Audiohobby.pl

Elektrostaty - wątek ogólny

brodacz

  • 1780 / 3848
  • Ekspert
29-09-2014, 16:53
MAG
Jak dla mnie to zupełnie inna szkoła gania ,wrecz skrajnie inna.
Ja wybrałbym 009 choć LCD3 też są fajne ale to odwrotność elektrostatycznego grania.
009 graja lekko, bardzo szczególowo z ogromna kultura i kontrola.
LCD 3 zdecydowanie ciężej ,bardzo nasycenie i gesto.
Każdy aspekt- bas ,średnica ,wysokie ,scena sa zupełnie inne w tych słuchawkach i na czym innym polega ich piękno.

4m

  • Gość
29-09-2014, 17:27
Odebralem to jako dosc spore roznice, ale ludzie maja rozna percepcje, chyba ;'))
Lata osłuchania robią swoje, z silnym naciskiem na lata.

mirek10

  • 1212 / 4413
  • Ekspert
29-09-2014, 17:40
Tak koledzy!nikt nie porownuje elektrostatow do dynamikow, czyli sposobu ich grania,prosze nie robic sobie zarcikow!dla mnie LCD3 jako dynamiki graja najbizej Stax 009.
Chyba ze ktos prowokuje abym wyslal zdjecia w tych sluchawkach bo nie wierzy ze tam bylem i odsluchiwalem.
Jak ktos bardzo chce abym wyrazil swoje zdanie to dla mnie LCD3 graja lepiej i bardziej mi pasuja,ale to jest moje prywatne zdanie.
Pojade w te same miejsce ze swoim Carym 300B i przetestuje przez wiele godzin wszystkie sluchawki nowe ktore wyszly i specjalnie obok ustawie dla porownania Staxa(009).
Ale szanse widze marne bo LCD3 graly na wzm takim sobie a 009 na firmowym i juz odstawaly!

Soundman

  • 775 / 4037
  • Ekspert
29-09-2014, 18:49
Od kiedy to LCD3, słuchawki planarne lub inaczej mówiąc ortodynamiczne,  stały się dynamikami?
Chyba coś przegapiłem....

brodacz

  • 1780 / 3848
  • Ekspert
29-09-2014, 19:12
To już K1000,T1,HE-6,GS1000 i co tam jeszcze grają bliżej 009 niż Audeze.
Ja po prostu nie wierze w to co czytam.

Karol

  • 2011 / 4343
  • Ekspert
29-09-2014, 20:00
Panowie,
miejcie litość, albo pójdźcie sami np. do perfumerii i powąchajcie kilkanaście zapachów.
Przy około piątym przestaniecie rozróżniać. :)
Przypuszczam, że Mirek w krótkim czasie posłuchał, dosyć sporej liczby słuchawek.
To może być ten efekt.
Moim zdaniem, przy takich okazjach powinno się kończyć na posłuchaniu, góra 3 par.
Jeżeli ktoś przy tym, testuje jeszcze wzmacniacze albo na ten przykład kable, to galimatias w głowie murowany.
Nie wierzycie to sprawdźcie. :-)
« Ostatnia zmiana: 29-09-2014, 20:05 wysłana przez Karol »

brodacz

  • 1780 / 3848
  • Ekspert
29-09-2014, 20:07
Karol czy to że komuś sie wszystko pomiaszało znaczy ,że mamy temu wtórować i przytakiwać.
Wiele osób korzysta z forum i wprowadzanie ich w bład nie jest tym samym co wąchanie kwiatków.

mirek10

  • 1212 / 4413
  • Ekspert
29-09-2014, 20:47
Nie czepiac sie tak(planarne)!!!tak Karol ma racje za duzo zmienialem!ale takie byly pierwsze moje odczucia,dlatego nie chcialem za szybko pisac co mysle poki nie pojade nastepny raz ze swoim wzmacniaczem i spokojnie przeprowadze testy na tym samym transporcie,bo wszystko mialo inne zrodlo i inny gatunek muzyczny!

wiktor

  • 2503 / 5913
  • Moderator Działu Słuchawki
29-09-2014, 21:23
Wiktor-wlasnie! gdzie sa te twoje obiecane LTR,chyba juz ich nie wykonasz!


Mirku,

zaniechałem tego projektu. Dzięki wiedzy i życzliwości Ductusa, wkrótce powstanie ulepszony energizer.

Karol

  • 2011 / 4343
  • Ekspert
29-09-2014, 21:40
LCD3 i Stax 009 bardzo podobnie graja,tak zwany miodzik i duzo szczegolow,teraz tylko zalezy od toru w jakim graja,moga byc zdania podzielone, ktore graja i dla kogo lepiej?

Tak koledzy!nikt nie porownuje elektrostatow do dynamikow, czyli sposobu ich grania,prosze nie robic sobie zarcikow!dla mnie LCD3 jako dynamiki graja najbizej Stax 009.
Chyba ze ktos prowokuje abym wyslal zdjecia w tych sluchawkach bo nie wierzy ze tam bylem i odsluchiwalem.
Jak ktos bardzo chce abym wyrazil swoje zdanie to dla mnie LCD3 graja lepiej i bardziej mi pasuja,ale to jest moje prywatne zdanie.
...


