Audiohobby.pl

Tunery

Dudeck

  • 5101 / 5872
  • Ekspert
02-01-2009, 14:22
Z tego co pamiętam , tuner z czasem się rozstrajał ( zjawisko naturalne ) i coraz głośniej słychać było takie "świerszcze" - zalecało się jego okresowe dostrajanie ( co parę/naście lat ) - kupując kilkunastoletni ( i więcej ) tuner można coś takiego "spotkać" - nie należy się tym zrażać .

Rafaell

  • 5033 / 5901
  • Ekspert
04-01-2009, 20:28
KURNA JAK ONI TO ZROBILI ??? !!!

Jest teraz retransmisja http://www.polskieradio.pl/trojka/koncerty/zagrali/artykul73967.html  i przydźwięk jest naprawdę bardzo niski aż wierzyć się nie chce !!!
Musiałem wzmaka słuchawkowego dać aż na 3/4 mocy  żeby to brzęczenie usłyszeć (godzina 15 normalnie słucham na 9 do 11) (idzie wtedy ocipieć)  naprawdę jest już bardzo dobrze, może dojdziecie do tego Panowie Realizatorzy z kabelkami i sprzętem że wyrzucimy z domu CD-ki :D

Czego sobie i innym życzę

MOJE GRATULACJE

szczerze

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

Rafaell

  • 5033 / 5901
  • Ekspert
04-01-2009, 20:44
Trochę dziegciu:

Mógłby ktoś w torze wypiąć ten filtr górnoprzepustowy? Po prostu perkusja i bas na samym dole są obciapane (sam dół poniżej 45Hz) To idzie chyba raczej dalej poza studiem Agnieszki Osieckiej, bo od jakiegoś czasu nie ma w radiu tego najniższego rzadkiego basu.

 
Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

Dudeck

  • 5101 / 5872
  • Ekspert
05-01-2009, 09:54
">> Rafaell, 2009-01-04 20:28:32
KURNA JAK ONI TO ZROBILI ??? !!! ... że wyrzucimy z domu CD-ki :D "

No proszę , a to wszystko z pasmem do 15 000 Hz - i wystarczy :)

Rafaell

  • 5033 / 5901
  • Ekspert
10-01-2009, 10:20
Jak widać 15\'000Hz tak ale 12\'500Hz HiFi według DIN4500 już nie. To po prostu już słychać :) w kazdym razie ja słyszę.Moim zdaniem do16kHz mogą mają warunki techniczne ale nie musza nadawać bo pewnie też mało kto te 16kHz zauważa całościowo w muzyce, tunery filtr dla 19 kHz mają wyżej (trochę sieje taki sygnał po paśmie-kwestia zachowania reżimu technologicznego przez obsługę).Od najniższych częstotliwości nic nas nie ogranicza specjalnie poza konsoletą realizatora, miło by było jakby przynajmniej te 30Hz bez spadku poziomu sygnału trafiło na antenę. Jak na razie w trakcie koncertów live w 3PR ze studia Agnieszki Osieckiej chyba jest włączany na stole mikserskim filtr górnoprzepustowy nie tylko dla wokalu ale tak że dla instrumentów grających basem :(

W sumie cały urok radia nadawanego na żywo polega na tym że proces przetwarzania dżwięku  odbywa się u nadawcy i on moze sobie pozwolić na najwyższej jakości elektronikę. U odbiorcy jest dzieki temu prosto i taniej. Jaki masz tuner, instalację antenową, lokalizację taki masz dżwięk. Ważne jest właśnie to że odbiorca nie musi mieć u siebie tak jak w odtwarzaczu CD całej najwyższej jakości (a więc drogiej) elektroniki a jednak jakość dżwięku moze być wysoka gdyż każde urządzenie będzie pracowało na idealnym technicznie sygnale (wiem z tym idealnym trochę przesadziłem).

Temat jakości merytorycznej nadawanych audycji radiowych to już inna bajka.

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

Savage

  • 889 / 5906
  • Ekspert
15-01-2009, 09:33
Kupiłem sobie średni tuner Pioneera.
NIe znam się jakoś dobrze na tunerach. Stąd pytanie: mam tam taką opcję "SUPER NARROW" co to jest?
i jeszcze [RF ATT]?? WYtłumaczy mi ktoś?

