Audiohobby.pl

Magnetofon

JaKub92

  • 1822 / 5497
  • Ekspert
04-10-2020, 02:42
Rozumiem, że chodziło o rolki?.. Nie o wałki.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

Hammer

  • 4693 / 2311
  • Ekspert
04-10-2020, 09:43
Jedyny kłopot to dwa wałki , które kiedyś w końcu trzeba będzie wymienić.

Dwa wałki... trzeba będzie wymienić??? Co Ty za bzdury opowiadasz, jakie kuźwa wymieniać wałki?
reszta ok.

a co nie wymienia się rolek prowadzących ? Co Ty za bzdury wygadujesz , są wieczne  ? Jak magnetofon jest 2 wałkowy to przy zużytych rolkach są większe kłopoty niż z jedną.

Potocznie nazywa się magnetofon 2 wałkowy .......
Wielu ludzi jakich spotykałem dawniej i dzisiaj nawet nazywali tak rolki prowadzące, bo to też jest wałek .. gumowy.
« Ostatnia zmiana: 04-10-2020, 09:53 wysłana przez Hammer »

LD

  • 64 / 3025
  • Użytkownik
04-10-2020, 10:34
Dokładnie to co napisał Jakub :)
Dzięki  A co sądzicie o Sony, co to może być?

Rozbierz decka, odkręć obudowę a następnie czołówke.
Płyta główna łączy się z płytą mechanizmu dwoma złączami i tam coś nie styka.
Byś może jakiś styk nie kontaktuje albo zaśniedział.
Taki sam efekt miałem w kopiarce niedawno.

Po drugie jak nie wskakuje funkcja, zakładając że deck wybiera ją prawidłowo, to masz pęknięte kółko funkcyjne ( zawsze pęka po jakimś czasie  ) - taka malutka zębatka na silniku funkcyjnym, taki mniejszy u góry, ja sobie reanimuje takie coś cyjanopanem osadzam tą zębatke jak lużno na osi sie porusza i działa ........nie wiem jak długo bo nie używam takich decków na dłuższy czas.
Mozna takie kólko dokupić zamiennik , ponoć działa do ok pół/rok.


Denon DRM 800 czy 800a, nie odczuje różnicy normalny użytkownik.
Jedyny kłopot to dwa wałki , które kiedyś w końcu trzeba będzie wymienić.

Za 300 zł widziałem na allegro Onkyo 2550 to bardzo dobry sprzet 3 głowicowy i ma 1 rolke standardową.

Chyba znalazłem przyczynę. Styki "odczytujące" rodzaj kasety nie kontaktowały dobrze i robiły stop magnetofonu.

nano

  • 9079 / 5003
  • Ekspert
04-10-2020, 11:26
super ze taka malostka


...


osobisvie odradzam kupna drm  800
techmivznue ok   ale brak mu serca do grania
to tski grajek z nut 
to tylko moje zdanie nie trza komentowac
« Ostatnia zmiana: 04-10-2020, 11:28 wysłana przez nano »

AUDIOTONE

  • 9405 / 5850
  • Ekspert
04-10-2020, 12:23
Jedyny kłopot to dwa wałki , które kiedyś w końcu trzeba będzie wymienić.

Dwa wałki... trzeba będzie wymienić??? Co Ty za bzdury opowiadasz, jakie kuźwa wymieniać wałki?
reszta ok.

a co nie wymienia się rolek prowadzących ? Co Ty za bzdury wygadujesz , są wieczne  ? Jak magnetofon jest 2 wałkowy to przy zużytych rolkach są większe kłopoty niż z jedną.

Potocznie nazywa się magnetofon 2 wałkowy .......
Wielu ludzi jakich spotykałem dawniej i dzisiaj nawet nazywali tak rolki prowadzące, bo to też jest wałek .. gumowy.

Wałki to wałki, a nie rolki nie wprowadzaj zamętu. Jak się zużywają rolki to pisz rolki a nie odwrotnie. Proste, trzymajmy się nazewnictwa. Jak są po pewnym czasie do wymiany rolki to piszmy rolki. Bo potem ktoś nam napisze że mu się wałki skończyły... i go wtedy wyśmiejemy, że to niemożliwe (a on przytoczy wtedy Twoją wypowiedz) i koło się zamknie :)
Mam nadzieję że teraz jest jasne.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4693 / 2311
  • Ekspert
04-10-2020, 16:46
Rolka gumowa jest wałkiem i tak też może się nazywać, słyszałem to dziesiątki razy przy zakupach, możesz  sam sobie pisać co Ty chcesz a ja co ja chce.
Jeśli chodzi o wyśmiewanie ludzi to chyba Ty jesteś do tego jak widzę.
Osie capstanów nazywają - ośki i a nie np wałkami.

