Audiohobby.pl

Idealny przedwzmacniacz

Rafaell

  • 5033 / 5897
  • Ekspert
03-09-2010, 18:21
 >> majkel, 2010-09-03 15:03:42

Ja przy okazji słuchania wyrobów pana Markowa miałem okazje posłuchać wyrobu własnego Wilu Żubra i ten tranzystor spowodował u mnie opad szczeny bo zachachmęcił to co  było najlepsze z lampy i jednocześnie z tranzystora :)

Wilu Żubr<=>Absolutor to bardzo fajne zestawienie.

Problem tylko z tym żeby Wilu Żubra przekonać do wejścia na drogę komercji, on tamten wzmacniacz zrobił tylko dla siebie.                            

jjurek

  • 2060 / 5831
  • Ekspert
03-09-2010, 18:32
Albo ładniejszy od Marantza DENON PRA-S10.

Dostępny jest schemat tego preampa umożliwiający ewentualne modyfiakcje:

http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/54416/Denon_PRA-S10.html

jjurek

  • 2060 / 5831
  • Ekspert
05-09-2010, 21:56

jjurek

  • 2060 / 5831
  • Ekspert
05-09-2010, 22:02
Podałem nieprawidłową cenę- jedynie 1700.

http://www.component.se/forum/index.php?showtopic=12735

Ged

  • 1716 / 5902
  • Ekspert
06-09-2010, 09:41
Jeszcze raz dzięki za wszystkie głosy w dyskusji.
Chcę tylko nadmienić, że nie mam na razie ani grosza do wydania, po prostu zastanawiam się czy takie rozwiązanie jest możliwe, nic więcej.
Zamawiane DIY wg mnie jest zawsze problematyczne bo nigdy nie wiadomo jak zagra, nie bardzo można wypożyczyć tak skomplikowane zestawy bo są robione pod zamawiającego. A wydać 5 tys na nie wiadomo co, to chyba lepiej 10 tys na coś sprawdzonego. Dla mnie zatem bliżej do Accuphase niż DIY.
W załączeniu przyczyna dla której zaczynam myśleć o urządzeniu all-in-one. Tylko błagam nie piszcie, że szklany stolik to pomyłka :) W sklepie wyglądał fajnie...
Włodek

Ged

  • 1716 / 5902
  • Ekspert
06-09-2010, 09:42
Nie ma już miejsca dla pre kol. ahaj (2 kawałki) i słuchawek na stojaczku, które wcześniej stały na najwyższej półce.

ogorek

  • 855 / 5240
  • Ekspert
06-09-2010, 11:38
Odpowiadasz na wpis
>> w.luczynski, 2010-09-06 09:41:08

Zamawiane DIY wg mnie jest zawsze problematyczne bo nigdy nie wiadomo jak zagra, nie bardzo można wypożyczyć tak skomplikowane zestawy bo są robione pod zamawiającego. A wydać 5 tys na nie wiadomo co, to chyba lepiej 10 tys na coś sprawdzonego. Dla mnie zatem bliżej do Accuphase niż DIY.
 
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Mam dokładnie takie same zdanie. I często twórca DIY nie zawsze ma czas skonczyc w terminie, a ew. problemy z naprawą,dostrojeniem, ... potrafią też długo zajmować.

Ew. DIY już wykonane (a nie pod zamówienie), gdzie można sprzęt posłuchać w swoich (domowych) warunkach.

Nie rozpatrywales LINN-a ? Po nowym roku chcę wypożyczyć jakieś skrzynki all-in-one LINN-a.
Ile to róznych kabli odpadnie ...
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Ged

  • 1716 / 5902
  • Ekspert
06-09-2010, 12:18
Jeśli chodzi o Linna, z tego ci się zorientowałem:
 - nie ma wyjścia słuchawkowego
- ma tylko jedno wyjście RCA, drugie XLR, to mało

ogorek

  • 855 / 5240
  • Ekspert
06-09-2010, 21:23
Jeżeli tak spodobał się Tobie Cary Audio SLI80 to może jakiś preamp od CaryAudio.

Z wypożyczeniem będzie zero problemów. Albo najdroższy http://audiosystem.com.pl/produkt/94/slp-05

Albo o połowę tańszy SLP 98P.

