Audiohobby.pl

Taśmy do magnetofonów szpulowych.

pień

  • 2246 / 1043
  • Ekspert
04-07-2022, 17:52
Kurna-  pewno ktoś z naszych hehehehe  przyznać się :)
    Na małym allegro wczoraj zobaczyłem sześć stilonek jeszcze zapakowanych.  No raz kozie śmierć-  nie umrę od tego jeżeli okaże się kaszana.    No i kurna zanim zrobiłem sobie konto-  bo najpierw kawa- papierosek i takie tam.  No więc gdy już założyłem konto żeby to kupić to one już >  sprzedane :(
  No dobra- innym razem

Ale tak w zasadzie to Agfę nówkę idzie kupić :)  Przecież ich mistrzowskie dzieło uchowało się w postaci RTM :)
  Mówią że dobre przecie-   no ale sama formuła to jeszcze nie to co ta fabryka z filmu powyżej

ArturP

  • 1310 / 2803
  • Ekspert
05-07-2022, 17:48
Robert, to bardzo słaby pomysł kupować taśmy NOS, choćby i najlepiej wyglądające. Jeśli ostatnio trafiłeś w totka, to możesz liczyć, że zakup takich 100% sprawnych nosów będzie conajmniej piątką, o ile nie szóstką. Masz pod nosem fajny sklep z nowymi taśmami, ja nie miałbym wątpliwości gdzie kupić.
« Ostatnia zmiana: 05-07-2022, 19:14 wysłana przez ArturP »

Wojciech7

  • 1510 / 1107
  • Ekspert
05-07-2022, 18:04
"  Na małym allegro"- czy to jest Allegro lokalne-?

pień

  • 2246 / 1043
  • Ekspert
05-07-2022, 19:22
"  Na małym allegro"- czy to jest Allegro lokalne-?

Heeh-  teraz mnie zastrzeliłeś :)   Musiałem sprawdzić  >>   lokalne.   Małe mi się powiedziało zapewne z rozpędu w analogii do małego ebaya u mnie :)

No cóż powiedzieć Arturze-  nie sposób odmówić ci racji.    Raz miałem farta :)
   Z tym że jak mi się zdaje w przypadku taśm Agfy  o farta jest łatwiej.   Ja już chyba zostałem Agfowskim   talibem  hahahahahahah.
Agfalib   - tak ?
  ed:   liczę jeszcze że Wotek  też się przekona-   wyślę mu shamrocka  to pewien jestem że z miejsca zostanie   Agfalibem :)
To by było dwóch  Agfalibanów.   >Noooo -  prorok też od czegoś zaczynał :)
     a może już są-  tylko cicho siedzą.

(dzisiaj fajny dzień.  Jechałem do wioski o wdzięcznej nazwie >Gutloch.   Ponad kilometr trajlerem do tyłu wyjeżdżałem na drogę  taka loch-  cholera.   Potem w domu kawę chcę i maszyna najpierw że nie ma wody-  OK  dostała wodę-  potem że pojemnik z fusami pełen i trza wywalić-  OK  wywaliłem.   A na końcu ta franca powiedziała że właśnie się zakamieniła-  a ja zapomniałem kombinacji klawiszy do chwilowego odroczenia procesu odkamieniania-  psia mać noooo  )
« Ostatnia zmiana: 05-07-2022, 19:44 wysłana przez pień »

Wojciech7

  • 1510 / 1107
  • Ekspert
05-07-2022, 20:07
Są takie dni pod górkę:(((
Czasami też zapominam różne rzeczy-to porobiłem kartki ściągawki i przypięte  do tablicy niedużej na ścianie.
Nie wiem czy o mnie  chodzi jeśli tak -nie trzeba przekonywać do taśm szpulowych AGFA.W minionych czasach kiedy za szpulowca robił ZRK140 kupiłem a komisie 1 szt.taśmy AGFA  taka niebieska szpulka 15cm-radość była jak "szczerbatego na  sucharki"-i nagrywało z radia przewodem DIN. Jak to się  w życiu dziwnie dzieje, w młodości taka  szpulka i teraz kiedy nie jest się już młodym - znowu jest taka szpulka taśmy ale teraz do lepszego magnetofonu:)))

ArturP

  • 1310 / 2803
  • Ekspert
06-07-2022, 06:35
Wojtek ma rację, są czasem takie dni, że nawet kawa nie chce się zrobić sama. Mam na to swój sposób, robię ją sam, o niebo lepsza niż ta z expresu.
O taśmach NOS i używanych było już kilka razy pisane. Ja też używam taśm raz- dwa użytych, ważne jest źródło pochodzenia i dobre ich sprawdzenie. Choć kilka razy udało mi się kupić taśmę w doskonałym, nienaruszonym stanie, to nie polecam opierać zbiorów o takie zakupy.
Ostatnio, końcem października zeszłego roku, poczyniłem zakup Quantegy 467, opisanej w tym temacie, na drugiej stronie "03-11-2020, 17:51". Przewinąłem kawałek jej na szpulkę SVHS, poczyniłem parę nagrań na Alesis'ie i doznałem olśnienia. Ta taśma jest rewelacyjna, mimo że żelazówka to ma równiejsze pasmo od oryginalnej chromówki.

pień

  • 2246 / 1043
  • Ekspert
06-07-2022, 11:26
 Pomijając szerokość-  ta taśma nadawałby się do >analoga?

hehe-  znajomy ma kilka taśm które ciął z kaset VHS-  kilometry tego wchodzą na szpule i podobno ok.   tylko delikatna dla szpulaka i musi być magnetofon na tip-top  żeby to transportować bez problemów.   Zanim to opanował to osiwiał :)
    Mam tych kaset trochę i tak gdybam sobie -  co by było...........

