Audiohobby.pl

Pierwsze porządne słuchawki do...

suchy69

  • 21 / 5542
  • Użytkownik
28-02-2009, 17:41
Witam wiem że jest podobny temat na forum ale nie znalazłem do końca satysfakcjanującej odpowiedzi, jak już napisałem chciałem nabyć pierwsze słuchawki z wyższej półki, na chwile obecną sprawy wyglądają tak, że posiadam wzmacniacz forum608 w wersji mikro, ic klotz lagrange, źródłem będzie komputer z karta x-fi ze zmienionym scalakiem na LM4562 co ponoć ma podnieść znacznie jakość produkowanego dźwięku, ale o tym przekonamy się z czasem, w przyszłości planuje kupić lampowca prawdopodobnie little dot mk iii i jakieś dobre źródło w postaci cd albo dac do pc, jednak wszystko kosztuje i nie moge kupić wszystkiego na raz, obecnie moim celem są słuchawki właśnie słuchawki do powyższego "zestawu", problem taki, że im więcej czytam tym coraz bardziej czuję się zagubiony, jeśli chodzi o muzykę to słucham niestety różnych gatunków, bardzo lubie brzmienie gitary elektrycznej jak i basówki (metallica, rammstein, iron maiden), twórczość kompozytora akira yamaoka (muzyka do wszystkich części silent hill), mam też dni kiedy lubi posłuchać muzyki instrumentalnej, ale ostatnio też wiele czasu spędzam przy muzyce trance (astral projection), na słuchawki myślę wydać na początek do 600zł, jak narazie zastanawiam się nad używanymi senneheiser hd-580 czy to dobry wybór do moich wymagań czy ide w zupełnie złym kierunku? Na chwile obecną używam głośników komputerowych logitech z-5500 i słuchawek dousznych jbl 220, ale jednak odczuwam niedosyt, o ile jeszcze na słuchawkach można rozpoznać i zlokalizować różne instrumenty, jakaś tam przetrzeń czuć ale wszystko to brzmi jakby owinięte watą sam nie wiem jak to opisać:) z góry dziękuje za zainteresowanie i każdą pomoc.

stogdan

  • 305 / 5874
  • Zaawansowany użytkownik
28-02-2009, 18:08
Hd 580 to na pewno jest bezpieczny wybór. Nie są wybitne ale zagrają poprawnie z jak myślę każdym sprzętem. Warto posłuchać dostępnych w sklepach hd 600 da to wyobrażenie o brzmieniu 580-tek. Są też CAL! ale one są zamknięte i przestrzeń będzie gorsza.

-----------------------------------------------------------
"A może-co było najbardziej prawdopodobne -podpadł po prostu dlatego ,że czystki i ewaporacje okazały się niezbędnym składnikiem mechanizmu sprawowania władzy"
G Orwell "Rok 1984"
"A może-co było najbardziej prawdopodobn

kopaczmopa

  • 786 / 5839
  • Ekspert
28-02-2009, 18:40
Stogdan wlasnie nie jest tak, HD580 nie graja poprawnie z kazdym sprzetem, juz predzej Bayerdynamiki, HDki potrzebuja jednak soku, do tego co oznacza ze nie sa wybitne? Bo ponizej Grado GSow ja nie sluchalem wybitnych sluchawek. Graja naprawde swietnie, dokupic do nich kabel od HD650 i daja duuuzo przyjemnosci.
ciekawosc brzmienia

suchy69

  • 21 / 5542
  • Użytkownik
28-02-2009, 19:13
A prócz hd 580 są jakieś inne słuchawki warte uwagi oczywiście w zakładanej cenie, nowe albo używki? I jeszcze jedno pytanie czy na czymś takim jak opisywałem zakładając że słucham muzyki w formacie bezstratnym można liczyć że instrumenty w ostrzejszej muzyce nie będą zlewać tylko wszystko ładnie będzie rozdzielone czy takie rzeczy to dopiero w słuchawkach i sprzęcie z wyższej półki?

krisio06

  • 346 / 5728
  • Zaawansowany użytkownik
28-02-2009, 19:14
kopaczmopa- ja mam HD580 na kablu od HD650 i RS1. Według mnie to te pierwsze są przynajmniej o klasę gorsze od tych drugich. I to nie jest tak, że faworyzuje RS1 bo już kilku znajomych poprosiłem o porównanie ( obeznanych z audio ) obu par słuchawek i na koniec odsłuchu zawsze ( podkreślam, ZAWSZE ) było coś w tym stylu:

- No i które lepsze?

- Te drewniane, zdecydowanie.

HD580 na kablu od HD650 lubię, dają większą przyjemność słuchania niż np. CAL! ale z kolei RS1 dają mi większą przyjemność słuchania niż HD580. Mają mocniejszy bas, bardziej rozdzielczą średnicę, górę napakowaną powietrzem i przenoszą Ciebie wśród wykonawców. Nie mówię, że HD580 tego ostatniego nie robią, ale Grado to łatwiej i lepiej przychodzi.

stogdan

  • 305 / 5874
  • Zaawansowany użytkownik
28-02-2009, 19:31
kopaczmopa uważam że wybitne są gs 1000 a beyery np nowe 990 będą trudniejsze niż 580-tki ( miałem je 10 lat) do wysterowania ( szczególnie w kontekście wysokich tonów ale oczywiście znam dobrze tylko 990). 580 grały z dziurki we wzmacniaczu zintegrowanym całkiem przyzwoicie. Opinie o nich innych użytkowników również mówią że są tolerancyjne dla wzmacniacza i uniwersalne


