewają), teraz jest bardzo dobrze, przestrzeń rozchodzi się na boki i nic nie sprawia wrażenia zamknięcia akustyki w beczce. HD595 grają wprawdzie z bliska z czarnym tłem wokół, ale ja tę cechę nauszników bardzo lubię.

Natomiast biorąc pod uwagę Twój punkt słyszenia (Twój karmelowy DAC z solidnie dopaloną średnicą i ogólną intensywną gęstością, co wyszło w porównaniu u mnie na głośnikach), to V6 wydaje się być niemal kremowy, więc jeśli go targetujesz do osób grających głównie z koreańskich plejerów (z iPodami możę być już różnie), wówczas jest w sam raz, ale dla ostrych, przejrzystych słuchawek (wysokie Grado, AKG) to góry jest w nim nawet za dużo, zaś średnica mogłaby być nie aż tak precyzyjna (wydaje mi się lekko chudawa i szklista), lekki kremik lub dobarwienie mógłoby jej nawet pomóc, również na HD595 (na moim torze).

Odnosząc to wszystko do sygnatury V7, którego miałem jakiś czas, to jest on propozycją raczej dla posiadaczy mocno przesłodzonych/ciemnych źródeł z bardzo mocnym basem. Osobiście uważam, że więcej będzie zadowolonych klientów z V6 lub V8, który jest ponoć znacznie słodszy, ale moja znajomość z nim jest nad wyraz przelotna.


Oczywiście powyższe opinie są ściśle subiektywne, jednak biorąc pod uwagę, że większosć obecnie produkowanych, tanich cedeków gra wrzaskliwie, cyfrowo z rykliwą góra i górną średnicą, z basem jak na lekarstwo, to produkowanie przezroczystych, studyjno-klinicznych wzmaków słuchawkowych ma sens średni, o ile jakikolwiek, a dochodzi do tego jeszcze moda na topowe Grado itp. żyletko-słuchawki...
_____________________________________

Hi-endy sprzedane, nowe oferty wkrótce :)
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

majkel

  • 7476 / 5899
  • Ekspert
02-03-2009, 19:21
Dzięki za opinię, nie chcę ciągnąć tematu dalej tutaj, w każdym razie pojechałem ze źródłem w neutralną stronę, i stroję wzmacniacze od nowa. Po części zmusiły mnie do tego tajemnicze awarie prototypu v.8, po części wzrost rozdzielczości DACa po zneutralizowaniu stopnia analogowego. Do tego nowe opcje elementów krzemowych i zabawy z Black Gate. Człowiek się uczy całe życie. ;) Nie słyszałem HD595 z moimi nowszymi wynalazkami, bo się napaliłem wcześniej na DT880 Pro, a Sennki posłużyły jako wsparcie budżetu na nowe słuchawki. Chętnie posłucham HD595 u Ciebie, a pytanie dotyczyło postrzegania w Twoim zestawie czegoś, co dźwiękowo znam dobrze. ;-)

suchy69

  • 21 / 5542
  • Użytkownik
02-03-2009, 19:56
A co do 595, to trzeba uważać żeby nie trafić na model z azji czy coś w tym stylu czy i te z niemczech i te z azji ok, bo tak patrze i przedział cenowy waha się w granicach od 498 do nawet 650zl, a nie chciałbym sie władować w coś.

majkel

  • 7476 / 5899
  • Ekspert
02-03-2009, 21:03
Na początku były produkowane w Irlandii i miały 120 omów impedancji, ale jakieś trzy lata temu przeniesiono produkcję do Chin i od tamtej pory mają po 50 omów. Nie miałem nigdy do czynienia z wersją irlandzką, podobno lepsza, ale to może być równie dobrze kolejny mit z head-fi.org.