Audiohobby.pl

Konfiguracja Windows 7 - uwagi, propozycje.

ogorek

  • 855 / 5244
  • Ekspert
17-01-2014, 20:04
Już opisywałem swoje testy bitperfekt. Nie na słuch ale testy mDAC-a transmisji cyfrowej. Są dwa 5 minutowe nagrania 24/96 i 16/44,1 i włacza się mDAC-a w tryb testu i puszcza się nagranie. Sprawdza poprawnośc transmisji łącznie z timmingiem. Założyłem kiedyś wątek w którym opisałem te testy. Opisałem tam również rózne wyniki dla Foobarowych WASAPI EVENT i WASAPI Push. Teraz jest nowa wersja 3.2.3 WASPAI do Foobara i znow przetestowałem i ... kupa.

96/24 test failed czy PUSH czy EVENT czy przez kabel USB. Wystarczyło zwiększyc bufo w foobarze na 150 i test przechodzi i na EVEN i na PUSH. Zarówno przez transport m2tech hiface EVO z dobrym zasilaczem jak i po kablu USB. Po co takie grzebanie hardware i software ???

Żadnych szumów, przydźwięków nie słyszę ...
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

gutekbull

  • 498 / 5854
  • Zaawansowany użytkownik
17-01-2014, 20:43
A czemu nie ustawisz KS ,testowałem wszystkie opcje i jadę na KS.

sebna

  • 72 / 4040
  • Użytkownik
17-01-2014, 21:16
>> ogorek, 2014-01-17 20:04:29
96/24 test failed czy PUSH czy EVENT czy przez kabel USB. Wystarczyło zwiększyc bufo w foobarze na 150 i test przechodzi i na EVEN i na PUSH. Zarówno przez transport m2tech hiface EVO z dobrym zasilaczem jak i po kablu USB. Po co takie grzebanie hardware i software ???

Jak to po co? Przecież sam właśnie wykonałeś grzebanie w softwarze i sobie udowodniłeś sensowność tego grzebania, ponieważ zanotowałeś jakiś tam poprawę / sukces, pomimo że niby bit perfect to bit perfect i każde gra tak samo i poprawić nic tam się nie da nie mówiąc już o różnych brzmieniach (Ty właśnie udowodniłeś, że bitperfect bitperfectowi nierówny bo na bitperfect inne czynniki mają wpływ niż tylko slogan na pudełku z softem). Różnica między nami jest taka, że Ty wykonałeś swój tweak ewidentnie nieświadomy tego faktu, że tweakujesz, bo z innych powodów i pod dyktando jakiegoś tam testu a my to robimy w sposób kompleksowy na wielką skalę słysząc różnice, które te poprawki wprowadzają... jak już wspominałem różnice są potężne jak się zaaplikuj cały pakiet HW + SW + właściwy player.

A.H.

  • Gość
17-01-2014, 21:34
>>  jak już wspominałem różnice są potężne jak się zaaplikuj cały pakiet HW + SW + właściwy player.

Z pewnością są potężne. :)
Rozumiem, że potem dosiadasz różowego jednorożca ? :)

No chyba, że ten "właściwy player" ma górę plug-inów i innych poprawiaczy dźwięku. Nie jest przecież specjalnym problemem aby na komputerze zasymylować nawet gramofon.

Dobrze, że operatorzy Pro Toolsa nie mają tego typu problemów, bo ja np. nie słyszałem o tajemnych modyfikacjach realizatorskich komputerów.
Nikt z producentów DACów studyjnych też nie wspomina o konieczności stosowania tajemnych modyfikacji komputerów.

A.H.

  • Gość
17-01-2014, 21:41
I co jest takiego wyjątkowego w komputerze do audio? Czy ktoś mając np  silną maszynę do Photoshop-a nie może jej użyć do Worda? Stawia sobie nowy, specjalny komputer do klepania tekstu? Nie.

Skąd ten ewenement na skalę światową, że akurat audio wymaga tajemnch zmian systemowych, magicznych ingerencji w sprzęt oraz umiejętności arcykapłana albo druida?

A.H.

  • Gość
17-01-2014, 21:52
I jak już się tak rozgadałem to jeszce dodam jedno

Jaki przekaz idzie do normalnego audiofila w sprawie PC audio? Zastanówcie się.

PC audio to temat arcy trudny, dla wybranych, drogi i znacznie mniej wygodny od CD.

