Audiohobby.pl

Magnetofon

Radmar

  • 1138 / 5902
  • Ekspert
03-10-2008, 11:44
Gotyk, powiem Ci szczerze, że cały czas liczę się i z taką możliwością. Jednak wydaje mi się, że szansa trafienia na złoma na eBayu jest chyba jednak nieco mniejsza niż na Allegro. Fakt, nie można generalizować, bo u nas również są uczciwi sprzedawcy, którzy rzetelnie wszystko sprawdzą i opiszą i dla tych duże słowa uznania. Jednak większość stanowią własnie handlarzy, którzy chcą sprzedać dużo, za dużą kasę nie ważne czy sprawne czy nie. Natomiast z tego co zauważyłem na eBayu, to tam przeważają jednak sprzedawcy prywatni, którzy sprzedają zazwyczaj swoje rzeczy, a nie odkupione od kogoś masowo. No ale fakt, wszędzie może trafić się wpadka. Co do samych płatności masz rację, przy zagranicznych przelew wtopa może być spora i nie do odzyskania, zwłaszcza jeśli się to robi tak jak ja zrobiłem - przelewem bezpośrednim z banku (nie mam PayPala - tzn. mam konto ale nie chce mi przyjąć karty debetowej mBanku dziadostwo - więc nie mam). Starałem się jednak sprawdzić sprzedającego dużo bardziej dokładnie niz to robię na Allegro. Sprawdziłem jego komentarze, poczytałem jakie ma opinie, sprawdziłem co sprzedawał i trochę mu pomarudziłem przez maila, żeby zobaczyć jak bardzo jest kontaktowy - i sprawdziło się. Myślę, że 100-procentowej pewności to nie daje, ale zawsze jest to bardziej pewne niż kliknąć "Sofort kaufen" w ciemno. No ale kto nie ryzykuje ten nie ma. Ryzyko jakies jest zawsze. :)

A co do Twojej drugiej części wypowiedzi to Ci przyznaję całkowitą rację. Zanim trafilem na AS (bo AH wtedy jeszcze nie było), miałem tylko Technicsa RS-BX606 i RS-B205. Myślałem jedynie o tym, żeby kupić RS-B705 (RS-B905 wydawał mi się nie realny) jako spełnienie marzenia z dzieciństwa. I zanim cokolwiek kupiłem trafiłem na wątek Kasjela na AS zupełnie przypadkiem poszukując symbolu głowicy do RS-BX606. Jak zacząłem czytać pierwszą stronę, to mnie wciągnęło, na tyle, że zeszło mi kilka kolejnych dni na czytaniu było wtedy chyba coś 170 czy 180 kilku stron. Ale tak mnie to wciągnęło, że zacząłem myśleć o poczynieniu pewnych zakupów. Także można powiedzieć, że fora Audio wpłyneły u mnie na to, że kupiłem RS-B705, potem RS-B905 (marzenia z dzieciństwa zrealizowane w 100%), teraz Kenwooda KX-1100HX, a oprócz tego mam jeszcze do zrealizowania 3 zakupy. :)

Przeanalizowałem wszystko co możliwe brałem pod uwagę wszelkie za i przeciw oraz wady i zalety każdego sprzętu i wybrałem co chciałbym mieć. :) Dlatego też jak zamknę swoją listę realizacją ostatniego zakupu, to nie zamierzam więcej kupować decków bo nie ma ich gdzie trzymać. A jeśli już, to na jakiś okres czasu, celem sprawdzenia, przetestowania i stwierdzenia czy było warto, ale potem do sprzedaży siłą rzeczy. Ewentualnie w grę wchodzi jeszcze zakup dodatkowy, któregoś z mojej listy w przypadku awarii jako dawcę części. Jednak kiedyś trzeba zamknąć listę i skupić się na konkretnych modelach bo wszystkiego nie można mieć niestety. :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

Radmar

  • 1138 / 5902
  • Ekspert
03-10-2008, 11:47
Odpowiadasz na wpis
>> gotyk1, 2008-10-03 11:38:20
MAm jeszcze jedno pytanie odnośnie tematu który zaczął Radmar o podłączaniu wielu decków pod jeden wzmacniacz - czy rozwiązanie które przedstawiłem na rysunku zdałoby egzamin? Oczywiście pilnując aby oba decki nie były jednocześnie włączone?


Powiem Ci szczerze, że rozwiązanie wydaje sie być dobre, tylko że schemat jaki zaprezentowałeś polega na zastosowaniu "rozdzielacza". Nie wiem natomiast jak to by się odbiło na jakości sygnału. Nie znam się na tym za bardzo, ale czy nie był by on w jakiś sposób gorszy?
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

AWS 303

  • 854 / 5897
  • Ekspert
03-10-2008, 12:33
Zły pomysł. Może się coś wykopcić, będzie mono, nie mówiąc już o jakości.

Dudeck

  • 5101 / 5867
  • Ekspert
03-10-2008, 13:10
Tak "zmostkować" się nie da - musi być coś co na drodze mechanicznej lub elektronicznj będzie rozdzielać sygnał raz od jednego raz od drugiego decka ( tak jak pokrętło wejść we wzmaku ) - kiedyś to "przerabiałem"  :(
Nic wprawdzie nie wykopciłem , chyba sygnał był zniekształcony i osłabiony napięciowo jak sobie dobrze przypominam .

