Audiohobby.pl

Magnetofon

AUDIOTONE

  • 9399 / 5842
  • Ekspert
29-11-2016, 00:30
Mógłby ktoś z szanownych kolegów podratować serwisówką do Technics-a RS-M03 :) bo w necie brak....
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

eMandDe

  • 2204 / 2983
  • Ekspert
29-11-2016, 14:14
Fajny ten deck AUDIOTONE. Ja niestety nie pomogę choć bardzo bym chciał Tobie pomóc. Nie posiadam takowej, zresztą z serwisówkami u mnie krucho.

Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto posiada i użyczy Tobie takową.

Radmar

  • 1138 / 5906
  • Ekspert
29-11-2016, 19:10
Wojtek, z miłą chęcią bym pomógł. RS-M02 i 04 jak najbardziej, ale 03 jak na złość nie posiadam. Zakupiłeś 03? Fotki zapodaj. No i oczywiście pamiętaj o mnie jakby co. :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

AUDIOTONE

  • 9399 / 5842
  • Ekspert
29-11-2016, 20:42
Właśnie się zastanawiam nad RS-M03 bo jest możliwość kupna (aukcja) i tak samo RS-M04 (aukcja). Troszkę żałuje RS-M02 bo bardzo fajnie brzmiał. Ale teraz cieszy Alexa. W wypadku 04 i 03 nie ukrywam że pomyślałem o Tobie Marku... :) hehe
Obydwa magnetofony uszkodzone ponoć, zobaczymy jak to będzie...
Na razie czekam na TD-4600 i RS-TR979.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4995
  • Ekspert
29-11-2016, 21:32
pssssssssssssssssssssssss
bo nie wytrzymam
nie to ze jestem w toalecie


sorry
no ale prawda to tez jest wrrr


psssssssssssssss z ukrycia wiec
bo i tylek rozwali


zdobylem  cos


niedzialajacego


onkyo ta-2058


stop


nie moge sie zblizyc do bagaznika  stop
ale kuz...
stan jest zewnetrzny tak idealny ze  mnie sciska serce z innymi organami  a byl to rok 1987
trza to uratowac


chcialem przestrzepic zebatke z niego do  ta 2066  ale nie wyjdzie ten myk tym razem
za fajowasty jest  ten 2058  stop
fotki beda  ale tu niestety trza dluuuuuuuuuuuuuuuuugo czekac  jak  na prezenty
mam szlaban  na aparat do mikolaja
jestem wscieklo-szczesliwy


psss  ktos nadchodzi


-)
he he he he he he eh eh eh eh he he


Pnowie wypoczywajcie w spokoju ducha

Radmar

  • 1138 / 5906
  • Ekspert
30-11-2016, 19:14
(..) nie ukrywam że pomyślałem o Tobie Marku... :) hehe

Bardzo się cieszę, że o mnie pamiętasz. :) Póki co dzień w dzień "tłukę" RS-M280 i nie mogę się powstrzymać. Wszystko pozostałe poszło w odstawkę. A wiem, że źle robię, bo się wszystko zastoi i potem będzie wymagało rozgrzebania. :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

AUDIOTONE

  • 9399 / 5842
  • Ekspert
30-11-2016, 21:48
Co do RS-M03 i 04 to dałem sobie spokój. Jakoś nie przekonały mnie walory użytkowe ani dźwiękowe opisywane przez użytkowników na innych forach. Jedno jest pewne najlepszy z czwórki maluchów RS-M02, 03, 04, 07(dwie wersje z wskaźnikiem wychyłowym i VFD) jest  RS-M02 takie krążą opinie .
A jakoś dla samego mniemania 03 i 04 to nie mam po prostu miejsca na przechowywanie, a moja ładniejsza połowa także patrzyła dość nieprzychylnie jak ilość przekroczyła umówione 10 sztuk.... :(
A TD-4600 i RS-TR979 jeszcze nie doszły... A wolałbym by one zostały u mnie niż RS-M03 i 04...
To tyle odno0śnie wyjaśnień :)

