Audiohobby.pl

Elektrostaty - wątek ogólny

brodacz

  • 1780 / 3847
  • Ekspert
13-12-2014, 18:16
Paweł jeśli nie szukasz dużego przyciemnienia na górze względem tego co słyszysz teraz lecz szlifu bez problemu może zrobić to inny interconnect.

Mogę pożyczyć swój Audioquest SKY ( oryginał) on jest ciepły i głeboki.

-Pawel-

  • 4724 / 5517
  • Ekspert
13-12-2014, 18:29
Przemek, dzięki, ale na razie jeszcze nie mam systemu :) Ostatnie szlify będę robił na sam koniec, na razie muszę jeszcze zebrać swoje przemyślenia.

brodacz

  • 1780 / 3847
  • Ekspert
13-12-2014, 18:41
Wróciłem :)


PS Wiktor, czy mógłbyś przedstawić jak ma się ilość góry w 3 modelach: SR-007 / 007mk2 / 007A ? Będzie to dla mnie bardzo pomocne :)

Według mnie jest tak... ilość góry jak to nazwałeś oraz przestrzenne granie - malejąco:

* SR-007 MK1
*
*
* SR-007A
* SR-007MK2

Nie mam watpliwości które bym wybrał.
Bardzo starannie dobrany tor pod MK1 to chyba jedyna droga aby w jakimś stopniu dogonić Babcię SR-Omegę.
Popraw mnie proszę Wiktorze.
« Ostatnia zmiana: 13-12-2014, 18:44 wysłana przez brodacz »

ductus

  • 1247 / 4857
  • Ekspert
13-12-2014, 19:33
Jakby nie było, musiałem wreszcie oddać LST "podróżnika" jego właścicielowi, nowemu koledze Cortazarowi.
Tak naprawdę, jest to wewnątrz kompletnie na LST przerobiony LRT Petera. Nawet panel przedni dostał istotną zmianę: Rozborowanie gniazda Staxa w 10mm aluminium do możliwości wsunięcia w nie wtyku kabla słuchawek. A więc zapewnienie zdecydowanie lepszego kontaktu pinów. Gniazdo było o wiele za małe przedtem, piny wchodziły ledwie w 50% do gniazda. Więc nie była to tylko kwestia mało istotnych napisów, czy kontrolki sygnału.
LST był w Krakowie, był w Holandii (poprzednie opisy), przerabiany w Berlinie trafił do Brandenburgii.

Ale od początku. Na pierwszy ogień poszły orthodynamiki. Wiem, to nie miejsce tutaj na nie, mimo to, wspomnę.
Paweł (Cortazar) kupił sobie nie dawno na zamówienie robionego dla niego nowego Eddie Current 445, którego połączył dobrym interkonektem z komponentami Totaldac - przekaz z serwera przez świetny DAC tej firmy ze zintegrowanym przedwzmacniaczem. Zagrał na tym Abyss, a potem moje LCD-2 mk2 ze specjalnym srebrnym symetrycznym kablem z USA. Eddie potrafi oddać subtelności dynamiczne, wysterowuje orthodynamiki w szczególny sposób.
LCD2 był lekko ciemniejszy w górnym paśmie, ale ładnie grający. Abyss przyjemnie jaśniejszy bez sybilantów, ale barwa nie koniecznie neutralna, przyciemnienie - małym dołek gdzieś między środkiem i górą. W Abyss odczułem trochę może zbyt podkreślony Grundton, wysunięty górny bas, trudno było stwierdzić, czy to "zasługa" wzmacniacza. LCD2 w tym względzie wg mnie grał bardziej wyważony, ale Abyss miał lepszą, bo głębszą i precyzyjniejszą scenę i oddawał bardziej plastycznie akcję w muzyce. Rewelacji "wow" jednak nie było.

