Audiohobby.pl

Lampizator DAC

nookie736

  • 39 / 5909
  • Użytkownik
25-01-2014, 12:54
Kolega z audiostereo stal przed podobnym dylematem i z tego co pamietam probowal zarowno jupiterow jak i duelundow i jego zdaniem duelund zabrzmial zdecydowanie najlepiej. Cena okolo 500PLN wiec tragedii nie ma.
Mnie tylko zastanawia wplyw tych czerwonych chinskich wynalazkow w zasilaczu na jakosc dzwieku. NIe wiem czy zwrociliscie uwage na napis jaki widnieje na tym kondziorku, najwyrazniej chinczycy przestali robic kondensatory a zaczeli kondensOtory :))) dla mnie w takim produkcie jak Big Six, nie powinno byc miejsca na takie knoty, Mundorf bylby tu jak znalazl..

lancaster

  • Gość
25-01-2014, 13:18
PAnowie, przygladam sie tej dyskusji z zainteresowaniem. Wiecie co chcielibyscie zmienic w dxwieku, czy tylko chcecie wydac wiecej kasy na kondensatory ?

lancaster

  • Gość
25-01-2014, 13:19
PAnowie, przygladam sie tej dyskusji z zainteresowaniem. Wiecie co chcielibyscie zmienic w dxwieku, czy tylko chcecie wydac wiecej kasy na kondensatory ?

lancaster

  • Gość
25-01-2014, 13:23
zaraz...zaraz...mowimy o kondensatorach WEJSCIOWYCH w DAC ? Tam ma byc Duelund a jest ten czerwony polipropylen ? Poprawcie mnie jesli cos xle zrozumiałem.

lancaster

  • Gość
25-01-2014, 14:00
Jesli nic nie pokrecilem i mowimy o kondensatorach wejsciowych w DAC jak juz kupicie Duelundy (bardzo ladne) koniecznie porownajcie je z smd w cenie circa 5groszy sztuka. Moim zdaniem te drugie beda pasowaly w tym miejscu lepiej. Duelundy to na pewno swietne kondensatory...na wyjsciu ukladow lampowych, byc moze w zwrotnicach itp.
Mialem okres testow roznych rzeczy na wejsciach cyfrowych m.in Mundorf Silver Oil, polipropyleny Jensen, Vishay...nie powie ze kasa w bloto bo wykorzystalem gdzie indzieja a nawet nie do tego byly kupowane. .

Robeeert1

  • 722 / 5553
  • Ekspert
25-01-2014, 14:00
kondesatory wpływają na dźwięk, szczególnie te przez które przechodzi sygnał, czyli wejściowe i wyjściowe.
warto wymienić wejściowe jak są kiepskie.

lancaster

  • Gość
25-01-2014, 14:09
Robert, jesli dobrze zrozumialem chodzi o sygnal cyfrowy nie analogowy. Owszem kondy wejsciowe wplywaja i tutaj - jak sie xle dobierze to in minus. Dokladniej  taki Mundorf Silver Oil przy "chamskim" smd mial slabszy prat...zreszta  jak wszystkie inne "wykwinty".

Wyobrax sobie ze masz przyslowiowa za malo slona zupe. Sól taka tania a obok stoja wykwintne przyprawy za kupe kasy. Czego uzyjesz ? Wiadomo. W audio tyle bajek audiofilom wkrecono ze nie wiadomo, jak sie wiecej zaplaci bedzie Pan zadowolony :-)
...a czasami taka egzotyczn przyprawa za kupe kasy pokazuje klase i wtedy sie jej uzywa - warunek : kiedy jest potrzebna.



Synthax

  • 2323 / 4137
  • Ekspert
25-01-2014, 14:58
Lancasterze,
Mamy tutaj 3 sprawy:
Pierwsza to kondensatory w torze zasilania czyli wspomniane Audiophiler MKP (czerwone)
Druga to kondensatory wejściowe dla toru cyfrowego po gnieździe wejściowym.
Trzecie wyjściowa przed gniazdami RCA czyli po całym torze.

Ja zmieniłem wyjściowe po bezpośrednim porównaniu z Jupiterami. Jupitery mają blaszki aluminiowe a Duelundy miedziane. Zmiana jest odczuwalna. Dźwięk na Duelundzie jest łagodniejszy, bas mniej poluzowany. Dodatkowo dochodzą inne właściwości poszczególnych kondensatorów ale w to się nie zagłębiam bo nie jestem elektronikiem. Miałem możliwość zrobienia testu i wybrałem Duelundy / droższe ale to podobny przedział cenowy do Jensenów itp..

Odnośnie kondensatorów w zasilaniu to zakładam, że sam konstruktor wybrał je raczej świadomie:

"We use only electrolyte-less supplies for L6, we use MKP caps which for power supply section are obscenely expensive, bulky and inconvenient but the MKP is 100X faster and less noisy than any electrolyte even black gate. MKP as power reservoirs are a whole different ball game than electrolytes. This gives us super pure sound and ultra dynamic response to power requirements. Not to mention longevity: the MKP will outlive any electrolyte by 50 years.
"

Kondensatory w tych dac\'ach zmienia się nie tyle żeby było lepiej a inaczej. Stockowe są bardzo dobre, ale zawsze może dopasować trochę dla siebie charakter grania.

Synthax

  • 2323 / 4137
  • Ekspert
25-01-2014, 14:59
"Duelundy to na pewno swietne kondensatory...na wyjsciu ukladow lampowych, byc moze w zwrotnicach itp."

Całe pre w tym dacu po chipsecie jest lampowe..

lancaster

  • Gość
25-01-2014, 15:01
Synthax, jak na tor zasilania kondensator polipropylenowy, nawet z bledem ortograficznym na koszulce (;-)) jest bardzo przyzwoitym rozwiazaniem.

Nie ma slowa o kondensatorach wejsciowych sekcji cyfrowej, a odnosnie eksperymentow  w miejscach w jakich sa wykonywane nie mam uwag, moje spostrzezenia dotycza tylko i wylacznie kondensatorow wejsciowych sekcji cyfrowej.

Pozdrowienia

a_men

  • 746 / 5915
  • Ekspert
25-01-2014, 15:04
>nookie
Jeżeli masz na wejśćiu cyfrowym taki kondensator:
http://lampizator.eu/shop/viewitem.php?productid=236
to go nie wymieniaj. To nie tani ruski olejak, tylko silver mica i jest tam nie bez powodu.

lancaster

  • Gość
25-01-2014, 15:14
a_men, to jest cena za SZTUKE ????
100Euro ?

http://www.ebay.com/itm/10x-KSG-2-0-1uF-500V-2-Silver-Mica-Caps-/191037645324?pt=Vintage_Electronics_R2&hash=item2c7abb220c

10 szt kosztuje na ebay 32 dolary....cennik sie zrobil zaiste audiofilski...to nawet ja musze powiedziec ze masakra...aczkolwiek jak ktos lubi to tylko brac :-))))

almagra

  • 11514 / 5573
  • Ekspert
25-01-2014, 15:37
Jakie pasmo ma przenosić ów kondensator?

lancaster

  • Gość
25-01-2014, 15:44
Powiedzmy do 500KHz

almagra

  • 11514 / 5573
  • Ekspert
25-01-2014, 16:08
A od dołu?