Mirek,
mam wiele sympatii do Ciebie i zaręczam Ci, że żadnych żarcików sobie nie robię.
Z tym, że LCD-3 mogą Ci się bardziej podobać niż SR-009, dyskutować nie będę. To kwestia gustu.
Zresztą, przez długi czas, sam zdecydowanie wolałem LCD-3 od SR-007MK1.
Dopiero niedawno się to zmieniło.
Potrzeba do tego było, dosyć niestandardowego zabiegu by, jak to określił mój kolega, "wybuchły dźwiękiem".
To prawda, że na obu słuchawkach jest mnóstwo szczegółów.
Moim zdaniem LCD-3 jeśli chodzi o ten aspekt, mimo wszystko, nie dorównują SR-009
Nawet wtedy, gdy są podłączone pod zaciski kolumnowe wzmacniacza.
Pisałem o tym doświetleniu, wydobyciu z mroku całej masy szczególików, gdy opisywałem ich granie, po podłączeniu poprzez przejściówkę, do zacisków kolumnowych Sli-80.
Ale w moim odbiorze, to dalej jest mniej, niż na SR-009.
Niemniej mogę się zgodzić, że istnieje jakieś podobieństwo, jeśli chodzi o szczegółowość grania.
Johny w sprawozdaniu z naszego spotkania napisał, że rozdzielczość LCD-3 jest bliska rozdzielczości 009.
Co by tam nie miał na myśli. :)
Ty doszukałeś się jeszcze tego "miodziku", który odebrałem jako stwierdzenie, że granie jednych i drugich, w twoim odbiorze, jest bardzo przyjemne dla uszu.
I to są te, zdaje się wszystkie, podobieństwa.

Mirek, ja też uważam, że charakter grania LCD-3 i SR-009, jest na tyle różny, że sformułowanie:
 "LCD3 i Stax 009 bardzo podobnie graja",
jest defakto nieprawdziwe.
Mimo, że później tłumaczyłeś, że nie porównywałeś sposobu ich grania, to dalej nie mogę się zgodzić z określeniem, że słuchawki te grają bardzo podobnie.
Ja uważam, że jak coś jest do czegoś bardzo podobne, to można to bardzo łatwo, ze sobą pomylić.
Przyznasz chyba, że nie sposób pomylić grania LCD-3, z graniem SR-009.
Zresztą będziesz tam jeszcze raz, już ze swoim Cary-m, to sprawdź to na spokojnie.
Liczę na twoje refleksje, z tego wielkiego testowania. :-)
Mirek, jedną rzecz mogę Ci podpowiedzieć. Porób w trakcie testowania notatki.
Z doświadczenia wiem, że później o wiele łatwiej jest opisać to wszystko, co się widziało i słyszało.
Dodam jeszcze, że pamięć ludzka jest zawodna.
Dlatego warto zapisywać. :-)
« Ostatnia zmiana: 29-09-2014, 22:17 wysłana przez Karol »

mirek10

  • 1212 / 4413
  • Ekspert
29-09-2014, 22:50
Karol-koledzy tu piszacy to audiofile rozbierajacy kazdy aspekt grania sluchawek na czynniki pierwsze,jest bardzo duza roznica miedzy nami w wypowiedziach  ,bo ja naleze bardziej do melomanow niz audiofili,dla mnie piekno grania jest na pierwszym miejscu ,takie ktore chwyta odrazu  za serce a nie czy tam nie ma wystarczajaco basu,przestrzeni i innych pirdulek ,to dla mnie bez znaczenia.Dlatego czesto pisze podobnie graja majac na mysli to podobne piekno w przekazie,zaskakujaco ujmujace, bo inne sluchawki graja tak przecietnie ze nawet sluchac sie ich nie chce.Moje wspaniale K-1000 sa nie do pokonania, bo inne nie zagraja tak jak kolumny a one to potrafia!kiedy zdecyduje sie kupic drugie sluchawki to musi to byc wlasnie ten "miodzik na uszach"cos innego od K-1000, ale tez musza  czyms wyjatkowym zaskoczyc ,tak aby sie je chcialo posiadac!

Karol

  • 2011 / 4343
  • Ekspert
29-09-2014, 23:11
...
Dlatego czesto pisze podobnie graja majac na mysli to podobne piekno w przekazie,zaskakujaco ujmujace, bo inne sluchawki graja tak przecietnie ze nawet sluchac sie ich nie chce.
...kiedy zdecyduje sie kupic drugie sluchawki to musi to byc wlasnie ten "miodzik na uszach"cos innego od K-1000, ale tez musza  czyms wyjatkowym zaskoczyc ,tak aby sie je chcialo posiadac!

Mirek, niech ci będzie.
I jedne i drugie grają tak, że muzyka brzmi zaskakująco pięknie i ujmująco zarazem. :-)
Ale dalej podtrzymuję, że nie grają bardzo podobnie. :)
Powodzenia w znalezieniu tych drugich.
« Ostatnia zmiana: 29-09-2014, 23:31 wysłana przez Karol »

Fatso

  • 290 / 4034
  • Zaawansowany użytkownik
04-10-2014, 22:25
Jakie lampy polecacie spróbować do SRM-007tII. Łączę do niego Lambdy i SR-007 MK1.
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

Robeeert1

  • 722 / 5548
  • Ekspert
05-10-2014, 12:05
Jakie lampy polecacie spróbować do SRM-007tII. Łączę do niego Lambdy i SR-007 MK1.

1. Raytheon 6CG7 (black plates) najwięcej magii i powietrza - mój nr 1.
2. RCA 6CG7 (grey plates) jak chcesz rozjaśnić przekaz, RCA 6CG7 (black plates), ciemniejsze ale bardzo dobre
3. Tungsol 6CG7 (black plates) - bardzo dobre, raczej ciemne...
4. Motorola 6CG7 - (black plates) też bardzo dobre

Różnice pomiędzy w/w nie będą duże, ale słyszalne.

pozdr.


Fatso

  • 290 / 4034
  • Zaawansowany użytkownik
05-10-2014, 15:29
Oooo,
Zamówione, dzięki.
Coś jeszcze mam sobie posłuchać?
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.