Audiohobby.pl

Wasze doświadczenia z kablami USB...

folab

  • 297 / 5903
  • Zaawansowany użytkownik
27-03-2012, 21:04
Właśnie skończyłem porównanie  kabel USB - Wireworld Ultraviolet z USB Hama ,różnice są wyraźne ,Hama daje szeroki i wysoki ,ale stosunkowo płaski obraz a do tego słabą kontrole basu,Ultraviolet wszystko zmienił,bas jest doskonale kontrolowany,scena stała się trójwymiarowa, w końcu usłyszałem dźwięk jak z dobrego CD,nie żałuję wydanych dwustu złotych.

korzena

  • 343 / 4787
  • Zaawansowany użytkownik
27-03-2012, 23:35
Rozumiem, że używasz bezpośredniego połączenia komputer (USB) -->DAC (USB), bez żadnych konwerterów po drodze.
To duża różnica u Ciebie. Fajnie, że upgrade przyniósł dodatkową poprawę dźwięku.
Z ciekawości jakiego DACa używasz?

folab

  • 297 / 5903
  • Zaawansowany użytkownik
28-03-2012, 07:31
Mój DAC to Schiit Bifrost,słucham na słuchawkach BD 990 PRO przez wzmacniacz Q-AUDIO.

chrees

  • 1653 / 5903
  • Ekspert
30-04-2012, 13:09
Uznałem za stosowne dopisanie się do tego wątku z uwagi na to, że do swojego stosunkowo nowego DACa (Calyx 24/192) zakupiłem dla świętego spokoju (nie śmiejcie się [za bardzo]: taką właśnie miałem motywację ;>) dobry kabel USB, konkretnie topowy wytwór Wireworlda. Uważałem, że to głupota, i z pokorą przyjmę wszystkie wyśmiewające mnie posty, tym bardziej zdziwiłem się zmianom, które wniósł ten srebrny kabelek.
Napiszę ogólnikowo: zmiany są zbieżne ze stereotypami dotyczącymi srebrnych kabli ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitej ilości detali...
Czy pominąwszy wszelkie zrozumiałe śmiechy etc... istnieje jakieś możliwe wytłumaczenie odmienne od narzucającego się wyjaśnienia psychologicznego? W końcu to tylko zera i jedynki, prawda?




-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

Gustaw

  • Gość
30-04-2012, 13:16
>> chrees, 2012-04-30 13:09:50

Mam nadzieję, że kiedyś znajdziesz chwilę aby przyjechać ze swoim wykwintnym kablem USB w moje skromne progi.

chrees

  • 1653 / 5903
  • Ekspert
30-04-2012, 13:23
Wykwint kabla rzecz względna, ale przyjechać to bardzo chętnie. Dla wykwintnego towarzystwa :>



-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

majkel

  • 7476 / 5903
  • Ekspert
30-04-2012, 15:16
Ja kilka dni temu testowałem modyfikowanego V-Linka z moim laptopem na Viście + DAC. Wyszło mi iż kabelek ekranowany hama jest wyraźnie lepszy od drukarkowego Lexmark. Ten ostatni nieco przymulał i podostrzał. Porównanie robiłem na JPlay Mini w trybie Xtream, bo to było wyraźnie lepiej brzmiące od trybów River i Beach oraz szczególnie wyraźnie lepsze od foobara2000 grającego na optymalnych subiektywnie ustawieniach. Tak więc zakup drogiego kabla w kontekście tego, co można mieć z Media Markt za cenę flaszki, uważam za nieuzasadniony.

folab

  • 297 / 5903
  • Zaawansowany użytkownik
30-04-2012, 16:17
majkel,jak pisałem wyżej przewaga hamy nad kablem od drukarki jest ewidentna a Wirewolrd Ultra Violet daje kolejną poprawę,myślę że dwieście złotych za kabel USB warto dać natomiast jeżeli stać kogoś na DACa za ponad pięć tysięcy złotych to można kupić jeszcze droższy kabel.

Kraft

  • 448 / 5865
  • Zaawansowany użytkownik
30-04-2012, 19:46
while producing bit-perfect output is easy, producing it at exact time required by digital formats (e.g. 32 bits every 22 microseconds for CD) is not. Why? Because while your PC may be really fast, it’s also doing hundreds if not thousands other things at the same time it plays music.

