Audiohobby.pl

KSS-240 - uwaga na nowe podróbki UDAJĄCE oryginał!!!

JaKub92

  • 1822 / 5488
  • Ekspert
02-06-2023, 15:30
Ostatnio wysiadł mi laser w DENONie DCD-1015, więc zacząłem rozglądać się za nowym. Na alegroszu natknąłem się na laser, który wyglądał na oryginalny, a że od osoby prywatnej, to pomyślałem sobie, że pochodzi ze starych zapasów. Cena wydała się okazyjna (powiedzmy że równowartość dwóch typowych podróbek), więc nie zastanawiając się dłużej, kupiłem. Zanim jeszcze przyszedł, zorientowałem się, że pełno ich na chińskim portalu aukcyjnym, więc myślę sobie: no to pięknie... Chińczyk zabrał się za produkcję "oryginalnego" KSS-240, a ja pewnie kupiłem dokładnie to samo... No i niestety nie myliłem się. Po rozpakowaniu, od razu zwróciłem uwagę na nalepkę z datą produkcji i już byłem pewien, że ustrzeliłem babola :( Poza tym, soczewka w tym nowym "oryginale" jest matowa...
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

JaKub92

  • 1822 / 5488
  • Ekspert
02-06-2023, 15:36
Poza tymi dwoma szczegółami, wygląda na oryginalny. Metalowe łożyska, duży układ... Na pierwszy rzut oka ciężko go odróżnić od oryginalnego.
Miałem jeszcze cichą nadzieję, że może jednak postarali się na tyle, że laser będzie przyzwoitej jakości. Niestety - niektóre z typowych podróbek trafiały mi się lepsze :( O ile pierwsze wrażenie było dobre - szybko wczytywał płyty, wyszukiwał utwory bez problemu itd; to kiedy posłuchałem trochę więcej, zauważyłem, że potrafi przeskoczyć (zaznaczam, że wyczyściłem i naoliwiłem całą prowadnicę), a nawet zaciąć się i po chwili odtwarzacz całkowicie stopuje odtwarzanie :/
W zasadzie jedynym praktycznym plusem tego nowego "oryginału" są metalowe łożyska - poza tym to taka sama lipa jak typowe podróbki z małym układem.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

K0V4L

  • 44 / 408
  • Użytkownik
02-06-2023, 19:45
Jeżeli prywatny sprzedawca nie zaznaczył, że wyłącza rejkojmę/gwarancję to przysługuje Ci prawo do odstąpienia.

JaKub92

  • 1822 / 5488
  • Ekspert
02-06-2023, 22:21
Na tym mi już akurat nie zależy, bo nie kosztował fortuny. Ale przestrzegam innych, bo to samo znalazłem na Chińskim portalu aukcyjnym, również jako ORYGINALNY, po około 50 zł/szt. Nie będę tutaj rzucał linkami - jak ktoś chce, to znajdzie bez problemu.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

AUDIOTONE

  • 9398 / 5841
  • Ekspert
03-06-2023, 08:43
No niestety, z tymi laserami kicha. A już liczyłem że może być coś dobrego.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4687 / 2302
  • Ekspert
03-06-2023, 09:07
a jak sprzedawałem na alle oryginały i z napędami przetestowane z rozbiórek to szału zakupów nie było........bo zamienniki były tańsze......ale jak z opisu wygląda to oryginał będzie lepszy zawsze, a jak się jeszcze sprawdzi kalibracje na nowo to będzie super...coś mi tam zostało, ale czasowo się nie ogarniam.

Krzych 2

  • 85 / 5904
  • Użytkownik
12-06-2023, 10:50
Ostatnio wysiadł mi laser w DENONie DCD-1015, więc zacząłem rozglądać się za nowym. Na alegroszu natknąłem się na laser, który wyglądał na oryginalny, a że od osoby prywatnej, to pomyślałem sobie, że pochodzi ze starych zapasów. Cena wydała się okazyjna (powiedzmy że równowartość dwóch typowych podróbek), więc nie zastanawiając się dłużej, kupiłem. Zanim jeszcze przyszedł, zorientowałem się, że pełno ich na chińskim portalu aukcyjnym, więc myślę sobie: no to pięknie... Chińczyk zabrał się za produkcję "oryginalnego" KSS-240, a ja pewnie kupiłem dokładnie to samo... No i niestety nie myliłem się. Po rozpakowaniu, od razu zwróciłem uwagę na nalepkę z datą produkcji i już byłem pewien, że ustrzeliłem babola :( Poza tym, soczewka w tym nowym "oryginale" jest matowa...
Ciekawe. Prawdopodobnie też kupiłem takie same i z tego samego źródła. Zamontowałem , wykalibrowałem i pomierzyłem sygnał RF. Jest książkowy 1.4Vpp , również kształt jak i łatwość zsychronizowania go na oscyloskopie wskazuje na dobrą jakość. Chamskie podróby za 30zł mają poziom RF około 1V. Różnica między Twoim , a moim to mocno sciemniałe tulejki. Myśle , ze najlepszym testem byłoby sprawdzenie czy cyna jest ołowiowa. Za czasów produkcji KSS o ROHS nikt nie słyszał

JaKub92

  • 1822 / 5488
  • Ekspert
22-08-2023, 23:23
I może właśnie tu jest pies pogrzebany - nic nie kalibrowałem. Ale zazwyczaj zakładałem te typowe podróbki za 50 zł i śmigało wszystko bez kalibracji. Skalibrować niestety nie mam jak - nie mam żadnej płyty testowej, a takiej nie da się tak po prostu wypalić :/
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

chorazy3

  • 1488 / 1605
  • Ekspert
26-08-2023, 17:36
Nie potrzeba jakiejś specjalnej płyty testowej. Wystarczy dobrej jakości fabrycznie nagrana płyta CD, najlepiej taka starsza z lat 80-90. 
Paweł