 

LD

  • 64 / 3025
  • Użytkownik
04-10-2020, 18:09
Rolka gumowa jest wałkiem i tak też może się nazywać, słyszałem to dziesiątki razy przy zakupach, możesz  sam sobie pisać co Ty chcesz a ja co ja chce.
Jeśli chodzi o wyśmiewanie ludzi to chyba Ty jesteś do tego jak widzę.
Osie capstanów nazywają - ośki i a nie np wałkami.
Ale po co wprowadzać określenia wprowadzające w błąd. Na tym forum, jak do tej pory nikt na rolki dociskowe nie używał nazwy wałki a Tobie zachciało się to zmieniać bo uważasz że Ci wolno. Pewnie że wolno tylko doprowadzasz do niepotrzebnych nikomu wymiany zdań. Kolega audiotone ma rację, nie wprowadzajmy zamętu na forum.
« Ostatnia zmiana: 04-10-2020, 18:11 wysłana przez LD »

artekk

  • 1694 / 5897
  • Ekspert
04-10-2020, 18:11
Wałki to wałki przesuwu taśmy, a rolki to rolki dociskowe, nie wprowadzajmy jakiejś nowej nomenklatury. Wałki przesuwu taśmy, dlatego magnetofon dwuwałkowy, czy z dwoma wałkami, inaczej magnetofon dual capstan.
Wałek przesuwu taśmy to capstan. Rolka dociskowa to pinch roller.
Szczerze mówiąc mam bezpośredni kontakt w wieloma osobami, które mają magnetofony i jeszcze nikt nie nazwał rolki dociskowej wałkiem.
Nazywaj sobie Hammer jak chcesz, ale nie dziw, się jeśli nie zostaniesz zrozumiany. Chyba, że z kontekstu ktoś sobie dopowie, co masz na myśli.
Odnośnie wyśmiewania  kogoś, to znając Wojtka osobiście, mogę zapewnić, że jest on ostatnią osobą do tego :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

LD

  • 64 / 3025
  • Użytkownik
04-10-2020, 18:13
super ze taka malostka
osobisvie odradzam kupna drm  800
techmivznue ok   ale brak mu serca do grania
to tski grajek z nut 
to tylko moje zdanie nie trza komentowac
Ok, dzięki. Muszę czekać cierpliwie na silniki.

AUDIOTONE

  • 9405 / 5850
  • Ekspert
04-10-2020, 18:19
Jeśli chodzi o wyśmiewanie ludzi to chyba Ty jesteś do tego jak widzę.

@Hamer wiele razy już zaszłeś ludziom za skórę swoimi wypowiedziami, nie tylko na tym forum. Otóż jak się nie podoba to już Ci kiedyś napisałem, że nikt Cię tutaj na siłę nie trzyma. Więc albo się dostosujesz albo się pożegnamy i problem z głowy. Dodatkowo, żadna z moich wypowiedzi nigdy nie miała obrażać lub co gorzej wyśmiewać kogokolwiek, to jest otwarte forum i trzeba się szanować a nie bruździć na wspólnym podwórku. Ale na rażące błędy nie daje tutaj przyzwolenia. Jeśli wiesz o czym piszę. Jak masz jakieś pytania to zgłoś się do moderacji. A nie na oficjalnym temacie. Temat uważam za zamknięty.
Pozdrawiam serdecznie Wojtek.
« Ostatnia zmiana: 04-10-2020, 18:35 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 5003
  • Ekspert
04-10-2020, 19:42
panowie
spokojnie

AUDIOTONE

  • 9405 / 5850
  • Ekspert
04-10-2020, 21:46
panowie
spokojnie

Nano wszystko jest ok :) Wracamy do naszych magnetofonów.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

ipodziak

  • 129 / 1337
  • Aktywny użytkownik
07-10-2020, 14:01
Cześc,
Mam mały problem z krzywą kieszenią jakieS 2mm w porywach ,ale wystarczy żeby oko irytowało. Macie jakiś pomysł na to? Deck to Kenwood Kx 5030 foto poniżej.

Mam 7030 i jest w nim identycznie. Dostałem niedawno do naprawy inny egzemplarz 7030 i jest tak samo ;) Ale to raczej nie jest coś, czym należy się przejmować.

No teraz to mi nie bardzo przeszkadza. Mało tego, mam gdzieś broszurę  Kenwooda z lat 90 tych i patrzę i normalnie nawet tam jest ta kieszeń krzywa i w innych modelach też.

AUDIOTONE

  • 9405 / 5850
  • Ekspert
07-10-2020, 20:06
Cześc,
Mam mały problem z krzywą kieszenią jakieS 2mm w porywach ,ale wystarczy żeby oko irytowało. Macie jakiś pomysł na to? Deck to Kenwood Kx 5030 foto poniżej.

Mam 7030 i jest w nim identycznie. Dostałem niedawno do naprawy inny egzemplarz 7030 i jest tak samo ;) Ale to raczej nie jest coś, czym należy się przejmować.

No teraz to mi nie bardzo przeszkadza. Mało tego, mam gdzieś broszurę  Kenwooda z lat 90 tych i patrzę i normalnie nawet tam jest ta kieszeń krzywa i w innych modelach też.
A no widzisz :)
Ale wiem sam że jak coś mi nie pasuje to i tak będę drążył temat. Aż będzie prosto.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 5003
  • Ekspert
08-10-2020, 08:33
ipodziak
to nie jedyny gagatek
jest taka  yamaha  kx 670   to samo zawsze krzywe klapy