To z FAQ JPlay-a. Nie no, śmiechowe chłopaki. Raz, że grubo przesadzili z tymi setkami i tysiącami "różnych rzeczy", to jeszcze twierdzą że przesyłem audio są w stanie zapchać współczesny procesor. Właśnie odpaliłem flaca 24-bit na foo, z upstrzonym interfejsem, a mój procek nawet tego nie zauważył. 0% użycia :) Chwalą się pełnym buforowaniem w pamięci, podwyższonym priorytetem itp. funkcjami, które od lat są dostępne w innych odtwarzaczach. Łomatko, brak słów...

Road To Nowhere

  • 1033 / 5906
  • Ekspert
30-04-2012, 20:44
Czymś trzeba się chwalić ,trzeba dowieść swojej przewagi nad konkurencją żeby produkt się sprzedawał .
Może i produkt nie jest lepszy ,może taki sam jak inne dostępne ale trzeba wmówić klientowi ,że jest inaczej ,wtedy poczuje ,że kupuje coś wyjątkowego .

Wojtek__

  • 26 / 4455
  • Użytkownik
30-04-2012, 20:59
Dlaczego uważacie że macie prawo wyśmiewać innych lub z nich kpić. Tylko dlatego że słyszą albo po waszemu wydaje im się że słyszą? Czy jak widzicie kulawego, garbatego, ubranego dziwacznie lub poprostu innego to wytykacie go paluchami.
Może problem nie jest z tymi innymi, bo może to WY jesteście inni.

Haka

  • 2996 / 5191
  • Ekspert
30-04-2012, 21:15
>Dlaczego uważacie że macie prawo wyśmiewać innych lub z nich kpić. Tylko dlatego że słyszą albo po waszemu wydaje im się że słyszą?


Generalnie "starzy wyjadacze " audio śmieją się z rzeczy, które sami sprawdzili, na własnej skórze.


>Czy jak widzicie kulawego, garbatego, ubranego dziwacznie lub poprostu innego to wytykacie go paluchami.


Generalnie współczujemy, lub cieszymy się, że to nie my.


> Może problem nie jest z tymi innymi, bo może to WY jesteście inni.


To możliwe, ale mało prawdopodobne :-)

Kraft

  • 448 / 5865
  • Zaawansowany użytkownik
30-04-2012, 21:25
>> Road To Nowhere, 2012-04-30 20:44:29
>> Czymś trzeba się chwalić ,trzeba dowieść swojej przewagi nad konkurencją żeby produkt się sprzedawał.

Jasne, ale może by tak zaczęli od podstaw, czyli od interfejsu? :) Wmawianie, że tak musi być bo dźwięk cierpi to jawne robienie z ludzi debili. Skrypt ładujący plik do pamięci to mierny student po informatyce napisze, ale ergonomiczny interfejs? Lata wytężonej pracy i jednocześnie współpracy ze społecznością...

Gustaw

  • Gość
30-04-2012, 21:34
>> Wojtek__, 2012-04-30 20:59:11
Dlaczego uważacie że macie prawo wyśmiewać innych lub z nich kpić.

Nasza ponadprzeciętna inteligencja oraz wrodzona skromność daje nam prawo do wyśmiania każdego.


>>Tylko dlatego że słyszą albo po waszemu wydaje im się że słyszą?

Tak

>>Czy jak widzicie kulawego, garbatego, ubranego dziwacznie lub poprostu innego to wytykacie go paluchami.

Kiedy widzę kulawego podkładam mu nogę. Kiedy garbatego pytam dokąd się wybiera z tym plecakiem.

>>Może problem nie jest z tymi innymi, bo może to WY jesteście inni.

Etam zaraz inni. Każdy audiofil to psychopata. Ja się z tym nie kryję nawet przed moim lekarzem psychiatrą.

:)

Kraft

  • 448 / 5865
  • Zaawansowany użytkownik
30-04-2012, 21:41
Wracając do tematu. Sam dałem ostatnio zarobić Wireworld. Nie, nie zaszalałem jak Chrees... tylko Ultraviolet ;) W porównaniu do drukarkowego zmiana jest. Święty spokój to raz. Solidne wykonanie, fajny kolor, ogólnie nie wygląda jak śmieć i nie szpeci systemu - to dwa. Różnic w dźwięku nie stwierdzono, ale dawno temu jak siedziałałem jeszcze na EMU 0404 wyeliminowałem dropouty właśnie firmowym kabelkiem z marketu, nawet nie pamiętam jakim. Także coś w tych kablach jest.