Audiohobby.pl

Magnetofon

Hammer

  • 4686 / 2299
  • Ekspert
26-01-2021, 22:12
Nie magnetofon a tuner.....udało się zrobić wstępnie, w dźwięk jak z cd........Onkyo T9060
musiałem się pochwalić......

chorazy3

  • 1488 / 1603
  • Ekspert
26-01-2021, 22:57
To ja też się pochwalę czymś "nietypowym"

NAD 5200, pierwszy CD tego producenta, 1983 rok.

Paweł

nano

  • 9079 / 4992
  • Ekspert
27-01-2021, 10:48
i dziala ci ten  nad ..
mialem cos podobnego w lapach juz pare razy     i  powiedzmy  w 70%  ach   przeskakiwaly  piosenki   ,,sparzylem sie na cd player nad-owskich
..


onkyo  waw  ladnie to wyglada
gratulacje
seria integra   b b b  droga zabawka kiedys

AUDIOTONE

  • 9397 / 5839
  • Ekspert
27-01-2021, 12:19
Tuner super sprawa gdy mamy czego słuchać. U mnie w zasięgu radia analogowego kompletny szajs... dlatego jakieś 5 lat temu pozbyłem sie także Onkyo tyle że T-9900. Pięknie to brzmiało, doputy do puki nie zaczeli puszczać z "mptrójek". I trzeba było się pożegnać z tunerem, bo i tak stał nie urzywany.
Tego CD gdzieś widziałem na jebaju... a co tam za Dac jest?
Wygląda fajnie.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

JaKub92

  • 1822 / 5486
  • Ekspert
27-01-2021, 12:47
Z ciekawostek..... zakupiony niedawno 2-Track....

O, przyszła już :D Super! :D
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

nano

  • 9079 / 4992
  • Ekspert
27-01-2021, 12:49
radio


Germania


przeszli na  DAB   i jest fatalnie


radia normalne    gdzie byly  2h  muzyczne spotkania   od 22 do 00
przeniesli na platne aplikacje na komorki ! 
a te  2h sa wypelnianie  sluchowiskami  i reportazami


radio w kablowce     ktore niby pownno byc   ok  scina wysokie !!  nie mam pojecia co to za  badziew


zostaje satelita    z 250kb/sek   
ale malo tego jest

chorazy3

  • 1488 / 1603
  • Ekspert
27-01-2021, 13:13
CD działa, jak na razie bez problemu, nic nie przeskakuje. Jest to de facto klon Toshiby XR-Z70, więc mechanizm Toshiby OPH-32 a DAC też Toshiby T1587. Nowy laser jakby co nie do zdobycia :(

Tak wygląda w środku:
https://vintage-audio-laser.com/Nad-5200
« Ostatnia zmiana: 27-01-2021, 13:17 wysłana przez chorazy3 »
Paweł

ipodziak

  • 129 / 1326
  • Aktywny użytkownik
27-01-2021, 15:20
co do stacji radiowych to fakt porażka,ale mamy internet więc zawsze coś tam można posłuchać,poniżej lista stacji w dobrej jakości i różnych gatunków i co ważne bez zbędnego pierdolamento :) znalazłem gdzieś na jakimś forum,nie pamiętam gdzie.Wkeić adres w przeglądarkę lub ulubieny plejer

Destroyer

  • 335 / 1318
  • Zaawansowany użytkownik
27-01-2021, 16:02
Tuner super sprawa gdy mamy czego słuchać. U mnie w zasięgu radia analogowego kompletny szajs... dlatego jakieś 5 lat temu pozbyłem sie także Onkyo tyle że T-9900. Pięknie to brzmiało, doputy do puki nie zaczeli puszczać z "mptrójek". I trzeba było się pożegnać z tunerem, bo i tak stał nie urzywany.
Tego CD gdzieś widziałem na jebaju... a co tam za Dac jest?
Wygląda fajnie.
Masz rację Wojtku. Nie ma czego słuchać. Od kiedy u nas rozpieprzyli Trójkę, to nic w zamian nie da się słuchać na dłuższą metę. Mam cztery wypasione tunery; Onkyo T-9990, Lux T-530, Hitachi FT-5500mkII i KS Kucke. Radio Poznań trochę próbuje udawać Trójkę.Różnie to wychodzi. Gość nawet przynosi do studia płyty i prezentuje.  Jest też Meloradio które tłucze ograne kawałki non-stop. A najlepsze jest chyba studenckie radio Afera, bez polityki i.t.p. Pozostałe też kręcą w kółko to samo aż biorą mdłości. Ja jestem starej daty i wciągnięcie mnie w pliki, flaki i spotify niestety, nie wypaliło.
St.