A ja nareszcie wziąłem się za "leżaka" jakim był ostatnio kupiony Sony TC-K520 który był dodatkiem przy zakupie pilota RM-J701. Miał być przerobiony na nagrywarkę do kaset testowych, ale dobrze że nie doszło do przeróbek. Czemu? Więc tak opisze moje spostrzeżenia dotyczące wymiany pasków i regulacji 520 -stki. Budowa, jak magnetofon jest poskręcany dolna część obudowy jest wykonana z tak cienkiej blachy że odkształca się pod minimalnym naciskiem, całość lekka, po otwarciu katastrofa... płyta główna magnetofonu zamocowana pod kątem. Widać na zdjęciu poniżej... Mechanizm okrutnie plastikowy dość głośny, niby 3 silniczki ale jakieś to delikatne. bałem się że coś można uszkodzić zbyt mocno dokręcając śrubki... Malutkie koło zamachowe. Ogólnie kultura pracy mechanizmu bardzo mierna. Takie moje jest odczucie. Sporej wielkości transformator pracujący 24h wyłącznik zasilania jest już po stronie wtórnej trafa... Spore wahania obrotów, spore kołysanie i drżenie.
Wymieniłem paski na nowe, rolka jest ok, ustawiłem resztę według instrukcji serwisowej. Dźwiękowo poniżej oczekiwań. Nie polecam. Wiem że to zabrzmi dość drastycznie ale szkoda tylko czasu oraz wydanej kwoty na nowe paski i poświęconego czasu. Trzeba będzie go chyba rozebrać lub pójdzie na części... Wiem wiem każdy magnetofon jest wart przywrócenia do życia, ale są te bardziej i te mniej cieszące oko i ucho... że tak to ujmę :) SONY TC-K520 należy zdecydowanie do tej drugiej grupy.
CDN.....

« Ostatnia zmiana: 19-12-2019, 21:55 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

AUDIOTONE

  • 9399 / 5842
  • Ekspert
30-11-2016, 21:51
cd.
Jeszcze 4 zdjęcia mechaniki SONY TC-K520.

Marku cieszę się że tak Ci się spodobała 280-tka.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

jmaciek

  • 389 / 4845
  • Zaawansowany użytkownik
30-11-2016, 22:59
Wiem że to zabrzmi dość drastycznie ale szkoda tylko czasu oraz wydanej kwoty na nowe paski i poświęconego czasu.
No to ja się nawet nie będę przyznawać, że uratowałem TC-KE300...
Poświęconego czasu nie policzę a paski i rolka też były droższe niż sam magnetofon...
Trzeba będzie go chyba rozebrać lub pójdzie na części...
Rozebrać po złożeniu nie rozbiorę, nie zezłomuję, pozostanie chyba jako pomnik mojego 'serwisowego' geniuszu i naiwnej dobroduszności...
Wiem wiem każdy magnetofon jest wart przywrócenia do życia, ale są te bardziej i te mniej cieszące oko i ucho... że tak to ujmę :) SONY TC-K520 należy zdecydowanie do tej drugiej grupy.
'Takim sie urodził i trzeba go kochać' - jestem za jego ułaskawieniem :-)

AUDIOTONE

  • 9399 / 5842
  • Ekspert
30-11-2016, 23:21
Maćku dzięki Tobie nie poszedł na części, pójdzie do szafy będzie mu milej wraz z ZRK M7020 który po przeróbkach brzmi dużo lepiej od TC-K520.... A może razem nie będą się nudzić. Co jakiś czas wyciągam te "leżaczki" z szafy i graja sobie :) Chociaż 2-4 razy w roku.