-----------------------------------------------------------
"A może-co było najbardziej prawdopodobne -podpadł po prostu dlatego ,że czystki i ewaporacje okazały się niezbędnym składnikiem mechanizmu sprawowania władzy"
G Orwell "Rok 1984"
"A może-co było najbardziej prawdopodobn

stogdan

  • 305 / 5874
  • Zaawansowany użytkownik
28-02-2009, 19:35
Suchy 69 co do zlewania się i oceny brzmienia to najlepiej załatw sobie 580 lub 600 do odsłuchu na swoim sprzęcie. Nikt do konca nie zagwarantuje że akurat to brzmienie bedzie ci pasowało a w twoim zestawie rozdzielczość będzie wystarczajaca. Same słuchawki są zdecydowanie warte uwagi .

-----------------------------------------------------------
"A może-co było najbardziej prawdopodobne -podpadł po prostu dlatego ,że czystki i ewaporacje okazały się niezbędnym składnikiem mechanizmu sprawowania władzy"
G Orwell "Rok 1984"
"A może-co było najbardziej prawdopodobn

suchy69

  • 21 / 5542
  • Użytkownik
28-02-2009, 19:41
Hm no chętnie bym załatwił ale niestety znajomi nie interesują tym tematem i w sumie czuję się jak odludek jeśli chodzi o takie sprawy:) w moim mieście (Radom) raczej ciężko będzie też znaleźć jakiś sensowny sklep bo o wiarygodności odsłuchu w media markt już sie oczytalem, skocze w poniedziałek do jednego sklepu muzycznego ale czy tam coś będzie to zobaczymy.

stogdan

  • 305 / 5874
  • Zaawansowany użytkownik
28-02-2009, 19:50
Jeżeli twoje jbl są typu iem to otwarte 580 powinny zagwarantować lepszą przestrzeń . Co do separacji instrumentów to już naprawdę spróbuj posłuchać  może panowie z mm będą łaskawi dać podpiąć się pod własne źródło ( sam w to nie wierzę jak to piszę ) . Ale senki to słuchawki dosyć popularne więc może jakaś wycieczka do większego miasta z przyzwoitym sklepem audio i senkami ?

-----------------------------------------------------------
"A może-co było najbardziej prawdopodobne -podpadł po prostu dlatego ,że czystki i ewaporacje okazały się niezbędnym składnikiem mechanizmu sprawowania władzy"
G Orwell "Rok 1984"
"A może-co było najbardziej prawdopodobn

almagra

  • 11514 / 5554
  • Ekspert
28-02-2009, 21:09
Stanowczo odradzam CAL!.Zupełny brak zróżnicowania barwy instrumentu powoduje np.niemożliwość odróżnienia hammondów od gitary.Totalne rozczarowanie...

kopaczmopa

  • 786 / 5839
  • Ekspert
28-02-2009, 21:34
Krisio nie slyszalem RS1, RS2 sa lepsze od HD580 z tym ze moim zdaniem HDki sa bardziej uniwersalne od wszelkich Grado. Jednemu podoba sie taka prezentacja drugiemu inna.

W tej cenie do 600zl kupisz tez DT990Pro i moze byc ze beda sie bardziej podobac, znam tez takich co wola HD595 badz nawet sr60 a wiec...nie ma reguly.

Co do HD580 opinie Stogdan sa rozne ja raczej znam wiekszosc takich ze nie sa proste do wysterowania. Wg mnie one graja z integry ale to nie jest to co potrafia.
ciekawosc brzmienia

suchy69

  • 21 / 5542
  • Użytkownik
28-02-2009, 21:58
Najgorsze że nie ma gdzie właśnie człowiek tego posłuchać i trzeba sie bawić w loterie, a mam pytanie czemu porównujecie hd 580 z grado rs1 przecież między nimi jest przepaść cenowa czy czegoś nie wiem?:)

kopaczmopa

  • 786 / 5839
  • Ekspert
28-02-2009, 22:21
przepasc cenowa o niczym nie swiadczy
ciekawosc brzmienia

krisio06

  • 346 / 5728
  • Zaawansowany użytkownik
28-02-2009, 22:39
kopaczmopa- z pewnością, Grado to nie są słuchawki do wszystkiego i to ciężko zmienić.
Na słabych nagraniach też nie grają dobrze i tu np. uniersalność HD580 bardziej się przydaje.

Ale jeśli da się im tor z niezłym wypełnieniem i puści dobrze nagraną płytę rockową to jest bajecznie. Na słabych nagraniach HD580 lepiej umie sobie poradzić i nie obnaża tak wszystkich błędów.
Nie uważam ich za słuchawki słabe, bo tego nie powiedziałem ale jeśli ma się dobrze nagrane płyty to RS1 potrawią zabrzmieć lepiej..

kopaczmopa

  • 786 / 5839
  • Ekspert
28-02-2009, 23:21
dla mnie sluchawki musza lykac wszystkie plyty a nie super tor, super plyta super wszystko , jak kogos stac i komus sie chce to pewnie.
Jasne ze fajnie sie slucha fajnie nagrane plyty itp itd i podejrzewam ze Grado sa sporo lepsze od Senkow ale to juz jest typowy audiofilizm, chyba mi sie juz nie chce gonic za kroliczkiem az tak:)
ciekawosc brzmienia