Audiohobby.pl

Magnetofon

jmaciek

  • 389 / 4843
  • Zaawansowany użytkownik
24-02-2017, 14:12
nano - nie da rady - jak to śpiewał Król: "It's now or never" :-)
Nie mam swojego kąta - wszystko leży na stole więc do wyboru: albo czekamy do najbliższej wizyty w Obi i do tego czasu nie jemy obiadów albo zaraz coś zjemy ale graty mają zniknąć ze stołu... wybór podobno należy do mnie...
Tu i teraz jak Adam Słodowy muszę ruszyć z tematem i dokonać trafnego wyboru rozwiązania zaistniałych trudności..

nano

  • 9079 / 4993
  • Ekspert
24-02-2017, 16:11
woreczki  opisz gdzie jakie srubki
poskadaj   do kata


wyluzuj


nic na pospiech
« Ostatnia zmiana: 24-02-2017, 16:15 wysłana przez nano »

jmaciek

  • 389 / 4843
  • Zaawansowany użytkownik
24-02-2017, 21:15
nic na pospiech
Święte słowa - tylko, że własnego kąta nie mam i trzeba zmykać z gratami. Woreczki odpadają bo ja wzrokowcem jestem - śrubki niczym gwiazdy w konstelacjach mam porozkładane na stole - jeden rzut oka i wiem skąd je wykręcałem i gdzie je wkręcić. Jak je wrzucę do wora to będę się zastanawiać gdzie one siedziały. No i kilkukrotne rozkładanie się z majdanem zabija przyjemność i staje się przykrym obowiązkiem. Nic to - na razie mam dyspensę no i noc długa...

AUDIOTONE

  • 9398 / 5840
  • Ekspert
24-02-2017, 21:48
W związku z tym że zrobiło mi się miejsce na 1 magnetofon bo RS-B905 będzie brał kolega , ale niestety tylko jedno wolne. To mogłem kupić jeden magnetofon pełno wymiarowy lub dwa małe :) I kupiłem na razie jeden mały :) Coś małego dziwnego... oczywiście do naprawy.

A RS-TR979 jest w dalszym ciągu na sprzedaż . A jeśli się nikt nie zainteresuje to zostanie u mnie i będzie służyć jako przewijarka do kaset hehe :)

Edit:

Zapomniałem o "szafkach" firma która zajmowała się konserwacją tego sprzętu była jako jedyna i ona przejęła owe szafki... Podejrzewam że niedługo znajdą się na licytacji ogólnej za jakieś grube pieniążki...
« Ostatnia zmiana: 24-02-2017, 22:15 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4993
  • Ekspert
24-02-2017, 23:11
jmaciek
kazdy z nas inaczej pracuje


ja tez niekiedy chce wsio w jeden dzien zrobic
ale z doswiadczenia wiem ze w 80% konczy sie to zle
dlatego robie mnustwo fotek .. co duzo czasu kosztuje 
mimo to ale mozna poskladac czesci nawet po miesiacu ..
..


szafki
audiotone 
no tak 
dla mnie   to troche za duzy kaliber dlatego ich nie zaluje he he
..


dostalem rolki dzis 
oj
bedzie sie dzialo
ale jak mowilem nic nowego ...  nie ma
slucham muzy i skaldam NAD y  sony   onkyo
a to wsio juz bylo


madonna wiedziala co fajne



« Ostatnia zmiana: 24-02-2017, 23:22 wysłana przez nano »

AUDIOTONE

  • 9398 / 5840
  • Ekspert
24-02-2017, 23:15
Rolki wyglądają całkiem nieźle.
To będziesz miał trochę pracy z nimi:) Ale jutro już weekend . Ja także nie mogę się doczekać. Bo zadań sporo, a czasu mało... hehe
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Filwoj

  • 383 / 5555
  • Zaawansowany użytkownik
24-02-2017, 23:48
jmaciek, idler o mniejszej średnicy nie powinien być problemem - to tylko kółko pośrednie. Dociskany jest poprzez tarcie, jeżeli nowa, czysta guma będzie ok.
Wojtek

jmaciek

  • 389 / 4843
  • Zaawansowany użytkownik
26-02-2017, 04:08
ja tez niekiedy chce wsio w jeden dzien zrobic
ale z doswiadczenia wiem ze w 80% konczy sie to zle
dlatego robie mnustwo fotek .. co duzo czasu kosztuje
mimo to ale mozna poskladac czesci nawet po miesiacu ..

nano, ja wiem ale znów cytując klasyka "nie chcem, ale muszem" - 3 dni 'ze zdzisiem' to i tak o dużo za dużo bo:

Bo zadań sporo, a czasu mało...

(Wojtek też zostałeś klasykiem ;-), ale jako że to ferie i to mój pierwszy mechanizm Pioneer Reference (a i tak stał w kącie ze 3 miesiące) stąd i tak nad nim posiedziałem, teraz jak już wiem jak działa to będzie zupełnie inna sprawa jak do 710 usiądę... kiedyś... za jednym podejściem bo nic mnie nie zmusi do kilkukrotnego sprzątania zaanektowanego przeze mnie stołu (no może prawie nic ;-)
a propos fotek - przynajmniej ja tak mam - trochę ich robię i potem okazuje się, że nie mam akurat tej której bym właśnie potrzebował :-) - co nie zmienia faktu, że lepiej je robić i mieć niż nie mieć i w sieci rozpaczliwie szukać.