Rafaell

  • 5033 / 5901
  • Ekspert
15-01-2009, 09:51
>> Savage, 2009-01-15 09:33:18

SUPER NARROW jest to filtr zawężający szerokość pasma odbieranego w tunerze (częstotliwość nadawanego sygnału w eterze), mający na celu eliminację zakłócania przez sąsiednie stacje lub żródła zakłóceń. Włączając ten filtr należy się poza czyściejszym niezakłóconym odbiorem spodziewać, obniżenia parametrów akustycznych sygnału co do pasma ,stereofoni,dynamiki. Podobne działanie przy silnych zakłóceniach, lub odległych stacjach ma przejście w tryb pracy mono jednak wtedy nie następuje zawężenie pasma akustycznego.

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

Savage

  • 889 / 5906
  • Ekspert
15-01-2009, 23:14
>> Rafaell, 2009-01-15 09:51:48
Dzięki. Czyli raczej z tych udziwnień korzystał nie będę.

Rafaell

  • 5033 / 5901
  • Ekspert
18-01-2009, 20:30
Coś za długo słuchałem nagrań live z 1961 Miles Davis In Person Friday and Saturday Nights at the Blackhawk. aktualnie słucham na żywo koncertu w 3PR i zastanawiam się czy mi się tuner zepsuł czy może słucham jakiegoś taniego radyjka-dziwne nie ?

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

Rafaell

  • 5033 / 5901
  • Ekspert
18-01-2009, 21:20
W sumie to jaja 47 lat postępu technicznego i jest gorzej z dźwiekiem!!!

Nie wiem kto to pisał że u nas za dużo wypuszcza się inżynierów dźwięku, może by po prostu 3/4 oblać na egzaminach i wszystko wróciło by do normy-łącznie z ich zarobkami ?

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

Cornholio

  • 1117 / 5701
  • Ekspert
18-01-2009, 21:36
Rafael, wyrzuć te gruchoty i spróbuj  tutaj:
http://www.polskieradio.pl/sluchaj/play.aspx?p=r2

Rafaell

  • 5033 / 5901
  • Ekspert
18-01-2009, 22:04
>> Cornholio, 2009-01-18 21:36:01
Na gruchotach  lepiej ale z neta jakość zaskoczyła mnie na + zamiast przydźwięku ze studia Kaczkowskiego słyszę cichsze brzęczenie milsze dla ucha.
Teraz serio, po prostu są potężne skoki w jakości realizacji technicznej z koncertów live nawet we wiodącym programie 3. Wczoraj na przykład realizacja była bardzo dobra technicznie słuchało się tego przyjemnie i człowiek myślał tylko o muzyce, dziś zupełnie co innego człowiek zaczął się zastanawiać kto tam k...a rządzi ze może być taki duży rozrzut w sposobie realizacji na tym samym sprzęcie w tym samym studio ?

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

Rafaell

  • 5033 / 5901
  • Ekspert
23-01-2009, 20:30
Jak ktoś nie wierzy ze w Krakowskiej Filharmonii na ulicy Zwierzynieckiej słychać tramwaje w czasie koncertu to jest okazja posłuchać . W 2PR PR jest transmisja na żywo.

transmisja z Filharmonii Krakowskiej im. K. Szymanowskiego - Inauguracja cyklu “Opera Rara”

Antonio Vivaldi Hercules nad Termodontem RV 710, wyk: Maria Grazia Schiavo – sopran, Emanuela Galli – sopran, Vivica Genaux – mezzosopran, Stefanie Iranyi – mezzosopran,Romina Basso – alt, Philippe Jaroussky – kontratenor, Carlo Vincenzo Allemano – tenor, Filippo Adami – tenor, Europa Galante, dyr. Fabio Biondi


Przejazdy można sprawdzić kontrolnie tutaj :)
http://rozklady.mpk.krakow.pl/  

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

Rafaell

  • 5033 / 5901
  • Ekspert
05-02-2009, 00:11
Miałem okazję dzisiaj w 3PR słuchać znienawidzonego przez testy sprzętu utworu "The Childern of Sanches", Chucka Mangione i co ciekawe z vinyla .Kapitalnie to było słychać dęciaki czyste nie nachalne instrumenty perkusyjne spokojne stonowane. Nagranie na CD jednak jak słyszałem wcześniej zostało zrealizowane po prostu zbyt natarczywie.Tutaj było wszystko zrobione ze smakiem i bardzo naturalnie. Ciekawie czy prezenterzy wrócą do tej formy prezentacji? Drugie pytanie nasuwa się w związku z wycofywaniem analogowego sprzętu z rozgłośni czy to szło z vinyla czy po prostu było nagrane na HD ?:)

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

lancaster

  • Gość
05-02-2009, 00:17
Rafaell, a czy puszczanie muzy z vinyla jest w jakiolwiek sposób uzasadnione EKONOMICZNIE  ?