Audiohobby.pl

Elektrostaty - wątek ogólny

Krzysztof_M

  • 1477 / 5306
  • Ekspert
08-12-2011, 21:16
Na zdjęciu moja córeczka pierwszoklasistka słucha Natalii Kukulskiej :-)
507 są nowiuteńkie, wzmacniacz jest używany w stanie chyba lepszym niż gdy wychodził z fabryki.
Cały zestaw to jest po prostu bajka napędzana przez DACa na PCM1704.

Czego jak czego, ale w tym tandemie basu nie brakuje :-) A teraz idę słuchać bo oderwać się jest ciężko :-)
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

  • Gość
08-12-2011, 21:21
Krzysztof_M  no to gra muzyka !!!!
Gratulacje.

:-)

pozdr

chrees

  • 1653 / 5914
  • Ekspert
08-12-2011, 21:30
Krzysztof_M ---> Też mam córcię w I klasie. "Wrzucę" Ją na forum w tej samej sytuacji, w której znalazła się za sprawą Taty Twoja ;P

Radical ---> taniej.

MAG ---> moje wrażenia... zazwyczaj trudno mi się pisze. Na szczęście mam(y) niezawodnego Gustawa i lancastera, którzy uwielbiają ujeżdżać wszystkie słuchawki poza CALami, których żadna krytyka się nie ima ;> Oby obietnice, które wywróżyłeś z wnętrzności wzmaczka, się ziściły :)




-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

Sim1

  • 1829 / 5878
  • Ekspert
08-12-2011, 22:35
Widzę, że Św. Mikołaj w tym roku zaszalał :D

Wielkie gratulacje! Obu Krzysztofom... że też ja mam inaczej na imię, hehe.
Oba zestawy dadzą dużo radości i każdy ma swój urok, każdy innej konstrukcji.

SRM-727 poza wspaniałym dźwiękiem daje radość (i dumę) posiadania pełnego toru Staxa, jeszcze na dokładkę z DACem na PCM1704 może oczekiwać dużej muzykalności źródła.

LEH wygląda na ekstremalną konstrukcję, domyślam się, że te black plate to RCA, jak w moim. Standardowa możliwość wymiany rezystorów i zmiany wewnętrznego wzmocnienia widzę, że została zachowana - mój był kameleonem który w zależność od wzmocnienia grał albo jak lampa (na niskim) albo bliżej tranzystora (na wysokim). Czyżby na tyle przełączanie między RCA i XLR? Bo potencjometr zastosowany na pewno pod obsługę zbalansowanego dźwięku.
Dodatkowo piękne wykończenie w dwóch segmentach.

Aż miło patrzeć :)

ductus

  • 1247 / 4859
  • Ekspert
08-12-2011, 22:51
SIM1, znawco Hybryda: widać, wiesz dobrze o czym (LEH) piszesz. Wszystko tak jak w Twoim poście - zgadza się. Peter zrobił tych ampów z kilkanaście pod zamówienia, ale nie zawsze z RCA bp. Te lampki potrafią pokazać.

Sim1

  • 1829 / 5878
  • Ekspert
08-12-2011, 23:25
Zadałem sobie trud i odszukałem swojego porównania SRM-007t z HybridAmpem którego miałem :) - strona 104.

Jednak dobrze pamiętam - do Lambd wybór padł na HybridAmpa, Chreesowy egzemplarz jeszcze pewnie bardziej dopieszczony więc będzie wiele radości.

wiktor

  • 2503 / 5914
  • Moderator Działu Słuchawki
09-12-2011, 20:27
Fatalna wiadomość.

[December 09, 2011]  


Edifier Technology to Acquire Japan Earphone Maker STAX

SHENZHEN, Dec 09, 2011 (SinoCast Daily Business Beat via COMTEX) -- Edifier Technology Co., Ltd. (SZSE: 002351) on December 9 announced the acquisition of a 100% equity in Japan-based STAX in cash.

The transaction value is JPY 120 million, i.e. CNY 9.7693 million, at the exchange rate of JPY 100 for CNY 8.1411 on December 6.

Document shows that the predecessor of STAX was founded in 1938 and engaged in the design and manufacture of black gum gramophone\'s key parts, and later became a global famous high-end earphone brand maker bit by bit.

