Audiohobby.pl

Antyteza do AKG K701

markooo35

  • 149 / 5848
  • Aktywny użytkownik
21-08-2012, 12:36
Mam dwa pytania odnośnie AKG 701.

Czy kupując te słuchawki  w jakimś mało znanym sklepie internetowym w cenie o kilka stówek tańszej niż w normalnych sklepach możemy kupić podróbkę ? Tzn czy w ogóle te słuchawki są podrabiane ?

Drugie pytanie odnośnie napędzania tych słuchawek.
Wszędzie czytamy iż potrzebują  super mocnych wzmacniaczy 2,3 6 watów.Proszę więc mi zupełnemu laikowi wyjaśnić,ponieważ w instrukcji jest wyraznie napisane , iż maksymalna moc jaką mogą one przyjąć to 200mW.
Czyli to iż wzmacniacz ma dużą moc nie oznacza jeszcze ,że ją całą wtłacza do tych słuchawek,bo to mogło by się po prostu skończyć spaleniem tych słuchawek?
Czy za dobry dzwięk nie odpowiadają inne czynniki a nie moc wzmacniacza.

Może Majkel lub ktoś z techniczną wiedzą mi to wyjaśni.

Dzieki

Corvus5

  • 2596 / 5367
  • Ekspert
21-08-2012, 12:48
Tak wygląda z mojej praktyki, że wzmacniacz musi mieć nadmiar mocy, by poprawnie sterować. Gdzieś ta moc wzmacniacza ubywa na niesłyszalne sterowanie słuchawek. Korekta słuchawek jest w stanie obniżyć wysycenie wzmacniacza pracą przy nadmiernej mocy. Przy braku odpowiedniej mocy sterowanie jest pogorszone.

Jak się zachowują K701 przy braku nadmiarowej mocy wzmacniacza? Nie wiem. Pewnie powstają kluski, może niszczy przestrzeń, a niewykluczone, że przeostrzy.

Dj

  • 1088 / 4675
  • Ekspert
21-08-2012, 13:02
Źle wysterowane AKG 601 grają bardzo suchym dźwiękiem. a 701 słuchałem zbyt krótko aby zauważyć większe różnice.
raczej hi endu nie podrabiają, choć słyszałem o podróbkach 701 nie wiem ile w tym prawdy.  

Dj

  • 1088 / 4675
  • Ekspert
21-08-2012, 13:10
Odpowiadają też zniekształcenia, poziom szumów, charakterystyka pasma przenoszenia itp.
nieraz dźwięk zniekształcony jest dla nas przyjemniejszy np z wzmaka lampowego.

fallow

  • 6457 / 5870
  • Ekspert
21-08-2012, 13:12
To tylko zalezy od tego jak wielkim audiofilem jestes/sie czujesz :)

Znam kilka osob, ktore podpinaja je do dziurki z lapka i sa bardzo zadowolone (jeden zajmuje sie zawodowo muzyka) a znam i taka osobe ktore twierdzi ze potrzebuja mega elektrowni i te kilka dobrych watow mocy wzmacniacz musi oddawac/miec.

Jakis czas temu robilem porownanie - specjalnie zrobiony pod nie hybrydowy wzmacniacz przez jednego ze znanych w polkim audiofilskim swiatku kontruktorow vs dziurka z lapka.

Dezydery

  • 68 / 4605
  • Użytkownik
21-08-2012, 13:23
Jakie wnioski z porównania?

Gustaw

  • Gość
21-08-2012, 13:26
Fallow,

Przy okazji wpisów o AKG701 podsunąłeś mi pomysł na zabicie audiofilskiej nudy.
W wolnej chwili muszę przeprowadzić test "dziurek z lapków", zarówno na systemie słuchawkowym jak i głośnikowym.
Trzeba przebadać czy te wszystkie Realteki HD w moich laptopach czy zagrają chociaż na poziomie dzielonego DCS-a jako źródło, lub Twin Head-albo Vioelectric-a w roli wzmacniacza. Nie wiem tylko czy wątek pt. "Wielki test dziurek" nie będzie zbytnio prowokacyjny. ;)

fallow

  • 6457 / 5870
  • Ekspert
21-08-2012, 13:43
Odpowiadasz na wpis
 >> Dezydery, 2012-08-21 13:23:07
Jakie wnioski z porównania?

===

Konkluzja byla nastepujaca: wszystko zalezy od tego jak wielkim audiofilem sie juz czuje osoba testujaca i taki tez poziomu roznic mozna sie doszukac. Generalnie w sygnaturze dzwieku nie dostrzeglem zadnych. Wszystkiego bylo tyle samo a ze od jakiegos czasu mam audiofilskie wakacje to glebiej nie chcialo mi sie wnikac :)

Odpowiadasz na wpis
 >> Gustaw, 2012-08-21 13:26:59
Fallow,

 Przy okazji wpisów o AKG701 podsunąłeś mi pomysł na zabicie audiofilskiej nudy.
 W wolnej chwili muszę przeprowadzić test "dziurek z lapków", zarówno na systemie słuchawkowym jak i głośnikowym.
 Trzeba przebadać czy te wszystkie Realteki HD w moich laptopach czy zagrają chociaż na poziomie dzielonego DCS-a jako źródło, lub Twin Head-albo Vioelectric-a w roli wzmacniacza. Nie wiem tylko czy wątek pt. "Wielki test dziurek" nie będzie zbytnio prowokacyjny. ;)

===

Czekam z niecierpliwoscia na ow test :D:D I oddaje 256 glosow (czyli wszystkie swoje glosy) na to by zachowac jednak nazwe "Wielki test dziurek" :))