SONY TC-K520 został ułaskawiony.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

jmaciek

  • 389 / 4845
  • Zaawansowany użytkownik
01-12-2016, 09:05
SONY TC-K520 został ułaskawiony.
Ufff..., jakbym wcześniej to przeczytał to bym lepiej dziś spał ;-).

Super! A kiedyś bez żalu może po prostu oddasz go jakiemuś młodemu i początkującemu miłośnikowi ruchomych szpulek - na początek TC-K520 jak znalazł a może zarazi chorobą i niedługo potem będziesz już dla niego regulował TC-KA7ES...
Czy za bardzo popłynąłem :-) ?

PS. Czy zamocowanie płyty pod skosem niesie jakieś głębsze przesłanie?

eMandDe

  • 2204 / 2983
  • Ekspert
01-12-2016, 10:55
jmaciek

Wg mnie skośne ustawienie płyty głównej to tylko oszczędności. Zmienia się długość podstawy i pokrywy a to już mniej materiału i kasa w kieszeni.

A jak o częściach decków mowa to szukam do ONKYO TA 2360 zawleczki zabezpieczającej rolkę oraz dwie jednakowe części które są pod talerzykami wraz ze sprężynkami, które działają jak łożysko dla talerzyka i odpychają talerzyk od mechanizmu. Te mogą być od innego mechanizmu SANKYO.
Jedna rolka w decku blokowała odwijanie się taśmy. Rozbierając mechanizm nieszczęśliwie wyskoczyła mi zawleczka i ni ho ho nie mogę jej zlokalizować. Przepadła. A jak się potem okazało po zdjęciu pod jednym talerzykiem nie było tej części o której pisze wyżej.
Może ktoś z kolegów posiada takowe na zbyciu.
Byłbym wdzięczny.
Poniżej fotka z zaznaczonymi fragmentami o które mi chodzi. Oczywiście to nie ten mechanizm, zdjęcie zapożyczone.
« Ostatnia zmiana: 01-12-2016, 11:14 wysłana przez eMandDe »

artekk

  • 1694 / 5889
  • Ekspert
01-12-2016, 14:37
eMandDe,
gdy zginęło mi kiedyś takie zabezpieczenie, dociąłem z jakiejś plastikowej, przezroczystej teczki na dokumenty, a dziurkę wypaliłem cienkim grotem od lutownicy.

Napisz, którą dokładnie część potrzebujesz z rysunku poniżej.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

eMandDe

  • 2204 / 2983
  • Ekspert
01-12-2016, 16:36
Potrzebuje części nr 53 - plastikowa część - 2 sztuki , 54 i 55 to takie same dwie małe sprężynki i 77 to metalowe podkładeczki - 2 sztuki,

Zaznaczyłem kółkiem na fotce  tylko, że zamazałem trochę numerki części ale widać na Twojej fotce artekk.

AUDIOTONE

  • 9399 / 5842
  • Ekspert
01-12-2016, 18:15
Czy zamocowanie płyty pod skosem niesie jakieś głębsze przesłanie?

Magnetofon stracił całkowicie sztywność ! Po zdjęciu górnej pokrywy całość się rusza na wszystkie strony... tragedia .

eMandDe,
gdy zginęło mi kiedyś takie zabezpieczenie, dociąłem z jakiejś plastikowej, przezroczystej teczki na dokumenty, a dziurkę wypaliłem cienkim grotem od lutownicy.

Napisz, którą dokładnie część potrzebujesz z rysunku poniżej.


Artur dobrze radzi z tymi podkładkami. Nie wpadłem na to , a takie proste :)
Jeśli to oto właśnie chodzi. A sam niestety nie posiadam takowych, bo soniak 520-tka nie poszedł na części, bo Maciek go uratował od niechybnej śmierci... hehe :)
A żadnych innych magnetofonów o dziwo nie mam przeznaczonych na części.

Poza tym doszedł dziś RS-TR979. Zdjęcie z przed chwili, więcej o nim wieczorkiem...
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.