Zamieszczę może tu dla potomnych linki, które mi się przydały:
* ustawianie mechanizmu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2770882.html
* wymiana idlera: http://www.audiostereo.pl/magnetofon_126669.html/page__st__38550#entry3703131

Dzięki Filwoj za fotorelację, najgorzej mi się zdejmowało dźwignię z hamulcami bo mało miejsca jest i widać, że plastik pracuje, trzeba uważać aby nie przedobrzyć z odginaniem. Po wymianie gumy idlera deck przewija poprawnie.
Wymiary gumy idlera wg danych obecnie dostępnej oferty z alle to fi 16,7x12,1x2,9 mm, ja zaś miałem gumę od sprzedawcy zza wschodniej granicy i tu średnica zewnętrza jest 16 mm, zaś w magnetofonie miałem 18 mm (z tym, że nie wiem na 100% czy to oryginał).

Dzięki opisowi i fotografiom autorstwa G.Marka ustawiłem mechanizm bo przy wymianie pasków kółko z krzywkami zawsze wyskoczy, ważne jest to aby mechanizm ustawiać na otwartej kieszeni kasety (i opuszczonym mostku z głowicami). Dobrze, że zdecydowałem się na wymianę pasków bo stare nie wiem jakim cudem działały ale były kompletnie rozciągnięte i lada dzień by padły. Kupiłem komplet (pasujący!) i je pomierzyłem - jakby ktoś kiedyś potrzebował:
* płaski fi 76.4 mm szerokość 6 mm
* plaski fi 64.9 mm szerokość 4 mm
* kwadratowy 1.5 mm fi 43.9 mm

Pioneer CT-S910 - nie mam do czego go porównać ale wzgledem 'pospólstwa' które posiadam to gra - że tak to określę -  'ekskluzywnie' - słychać to i to bardzo - dla mnie, oczywiście :-) !

A na koniec przypominam się nieśmiało z pierścieniem na gniazdo jack, jeśli ktoś by miał zbyteczny to się polecam pamięci ;-) - bo moje poczucie estetyki wyje choć staram się z tym walczyć (a skończy się pewnie na zakupie dawcy tylko dla tego pierścienia - wiem, normalne to to nie jest...).

M.

nano

  • 9079 / 4993
  • Ekspert
26-02-2017, 09:47
suuuuuuuuuuuuper

gratuluje

zrob nam fotke !!!

AUDIOTONE

  • 9398 / 5840
  • Ekspert
26-02-2017, 11:46
(Wojtek też zostałeś klasykiem ;-),


No nie tego jeszcze nie grali :) hahaha

Gratuluje naprawy 910-tki :).

Nigdy nie grzebałem w mechanizmach ref.Master Pioneer-a. Ponieważ mój ostatni 830S był w pełni sprawny, a 1100S był w stanie wzorowym to poco grzebać...

suuuuuuuuuuuuper

gratuluje

zrob nam fotke !!!


Jestem za:)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4993
  • Ekspert
26-02-2017, 13:00
witam pokaze grzebyn deck
ktory mnie kosztowal duzo nerwow
za chwile  fotki
oczywiscie nad .. :-)
dol  widac  ze srubki sa z placu zabaw


otwarcie  i  acha  a  kuku


dzialao sie poznije  byle  co 
nie robilem wszystkich fotek 
rolka nie z tego modelu
pasek  z "gaci"   itp


ten ktos ale  rozebral   zebatki z silniczka pokaze za chwile
wiec  wsio trzy bylo rozebrac
« Ostatnia zmiana: 26-02-2017, 13:08 wysłana przez nano »

nano

  • 9079 / 4993
  • Ekspert
26-02-2017, 13:08
cd


trza bylo wiec rozebrac zebatki na czesci pierwsze
tu  moja znienawidzona czesc
przede wszystkim przy zabudowywaniu


jak ktos ma  latwy sposob na skladanie tego malenswa to prosze o pomoc
zawsze duzo czasu trace na tej czesci


.


no fotce widac  ten sliniczki


ten lewy jest poprawnie zlozony
prawy   to katastrofa


tak wiec   rozlozylem te czesci
3 fotka   w srodku nie bylo tej podkladki   
musialem signac do szuflady z czesciami  itp


dolna sprezyna  musi byc tak  jak na fotce  4
« Ostatnia zmiana: 26-02-2017, 13:27 wysłana przez nano »

nano

  • 9079 / 4993
  • Ekspert
26-02-2017, 13:28
cd


nasmarowalem  troche  zebatki z powodu akustycznego
jakby nie bylo mechanizm jest tak prymitywny ze az wstyd mowic o nim
testuje
potrwa to u mnie 2 dni
na dzis koniec


test
« Ostatnia zmiana: 26-02-2017, 19:30 wysłana przez nano »

artekk

  • 1694 / 5887
  • Ekspert
26-02-2017, 19:03
jmaciek,
widzisz nie taki diabeł straszny. Teraz będziesz z zamkniętymi oczami Pioneery ogarniał. Ja mam podobne warunki aktualnie do grzebania, z niecierpliwością wyczekuję wiosny, żeby w końcu do garażu się przenieść z warsztatem. I dlatego tak grzebię z doskoku. W styczniu na dwa tygodnie zająłem stół w salonie i już kwasik był mały, więc się zwinąłem. Kolejka decków znów urosła i jutro chyba odważę się na aneksję stołu.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

AUDIOTONE

  • 9398 / 5840
  • Ekspert
26-02-2017, 23:32
Ja już znów się nie mogę doczekać tygodnia....
czekam na malucha... ciekawego malucha  :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.