Audiohobby.pl

Słuchawki z najlepszą przestrzenią do 1,5 kPLN

Baele

  • 753 / 5135
  • Ekspert
28-11-2010, 11:52
Szukam nausznych słuchawek z najlepszą przestrzenią i łatwych do napędzenia!!!, przeznaczonych do słuchania "stacjonarnego".

Mam kilka par słuchawek, AKG K701, Sennki HD438, ATH-M50.
Miałem Sennki HD650, Beyery DT990Pro, Beyery DT150, CAL! - tych wszystkich się pozbyłem, ponieważ nie odpowiadała mi ich sygnatura.
Słuchałem ATH-AD700, ale odpadają, bo dla mnie są ...zbyt duże. Spadały mi z głowy:-)))

Z nich wszystkich najbardziej przestrzenne i muzykalne są AKG K701, ale one oczywiście grają tylko z dobrą amplifikacją.

Ze względu na swoją mobilność, poszukuję możliwie najbardziej przestrzennie grających słuchawek, nie wymagających super amplifikacji, do odsłuchu stacjonarnego.
Muzyki słucham bardzo różnej, ze szczególnym "uwielbieniem" R&B, Depeche Mode oraz ...damskich wokali (arie operowe w wykonaniu Marii Callas, Barbary Hendricks).
Tak więc spory rozrzut ;-)

Z tych, które aktualnie posiadam najlepszymi są HD438, ale są zbyt słabe jeśli chodzi o budowanie przestrzeni.

Byłyby napędzane iPod Classic, ale jeszcze raz podkreślam, chodzi o odsłuch stacjonarny, a nie mobilny (w tym przypadku korzystam z ATH-M50, i to jak dla mnie najlepszy wybór).


Interesuje mnie tylko kupno nowych słuchawek.
Limit kosztowy jaki sobie wyznaczyłem to 1500 zł.

-Pawel-

  • 4724 / 5519
  • Ekspert
28-11-2010, 12:14
Do Twoich preferencji wręcz idealnie pasują Grado SR325is. Skoro wszystkie wymienione przez Ciebie słuchawki(HD\'ki, CAL! itd) odpadają powinieneś spróbować Gradosów, mogą się okazać strzałem w dziesiątkę. Moim zdaniem są o wiele bardziej muzykalne niż K701 ale to musisz sam ocenić. Z amplifikacją nie powinno być większych problemów, swoich słuchałem na wyjeździe z laptopa. Z odsłuchem też nie powinno być problemów, powinni je mieć w każdym większym salonie. Przestrzeń może nie jest takich rozmiarów jak na K701 ale w tej cenie i przy takich wymaganiach nie da się lepiej, na mnie i tak robiła wrażenie, w dobrze zrealizowanych nagraniach jest mnóstwo powietrza i odległości źródeł są rewelacyjnie różnicowane. Polecam spróbować ;)

fallow

  • 6457 / 5884
  • Ekspert
28-11-2010, 12:27
Odpowiadasz na wpis
>> Baele, 2010-11-28 11:52:58

Ze względu na swoją mobilność, poszukuję możliwie najbardziej przestrzennie grających słuchawek, nie wymagających super amplifikacji, do odsłuchu stacjonarnego.

(...)

Byłyby napędzane iPod Classic, ale jeszcze raz podkreślam, chodzi o odsłuch stacjonarny, a nie mobilny (w tym przypadku korzystam z ATH-M50, i to jak dla mnie najlepszy wybór).

---

Raz piszesz, ze maja byc to sluchawki do odsluchu stacjonarnego bo do portable uzywasz ATH-M50, a pozniej piszesz ze te "staconarne" sluchawki beda napedzane z playera (iPod Classic) - jak to w koncu rozumiec ;) ?

Dla mnie wychodzi na to, ze i ATH-M50 i drugie bedziesz napedzal z iPoda bez jakiegokolwiek wzmacniacza ?

Baele

  • 753 / 5135
  • Ekspert
28-11-2010, 12:41
Fallow,

w moim przypadku mobilność oznacza, że jestem często poza domem (pracuję zagranicą), czyli nie mam możliwości korzystania choćby z akg z amplifikacją.
Wożenie mnóstwa różnych rzeczy ze sobą zagranicę jest dosyć skomplikowane. A po pracy tak czy inaczej lubię się zrelaksować przy muzyce, a sygnatura K701 najbardziej mi się podoba.
Moim źródłem jest iPod Classic, i póki co nic się nie zmieni.

Baele

  • 753 / 5135
  • Ekspert
28-11-2010, 12:43
Pawel,

dzięki za sugestię, tylko czy iPod bez amplifikacji da radę napędzić Grado 325i?

fallow

  • 6457 / 5884
  • Ekspert
28-11-2010, 12:47
Odpowiadasz na wpis
>> Baele, 2010-11-28 12:41:04
Fallow,

w moim przypadku mobilność oznacza, że jestem często poza domem (pracuję zagranicą), czyli nie mam możliwości korzystania choćby z akg z amplifikacją.
Wożenie mnóstwa różnych rzeczy ze sobą zagranicę jest dosyć skomplikowane. A po pracy tak czy inaczej lubię się zrelaksować przy muzyce, a sygnatura K701 najbardziej mi się podoba.
Moim źródłem jest iPod Classic, i póki co nic się nie zmieni.