Story continues below ↓

Edifier Technology states that this is a key investment for the development of its prime operating business, especially earphone business. Acquiring the 100% equity of STAX, Edifier Technology will immediately own this global famous firm\'s designing and manufacturing technologies of electrostatic earphone and power amplifier, and related market. Thus Edifier Technology will be able to reach the top field of high-end earphone fast, and challenge peers with high-end brands.

Source: www.cnstock.com (December 09, 2011)

Gustaw

  • Gość
09-12-2011, 20:39
Faktycznie nic dobrego.
Moim zdaniem wcale nie musi to oznaczać pogorszenia jakości wyrobów ale to jednak nieprzyjemna sytuacja kiedy ktoś jest zmuszony sprzedać klejnoty rodowe i dorobek wielu lat przechodzi w obce ręce.

Radical

  • 721 / 5217
  • Ekspert
09-12-2011, 20:44
Fragment opisu rzeczonej firmy w wikipedii "Edifier aims to provide quality sound equipment at an affordable price." Trochę to się kłóci ze strategią Staxa.

Gustaw

  • Gość
09-12-2011, 20:51
Na rynku nie jest potrzebna kolejna firma ze znanym logo produkująca masowe słuchawki i myślę, że obecny właściciel STAX-a dobrze o tym wie.  

Radical

  • 721 / 5217
  • Ekspert
09-12-2011, 21:01
>> Gustaw, 2011-12-09 20:51:58
Na rynku nie jest potrzebna kolejna firma ze znanym logo produkująca masowe słuchawki i myślę, że obecny właściciel STAX-a dobrze o tym wie.

---------------------------

Chyba że wydumali że jak na pchełki za 5zł naklei się logo high endowego producenta to będzie je można sprzedać za 300zł.... Oby nie.

Gustaw

  • Gość
09-12-2011, 21:12
Usprawnienie produkcji - przeniesienie produkcji do Chin = niższe koszty
Wykorzystanie obecnej technologi STAX do stworzenia nowych produktów i to wcale niekoniecznie gorszych od obecnych.

Volvo też jest chińskie ale nie słyszałem o tym aby jakość się pogorszyła. Nie produkują też "city carów" bo od tego są inne marki.

Sim1

  • 1829 / 5878
  • Ekspert
09-12-2011, 21:27
>> Gustaw, 2011-12-09 21:12:36
[...]
Volvo też jest chińskie [...]

Na tym polega cały dowcip. Chiny doszły do poziomu na którym poszukują możliwości produkcji dóbr luksusowych, tzw. "taniocha z Chin" ich nie zadowala jeśli pozwalają sobie na wybryki typu budowa nowego miasta na środku niczego.
Całkiem możliwe, że to tylko dofinansowanie brandu i pozwolą Staxowi nadal iść japońską drogą .

Faktem jest że jak rozumiem stają się właścicielami know-how i możliwość ponownego odrodzenia się niezależnego Staxa jak po upadku w połowie lat 90-tych jest zerowa?

Trzeba poczekać i zobaczyć co będzie. Na pewno coś się zmieni, nie będzie to już tak japońska firma. Ale może dla nas elektrostatyków :) będzie to zmiana niekoniecznie na gorsze?

wiktor

  • 2503 / 5914
  • Moderator Działu Słuchawki
09-12-2011, 21:34
>> mikelllo, 2011-12-09 21:13:28


:-)

... nawet nie biorę tego do siebie, tak więc nie masz za co. Mam dużo różnego starego złomu słuchawkowego i daleki jestem od przelewania krwi za nie moją firmę. Walczyć o honor Takumi Staxa nie zamierzam. To tylko hobby. Człowiek się liczy, a nie "świecidełka".



Sim1

  • 1829 / 5878
  • Ekspert
10-12-2011, 00:15
Nie mam w zwyczaju głupio przeklepywać między forami ale ktoś wrzucił na h-f link do reklamy Wilson Audio właśnie w kontekście przejęcia Staxa. Co by się miało dziać, czy będzie gorzej czy lepiej, reklama wprawia w zadumę... i przywodzi jednak na myśl słowa Wiktora "Fatalna wiadomość".