Audiohobby.pl

AyreWave

Gustaw

  • Gość
15-01-2013, 20:46
Znacie coś ciekawszego na iPada do zdalnego sterowania iTunes niż Remote? Najlepiej coś co na całym ekranie wyświetla okładkę.

szwagiero

  • 2239 / 5914
  • Ekspert
15-01-2013, 23:11
>> Gustaw, 2013-01-15 20:46:08
>Znacie coś ciekawszego na iPada do zdalnego sterowania iTunes niż Remote? Najlepiej coś co na całym ekranie wyświetla >okładkę.

Nie takiej rady oczekiwałem od starego mak\'aroniarza :)

Gustaw

  • Gość
15-01-2013, 23:24
Ciiiii ...... właśnie wymienilem kolejnego pampersa  podczas używania iPada Mini. Podlaczylem te małe Senki MX500, uwspolnilem bibliotekę z Maca Mini i gra bardzo dobrze.  Uwielbiam wszystko co jest Mini, ze szczególnym uwzględnieniem spodniczek. :D

Gustaw

  • Gość
15-01-2013, 23:32
Przy okazji. Aplikacja na iPada o nazwie  TUBA.fm . Bardzo fajny kombajn radiowy, z inteligentnie zdefiniowanymi rodzajami muzyki. Nie wiem jaka jest wielkość kompresji ale dźwięk jest całkiem znosny.

Gustaw

  • Gość
15-01-2013, 23:39
Następne przy okazji. Testowalem playery na iPada zarówno McIntosha jak i Luxmana. Niestety Luxmann nie chce pracować z biblioteka domowa. Soft McIntosh Lab pracuje tylko częściowo - utwory można przelaczac ale bez poglądu. Bajernanckimi elementami są oczywiście wskaźniki wysterowania  VU Meter, które zbierają dźwięk przez wewnętrzny mikrofon. Aplikacje są darmowe i mozna je ściągnąć z iTunes Store.

Sim1

  • 1829 / 5876
  • Ekspert
16-01-2013, 13:58
Jak podejść do tematu bibilioteki muzyki iTunes? Chciałbym zachować aktualną architekturę czyli pi*oko muzyka na dedykowanym dysku a nie we miejscu gdzie iTunes "chce" je sobie mieć...
Ile taka biblioteka wytrzyma zasobów?
400GB plików ogarnie czy zwolni do prędkości nieprzyzwoitych?
Jest możliwość takiego ustawienia, że muzyka zostaje w źródłowej lokalizacji obsługiwana przez iTunes natomiast bibiloteka jest tylko czymś a\'la index?

Gustaw

  • Gość
16-01-2013, 14:27
Odpowiadasz na wpis
>> Sim1, 2013-01-16 13:58:26
Jak podejść do tematu bibilioteki muzyki iTunes? Chciałbym zachować aktualną architekturę czyli pi*oko muzyka na dedykowanym dysku a nie we miejscu gdzie iTunes "chce" je sobie mieć...
Ile taka biblioteka wytrzyma zasobów?
400GB plików ogarnie czy zwolni do prędkości nieprzyzwoitych?

Nie widzę ograniczenia co do wielkości. Problemem może być wolne Wi-Fi ale chyba tylko przy pierwszym indeksowaniu. Bibliotekę przerzucasz np. na zewnętrzny dysk sieciowy i definiujesz w preferencjach (Preferencje-> zaawansowane- > miejsce biblioteki iTunes Media)  gdzie biblioteka się znajduje. Troszkę może potrwać pierwsze indeksowanie i wczytywanie obrazów okładek ale potem działa to już szubko.

>>Jest możliwość takiego ustawienia, że muzyka zostaje w źródłowej lokalizacji obsługiwana przez iTunes natomiast bibiloteka jest tylko czymś a\'la index?

O ile dobrze zrozumiałem strukturę iTunes to "biblioteka domowa" jest właśnie takim indeksem, który można np. uwspólniać.
Nie sprawdziłem ale przypuszczam, że pliki z muzyką mogą być w miejscu A, biblioteka opisująca te pliki wraz z iTunes w miejscu B, a słuchać można w miejscu C, nawet bez włączonego iTunes w miejscu B.

