Audiohobby.pl

Co nowego w świecie audio ?

magus

  • 20990 / 5905
  • Ekspert
19-09-2013, 09:55
asmagus,

ale żeby była jasność - ja nie pytam, ile kosztuje jego produkcja, tylko ile dealer płaci za niego producentowi


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

asmagus

  • 4439 / 5451
  • Ekspert
19-09-2013, 10:03
A to co innego, marża dilera to kilka procent (4-8%). Kiedyś były większe. Z tym, ze to tylko część prawdy bowiem są "premie" za wykonanie planów sprzedaży itp. Niekiedy diler daje upust np 30%, ale to nie jest upust z jego marży, by on dały taki upust sam musi go dostać (jak przy wyprzedaży roczników). Więcej zarabia się na serwisie niż na sprzedaży nowych aut, szczególnie producenci. Na wielu częściach marżą sięga 1000%.

lancaster

  • Gość
19-09-2013, 10:20
Michal, nie pamietam co to było za Octave (model). Sam odsłuch był prowadzony na dość specyficznych (acz pełnopasmowych) kolumnach to fakt.

Źle sie wyraziłem nie przedstawiajac warunkow.
Octave przy Lebanie wypadl w takim zestawieniu mniej interesujaco. Mechaniczniej i bardziej płsko, aczkolwiek z lepiej oddanym rytmem.
Suma zalet w danym setupie po stronie 300-ki.
Kolorowsza średnica w lebenie przede wszystkim, byc moze na innych, własnie kolorowszych zestawach Octave wypadłoby lepiej od lebena dajac lepszy drive tak jak leben akurtat tu dal lepszy koloryt a tego brakowalo.
Tak jak pisalem kolumny biorace udział w odsluchu oceniam jako majace b. fajna scene , niezły bas ale srodek deko wyblakły, choc namacalnosci odmowic nie sposob.
Octave wydawal sie neutralniejszy, w kazdym razie charaktery obu wzmacniaczy wzgledem siebie tak sie układały. Co tylko świadczy o tym ze pod dane kolumny kolejny ranking lepszosci psu na budę.

OK, przyjałem do wiadomosci ze masz kosztów powyzej 2000. Dla mnie kosmos płacisz (min 30% za duzo). Niemniej we wzmaku AM masz to samo - ok 1/3 ceny stanowia koszty, tylko te koszty są po prostu 5-6 razy wyższe, nie da sie ich redukowac wg założen jakie przyjeto  a i zaawansowanie budowy inne.

magus

  • 20990 / 5905
  • Ekspert
19-09-2013, 10:22
ano właśnie :)

ja instynktownie uważam za chorą sytuację, w której sprzedawca standardowo nalicza 100% marży
nie mówię o jednostkowych sytuacjach, kiedy sprzedawca wyczaja na jakimś innym rynku taniutki i dobry sprzęt i sprzedaje go w Polsce z wielkim zyskiem, bo klienci uważają go za wart tych pieniędzy - ale w normalnej gospodarce to też powinna być sytuacja chwilowa
chodzi mi o to, że 100% narzut jest uważany za standard - oczywiście, trzeba by policzyć faktyczne koszty sprzedawców i przekonać się, czy rzeczywiście nie mają innego wyjścia

i nie chodzi mi o samą branżę audio - gdzie się człowiek nie obejrzy, to w Polsce jest drożej niż wszędzie indziej
spożywka, audio, artykuły stolarskie, leki....
(gdyby ktoś próbował szukać odpowiedzi w sprzedaży internetowej, to przypominam, że Amerykanie czy Niemcy też mają internet)

i chociaż uważam, że częściowo wpływ mają na to nasze rządy przyjazne gospodarce inaczej, to jednak nie sądzę, by to była cała odpowiedź

dobra, wyżaliłem się, koniec off-topu :)


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

majkel

  • 7476 / 5902
  • Ekspert
19-09-2013, 11:09
Magus, o to dokładnie chodzi. Marża liczona w możliwie prosty sposób to cwaniactwo ukryte za przejrzystością zasad. Przykładowo - dla sklepu koszt magazynowania klocka o standardowym gabarycie i wadze jest taki sam dla urządzenia za 10000zł i za 100000zł, bo to taka sytuacja w audio się zdarza, że ważą i zajmują tyle samo, a kosztują różnie. Bliższe "sprawiedliwości" byłoby ustalenie marży nie zależnej od ceny producenta, a od kosztów pozyskania i magazynowania urządzenia. Ja wiem, że każdy woli zarobić więcej, ale też taka sytuacja działa na producentów (audio). Jak to niby ma być, że sklep zarobi na klocku więcej ode mnie? Ja sobie policzyłem ile najmniej chciałbym zarobić na tym czy tamtym produkcie, poniżej której ceny nie będzie mi się chciało tym zajmować. Ta cena jest taka, jaką dostałby ode mnie sklep. Wychodzi z tego jakaś tam moja stawka dzienna, jeśli przyjąć, że pracuję i sprzedaję na 100% możliwości - oczywisty absurd tak na marginesie. Tak więc licząc sobie niektóre ceny urządzeń mam wrażenie, że niektórzy od razu chcą wskoczyć na pułap zarobków kilkaset zł/godzina. Kierunek oczywiście słuszny, ale nie wiem czy osiągalny w polskich i globalno-chińskich realiach.

asmagus

  • 4439 / 5451
  • Ekspert
19-09-2013, 11:23
Jaki z tego wniosek?

