Audiohobby.pl

Elektrostaty - wątek ogólny

4m

  • Gość
08-09-2014, 12:33
Zauważyłem, że nie ma wśród tych gratów SR-009 - zbyt dobre, żeby ich się pozbyć ot tak ;)

Wiktorze, jakie wzmocnienie Twoim zdaniem najlepiej służy dziewiątkom?

Alucard

  • 2557 / 3627
  • Ekspert
08-09-2014, 13:18
Dołączam się do pytania Pana wyżej. W jednej z recenzji przeczytałem że: "Do wyboru mamy konstrukcję lampową SRM-707 i półprzewodnikową SRM-727 II pracującą w klasie A. Dystrybutor dostarczył tym razem tylko tę drugą. Przekazując mi Staksy stwierdził, że lampowiec nie ma większego sensu, bowiem nowe słuchawki są tak precyzyjne, że tylko 727 pokazuje ich prawdziwe oblicze." Ktoś się do tego odniesie?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

brodacz

  • 1780 / 3854
  • Ekspert
08-09-2014, 13:23
Zauważyłem, że nie ma wśród tych gratów SR-009 - zbyt dobre, żeby ich się pozbyć ot tak ;)

Wiktorze, jakie wzmocnienie Twoim zdaniem najlepiej służy dziewiątkom?

Nie dają Ci spokoju te 009 :-)

4m

  • Gość
08-09-2014, 13:55
Nie dają Ci spokoju te 009 :-)
Nie dają :) Interesuje mnie również kwestia zmiany charakterystyki brzmienia tych słuchawek w miarę rosnącego numeru produkcyjnego. Co się zmieniło, w którą stronę i jakich wielkości (jak bardzo zauważalne) są to różnice?

Pamiętamy problemy Stax z zanieczyszczeniami tuż po premierze i zapowiadaną zmianę w procesie produkcyjnym dziewiątek, aby ten problem usunąć. Czy ktoś ustalił czy zmiana brzmienia poszczególnych egzemplarzy 009 wiąże się z wspomnianą zmianą procesu produkcyjnego czy może zmianą ich konstrukcji? A może z SR-009 jest tak, że każdy egzemplarz wskutek delikatnej odchyłki (rękodzieło) gra inaczej?

Co panowie wiecie na ten temat? :)

MAG

  • 2393 / 5906
  • Ekspert
08-09-2014, 14:01
Dołączam się do pytania Pana wyżej. W jednej z recenzji przeczytałem że: "Do wyboru mamy konstrukcję lampową SRM-707 i półprzewodnikową SRM-727 II pracującą w klasie A. Dystrybutor dostarczył tym razem tylko tę drugą. Przekazując mi Staksy stwierdził, że lampowiec nie ma większego sensu, bowiem nowe słuchawki są tak precyzyjne, że tylko 727 pokazuje ich prawdziwe oblicze." Ktoś się do tego odniesie?

Stax pisze

RECOMMENDED DRIVER UNIT:

SRM-007t i SRM-727

http://www.stax.co.jp/Pdf/Export/News-SR009_E_web.pdf

brodacz

  • 1780 / 3854
  • Ekspert
08-09-2014, 14:24
Nie dają Ci spokoju te 009 :-)
Nie dają :) Interesuje mnie również kwestia zmiany charakterystyki brzmienia tych słuchawek w miarę rosnącego numeru produkcyjnego. Co się zmieniło, w którą stronę i jakich wielkości (jak bardzo zauważalne) są to różnice?

Pamiętamy problemy Stax z zanieczyszczeniami tuż po premierze i zapowiadaną zmianę w procesie produkcyjnym dziewiątek, aby ten problem usunąć. Czy ktoś ustalił czy zmiana brzmienia poszczególnych egzemplarzy 009 wiąże się z wspomnianą zmianą procesu produkcyjnego czy może zmianą ich konstrukcji? A może z SR-009 jest tak, że każdy egzemplarz wskutek delikatnej odchyłki (rękodzieło) gra inaczej?

Co panowie wiecie na ten temat? :)

Nie wiedziałem ,że różne egzelrze 009 brzmią różnie.
Gdzie o tym wyczytałeś?
Włodek kiedyś coś o tym wspominał ale jak słuchając tych dwóch par o których mówił za bardzo różnic nie słyszałem.
« Ostatnia zmiana: 08-09-2014, 14:31 wysłana przez brodacz »

4m

  • Gość
08-09-2014, 15:33
Na forach w sieci, ale nie pamiętam dokładnie gdzie. Spotkałem się z opiniami (jedną powtórzoną wielokrotnie?), że grają inaczej, ale też spotkałem się z opiniami (jedną powtórzoną wielokrotnie?), że egzemplarz z wczesnej produkcji i 2 lata późniejszy grały identycznie. Cały urok opinii z internetu :)

Road To Nowhere

  • 1033 / 5922
  • Ekspert
08-09-2014, 15:57
Dołączam się do pytania Pana wyżej. W jednej z recenzji przeczytałem że: "Do wyboru mamy konstrukcję lampową SRM-707 i półprzewodnikową SRM-727 II pracującą w klasie A. Dystrybutor dostarczył tym razem tylko tę drugą. Przekazując mi Staksy stwierdził, że lampowiec nie ma większego sensu, bowiem nowe słuchawki są tak precyzyjne, że tylko 727 pokazuje ich prawdziwe oblicze." Ktoś się do tego odniesie?