ArturP

  • 1310 / 2803
  • Ekspert
06-07-2022, 12:15
Nie omieszkałem jej spróbować na Tascam'ie, ale niestety nawet jak skalibrowałem jeden kanał do niej to i tak już przy 100nWb i -20dB się przesterowywała. Ona jest przystosowana do parametrów nagrywarek cyfrowych, takich które mają prędkość zapis/odczyt 3, 4 m/s (120 do 160ips) i częstotliwości prądu podkładu 0,5 do 1,5MHz.
 Na moim Alesis XT nagrywa i odtwarza doskonale, do DAT'ów też się by nadawała (nie sprawdzałem), ale do analogów już nie. Zbyt mała prędkość i częstotliwość zapisu. Alesis zapisuje na taśmie E-180 tylko 62min nagrania.
Na tej taśmie można nagrywać pasmo do 25MHz, czyli sygnał "video".
Zaznaczam, że zakup poczyniłem dla szpul, a nie dla taśmy. Sprawna taśma to tylko przypadek, wypadek przy takich zakupach.
« Ostatnia zmiana: 06-07-2022, 13:38 wysłana przez ArturP »

Wojciech7

  • 1510 / 1107
  • Ekspert
06-07-2022, 13:05
Myślę że nie do końca przypadek z tą taśmą.Zrobiłeś testy pokazałeś wykres opisałeś.Gdybyś miał tylko szpulkę nie byłoby tego.Gratulacje za test i podzielenie sie na tym forum-:)))

pień

  • 2246 / 1043
  • Ekspert
06-07-2022, 22:17
Ta taśma  z przypadku :)   (kupione dla szpuli przecie)   to nagroda .  Taka odwrotność filmików >karma wraca<    z youtube
:)

A tak właściwie to ile szpulek ?  Masz  Arturze do swojego Alesis-a    z tej sporej dosyć jakby nie patrzył szpulki.  Tak z ciekawości pytam

ArturP

  • 1310 / 2803
  • Ekspert
06-07-2022, 22:56
No coś Ty, zajmie mi trochę nim przewinę 2x3000 metrów na szpulki kaset video. Na jedną wchodzi ok. 200 metrów, więc będzie jakieś 40 kaset/40min. Czyli ok. 26 godzin nagrań.
Uwzględniając to, że w jednej sesji rejestruję na Alesis'ie dwie do trzech taśm, takich sesji dwie lub trzy na rok, hm.... to będzie ni mniej ni więcej jak jakieś 4 do 10 lat nagrań ;).

JaKub92

  • 1822 / 5492
  • Ekspert
07-07-2022, 15:29
Masz pod nosem fajny sklep z nowymi taśmami, ja nie miałbym wątpliwości gdzie kupić.

A gdzież to jest taki sklep?
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

pień

  • 2246 / 1043
  • Ekspert
07-07-2022, 17:09
W Aachen  na   Talibanastrasse  czy jakoś tak -  coś jakas arabska ulica :)

ArturP

  • 1310 / 2803
  • Ekspert
07-07-2022, 18:12
Myślę że nie do końca przypadek z tą taśmą.Zrobiłeś testy pokazałeś wykres opisałeś.Gdybyś miał tylko szpulkę nie byłoby tego.Gratulacje za test i podzielenie sie na tym forum-:)))
No fakt, ciężko by było zrobić test obrotów talerza nawet z pewną zawartością. Mogło by to być dla większości niesmaczne. ;)
A taśma wyjątkowym przypadkiem się trafiła, no poprostu facetowi nie chciało się jej odwijać ze szpulek.

Wojciech7

  • 1510 / 1107
  • Ekspert
08-07-2022, 18:14
Zestaw taśm Philips dla szulowca akajka:))) Bardzo spodobały się pudełka.Dlaczego STILON nie miały podobnych-?
Nawed widziałem ORWO  taśmy w podobnych pudełkach. Poprzedni właściciel w  środku ponalepiał jakieś niemieckojęzyczne  wpisy, nagrane były z dużą prędkością której nie mam w akajku:(((
Umyłem pudełka,taśmę na nowo nawiną magnetofon aby się ułożyła dla niego. Przeciściłem tor  zapisu w magnetofonie i teraz będzie można robić nagrania testowe. Myślę  że akajek dobrze ponagrywa:))))