Potrzebujesz podwykonawcy tańszego niż twoja własna praca w kraju. Jak Apple... czy Meier.

magus

  • 20990 / 5905
  • Ekspert
19-09-2013, 11:40
asmagus

to pozornie jest dobre rozwiązanie
(abstrahując już od faktu, że w ten sposób transferujesz pieniądz za granicę, co oznacza spadek popytu w kraju)

problem polega na tym , że nie tylko polskie "rękodzielnictwo" jest w Polsce sprzedawane drogo, ale to samo dotyczy produktów zagranicznych - tych samych, które za naszą zachodnią granicą kosztują wyraźnie taniej (podany przeze mnie wcześniej przykład z branży stolarskiej nie dotyczy zakupu za setki tysiące złotych - o ile pamiętam, to był to rząd wielkości 10-12 tys zł, a jednak opłacało się pojechać do Berlina)

to jest jakiś "błąd systemowy" moim zdaniem - być może chodzi tu o płytkość rynku, z tym że robi się tu kwadratura koła
pamiętam, jak kiedyś rozmawiałem z kolegą pracującym w dużej firmie dystrybucyjnej w branży filmowej
było to jeszcze wtedy, kiedy najtańszy odtwarzacz DVD kosztował dobrze ponad 1000 zł, a najtańsze płyty ok. 60 zł
spytałem się go wtedy, czy rzeczywiście koszt produkcji płyty DVD jest 2-krotnie wyższy od kaset video, które wtedy można było kupić za 30 zł max
oświadczyłem mu, że mnie osobiście od wejścia w tę technologię powstrzymuje nie jednorazowy wysoki koszt odtwarzacza, tylko wysoki koszt płyt
kolega odpowiedział, że oczywiście koszt tłoczenia płyt jest śmiesznie niski, natomiast producenci boją się zejść z ceny, bo jak nie wzrośnie popyt, to będą w plecy
w końcu jednak jakoś się przełamali, obniżyli ceny, a ludzie zaczęli kupować....

mam swoje przemyślenia, dlaczego Polska jest krajem, gdzie gospodarka po 20 latach nadal tak naprawdę pełza, a ludzie są biedni jak myszy kościelne, ale to już jest inny temat

jednakże ciężko mi uwierzyć, że niemal wszystko musi być u nas droższe niż w Niemczech, bo inaczej sprzedawca zbankrutuje


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

mirek10

  • 1212 / 4402
  • Ekspert
23-09-2013, 16:07
Ceny podawane przez sprzedawcow sa do zbicia podczas rozmowy i to na calym swiecie,obecnie negocjowalem cene kolumn  w USA ktore kosztuja 4800$ ,po rozmowie cena spadla na 3150$ ,z juz wliczona przysylka z USA do domu w UK!!!trzeba tylko zaplacic oplaty celne!!

lancaster

  • Gość
24-09-2013, 10:36

lancaster

  • Gość
21-12-2013, 10:51
Nie wiedzialem gdzie wkleic tego newsa, zdecydowalem sie tutaj :
http://allegro.pl/tonsil-gdn-30-60-3-8ohm-kobalt-nowef-vat-36mgw-i3785354894.html

znaleziony przed chwila 30cm woofer tonsilowski z magnesem kobaltowym, niby nie odkrycie ale obecnie kiedy kroluja magnesy ferrytowe ew neodymowe powrot do starych rozwiazan jest powiedzmy nowoscia...sporo firm wraca w drogich konstrukcjach do alnico, jednak kobaltowy magnes widze we wspolczesnym przetworniku chyba po raz pierwszy.
Jesli macie lepsze info w sprawie i znacie wiecej takich przypadkow prosze o uzupelnienie.

cadam

  • 4401 / 5904
  • Ekspert
31-12-2013, 15:19
XYZPawel założył nowy blog gospodarczy-ateistyczny http://blogbezboga.blogspot.com/

magus

  • 20990 / 5905
  • Ekspert
31-12-2013, 15:31
skoro już mowa o XYZ i nowościach audio ...
nie wiesz cadam, czy Paweł wydaje jakieś fajne nowe dźwięki z toalety?

na pewno wszyscy są ciekawi



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

cocor2007

  • Gość
05-01-2014, 20:39

lancaster

  • Gość
11-01-2014, 11:58
Nie wiedzialem gdzie wkleic, bo 21 wrzesnia 2013 to nie bardzo nowosc...ale co tam...

dla ludzi o mocnych nerwach znany audiofilski szlagier gra najpierw zespol muzyczny a nastepnie sprzet audio.
Brawa za odwage dla Isophona.


aulait

  • 1390 / 5562
  • Ekspert
11-01-2014, 14:04
Dokładnie "brawa za odwagę" bo uświadamia, że wydając nawet bardzo dużo odtwarzany materiał jest tylko cieniem oryginału. Takie prezentację utwierdzają mnie w przekonaniu, żeby słuchać muzyki a nie gonić za czymś co nieosiągalne.