Audiohobby.pl

SUPERLUX HD-668 B

Ahmed

  • Gość
20-01-2012, 23:00
Poczytałem trochę o tych nausznikach.

Czy ktoś wytrzymał z tymi słuchawkami dłużej niż pół roku ? Pytam, bo czytam sobie  różne fora i po początkowej fazie dużej egzaltacji pojawiło się sporo słów krytycznych.
Główny zarzut jest taki, że grają ostro. Dokładnie to samo pokazuje charka i wyraźne podbicie wysokich częstotliwości.

Mogę wydać tą stówkę z hakiem na kolejny eksperyment ale z drugiej strony nie chce mi się wydawać tej kasy na czwarte słuchawki do mojej ziemianki niedaleko Kabulu. Nie chcę również robić cudów z modami bo 2 pary słuchawek niestety uszkodziłem.

Czy komuś te słuchawki sprawdziły się w dłuższym czasie podczas normalnego używania?

domzz

  • 1113 / 5816
  • Ekspert
21-01-2012, 11:19
Słucham w nich muzyki dosyć często, a mam je od ok. 5 miesięcy. W ogóle się nie zgodzę z twierdzeniem, że to są ostre słuchawki!
Są bardzo zrównoważone, z nieziemskim basem, niewlewającym się na pozostałe pasma. Trzeba im tylko dać trochę czasu na wygrzanie. Po ~60h znika ostrość z góry, a po 300h grają jak należy. Dodatkowo je zrekablowałem, bo kabel stockowy wyglądał identycznie jak ten w CAL (szybki i prosty zabieg), doprowadzając przewody bezpośrednio do driverów. Oryginalnie kabel dochodził tylko do jednego, a do drugiego sygnał przepływał przez pałąk.
Jedynym ich mankamentem może być wygoda dla kogoś (jak ja), kto ma big head ;)
Za 130 zł to są naprawdę genialne słuchawki, choć nie tak wygodne jak CAL!, ale za to deklasują je dźwiękowo.

Ahmed

  • Gość
21-01-2012, 11:44
No i odbiła mi palma i z okazji Dnia Babci jednak zamówiłem sobie nowe słuchawki.  A co !
Dlaczego z okazji Dnia Babci ? Każda okazja jest przecież dobra do zamówienia słuchawek  !  Tym bardziej taką wspaniałą okazją jest Dzień Babci.

Zamówiłem Superlux HD330 - ordynarną podróbę Beyerów. Dlaczego właśnie te ? A bo tak ! Z atawistycznej ciekawości i z powodu low-audiofilia nervosa :) Jak dostanę to opiszę ale te 668 B też mam na celowniku, w następnym odbiciu palmy.
Tak czy inaczej, wzorniczo to ordynarna podróba Beyerów. Ma to w sobie tyle klasy jak noszenie zegarka Patek-Philippe z napisem Made in China.

Przy okazji. Życzę forumowiczom audiohobby wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Babci :)

Ahmed

  • Gość
21-01-2012, 11:49
Dodam tylko, że w stosunku do tych słuchawek nie mam wygórowanych wymagań. Mam świadomość, że jest to cenowy low-end. Jeżeli tylko zagrają na poziomie Grado PS-1000 to będę zadowolony. Zrobi się kilka modów to być może nadadzą się do słuchania muzyki.

domzz

  • 1113 / 5816
  • Ekspert
21-01-2012, 12:40
Polecam reklamówki Superlux, naprawdę niezła robota:

http://youtu.be/Y9uLXViAsqI
http://youtu.be/fbJFqKSzKqo
http://youtu.be/S3rFI7hvrDY

BTW, ten rebrand, to których beyerów?

nsk

  • 549 / 4869
  • Ekspert
21-01-2012, 12:56
To nie rebrand, to podróba!

Ahmed

  • Gość
21-01-2012, 13:03
Dokładnie. Wzornicza podróba. Przetworniki i charakterystyka prawdopodobnie są inne ale kto to wie.
Bierze taki żółtek i kupuje Beyery, bierze suwmiarkę w rękę, robi w jakimś CAD rysunek techniczny, spisuje nazwy przetworników i trzepie tego tony na swojej linii montażowej.
I tak zachował się "elegancko", że nie nakleił loga Beyera tylko swoje.

Ahmed

  • Gość
21-01-2012, 13:08
HD 330 są pół-otwarte.
HD 660 są zamknięte i "delikatnie" przypominają Beyerdynamic DT 770 Pro.

Ahmed

  • Gość
21-01-2012, 13:19
.

  • Gość
21-01-2012, 13:28
Czy za gluchotę przyznają rentę?

nsk

  • 549 / 4869
  • Ekspert
21-01-2012, 13:41
Ahmed ja bym to przyrównał do zamontowania sobie znaczka od Merca do swojej fury :).

Ahmed

  • Gość
21-01-2012, 16:16
>> nsk, 2012-01-21 13:41:28
Ahmed ja bym to przyrównał do zamontowania sobie znaczka od Merca do swojej fury :).

Za tylną szybą obowiązkowo sztuczny piesek kiwający głową, płyta kompaktowa wisząca przy lusterku, mini koszulka klubu piłkarskiego i spoiler.  Generalnie kopie AKG i Beyerdynmików