Po czym gospodarz wrzucił Eddiego do szafy, a przyniósł ze sobą Kondo Souga PSE. Dobrze wyglądający "paralell single ended" Japończyk, niewiele większy od Eddiego, lśnił powierzchnią miedzianą w której jak startujące rakiety prezentowały się dumnie lampy mocy 2a3. Do tego podpięliśmy LST kabelkami nordosta Siltech FTM4. To ciekawy wstążkowy srebrny kabel (flat ribbon conductor), gdzie można było naliczyć po kilkanaście ścieżek na każdy plus i minus kanałów.
Jak to zagrało z 009? Tak, że powiedziałem - no dobrze... nieźle, wszystko właściwie jest, ale nie ma oczekiwanego efektu 3D... Tu informacja: Wzmacniacz lampowy 2x 10W, podkreślam - ten lampowy - potrafi dobrze wysterować 009 poprzez LST. Nawet do wysokich poziomów głośności. Nie o to chodzi przy pobieraniu mocy, chodzi o impulsy - błyskawiczne superkrótkie prądowe zapotrzebowanie staxów. Z tym dawał sobie Kondo świetnie radę. Ale cóż, efektu z oryginalnymi lampami NOS specjalnie nie było...
A Kondo Souga to nie jakiś wzmacniaczyk z supermarketu - cena nowego to około 55k euro.
Właściciel równie nie zachwycony, podrzucił myśl, żeby spróbować może z innymi lampami mocy - matched set Emission Labs. Godzina zrobiła się późna, więc zdecydowałem się posłuchać jeszcze tylko paru taktów. Paweł wniósł ładne pudło i wyjął potężne bombki, jak na choinkę. Podobno grały jako nowe tylko parę godzin. Nie miałem wiele nadziei zbierając się już do odjazdu. Puścił mi Mahlera piątą z Soltim. Duży skład orkiestrowy, na początku słynne solo przejmującego instrumentu dętego. Oniemiałem. To było tak inne granie - zupełnie nowy, do tego wspaniały świat. Odkrywałem i chłonąłem każdy szczegół na nowo - pojawiły się niesamowite efekty live.
Pojawił się nie tylko znakomity 3D efekt, ale bas był głębszy, niższy, bez sztucznego wzmocnienia w wyższych partiach. Po prostu naturalny, a przez to niesamowity. Na 009 poprzez LST. Transparencja, wierność przekazu, plastyczność dźwięku - ot co mi się nasuwało od razu. Duża zmiana. Tak duża, że mogłem z całym spokojem powiedzieć - ten wzmacniacz wart jest każdego centa. Tak jeszcze nie słyszałem...

Widzę, że będę musiał popracować nad lampami w moim Octave i okablowaniem. Bo można, wydaje mi się, dojść lepiej, bliżej, być może dość blisko do tego grania, które tak wspaniale zaprezentował Kondo z LST. Jest pytanie, czy to tylko sama lampa była tego powodem, czy raczej zgranie się wszystkich elementów toru? Wydaje mi się - to drugie poprzez tą lampę.
Acha, z Kondo/LST, ale w pierwszej sesji, z NOS lampami zupełnie nieźle zagrały stara lambda signature. Sam jestem przekonany, że i ta 1-mikronowa membrana potrzebuje odpowiedniego napędu, żeby zabłysnąć głębokim niskim basem i plastycznością średnich/wysokich.

To była na deser (niestety krótka) biesiada, której nie oczekiwałem. Podziękowania dla Cortazara.

brodacz

  • 1780 / 3847
  • Ekspert
13-12-2014, 19:45
Paweł weź no coś zorganizuj dla słuchawek,na tym boku kanapy to im tylko upadek grozi.
Jak nie masz miejsca to wisząc jak u Stefana będzie im lepiej.
« Ostatnia zmiana: 13-12-2014, 19:49 wysłana przez brodacz »

ductus

  • 1247 / 4857
  • Ekspert
13-12-2014, 20:16
Przemku, te 9-ki na kanapie to tylko do fotografii. Dziewczyny do fotografii kładą się też na kanapę, noo , hmmm, upadek może im też grozić...

