Audiohobby.pl

Magnetofon

nano

  • 9079 / 4993
  • Ekspert
24-02-2017, 10:23
tak tak   ja  slucham ...  musze troche wypoczac ..  mam zamowione czesci  z bialorusi  to potrwa
wykorzystuje  wiec okazje


tak nie na temat
tu dosc duzo  kolegow z Czech  czyta co piszemy ..
wiem tylko  bo dostaje maile  :-)    to tak nie na temat


zapodam fotki mojego tandberga
przyznam ze go nie slucalem  jakies 2 miesiace
« Ostatnia zmiana: 24-02-2017, 10:28 wysłana przez nano »

kaczor666000

  • 83 / 2681
  • Użytkownik
24-02-2017, 10:28
wkoncu wrucil pionner ct 900 s a tu stare sprzeglo i rolki zostalo wymienione paseczki tez  i slucham muzyczki wlasnie

nano

  • 9079 / 4993
  • Ekspert
24-02-2017, 10:29
kacz


super  fajna fotka dzieki

kaczor666000

  • 83 / 2681
  • Użytkownik
24-02-2017, 10:34
niewiem jak chodzilo to sprzeglo peklo w jednym miejscu  ale teraz noweczki sa az oko ciesza

kaczor666000

  • 83 / 2681
  • Użytkownik
24-02-2017, 10:51
a tak w srodku sie prezentuje

jmaciek

  • 389 / 4843
  • Zaawansowany użytkownik
24-02-2017, 10:54
Co tu taka cisza, chyba dawno takiej nie było :) czyżby wszyscy słuchali swoich magnetofonów ?

Nie słuchają tylko w polu robią :-).
Siedzę nad poniższym mechanizmem i naczytawszy się o nim w InterNecie zastanawiam się: uda się czy się nie uda?
Eh, chyba już za stary robię się aby po polu minowym łazić...

tu stare sprzeglo i rolki zostalo wymienione paseczki tez  i slucham muzyczki wlasnie

Jednak mam nadzieję, że i ja dojdę do tego etapu - jakby co to trzymaj namiary gdzie można w częściach podesłać taki mechanizm do złożenia...

Zapytam przy okazji - potrzebuję pierścień ozdobny (obrączkę) na gniazdo słuchawkowe - ma ktoś może jakiegoś dawcę z tą ozdobą?

artekk

  • 1694 / 5887
  • Ekspert
24-02-2017, 11:22
Siedzę nad poniższym mechanizmem i naczytawszy się o nim w InterNecie zastanawiam się: uda się czy się nie uda?

kurczę, co się nie uda, jak się uda :) mam dwie lewe ręce i już cztery Reference Master'y zrobiłem.

nano, piękny Twój "leżaczek" jest. Mnie brakuje jednej stópki i trochę się telepie przy obsłudze klawiatury.

kaczor666000, dobra robota, teraz Pioneer jak nowy, pośmiga długo. Mnie też rolki w CT-979 czekają, ale tyle się ostatnio dzieje, że deck musi uzbroić się w cierpliwość i poczekać na swoją kolej.


Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

nano

  • 9079 / 4993
  • Ekspert
24-02-2017, 11:24
i weszlismy na tamt  pioneer-ow  o kur
ja spadam


a ja go tak za zywota pociegnalem za gumki do gory az portki sie podniosly
a on krzyknal   ALA    i popuscil
ale bez gumki sie nie chcial latac
wiec  gacie  znow ogumowilem  :-)
« Ostatnia zmiana: 24-02-2017, 12:43 wysłana przez nano »

jmaciek

  • 389 / 4843
  • Zaawansowany użytkownik
24-02-2017, 12:43
kurczę, co się nie uda, jak się uda :) mam dwie lewe ręce i już cztery Reference Master'y zrobiłem.
Dzieci klepią pacierze aby się udało bo mi trochę wiary brak - to przecież 'Reference Master' który potrzebuje specjalisty a tu taki prostak techniczny się do niego bierze...
A pamiętasz może czy od dostania się do kwadratowego paska odpowiedzialnego m.in. za otwieranie kieszeni to dużo pracy jeszcze jest aby dostać się do 2 pasków na kołach zamachowych? Bo zastanawiam się czy warto to robić biorąc pod uwagę potencjalne problemy ze złożeniem mechanizmu. Słabo otwiera kieszeń za to dobrze odtwarza - choć jeśli mam już wszystko na stole to może profilaktycznie już wszystko wymienić - z drugiej strony jeśli to przyniesie więcej kłopotu niż korzyści to może sobie odpuścić i usprawnić tylko to co mu obecnie dolega?

