Audiohobby.pl

Winylomania

pień

  • 2255 / 1052
  • Ekspert
15-05-2024, 22:14
Mnie też zawsze wkurza gdy płyta krzywa i niezależnie jak stoi gramofon to zawsze widzę.   Akurat generalnie na osi wzroku to tym bardziej.
   Niedawno oddawałem dwa razy płytę z nowego tłoczenia bo igła miała robotę jak na torze motocrossowym -  normalnie prawie skakała.
W końcu trafiła się w miarę ok  ale taka prostownica nie zaszkodziłaby.
 W sumie tam mam ze dwie na krzyż płyty które są płaskie i centryczne.   Przy czym jedna dzięki koledze Sulejmanowi  :)   z Tanzanii, który przywiózł mi z urlopu prawdziwą czarną płytę z Afryki.   Akurat płyta wydana w Zimbabwe hehehehe ale to chyba niedaleko.
   Tak więc płyta z Afryki nie dość że jest czarna-  płaska i centryczna to jeszcze brzmi rewelacyjnie.   
Genialnie nagrana w/g mnie.   Żadnych komputerowych przybombasów- pogłosów-echa itp.    środków do sp......   dźwięku.
   Myślę że to może być efekt >mizernych<  środków do realizacji.  Jest zatem prostota-czysty dźwięk -genialne ustawienie mikrofonów i taśma matka nagrana na szpulaku na bank.
   Ma drobne wady :)   słychać bardzo cichutko przydźwięk sieci w chwilach ciszy.
No ale to słychać wtedy gdy już się koniecznie do czegoś trzeba przy.....ć -   przyczepić znaczy bo naprawdę jest na granicy słyszalności.
 Gdyby wszystkie płyty takie były to zapewne zainwestowałbym w jakąś wkładkę za stówkę :)   heheheheh
 No ale u nas zachód i wszystko mamy lepsze przecież :(

WOY

  • 608 / 4668
  • Ekspert
17-05-2024, 13:10
Wielka szkoda że był to jednorazowy epizod. Tacy muzycy i taki potencjał twórczy i zapewne nie doczekam się kontynuacji.