Audiohobby.pl

Klub Orpheus 2 AD2015

brodacz

  • 1780 / 3836
  • Ekspert
05-11-2015, 19:09


Ciekawe co się dzieje ze skradzionym orfim.

Skradziony Orfi jest albo rozbierany w dziuplach na części, albo kopiowany w Chinach :)

Chińczyki już próbowali podrobić Orfeusza i wyszły im HE-1000

4m

  • Gość
06-11-2015, 07:29
A HD800 tanieją czy drożeją? Mnie wychodzi na to, że im więcej ich produkują tym są coraz droższe, taki marketingowy ewenement :)
Używane schodzą za połowę ceny oczywiście w idealnym stanie.
Tylko, że ta połowa ceny za używane to i tak więcej niż kosztowały nowe, gdy zaczynali produkcję ;)

Ciekawe w jakim czasie przekroczą 1000-ny numer seryjny Orpheus II. A może już przekroczyli w przedsprzedaży? :)

.johny

  • 98 / 3835
  • Użytkownik
06-11-2015, 22:19
Słuchawki z pewnością będą świetne i dopracowane pod każdym względem (dźwiękowo)
Design rzecz gustu,  osobiście carrary nie cierpię, miałem z tym cholerstwem do czynienie wiele razy,
jest cała masa innego, ciekawszego kamienia...
Z ceną to pana młodego poniosła fantazja ułańska. Patologia.

pozdr

Robeeert1

  • 722 / 5536
  • Ekspert
08-11-2015, 10:56
50k euro, to kpina z klienta, carrara to marmur, jeden z najdozszych, ale jednak marmur, miekki, latwo rysujacy sie, ciagnacy wilgoc, z porownaniu z granitem to gow..ny material, a jest tyle pieknych granitów,
jakosc dzwieku nie sadze, aby byla na najwyzszym poziomie...

nie sprzedza tego wiele, kilka sztuk

majkel

  • 7476 / 5901
  • Ekspert
08-11-2015, 11:19
Podobno pierwszych 10-ciu nabywców zestawu dostanie gratis pastę do konserwacji obudowy. Oprócz pielęgnacji kamienia i nadania mu pięknego połysku, istotnie poprawia walory brzmieniowe Orfeusza II. Ludzie z fabryki dostarczającej pastę dla Sennheisera mówią też, że obłędnie pachnie.

4m

  • Gość
08-11-2015, 11:55
Gdyby zrobili obudowę z wykwintnego Lastriko to by się tak nie rysowała... No, ale wiadomo, wtedy ten Orfeusz kosztowałby x2 :)

Robeeert1

  • 722 / 5536
  • Ekspert
08-11-2015, 13:15
Podobno pierwszych 10-ciu nabywców zestawu dostanie gratis pastę do konserwacji obudowy. Oprócz pielęgnacji kamienia i nadania mu pięknego połysku, istotnie poprawia walory brzmieniowe Orfeusza II. Ludzie z fabryki dostarczającej pastę dla Sennheisera mówią też, że obłędnie pachnie.

granit zarówno marmur nie konserwuje sie niczym, profesjonalnie zrobiony poler nie wymaga zadnej konserwacji aby błyszczał się(pieknie wygladal)! :)

majkel

  • 7476 / 5901
  • Ekspert
08-11-2015, 14:36
W takim razie w domu moich rodziców jest jakiś dziwny marmur (taki a la czerwony salceson), bo po wypastowaniu prezentuje się znacząco lepiej, do tego jest taki fajnie śliski. :) Oczywiście mógł zostać źle wypolerowany. Ja tam się nie znam.

Natomiast korzyści brzmieniowe użycia pasty do obudowy nie podlegają żadnej dyskusji, która zresztą się nawet nie zawiązała, a o to przecież najbardziej chodzi.

Robeeert1

  • 722 / 5536
  • Ekspert
08-11-2015, 16:24
Michał, granit czy marmur poleruje się rzepami o różnej granulacji (od największej do najmniejszej), dobrze wypolerowany kamień nie potrzebuje żadnej pasty bo ona nic nie wnosi do jego wyglądu, bez pasty jest
"lusterko", zwykle w praktyce omija się ostatnie rzepy aby zaoszczędzić na kosztach, robi się poler chemicznie (smaruje się różnymi mazidłami) i wtedy kamień  z czasem matowieje i potrzebne są różne chemikalia aby przywrócić połysk,
(wysmarowany kamień nigdy tak pięknie wygląda jak poprawnie wypolerowany)
 tzw. fuszerka powszechnie stosowana, ale w wyrobach za 50k euro rekomendują pastę?

