Audiohobby.pl

Interfejs Amanero

pień

  • 2251 / 1046
  • Ekspert
11-05-2024, 20:54
  Przypadkiem wpadł mi w macki fajny z wyglądu DAC - w dodatku na wpasionych AKM :) z wyjsciem symetrycznym i ....
no właśnie-  z wyjściem.   Takie zwykłe też ma :)
   Ale nie ma żadnego wejścia  :(
Nie zwracałem uwagi w chwili przechwytywania sprzętu- dzisiaj miałem plan odpalić to domniemane cudo i zonk :(    No bo chciałem podłączyć do I2C   malinki.    A tu dopiero teraz patrzę i widzę że >nie widzę<    :(      Jakieś inne oznaczenia-  więcej tego niż potrzebne żeby I2C  obskoczyć i z trudem wykapowałem że to AMANERO po całym programie.
   Ponieważ wcześniej tego nie przerabiałem to nie mam nawet mglistego pojęcia czym to AMANERO się je   i czy ew.  istnieje jakaś -  nazwijmy to >bieda wersja <  podłączenia.
   To znaczy czy tam w tym AMANERO   to jest kawałek przeznaczony dla samego I2C    czy to zupełnie inna parafia ?
Jeżeli ktoś obeznany z tematem zechciał oświecić zakuty łeb (znaczy mój)   co to jest dokładnie to Amanero to by byłbym wdzięczny :)

jjurek

  • 2066 / 5840
  • Ekspert
11-05-2024, 22:32
Jakiś schemat? Zdjęcia?
Rozumiem,że jest tylko wejście I2s?
"Nadmiarowy" jest sygnał MLCK?
« Ostatnia zmiana: 11-05-2024, 22:35 wysłana przez jjurek »

pień

  • 2251 / 1046
  • Ekspert
Dzisiaj o 00:33
Na zdjęciu poniżej jest wejście I2s   dobrze mi znane - na DAC-u z którym nie mam problemów:)  że się tak wyrażę.   Opisane tak jak min. wyjścia z raspberry i po podłączeniu bezpośrednim działa zgodnie z planem :)



Problem mam z drugim urządzeniem na którym wejście wygląda tak :



IIS   to w sumie I2S   heheheheh-    no właśnie-    tylko tego więcej jest a i oznaczenia mnie >skołowały<
Poniżej jest jeszcze drugie łącze ale to konfiguracyjne na zworki-  które filtry włączyć-wyłączyć itp..

jjurek

  • 2066 / 5840
  • Ekspert
Dzisiaj o 09:48
Jest to wejście I2S z trochę zmienionymi nazwami niz ogólnie przyjęte. Trzeba szukać- z grubsza nazwy są podobne.

Raspberry nie może być bezpośrednim dostarczycielem sygnału I2s- absolutnie degraduje sygnał (jiiter). Trzeba użyć regeneratora sygnału- np. amanero, jakiś HAT.



http://d.zaix.ru/5cHC.pdf
« Ostatnia zmiana: Dzisiaj o 10:03 wysłana przez jjurek »

pień

  • 2251 / 1046
  • Ekspert
Dzisiaj o 10:23
Dzięki jjurek bardzo :)   
  Bo ja tam pewny nie byłem.
A co do I2S   z raspberry  i braniem sygnału wprost to zgadza się i przesadziłem z tym >na wprost<    Mam czapkę nadzianą na malinkę  z własnym zegarem  i dopiero z niej sygnał po programie.
  Bo tam z zegarami u niej bardzo cienko jest (jeżeli wogóle jakiś ma hehehehe) i że tak całkiem na krótko to do bani doszedłem już w zeszłym roku.
 Taki bystrzak ze mnie hehehehehe
ed:   w razie gdyby coś źle podłączyć to chyba nie wybuchnie?