Kuba_622

  • 312 / 4926
  • Zaawansowany użytkownik
21-08-2012, 14:45
Jest tak plotka, powtarzam plotka, że w azjatyckiej fabryce AKG zaczęto dość swobodnie podchodzić do kontroli jakości i niektóre sztuki K701 grały gorzej niż inne i podobno dlatego AKG przeniosło produkcję swojego najwyższego modelu do Austrii, sprzedając go pod nazwą Q701 i licząc sobie za to udogodnienie o kilkaset złotych więcej od sztuki ;)

Co do wzmacniacza, to ja wielokrotnie słuchałem K701 z odtwarzacza mp3 :) Zresztą ten los spotyka prawie wszystkie moje słuchawki (z wyjątkiem kilku skrajnie się do tego nie nadających) kiedy nie chce mi się odpalać sprzętu stacjonarnego a np. mam ochotę posłuchać w łóżku. Zapewniam, że da się z tym żyć ;) Nie powiedziałbym, że z mp3 one pokazują tylko 50% swoich możliwości ani nawet tylko 75% :D Nawet basu wcale nie ubyło, co najwyżej miał trochę słabszy impakt. O przestrzeni nie ma co mówić, bo jeszcze nie słyszałem zestawu, który by im tę przestrzeń zniszczył ;) Natomiast zasadnicza różnica to oczywiście poziom głośności. Ale tragedii nie ma, z takiego Samsunga P3 czy Sony X1050 nie grają wcale tak cicho, trochę brakuje, ale też nieraz słuchałem z głośnością 26 czy 27 na 30, zależy od płyty.

Dj

  • 1088 / 4675
  • Ekspert
21-08-2012, 14:53
Na AKG największą różnicę jaką słyszałem to zmiana przestrzeni i zapełnienie dźwięku.
niektóre wzmaki potrafią odebrać AKG przestrzeń, przestrzeń wydaje się być węższa od DT 880 i to sporo, w odpowiednich warunkach nie ma porównania, AKG grają znacznie dalej.
 

Dj

  • 1088 / 4675
  • Ekspert
21-08-2012, 14:57
starsze płyty są ciszej nagrane. różnica jest spora i od tego zależy w dużej mierze poziom głośności.

Kuba_622

  • 312 / 4926
  • Zaawansowany użytkownik
21-08-2012, 14:59
>> Dj, 2012-08-21 14:53:15
niektóre wzmaki potrafią odebrać AKG przestrzeń

To znaczy które konkretnie?

Dj

  • 1088 / 4675
  • Ekspert
21-08-2012, 15:08
Co dziwne taki efekt pojawiał się na wzmakach lampowych: expressivo oraz jakimś innym cudeńku.W mojej opinii AKG traciły przestrzeń na tych wzmacniaczach.
wrażenie było takie jakby dźwięk powstawał bliżej, szybciej zanikał w przestrzeni.

Dezydery

  • 68 / 4605
  • Użytkownik
22-08-2012, 00:12
>> Dj, 2012-08-21 15:08:32
Co dziwne taki efekt pojawiał się na wzmakach lampowych: expressivo oraz jakimś innym cudeńku.W mojej opinii AKG traciły przestrzeń na tych wzmacniaczach.
wrażenie było takie jakby dźwięk powstawał bliżej, szybciej zanikał w przestrzeni.

To dość dziwne. Słuchałem mojego egzemplarzu w torze za 10 tyś. zł, na wiekowym X222ES, najniższym wzmakiem od Piotrka608, discmanie, różnych "mptrójkach" czy telefonach komórkowych. Grało to przeróżnie ale zawsze przestrzeń dawał się pozytywnie we znaki. Jej zaniku czy zwężenia nie odnotowałem.
Co do lokalizacji źródła dźwięku, np. wokalu to i owszem są różnice niemniej nie użył bym stwierdzenia "utraty przestrzeni"
Nie miał okazji słuchać expressivo, nie przeczę słuszności Twoich odczuć.

olaule

  • 3 / 4255
  • Nowy użytkownik
16-09-2012, 17:54
      Witam,to mój pierwszy post,jestem tu nowy i dopiero zaczynam przygodę z słuchawkami nausznymi-Cześć wszystkim.
  Jeśli to złe miejsce na umieszczenie mojego pytania to przepraszam,szukałem w różnych tematach i nic nie znalazłem.
  Jestem dumnym posiadaczem słuchawek AKG K702,słucham ich z fiio e9i(mam iphone 4 do niego)pliki odtwarzane z foobara 2000 w większości mp3 320kbps oraz flack z dziurki laptopa,znam Wasze zdanie co do wzmacniacza do nich oraz o trudności ich napędzenia i się zgadzam chyba ponieważ nie mam punktu odniesienia oraz zbyt dużego obycia,zbieram kaskę na lampę Pana Dubiela(tak wstępnie) a dac HRT Music Streamer II już w drodze;-)
 Oto mój problem w prawej słuchawce usłyszałem rezonans,raczej szumy na niskich tonach piosenka to NASZA ŚCIANA-AYA RL jesli ktoś kojarzy to początek schodzi naprawdę niziutko odkrywając basik hehe,wiecie jak jest z taką sytuacją teraz na każdym utworze staram się wyłapywać ten(kłopotliwy problem)choć nie wiem co może być za to odpowiedzialne.Jeśli to nie rezonans to co-membrana siada?Może udać się z reklamacją do przedctawiciela Akg?
    Słuchawki mam 1 m-c,były nowe,kupiłem z usa wygrzewałem je 2 tygodnie po nocach.
                             Dzięki za wszelką pomoc Pz