Najlepiej posłuchac jednego i drugiego bo znajomi sprzedawcy z hifiReference podkreslają, ze czasami tanszy komponent potrafi lepiej się zgrać z zestawem ... magia audio
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Ged

  • 1716 / 5902
  • Ekspert
06-09-2010, 21:41
Z opisu najwyższego modelu wynika,  że nie ma tam sekcji gramofonowej. Poza tym nie ma regulacji tonów, ale tego i tak nie będzie w wysokich modelach przedwzmacniaczy, chyba, że studyjne/vintage.

ogorek

  • 855 / 5240
  • Ekspert
07-09-2010, 08:56
Audionote tez nie spełni oczekiwań ale popatrzcie na środek. Piękna angielska robota
Ta gruba sklejka do którejmocowane są elementy rozczuliła mnie :)

http://www.audionote.co.uk/products/preamp/m9_phono_01.shtml#
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Makduf

  • 499 / 5486
  • Zaawansowany użytkownik
07-09-2010, 15:41
Oj trudno będzie ustrzelić taki idealny preamp. Ze swojej strony bardziej jako ciekawostkę, niż realną propozycję chciałbym przedstawić Musical Fidelity E 20. Przedwzmacniacz ten ma genialne wejście słuchawkowe, zresztą w klasie A. Bije na głowę niemal wszystkie wzmacniacze słuchawkowe, z którymi miałem okazję się zapoznać, powiedzmy do kwoty około 3000 zł. A i powyżej tej sumy jest lepszy od niektórych konkurentów, w których płaci się za audiofilskie powietrze :-). Świetnie napędził GSy, a po podłączeniu preampu do lampowej końcówki mocy (na 300B), zestawienie to dorównuje, moim zdaniem Cary SLI 80.

Ponadto E20 ma do dyspozycji kilka gniazd RCA i niezłej jakości przedwzmacniacz gramofonowy (MC/MM), więc część z wymagań spełnia :-) Niestety nie ma żadnej regulacji odnośnie wysokich/niskich tonów.

Generalnie nie jest aż tak wyrafinowany jak Accuphase, ale i nie jest to przepaść. Za ceną, za którą można go nabyć na rynku wtórnym, w moim mniemaniu, absolutnie wybitny i chyba nie ma konkurencji. Ja nie znam.

Mimo wszystko polecam uwadze.  

Makduf

  • 499 / 5486
  • Zaawansowany użytkownik
07-09-2010, 15:46
A tak E20 prezentuje się na fotkach.

Ged

  • 1716 / 5902
  • Ekspert
07-09-2010, 18:03
Szklany stolik to porażka. Nie tylko dla gramofonu na którym ślizgają się nóżki, bardzo grzeją się też szyby od lamp.
Denon rozdziela sygnał, robi za przedwzmacniacz gramofonowy i przedwzmacniacz do monobloków. Tak jak pisałem, czasami podkręcam bas i jest nieźle. Na starych nagraniach brakuje mi wysokich. Nie mam cierpliwości do zmian lamp, poza tym nie mam ich tyle co Ty. Sygnał z CD i gramofonu wchodzi do Denona, a wychodzi do TwinHeada (i dalej do Grado) oraz do monobloków (i AKG K-1000).
Monobloki stoją bokiem, bo stolik jest za krótki aby stały przodem. To faktycznie smutne ponieważ w pełnej okazałości robią świetne wrażenie. W życiu nie sądziłem, że budując system słuchawkowy będę potrzebował  wielkiego, stabilnego stolika i pomieszczenia jak w najlepszych, audiofilskich pokojach odsłuchowych. Chyba skończy się na marmurze od kolegi ogórka :)

karbidoczaszka

  • 153 / 5896
  • Aktywny użytkownik
07-09-2010, 20:24
Włodku

Na granicie nóżki twojego gramofonu będą się tak samo ślizgać jak na szkle. Podłóż sobie pod nóżki jakieś gumowe podkładki i problem suwania zostanie rozwiązany.

"When you hear music,
after it\'s over,
it\'s gone in the air.
You can never capture it
AGAIN!"
- Eric Dolphy -
"When you hear music,
after it's over,
it's gone in the air.
You can never capture it
AGAIN!"
- Eric Dolphy -