nano

  • 9079 / 4993
  • Ekspert
24-02-2017, 12:54
popatrz pod koniec  filmu


tam dokladnie pokazalem ze sa odpowiednie oznaczenia !!!!
dziureczk i wyzlobienia
nie wolne je przekrecic






tu pod koniec  innych moich wypocin  tez widac   gdzie sa te  oznaczone punkty





--


jade w srode   wypenic bagaznik
ale nic ciekawego
onkyo ta-2500




czyli cos co juz bylo i znow nie bedzie o czym gadac


artek z dolu dobrze pisze    :-)
« Ostatnia zmiana: 24-02-2017, 13:25 wysłana przez nano »

artekk

  • 1694 / 5887
  • Ekspert
24-02-2017, 13:09
Maciek,
jedynym problemem jest ewentualne przestawienie koła z krzywkami, ale możesz sobie zrobić znaki, zresztą oryginalnie Pioneer też zrobił. Na bliźniaczym forum GMark dokładnie opisał i załączył zdjęcia, co i gdzie ma się zgrywać.
Mnie za pierwszym razem to kółeczko się przestawiło, ale ustawiłem korzystając z opisu GMarka, w pozostałych deckach już uważałem i poszło idealnie.
Sama wymiana pasków jest łatwa, szczególnie pasków kół zamachowych, dostęp jest bardzo dobry i trwa to dosłownie chwilkę.
A jak z idlerem ? Magnetofon dobrze przewija, idler nie hałasuje przy odtwarzaniu ?
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

kaczor666000

  • 83 / 2681
  • Użytkownik
24-02-2017, 13:27
mi idlera wymieniał Andrzej z rabki zdroj wiec tu sie nie wypowiem bo na tym akurat sie nieznam
« Ostatnia zmiana: 24-02-2017, 13:30 wysłana przez kaczor666000 »

jmaciek

  • 389 / 4843
  • Zaawansowany użytkownik
24-02-2017, 13:34
Dzięki nano za filmy.

Artur,
Opis GMarka znam już na pamięć ale wciąż mam obawy - bo to równanie ma dużo zmiennych i kilka niewiadomych :-). Np. do innych decków zdarzyło mi się już kupić dedykowane paski, które jednak były za duże - boje się, że wszystko rozgrzebię a nowe paski i tak mogą być złe. Właśnie teraz doszedłem do takiej sytuacji z idlerem. Idler nie hałasuje przy odtwarzaniu ale deck nie przewija. Kupiłem idler do niego dedykowany, czekałem 1.5 m-ca na dostawę, dziś montuję i patrzę, że jest on o mniejszej średnicy niż oryginalny - oryginał 18 mm, ten zaś 16 mm. Jak dla mnie klops! Wkładać nowy i liczyć, że 2 mm nie robi różnicy i docisk będzie odpowiedni czy też nie ma co liczyć na nowość materiału i cuda i lepiej zmatowić i zamontować ponownie ten stary i oryginalny? Hmm... na dwoje babka wróżyła...

artekk

  • 1694 / 5887
  • Ekspert
24-02-2017, 13:48
Maciek,
znam te dylematy, niestety, jeśli nie spróbujesz, to się nie przekonasz. Czasami tę samą robotę trzeba kilka razy zrobić, żeby na własnej skórze się doświadczyći znaleźć optymalne rozwiązanie na przyszłość.
Z tym matowieniem różnie bywa, mam decki, które po zmatowieniu idlera chodzą jak żyleta, a są tez takie, które chwilę pograły i kaplica, znów się ślizga. Nie wiem, czy to kwestia różnej jakości i rodzaju gumy w idlerach, jednak nic nie zastąpi nowego. Inną kwestią jest, że te nowe bywają niedokładnie wykonane, niedopasowane rozmiarowo etc. I masz babo placek, błędne koło. Dylematy ludzi grzebiących w starociach.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

nano

  • 9079 / 4993
  • Ekspert
24-02-2017, 13:50

jemaciek




wez  wymiez dokladnie zewnetrzna srednice
wejdz do OBI  i  zapytaj o


rurke termokurczliwa


mysle  ze rozumiesz o co biega  :-)