Sim1

  • 1829 / 5876
  • Ekspert
16-01-2013, 16:13
Dzięki, rzeczywiście widzę, że to tak chodzi.
Choć przestawienie w preferencjach przesuwa całą zawartość iTunes Media (czyli oprócz muzyki książki, podcasty itp_).
Ale... da się odznaczyć przenoszenie muzyki "Pliki dodawane do biblioteki kopiuj do katalogu iTunes Meda" i wtedy tylko "Music/iTunes/iTunes Music Library.xml" który jest bazą muzyki jest zmieniany w jeśli dodajemy nowe pliki/katalogi i tworzy tam odnośniki do źródłowej lokalizacji. Usuwanie muzyki z biblioteki odbywa się wtedy bez opcji usuń pliki czyli nawet przez pomyłkę nie usuniemy fizycznie nic. :)

Zauważyłem też, że można na 2 sposoby wrzucać okładki:
1. Kliknąć "Pobierz grafikę albumu" na albumie ale wtedy wrzuca to tylko do katalogu artwork i po przerzuceniu na ipoda nie zawsze widzę grafikę
2. Bardziej czaso i pracochłonny - na albumie kliknąć "Informacje" przez drag\'n\'drop wrzucić w tagi - wtedy zostaje permanentnie w tagach wszystkich piosenek albumu i po przerzuceniu na ipoda zawsze wszystkie kawałki wyświetlają okładkę

No to teraz tylko 20-30h ciągłego ognia w Maxie by przerobił flace na m4a, jakiś dzień lub dwa na wrzucenie grafik do tagów i będzie jak ta lala... Pełny wypas, bo jak chcę przerzucić coś czy na ipoda czy na iphona a chcę upchać więcej to wystarczy dla urządzenia zdefiniować by konwertował w locie do niższych bitrate\'ów i koniec zbędnego cyndolenia się jakimkolwiek ręcznym konwertowaniem przy przerzucaniu muzyki :).

Sim1

  • 1829 / 5876
  • Ekspert
16-01-2013, 18:08
>> Sim1, 2013-01-16 16:13:51
> Pełny wypas, bo jak chcę przerzucić coś czy na ipoda czy na iphona a chcę upchać więcej to wystarczy dla urządzenia zdefiniować by konwertował w locie do niższych bitrate\'ów i koniec zbędnego cyndolenia się jakimkolwiek ręcznym konwertowaniem przy przerzucaniu muzyki :).

Tja... konwertować konwertuje ale okładki albumów lecą w kosmos... i po wypasie. A miało być tak pięknie :(
Dodatkowo ipad (co ciekawe iphone nie!) przy dostępie do biblioteki itunes przez sieć ma jakieś "ale" do niektórych okładek pokazując je jakby były za duże i widać było tylko lewą górną ćwiartkę...
Przynajmniej przerzucanie bez konwersji działa bez zarzutu...

Gustaw

  • Gość
17-01-2013, 13:39
>> Sim1, 2013-01-16 18:08:19
Tja... konwertować konwertuje ale okładki albumów lecą w kosmos... i po wypasie. A miało być tak pięknie :(
Dodatkowo ipad (co ciekawe iphone nie!) przy dostępie do biblioteki itunes przez sieć ma jakieś "ale" do niektórych okładek pokazując je jakby były za duże i widać było tylko lewą górną ćwiartkę...


Zauważyłem, że przypisywanie okładek po indeksowaniu zwykle trwa najdłużej. Na iPadzie na początku też dziwne rzeczy mi się pokazywały - zbyt niska rozdzielczość  okładki lub jej brak. Po kilku minutach okazywało się, że jednak jest OK.

PS. Okładki zawsze wklejam przez "Info"

Gustaw

  • Gość
03-03-2013, 15:18
Mały i krótki teścik.

JPlay vs Foobar.

System. Mocny PC (podkręcany i7, 16GG Ram, Windows 7) + słuchawki STAX 507+ wzmacniacz STAX 717 + DAC CALYX.

Wynik testów?
Kompletny brak różnic w dźwięku pomiędzy JPlay a Foobar.

Dziękuję za uwagę a wielbicielom JPlay życzę światowej kariery w pisaniu bajek.

Gustaw

  • Gość
18-06-2013, 19:54

marcinz

  • 184 / 4710
  • Aktywny użytkownik
18-06-2013, 20:47
http://www.audiostream.com/content/jplay-responds-open-letter

Odpowiedź twórców JPLAYa  na brak jakichkolwiek pomiarów potwierdzających działanie ich \'dzieła\'
"we do believe we have the best measurement equipment on the planet: the ears of thousands of passionate and discerning audiophiles who have tested dozens of JPLAY versions by ear alone…"

http://youtu.be/XZxzJGgox_E

Ged

  • 1716 / 5914
  • Ekspert
18-06-2013, 21:05
Gustaw, a nie mogłeś wkleić tego zanim wydałem te 100 Euro ?
I jeszcze był u mnie kolega i powiedział, że nie ma różnic bo nie mam 16 Giga RAMu i musi być specjalny RAM aby to odczuć. Strach się bać co będzie dalej :)

lancaster

  • Gość
18-06-2013, 21:07
Za chwile Adobe w najnowszej odslonie Photoshopa napisze, ze ich kolory sa prawdziwsze od kolorów konkurencji. Nie moga tego w prawdzie udowodnic, bo wygladaja jak zwykle, ale Adobe wierzy, że ludzie to widzą.

Wasz Bill Gates ;-)