Ja stawiam konkretną tezę, że to gówno prawda i tylko straszycie normalnych ludzi, którzy mogą uzyskać bardzo dobry dźwiek za małe pieniądze i prostymi sporobami.

Uważam wpisy kolegi Sebna za szkodliwą dezinformację, mogącą użytkowników tego formu narazić nie na wirtualne tylko na wymierne koszty.

Corvus5

  • 2596 / 5371
  • Ekspert
17-01-2014, 22:13
Ja się tym nie zastanawiam na poważnie. Są pewne różnice, ale bardziej to kwestia miksera. Muzyki słucham m.in. z klipów video i jest dobrze. W systemie z DS przeszedłem na KS, bo było wcześniej coś niezbyt rozdzielczo, a tak jest jak na video. ASIO kiedyś używałem, bardziej na Xonarze ST, ale tak można było wychwycić dziwną różnice między sterownikami 32-bit i 64-bit. Zakłócenia do otoczenia szły, gdy miałem wyjścia ostatniego opampa wyprowadzone po kablu za obudowę. Na kablu ściągało mi zakłócenia z wnętrza komputera. Praca myszki (USB bezprzewodowo), rozpędzanie dysku twardego i inne piski. Na 64-bitowym sterowniku ASIO w Foobarze piszczało ostro. Na 32-bitowym było wyraźnie lepiej, ale dalej.

lancaster

  • Gość
17-01-2014, 22:38
Nie bardzo wiem o czym rozmawiacie, wlasnie mam odpalone :
 (wiem, obciach ;-)), rownolegle gra na przegladarke i slucha sie bardzo fajnie. Co bym poprawil...no nie wiem moze dolożyl jakis kabel usb za 15 kola ;-P

lancaster

  • Gość
17-01-2014, 22:42
Na nieoptymalizowanym windowsie oczywiscie caly ten horror sie dzieje.

gutekbull

  • 498 / 5854
  • Zaawansowany użytkownik
17-01-2014, 22:45
Jak  nie optymalizowałeś Windowsa to skąd masz wiedzieć  ;-)

lancaster

  • Gość
17-01-2014, 22:50
Po optymalizacji, czarach marach itp spodziewam sie moze z 10% roznicy. Porownywalem DAC po usb i z napedu zewnetrznego. Roznice owszem sa ale roznica klasy bym tego nie nazwal.
Pobawie sie kiedys foobarem wg zalecen domzza i sprawdze. Jak sie tyle napracuje to musi byc lepiej ;-) Ostatnio mam tak ze czego nei slucham to nie mam nic ochoty zmieniac. Tak jest dobrze.

  • Gość
17-01-2014, 23:04
"Ostatnio mam tak ze czego nei slucham to nie mam nic ochoty zmieniac. Tak jest dobrze."

http://pl.wikipedia.org/wiki/G%C5%82uchota

lancaster

  • Gość
17-01-2014, 23:23
kabak, jak bede bardziej gluchy niz audiofile w slepych testach (gdzie nie rozpoznaja tych klas/przepasci/deklasacji roznicy o których na okraglo nawijka) to  zaczne sie martwic :-)))

znajdx cos w wikipedii o urojeniach, sugestii i placebo lub o zwyklym natrectwie przy okazji checi na ciagle zmiany.

lancaster

  • Gość
17-01-2014, 23:26
...zreszta o czym tu gadac...po PRLu sporo zostało i nie odejdzie.


Dobrze ze sa tez normalni ludzie dla odmiany bo czlowiek by myslal ze jest idealista.

A.H.

  • Gość
18-01-2014, 00:34
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/01/150896.php

Powyżej prpzykład robienia wody z mózgu z PC audio.

Wystarczy chciwy człowiek, bez zahamowań, który pełni rolę promotora na audiofilskich forach audio i można takiego pc-cika opychać po 20 kilka tysięcy złociszy. Były Musy, Devialety teraz jest promowany Aurrender. Wszystko ląduje najpóźniej po roku w ogłoszeniach w cenie "specjalnej" bo akurat wszedł nowszy model grający ocYwiście o dwie klasy lepiej bo zastosowano w nim kosmiczną technologię niwelującą wplyw promieniowania kosmicznego i faz księżyca." Bo za granie z plików  to, panie kochany, trzeba zapłacić ale będzie Pan zadowolony."