Czasem zbyt duża zawartość "precyzji w precyzji" jest zabójcza dla muzyki ,remedium to lampa :-)

Alucard

  • 2557 / 3627
  • Ekspert
08-09-2014, 17:55
}duża zawartość "precyzji w precyzji"{

O to mi chodzi właśnie.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

.johny

  • 98 / 3853
  • Użytkownik
08-09-2014, 22:23
009 potrafią zagrać róznie z róznych okresów produkcji. Nie są to zmiany duże, lecz raczej subtelne, ale słyszalne . Charakter i potencjał zawsze pozostaje. Dwie dziewiatki obok siebie pozostaną dziewiatkami tak dla przestrachanych:-)
Przekonałem sie razem z Ductusem  jak porównywalismy moje i jego.

Żaden firmowy wzmak Staxa nie pokaże możliwości 009. Pisałem juz o tym kilkanaście tysięcy razy.
To tak, jakby wypróbować możliwości Porsche na drogach osiedlowych z kołami od małego Fiata :-)
« Ostatnia zmiana: 08-09-2014, 22:47 wysłana przez .johny »

pastwa

  • 3815 / 5919
  • Ekspert
08-09-2014, 22:38
Żaden firmowy wzmak Staxa nie pokaże możliwosci 009. Pisałem juz o tym kilkanaście tysięcy razy.

To jest swieta prawda, sluchalem 009 zarowno z firmowa lampa jak i tranzystorem i gralo to.....tragicznie, a wiem od Przemka, ze z taka jego Eurudice brzmienie 009 jest bardzo, ale to bardzo efektowne, wyczynowo przejrzyste, a zarazem  wyrazne przestrzennie. Dwa swiaty.

Robeeert1

  • 722 / 5554
  • Ekspert
09-09-2014, 19:10
Żaden firmowy wzmak Staxa nie pokaże możliwosci 009. Pisałem juz o tym kilkanaście tysięcy razy.

To jest swieta prawda, sluchalem 009 zarowno z firmowa lampa jak i tranzystorem i gralo to.....tragicznie

Full możliwości pewnie nie pokazą na wzmakach staxa ale zaraz tragicznie :), podłącz porządne źródło godne 009 to zobaczysz czy na firmowym wzmaku nie zagraja na odpowiednim poziomie, grunt to źródło, reszta to dodatki

brodacz

  • 1780 / 3854
  • Ekspert
09-09-2014, 19:17
Też nie powiedziałbym aby 009 grały w firmowymi topowymi wzmakami tragicznie.
Zapewne można lepiej ale jesli 009 w takiej konfiguracji graja tragicznie to albo z resztą jest wyraźnie coś nie tak albo węekszość innych dostępnych teraz słuchawek nie gra w ogóle.
« Ostatnia zmiana: 09-09-2014, 19:21 wysłana przez brodacz »

Ged

  • 1716 / 5921
  • Ekspert
09-09-2014, 20:22
Johny
Pozwolisz, że pozostanę przy swojej opinii, że różnice są niewielkie. Oczywiście nie słuchałem Twojego zestawienia.
Ale w innych konfiguracjach wzmaki Staxa grały naprawdę bardzo dobrze. Dla mnie różnice - firmowa lampa vs. firmowy tranzystor - również niewielkie (słuchałem tego przez tydzień czy dwa dzięki uprzejmości Pana Kienitza z Grobel Audio a następnie 727 vs. 717 - dzięki Wiktorowi).
Najlepiej samemu posłuchać - przecież można napisać do kolegi w najbliższej okolicy.
:)

MAG

  • 2393 / 5906
  • Ekspert
09-09-2014, 21:10
Żaden firmowy wzmak Staxa nie pokaże możliwosci 009. Pisałem juz o tym kilkanaście tysięcy razy.

To jest swieta prawda, sluchalem 009 zarowno z firmowa lampa jak i tranzystorem i gralo to.....tragicznie

Full możliwości pewnie nie pokazą na wzmakach staxa ale zaraz tragicznie :), podłącz porządne źródło godne 009 to zobaczysz czy na firmowym wzmaku nie zagraja na odpowiednim poziomie, grunt to źródło, reszta to dodatki

Robercie zgadza się aczkolwiek moje zdanie na ten temat jest tylko jedno.
System jest tak dobry jak jego najsłabsze ogniwo.

Doskonałe systemy istnieją i ja miałem zaszczyt ich słuchać u Wiktora , choć z całym szacunkiem czytam o systemach innych kolegów i jestem przekonany że też są dopracowane.
Wzmacniacze Staxa są bardzo dobre jestem pod wrażeniem zero brumienia zero jakichś problemów przy odkręconym pokrętle głośności dają naprawdę sporo radości z użytkowania .

Linn kiedyś promował taką idee że najważniejsze jest źródłu.
« Ostatnia zmiana: 09-09-2014, 22:00 wysłana przez MAG »