Pozdrawiam .

gotyk1

  • 1310 / 5886
  • Ekspert
03-10-2008, 22:12
To zaniecham wprowadzania tego pomysłu w życie w takim razie


Nurtuje mnie z kolei inna sprawa - o wyświetlanie poziomu wysterowania - magnetofony sony 990es, 970es, 909es, 870es i 890es wyświetlają tak samo, z kolei 950es z nieco starszym typem displaya bije o 2DB więcej na wyświetlaczu w tym samym miejscu utworu muzycznego i pokazuje poziom całkiem podobnie do mojego pioneera ct-s710. Dlaczego nikt tego nie unormował w żaden sposób? W sumie te napisy na folijkach od kaset, że można nagrywać do iluś tam DB nic nie znaczą kiedy każdy display pokazuje inaczej.. jak narazie maksymalna różnica z jaką miałem do czynienia to było ponad 6 DB na dwóch magnetofonach w tym samym miejscu piosenki

Mam też pytanie do wszystkich forumowiczów - czy wiecie gdzie jest CLES? Dlaczego się nie odzywa już tak długo?

rafal996

  • 1090 / 5898
  • Ekspert
04-10-2008, 00:14
Słyszałem coś tam o różnych skalowaniach wskaźników w deckach różnych firm. A nawet jeśli nie, to poziomy wyświetlane przez wskaźniki można regulować PR-ką wewnątrz decka. Jeśli jest rażąca różnica, prawdopodobnie jest to kwestia regulacji.

MaciejLK

  • 508 / 5839
  • Ekspert
04-10-2008, 11:08
W zasadzie są ze trzy przyczyny dla których wskaźniki mogą różnie pokazywać:

1) Wskaźnik pokazujący wartość uśrednioną (VU) (większość wskaźników wskazówkowych) pokazuje niższe wartości, niż wskaźnik pokazujący chwilowe wartości szczytowe (Peak) (większość wskaźników LED i fluorescencyjnych, które nie mają bezwładności). Niektóre magnetofony miały przełącznik VU/Peak i mogły pracować tak albo tak

2) Są trzy różne "zera":
- zero VU, odpowiadające strumieniowi 160 nWb/m w szczelinie głowicy
- zero Dolby - 200 nWb/m
- zero IED - 250 nWb/m
Różnice między kolejnymi to ok. 2 dB. Ale Sony od końca lat 70-tych nieodmiennie stosuje zero IEC, i na wskaźnikach zaznacza dodatkowo poziom zera VU i zera Dolby, więc to nie może być ta przyczyna. Powinno być tak samo we wszystkich.

3) Zła regulacja fabryczna albo rozregulowanie wskaźnika w czasie naprawy magnetofonu. Przeważnie są dwa regulatory, jeden ustawia punkt zerowy, a drugi np. -20 dB. Oczywiście razy dwa (L i P).

Oczywiście może też być drastycznie zużyta albo źle ustawiona głowica, źle ustawiony poziom odczytu we wzmacniaczu odczytu, być może także korekcja przy odczycie... - w każdym razie, magnetofon może być "pokręcony" w środku.

gotyk1

  • 1310 / 5886
  • Ekspert
04-10-2008, 18:37
Hm dziwne to jest tak naprawdę, z tego co pamiętam w sowim k970es T bolt miał też problem z wyświetlaniem DB tylko że tam pokazywało za mało DB

Dzisiaj widziałem się z kumplem pytał czy już się przekonałem do mp3jek :) A ja mu na to że wszystko idzie w tę drugą analogową stronę choć nie kupię gramofonu ani szpulowca, poprzestanę na deckach

gotyk1

  • 1310 / 5886
  • Ekspert
04-10-2008, 18:58
Zapomniałbym o ważnej rzeczy :) Wszystkie sony es mam już u siebie, wszystkie są też po serwisie czyli można sobie spokojnie słuchać i słuchać niczym się nie martwiąc

I jakie piękne fotki strzeliłem :D Chyba wkleję nawet to do audiostereo :D

Savage

  • 889 / 5901
  • Ekspert
04-10-2008, 19:22
gotyk jeszcze gramofon na górę!.

yolaos

  • 605 / 5899
  • Ekspert
04-10-2008, 19:28
Mam pytanie
Jeśli idzie o magnetofony jestem kompletny laik, ale mam kolege co ma ma fajne radio, którego ja nie mam czasem cos nagra a ja potrzebuje to odtworzyc u siebie , nawet jako tło do pracy czy relaxu co byście poradzili?
pozdrawiam

yolaos

  • 605 / 5899
  • Ekspert
04-10-2008, 19:30

Gardenus

  • 1605 / 5886
  • Ekspert
04-10-2008, 19:33
>> yolaos, 2008-10-04 19:28:15
 To zależy ile kasy chcesz na zakup magnetofonu wydać.
Można coś lepszego kupić już ok od 150 zł oczywiście z drugiej reki.
Do 100 zł też sie coś znajdzie.

Gardenus

  • 1605 / 5886
  • Ekspert
04-10-2008, 19:37
Ten NAD nie jest zły ale to nie jest wysoki model.
Dla Twoich potrzeb jeżeli masz niewybredne gusta może być.
Tylko nie wiadomo na jaka będzie cena końcowa bo chętnych sporo.

yolaos

  • 605 / 5899
  • Ekspert
04-10-2008, 19:41
a co bys polecił innego co jest teraz na akcji, cena powiedzmy do 300zł , moze w przyszłości pobawiłbym się nagrywaniem z analogu