I co ona niby poprawia brzmienie? :) gdzie to wyczytałeś?
 

majkel

  • 7476 / 5901
  • Ekspert
08-11-2015, 16:28
Facet jeździł maszyną z wymiennymi wkładkami, polerowała na mokro. Z pastą to sobie jaja robiłem. Myślałem, że to od początku będzie wiadome.

brodacz

  • 1780 / 3836
  • Ekspert
08-11-2015, 16:31
50k euro, to kpina z klienta, carrara to marmur, jeden z najdozszych, ale jednak marmur, miekki, latwo rysujacy sie, ciagnacy wilgoc, z porownaniu z granitem to gow..ny material, a jest tyle pieknych granitów,
jakosc dzwieku nie sadze, aby byla na najwyzszym poziomie...

nie sprzedza tego wiele, kilka sztuk

Nowy Orfeusz jeśli zagra na poziomie musi kosztować.Myslałeś Robert ,że to będzie po 10 czy 20 tys zł.? za tyle to już chińczyki i audeze robia słuchawki.

Robeeert1

  • 722 / 5536
  • Ekspert
08-11-2015, 16:38
Przemku, spodziewałem się ceny na poziomie 25-30K Euro, jestem starej daty, nie nadążąm za zmianami w wycenianiu hi-edowych nowosci.

.johny

  • 98 / 3835
  • Użytkownik
08-11-2015, 16:40
Podobno pierwszych 10-ciu nabywców zestawu dostanie gratis pastę do konserwacji obudowy. Oprócz pielęgnacji kamienia i nadania mu pięknego połysku, istotnie poprawia walory brzmieniowe Orfeusza II. Ludzie z fabryki dostarczającej pastę dla Sennheisera mówią też, że obłędnie pachnie.

granit zarówno marmur nie konserwuje sie niczym, profesjonalnie zrobiony poler nie wymaga zadnej konserwacji aby błyszczał się(pieknie wygladal)! :)

Robercie jeden i drugi powinno zapuścić się specjalnym środkiem do impregnacji, który zapobiega wchłanianiu wilgoci.
Woda odparuje lecz czasami także lubi pozostawić plamy, najgorsze są różnego rodzaju  tłuszcze, oleje etc

Marmury zdecydowanie są narażone bardziej na wchłanianie wilgoci jak granit, te drugie także się impregnuje lecz nie zawsze. Są środki całkowicie neutralne nie zmienijac struktury i barwy kamienia

Carrara nie jest najdroższym marmurem.
...
Srodki do polerowania to inna para kaloszy.

brodacz

  • 1780 / 3836
  • Ekspert
08-11-2015, 16:41
Przemku, spodziewałem się ceny na poziomie 25-30K Euro, jestem starej daty, nie nadążąm za zmianami w wycenianiu hi-edowych nowosci.

Ja miałem nadzieje ,że słuchawki będzie można kupić osobno i w cenie HE90 i że będa kompatybilne ze starym gniazdem.
:-(

Robeeert1

  • 722 / 5536
  • Ekspert
08-11-2015, 16:48
Podobno pierwszych 10-ciu nabywców zestawu dostanie gratis pastę do konserwacji obudowy. Oprócz pielęgnacji kamienia i nadania mu pięknego połysku, istotnie poprawia walory brzmieniowe Orfeusza II. Ludzie z fabryki dostarczającej pastę dla Sennheisera mówią też, że obłędnie pachnie.

granit zarówno marmur nie konserwuje sie niczym, profesjonalnie zrobiony poler nie wymaga zadnej konserwacji aby błyszczał się(pieknie wygladal)! :)

Robercie jeden i drugi powinno zapuścić się specjalnym środkiem do impregnacji, który zapobiega wchłanianiu wilgoci.
Woda odparuje lecz czasami także lubi pozostawić plamy, najgorsze są różnego rodzaju  tłuszcze, oleje etc

Marmury zdecydowanie są narażone bardziej na wchłanianie wilgoci jak granit, te drugie także się impregnuje lecz nie zawsze. Są środki całkowicie neutralne nie zmienijac struktury i barwy kamienia

Carrara nie jest najdroższym marmurem.
...
Srodki do polerowania to inna para kaloszy.



Janku, poprawnie wypolerowanego granitu niczym nie powinno się zapuszczać, no chyba, ze blat do kuchni, ale to nie ma żadnego związku wyglądem.. :))

kamieniarze robią Ci wodę z mózgu, bo nie chce im się dobrze polerować.
« Ostatnia zmiana: 08-11-2015, 16:54 wysłana przez Robeeert1 »