Audiohobby.pl

Płyty CD mini LP Japan OBI

valhalla

  • 31 / 5904
  • Użytkownik
09-04-2008, 15:38
witam. Czy ktoś kupuje te płyty na aukcjach internetowych allegro, ebay? Ja od jakiegoś czasu zacząłem kupować płytki na amazon.co.uk ale tam jest bardzo skromny wybór. Kupiłem Deep Purple - Power House za 21 GBP. Piękne wydanie. Wczoraj dotarły do mnie płytki Deep Purple mini LP Japan wylicytowane na ebay niby mini LP Japan z obi ale mam jakieś dziwne uczucie, że są to podróby. Czy ktoś może się wymienić swoimi spostrzeżeniami z użytkowania tego rodzaju płytek cd?? Bardzo proszę o podpowiedź na co zwrócić szczególną uwagę przy rozpoznaniu - oryginał - podróba?? Pozdrawiam
valhalla

led_purple

  • 15 / 5874
  • Nowy użytkownik
09-04-2008, 16:00
Ja kilka słuchałem tych miniLP, ale poza wizualną stroną to nic specjalnego, zwykły remaster bodajże z 2 połowy lat 90-tych dostępny, nawet chyba jeszcze japończyki dodatkowo troche go podgłośnili, ale tu 100% nie jestem pewien, bodajże tylko z tych słuchanych "Burn" i "Fireball" mi się podobało, a jak wiadomo "Fireball" i "In Rock" w tych wydaniach mają dodatkowo inną zawartość niż europejskie wydania. Purpli to należy raczej szukać pierwszych wydań EMI czy japonskich z pierwszego tłoczenia :), tam dynamika jest super i bardziej bliska winylowi. Nie mówię już o "Made in Japan" DCC czy "Who Do We Think We Are" Audio Fidelity, bo to dopiero cud, miód, malina ! :)))

cocor2007

  • Gość
09-04-2008, 17:30
Wiem, że na allegro krążyły podróby ze wschodu. Hurtownik podobno pojawiał się na giełdzie płyt w Krakowie. Sam nie widziałem, nie pomogę jak odróżnić.

led_purple

  • 15 / 5874
  • Nowy użytkownik
09-04-2008, 17:48
Widziałem, że gdzies mam skopiowane  i znalazłem, to kiedyś było na eBay:
"The easiest way to tell a fake is by comparison to the genuine Japan mini-lp CD.
However, there are a few telltale signs:
1) The album sleeve color is not accurate and is a bit hazy.
2) The paper type and quality of the obi and the insert is not the same. The color is usually off because the original materials from the Japanese mini-LP has been scanned in order to make the copy, so the copy tends to be fuzzy or darker.
3) The cardboard used to make the so-called paper sleeve is never the same high quality as the genuine Japanese mini-LP.
4) The printing on the disc is generally off-center and off-color.
5) The Russian fake CDs do not have the correct matrix or catalogue numbers burned onto the playing side of the disc."

pp

  • 75 / 5898
  • Użytkownik
09-04-2008, 18:02
Polecam cdjapan
Wprawdzie kupowałem tylko jazz ale rocka chyba też maja w "kartonikach"

Pozdrawiam
pp

andresn50

  • 1 / 5753
  • Nowy użytkownik
06-08-2008, 11:38
Ja również polecam ten sklep
http://www.cdjapan.co.jp/music/index.html

Płyta przyszła wspaniale zapakowana, prosto z Tokyo.
Co do płyt ze wschodu to widziałem płytę kupioną przez kolegę na ebayu z Estonii, perfekcyjna robota, poligrafia
na wysokim poziomie i skopiowane wszystkie dodatki, na płycie brak wygrawerowanego numeru seryjnego
i to pewnie jest decydującym akcentem świadczącym o podróbce. Muzyki nie słuchałem, więc się nie wypowiadam.
Ponieważ kolega ma kilkadzisiąt płyt w tym formacie w tym kilkanaście kupowanych na ebay i o dziwo tanio kupiona płyta z Chin miała te numery wygrawerowane, a cena zakupu była wielce przystępna. Reasumując kupowanie na allegro tych płyt to wielka loteria.

Dla miłośników tego formatu polecam tez stronkę http://www.minilps.net/ .

Pozdrawiam
Andrzej