Kielarski

  • 16 / 1205
  • Nowy użytkownik
27-01-2021, 17:11
Od kilku tygodni w moim  magnetofonie Denon DRM-710 grają  ulubione kasety takich zespołów jak Venom, Testament, Mercyful Fate, Death,czy Alkatraz.  Zauważyłem, że licznik, który wskazuje minuty i sekundy wydłuża czas odtwarzanej muzyki o 10 sekund na minutę względem stopera. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Czy może mieć to jakiekolwiek powiązanie z faktem, że magnetofon raz na jakiś czas po ok 8 sekundach od włączenia play przerywa pracę i wówczas raz jeszcze trzeba włączyć przycisk play?

P.S. Swój nick powinienem zmienić na  Zielony :)

Hammer

  • 4686 / 2299
  • Ekspert
27-01-2021, 17:53
To taki licznik....orientacyjny, nie przejmuj się ...... to nie zegarek.
Nie no fakt że radio prezentuje sobą niestety tylko "populizm" dla osób "ubezwłasnowolnionych " albo patrzących zgodnie z linią programu.
Czasem szkoda takiego highenda wywalić, ale radocha jak się uda naprawić, zestroić ...itd.
Siedzę aktualnie jeszcze nad Technicsem, dzięki temu przypominam sobie jak ponad 30 lat temu robiło się tunery od podstaw............ zmiana zawodu i człowiek teraz ma dopiero czas na przypominajkę.

Destroyer

  • 335 / 1318
  • Zaawansowany użytkownik
27-01-2021, 18:06
Od kilku tygodni w moim  magnetofonie Denon DRM-710 grają  ulubione kasety takich zespołów jak Venom, Testament, Mercyful Fate, Death,czy Alkatraz.  Zauważyłem, że licznik, który wskazuje minuty i sekundy wydłuża czas odtwarzanej muzyki o 10 sekund na minutę względem stopera. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Czy może mieć to jakiekolwiek powiązanie z faktem, że magnetofon raz na jakiś czas po ok 8 sekundach od włączenia play przerywa pracę i wówczas raz jeszcze trzeba włączyć przycisk play?

P.S. Swój nick powinienem zmienić na  Zielony :)
Przewiń prawą szpulkę z nawiniętą taśmą na lewą szpulkę i sprawdź czy po zatrzymaniu się autostopu licznik też zatrzymał się, czy jeszcze coś doliczył.
St.

Kielarski

  • 16 / 1205
  • Nowy użytkownik
27-01-2021, 19:51
Sprawdziłem kilkukrotnie na dwóch kasetach. Licznik zatrzymywał się tak jak powinien bez dodatkowych extra sekund.

AUDIOTONE

  • 9397 / 5839
  • Ekspert
27-01-2021, 19:58
To że nie liczy dokładnie czasu to norma. Niektóre mają rozbieżność do kilkudziesięciu sekund... na 3-4 minutowych utworach.
Więc taki stan rzeczy to nic dziwnego nawet w bardzo drogich konstrukcjach. Tak jak napisał kolega Hammer :

To taki licznik....orientacyjny, nie przejmuj się ...... to nie zegarek.

100% się pod tym podpisuję.

Ale to że się samoistnie zatrzymuje.... to już dziwne :

że magnetofon raz na jakiś czas po ok 8 sekundach od włączenia play przerywa pracę i wówczas raz jeszcze trzeba włączyć przycisk play?
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Destroyer

  • 335 / 1318
  • Zaawansowany użytkownik
27-01-2021, 20:06
Sprawdziłem kilkukrotnie na dwóch kasetach. Licznik zatrzymywał się tak jak powinien bez dodatkowych extra sekund.
To jednak nie to co ja miałem w k-03.
 Będzie trzeba spojrzeć do mechaniki. Zdjąć tylną ściankę kieszeni i zobaczyć jak pracuje idler. Mogą też być brudne mikrostyki. Sprawdzić pasy. Poobserwować jak to wszystko pracuje. Fajna robota dla chcącego....))
St.