Audiohobby.pl

Reaktywacja sprzętu - prośba o porady

almagra

  • 11514 / 5567
  • Ekspert
04-10-2013, 15:40
No to nie zmieniaj,też zagra,a jak wzmocnienie byłoby za małe to podbijesz jakimś overdrivem.Co zatem nie działa w onym?

almagra

  • 11514 / 5567
  • Ekspert
04-10-2013, 15:42
Jest żarzenie? Jest napięcie anodowe? Trzeszczy,szumi,buczy? Czy nic nie robi?

Miyavi

  • 149 / 4449
  • Aktywny użytkownik
10-10-2013, 23:06
Jestem po próbach. Jak zwykle są wiadomości dobre i złe.
Jeszcze nie zrobiłem skrzynek na głośniki, tylko połączyłem wszystko na szybko żeby sprawdzić co się dzieje.

Głośniki niestety nie mają oznaczeń + ani - .  Podłączyłem je "na czuja" szeregowo pod 0 i 30V. Lampy pięknie się żarzą, magiczne oko seksownie mruga :)

Niestety zła wiadomość jest taka, że  na dwóch wejściach nie gra. Dobra wiadomość jest taka, że na jednym wejściu gra i nieźle daje czadu :)
Podłączyłem gitarę i powoli zwiększałem tak do 3/4 mocy. Jak już było na te 3/4 to głośniki "jeździły" po stole :) To są 12 cali i jakieś 8-10 kg wagi na sztukę. Tak przy okazji to nie mają magnesów 100mm, tylko 120 :)
Normalnie jeszcze mam banana :)

Miyavi

  • 149 / 4449
  • Aktywny użytkownik
10-10-2013, 23:13
Osobna rzecz to potencjometry.
Kupiłem olej silikonowy i zalałem potencjometry z zewnątrz przez takie otwory w tylnej ściance. Znowu zła wiadomość - niestety po pierwszej dobie od zalania nadal "chrupią".  I to dość ostro.
W związku z tym mam pytanie: czy da się je rozebrać i złożyć do kupy, tak żeby było OK, czy nie tracic czasu i rozejrzeć się za innymi?
Może zalać jeszcze raz przez te otwory i poczekać?

user

  • 53 / 4291
  • Użytkownik
12-10-2013, 05:20
almagra, olej silikonowy usuwa śniedź, korozje i inne zabrudzenia styków?

Miyavi, "chrupanie" fizyczne, czy z głośników? Rozbierać to ostateczność, chyba, że się okaże, że blaszki stykowe nie dociskają ścieżek.

Miyavi

  • 149 / 4449
  • Aktywny użytkownik
13-10-2013, 11:34
Napisałem chrupanie, bo tak to słychać, ale chodzi o potencjometry. To taki charakterystyczny dźwięk jak kręcisz potencjometrem a on ... no właśnie z głośnika leci taki mocny charkot z lekkim szeleszczeniem. Generalnie potencjometry działają wszystkie. Nie ma czegoś takiego, że coś nie styka w którejś pozycji, tylko przy pogłaśnianiu i ściszaniu jest straszny charkot. Nie wiem nawet do czego to porównać.

Miyavi

  • 149 / 4449
  • Aktywny użytkownik
21-10-2013, 19:19
Wszystkie elementy mam gotowe i jutro zaczynam składać kolumnę na dwóch 12 calowych, która będzie "na wyłączność" do tego Telosa. Zatem w środę albo w czwartek będzie dzień prawdy.
Niestety dwa potencjometry nadal charczą. Muszę spróbować jeszcze innych środków.
Te potencjometry w Telosie to traktowałem tak trochę ćwiczebnie, bo następny sprzęt do reaktywacji to stary mikser, a tam są miliony potencjometrów :)