MAG

  • 2393 / 5899
  • Ekspert
13-12-2014, 23:04
Znalazłem chwile na wieczorny wpis widzę że u was dobre nowiny ładne nowe nabytki ciekawe połączenia to nic tylko słuchać.
Do mnie przyszedł długo wyczekiwany Dac jutro zacznę od Jecklinów mam nadzieję że będzie dobrze, czeka mnie jeszcze skrócenie kabli głośnikowych i zobaczymy.
Wiem tylko tyle że nowy Dac zapowiada u mnie całkiem inne granie kilka płyt na głośnikach zabrzmiało co najmniej interesująco.

Mam kilka kombinacji do przepinania i to największy szkopuł hehe.

Pozdrawiam serdecznie.

brodacz

  • 1780 / 3847
  • Ekspert
14-12-2014, 08:58
Przemku, te 9-ki na kanapie to tylko do fotografii. Dziewczyny do fotografii kładą się też na kanapę, noo , hmmm, upadek może im też grozić...

Dziewczynie na kanapie to co innego grozi nie upadek ;-)

wiktor

  • 2503 / 5912
  • Moderator Działu Słuchawki
14-12-2014, 09:35
@MAG

Marku, bardzo estetycznie zrobiłeś im upgrade. Front panel energizera z Twoim logotypem... no, no, no. Czym nas jeszcze zaskoczysz?!

Gratulacje.

Krzysztof_M

  • 1475 / 5304
  • Ekspert
14-12-2014, 10:11
Do mnie przyszedł długo wyczekiwany Dac jutro zacznę od Jecklinów mam nadzieję że będzie dobrze, czeka mnie jeszcze skrócenie kabli głośnikowych i zobaczymy.
Wiem tylko tyle że nowy Dac zapowiada u mnie całkiem inne granie kilka płyt na głośnikach zabrzmiało co najmniej interesująco.
Koniecznie napisz jak ten DAC sprawuje się twoimi elektrostatami. Kiedyś rozważałem jego zakup, ale nie miałem możliwości jego odsłuchu przed zakupem.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

-Pawel-

  • 4724 / 5517
  • Ekspert
14-12-2014, 13:23
Czy ktoś słuchał może Wooaudio GES? To ten mniejszy z bajecznie niską ceną :)

Marek - zawsze uważałem te słuchawki za paskudne, Twoje są super, piękna robota!

MAG

  • 2393 / 5899
  • Ekspert
14-12-2014, 14:15
@MAG

Marku, bardzo estetycznie zrobiłeś im upgrade. Front panel energizera z Twoim logotypem... no, no, no. Czym nas jeszcze zaskoczysz?!

Gratulacje.

Dzięki Wiktor to nie jest aż tak jak by się chciało ale jest satysfakcja z wkładu własnej pracy, trzeba się doskonalić :)

MAG

  • 2393 / 5899
  • Ekspert
14-12-2014, 14:17
Do mnie przyszedł długo wyczekiwany Dac jutro zacznę od Jecklinów mam nadzieję że będzie dobrze, czeka mnie jeszcze skrócenie kabli głośnikowych i zobaczymy.
Wiem tylko tyle że nowy Dac zapowiada u mnie całkiem inne granie kilka płyt na głośnikach zabrzmiało co najmniej interesująco.
Koniecznie napisz jak ten DAC sprawuje się twoimi elektrostatami. Kiedyś rozważałem jego zakup, ale nie miałem możliwości jego odsłuchu przed zakupem.

Wszystko opiszę a jest o czym zapewniam Krzysztof że nie będzie nudno :)

MAG

  • 2393 / 5899
  • Ekspert
14-12-2014, 14:19
Czy ktoś słuchał może Wooaudio GES? To ten mniejszy z bajecznie niską ceną :)

Marek - zawsze uważałem te słuchawki za paskudne, Twoje są super, piękna robota!

Paweł racja brzydale jak nic ale mają potencjał to wiem na pewno robota wyszła powiedzmy dobrze kiedyś jeszcze raz zbuduję obudowy według mojego projektu na razie na zimę musi tak być jak jest.

-Pawel-

  • 4724 / 5517
  • Ekspert
14-12-2014, 15:28
Powoli leczę się z Omeg.... Wyjęcie wacików z SWS i mam następne słuchawki :) Elektrostat ma za to rewelacyjne gitary. Ehh robi się to wszystko coraz bardziej skomplikowane...