Audiohobby.pl

Hybrydy

  • Gość
10-04-2009, 20:30
To forma pośrednia, jak to hybryda, pomiędzy lampiakiem, a tranzystorem.
Problem, dla niektórych, polega na tym że nie powinna być użyta jako produkt KOMERCYJNY i stąd brak wartości elementów.
Nie chcę i nie życzę sobie aby tak była właśnie wykorzystana Vampiria-Hybryd I.

lancaster

  • Gość
10-04-2009, 20:40
No bez przesady. Jak nie chcesz zeby byla w taki sposob użyta(zresztą poza GC gdzie aplikacja fabryczna z datasheetu rzadzi rulezem w urzadzniach od 1-10Kzł :)) to wystarczy o tym napisac i myślę po problemie.
Mialem okazje posluchać w Poznaniu innej hybrydki - SRPP na 6n6p, napiecie anodowe prostowane lampą i parka mosfetow na wyjściu + jakis autorski uklad wyjściowy umożliwiajacy robienie pelnej zwary na wyjsciu :)
...przy okazji ponoc poprawiajacy własciwości dxwiekowe - wierze na słowo o wzmacniacz porownywany z wzmacniaczem ....no powiedzmy drogim :) .....dawal rade z zapasem :)
....tak jak pisałem dobra hybrydka nie jest zla ;)

  • Gość
10-04-2009, 20:45
Ta jest naprawdę dobra, uwierz mi. :)
A wielu już mi uwierzyło.

  • Gość
10-04-2009, 21:08
I przystaję przy opcji - ta konstrukcja nie może być wykorzystana w celach komercyjnych.

lancaster

  • Gość
10-04-2009, 21:16
? Nie bardzo rozumiem ?
Myslisz ze producenci wzmaków czają sie tutaj ?:)
No może....może....:))

  • Gość
10-04-2009, 21:27
Wiesz jak to jest, każdy kręci swoje lody :)

konto_usuniete

  • 56 / 5437
  • Użytkownik
10-04-2009, 21:29
>> lancaster, 2009-04-10 21:16:57

Jak się czają na stronę Łukasza Fikusa to dlaczego nie na audiohobby ?
A może na znanym nam komercyjnym forum audio powstanie wątek "Klub miłośników wzmacniaczy hybrydowych". :)

  • Gość
10-04-2009, 21:40
Gustaw :)
A które to takie komercyjne forum jest?, a które nie?
Za mało po "świecie" bywam, lub wręcz "wogóle" i nie wiem, stąd pytanie :)

konto_usuniete

  • 56 / 5437
  • Użytkownik
10-04-2009, 22:03
>> hekate, 2009-04-10 21:40:15

Chodzi mi o forum internetowe pewnej korporacji, nadzorowane przez znanego manipulatora.
Notabene, dokładnie to samo na którym wiele razy ostro, aczkolwiek jednak życzliwie, dyskutowaliśmy ze sobą (o ile Lancaster miał rację co do nicka) :-)

pozdrawiam
Gustaw

  • Gość
10-04-2009, 22:52
Gustaw
Zostawmy pewne brzydkie zabawy w piaskownicy, ja nie jestem z tych co to pewne sprawy chcą zabrać "do grobu", ale też nie lubię jak mi ktoś robi brzydko koło "pióra"- tu na forum się nie zdarzyło.
Wiadomo "sępolińskich" jest wielu, ale żeby pomyśleć? no cóż, z tym już gorzej i nieważne jakie to jest forum ludzie przeważnie tacy sami, zwłaszcza Polacy.

Pomysł dałem, a rozwój? zobaczymy.

lancaster

  • Gość
11-04-2009, 10:04
hekate, pal szesc :)
Jak już o hybrydkach mwimy to kiedys tam moze popróbuję SRPP + WK do wysterowania mosfetow.
Nie ja pierwszy na to wpadlem, ale za to mozna sie pobawic w usuniecie WK.
Na Twój schemat nie ma specjalnie pomyslu...moze i swietny, ale jak dla mnie nieco zbyt "zrównoleglony".
Ciekaw jednak jestem efektów i będę śledził wątek.

lancaster

  • Gość
11-04-2009, 10:07
"nie mam miało być" :)
Pomysłów jest pewnie sporo ale jakoś tak na "czuja" zostawiam to osobom przekonanym do takiego rozwiazania.

  • Gość
11-04-2009, 10:40
Lancaster
Prawda jest taka, aby końcówka mocy była stabilna mocowo dawane powinno być i stabilne jej wysterowanie.
W przypadku V-Hybryd-I są to połączone równolegle lampy, nie "kucają" przed kolejnym stopniem. :)

Czasami ten problem omijano poprzez stosowanie oddzielnego stabilnego zasilania preampa,  preampa który w MOCNO zwariowanych aplikacjach potrafił sam wysterować głośniki, ale zawsze liczyła się w takich BEZKOMPROMISOWYCH  rozwiązaniach sama stabilność toru audio pre.
Zniekształcenia przy konstrukcjach hi-end NIE MOGĄ powstawać na bloku preampa, jeśli już, to w końcowym efekcie wzmocnienia, czyli końcówki mocy.

Liczne informacje z gatunku - "wzmacniacz przy rozkręceniu gałki wzmocnienia na godz.12 już wchodzi w przester" to dla mnie nie nowina, a tylko  zmartwienie dla jego posiadacza że kupił tak kiepski sprzęt.
I może to być np. Denon, Yamaha, Creek, Naim, Rotel i wiele by jeszcze wymieniać firm z tytułami, jak taki sprzęt, tak się zachowuje jest po prostu DO DUPY.

Osobiście mam Marantza 4270 ( opisy znajdziesz w necie) i jest właśnie taki DO DUPY, właśnie z takiego powodu.

V-Tube-I jest pozbawiona tych naleciałości, kręcisz gałką, a ona coraz głośniej gra nie tracąc PASMA tak na początku, , jak i końcu wzmocnienia.

Pozdrawiam, H.

gagacek

  • 189 / 5829
  • Aktywny użytkownik
11-04-2009, 14:27
hekate
>To forma pośrednia, jak to hybryda, pomiędzy lampiakiem, a tranzystorem.
Problem, dla niektórych, polega na tym że nie powinna być użyta jako produkt KOMERCYJNY i stąd brak wartości elementów.

Hmm... Układ z pozorną masą, podobno wynalazek z AS to tak naprawdę był znany i wykorzystywany w znanych komercyjnych wzmacniaczach od ok. 40 lat. A Twoje rozwinięcie tematu to coś w rodzaju poprzerabianego Darkula sprzed kilku lat, wraz z wszystkimi jego wadami. Tak więc możesz spać spokojnie, świat audio polować na ten wynalazek nie będzie.
Wesołych Szczęśliwych Świąt!
_________________
pozdrawiam gagacek

  • Gość
11-04-2009, 16:10
Gagaek
Tu nie ma pozornej masy.
Zdrowych Spokojnych Świąt.