---

OK. Tszzz. Roger. Tszzzz. :))

W takim razie polecalbym Ci w tej cenie Denony D5000. Zakup z USA. Z USA mozna kupic za 390 USD. Te sluchawki maja bardzo dobra przestrzen i nie sa wymagajace odnosnie toru czy amplifikacji. Dodatkowo sa bardzo wygodne - sa wokoluszne. Z czasem mozesz zawsze dokupic jakies zrodlo ze zingegrowanym wzmakiem albo przenosny wzmak sluchawkowy i bedzie jeszcze lepiej.

-Pawel-

  • 4724 / 5519
  • Ekspert
28-11-2010, 12:54
Powinien. A gdyby zabrakło mocy/głośności to mały mxm powinien w zupełności wystarczyć jako wzmacniacz przenośny. Koszt mxm\'ma to jakieś 200zł, a nawet taniej jak znajdzie się z drugiej ręki, zajmuje niewiele miejsca, akumulator wystarcza na długi czas i nie powinien zmniejszyć mobilności zestawu. Ale to w ostateczności, Grado mają zaledwie 32 ohmy i iPod powinien je udźwignąć, z wysterowaniem SR325is większość urządzeń też nie ma problemów. Najlepiej przetestować taką konfigurację przed ostateczną decyzją kupna.

majkel

  • 7476 / 5914
  • Ekspert
28-11-2010, 13:10
Ja bym szedł w Denony. Nie wiem po prostu czy iPod Classic to właściwy towarzysz brzmieniowy do Grado. Z Denonem jest mniejsze prawdopodobieństwo, że zaboli. Kolejna sprawa to różne pojmowanie przestrzeni i przestrzenności wśród użytkowników. Jeśli HD650 przykładowo uchodzą dla kogoś za przestrzenne, zwłaszcza z fabrycznym kablem, to SR325i nie będą, i vice versa.

Fomalhaut

  • 118 / 4993
  • Aktywny użytkownik
28-11-2010, 13:19
Baele, napiasz coś wicej co rozumiesz pod pojęciem \'\'z najlepszą przestrzenią\'\'
Czy chodzi o najlepsze zdefiniowanie instrumentow na scenie ich miejsca i sposobu w jaki są nagrane poszczególne instrumenty,
bo jeżeli tak to dla mnie najlepiej pod tym względem zagrały 701 i douszne Triple fi 10, zwłaszcza te ostatnie były w tej kwestii doskonałe, i potrafiłem znakomicie zlokalizować poszczególne instrumenty na scenie.
Grado 325is grają raczej bez sceny, one są w centrum wydarzeń. Na przykład w przypadku słuchania kwartetu jazzowego czujesz się jakbyś był w środku sceny i siedział między muzykami. Grado to świetne słuchawki, i potrafią dostarczyć mnóstwo szczegółów, i detali z muzyki, jest tutaj przestrzeń, ale inaczej rozumiana, raczej jako powietrze między dźwiękami, a nie sposób lokacji instrumentów.

pozdrawiam

-Pawel-

  • 4724 / 5519
  • Ekspert
28-11-2010, 13:24
Denony AHD5000 aktualnie sprzedaje Adamgdansk z audiostereo równo za 1500zł:

http://www.hifi.pl/gielda/sluchawki/65393.php

Pytanie tylko czy będą to oby na pewno odpowiednie słuchawki skoro kolega odrzucił CAL!? Ja bym raczej szukał czegoś po drugiej stronie barykady, dlatego poleciłem spróbować z Grado ;)

fallow

  • 6457 / 5884
  • Ekspert
28-11-2010, 13:26
CAL do D5000 maja sie IMHO nijak.

fallow

  • 6457 / 5884
  • Ekspert
28-11-2010, 13:30
Kolega Fomalhaut faktycznie dobrze radzi z tymi UE Triple.fi - wsrod uniwersalnych IEMow przestrzen maja bardzo dobra, ale holografia znacznie ustepuja tejz K701, a same rozmiary sceny tej z D5000.

PS. D5000 IMHO i tak nie zapewnia takiej holografi jak K701 i tak precyzyjnego umiejscowiania pozornych zrodel dzwieku ale rozmiar sceny bedzie na podobnym poziomie. Poza tym - to po prostu latwe sluchawki.

Baele

  • 753 / 5135
  • Ekspert
28-11-2010, 13:32
zdecydowanie najbardziej mi odpowiada AKG K701, no ale ich Ipod Classic nie napędza

Fomalhaut

  • 118 / 4993
  • Aktywny użytkownik
28-11-2010, 13:36
>>dzięki za sugestię, tylko czy iPod bez amplifikacji da radę napędzić Grado 325i?

Jeszcze zapomniałem napisać o wzmocnieniu.
Z moich obserwacji wynika, że zdecydowanie powinienes dokupić przenośny wzmacniacz słuchawkowy, albo mały stacjonarny, który będziesz mógł wziąć ze sobą w podróż.
Nawet w przypadku Grado 60i, które uważane są za idealne do odtwarzaczy mp3, bez konieczności dodatkowego wzmacniacza,
poczułem róznicę w kontroli muzyki, zwłaszcza przy większej głosności.
Wzmacniacz po prostu da ci ten dodatkowy zapas mocy, który pozwoli trzymać wszystkie pasma w ryzach. Dobry wzmacniacz
poprawi też brzmienie w zależności od swojej charakterystyki.

Co do Denonów, nie wypowiadam się, nie słuchałem wystarczająco długo, żeby wyrobić sobie opinię.

majkel

  • 7476 / 5914
  • Ekspert
28-11-2010, 14:08
SR325i świetnie grają prosto z iRiverów, więc iPod Classic bez blokady głośności powinien dać radę. Osoby, które wcześniej nie miały do czynienia z Grado powinny wiedzieć, że izolacja od hałasu jest w nich praktycznie zerowa.