Audiohobby.pl

Magnetofon

Wojciech7

  • 1510 / 1111
  • Ekspert
03-01-2022, 12:34
Super cudak i to niespotykane tak często położenie  kasety magnetofonowej.Tajna klapka po prawej stronie dodaje tajemniczego smaczku:)))
« Ostatnia zmiana: 03-01-2022, 12:46 wysłana przez Wojciech7 »

AUDIOTONE

  • 9402 / 5848
  • Ekspert
03-01-2022, 12:42
Super cudak i to niespotykane tak często położenie  kasety magnetofonowej.
To akurat jest normalne położenie kasety dla Tadzia. Tak było robione 90% Tandberg-ów. Owszem może to być coś dziwnego dla osoby nie majacej styczności z tą jakże zacną firmą. A warto poznać jej produkty bliżej. Moim zdaniem warto mieć choć raz Tandberg-a, nie musi to być odrazu 440A czy 3014 ale nawet najprostrzy 310 potrafi zadziwić brzmieniem. Oczywiście to nic do Ciebie Wojtku. ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Wojciech7

  • 1510 / 1111
  • Ekspert
03-01-2022, 12:55
Już poczytałem o tej firmie i ich magnetofonach. Szkoda że tragicznie zakończona działalność  norweskiej firmy.
Nie  znam świata wielkich pieniędzy, władzy i wewnętrznie się buntuje  czytając  jak niszczono tą lub inną firmę produkującą magnetofony, kasety itp.

Hammer

  • 4693 / 2309
  • Ekspert
03-01-2022, 18:58
To teraz porównaj sobie mechanizm z takiego tadzia i to twoje Sony nowe, o czym pisałem koszmarna rożnica ......5 kilo stali i 5 deko plastyku.... tak szedł rozwój niestety......

Wojciech7

  • 1510 / 1111
  • Ekspert
03-01-2022, 20:30
Porównanie mechaniki i tak na 1000% jest po stronie tadzia. Wiele mają wspólnego, są magnetofonami i funkcje z nimi związane. Nie wpadam w kompleksy ani zmartwienia że mój sony jest słabszy od tadzia, i może wielu innych modeli magnetofonów.Może tak prosta mechanika w  sony jest wytrzymała na  swój sposób-czas pokarze właściwie już pokazał, nie jest on nowym magnetofonem co widać było na pieczątce na płycie z elektroniką.Nadal sprawny.
Może chciałbyś taki magnetofon do swojej kolekcji? Zapytam tego sprzedawce czy nie ma drugiego takiego, jeśli tak to kupie i Tobie za darmo wyślę  szybką paczką:)))

Hammer

  • 4693 / 2309
  • Ekspert
03-01-2022, 22:03
nic nie rozumiesz, nie dogryzam Ci tylko pokazuje różnice itd... z ciekawości, a Ty myślisz że to sarkazm.
Nie pragnę takiego bo przerobiłem sporo modeli róźnych, a posiadam więcej niż sporo logiczne..
Stare konstrukcje mają swoje plusy jak są sprawne, głównie mechanika pancerna zciągana i miniaturyzowana ze szpulowców.
Rozwój technologi i odstępowanie od taśmociągów powodowało, że pozostały minimalistyczne popularne konstrukcje .
Każdy ma swoje tam jakieś kaseciaki ulubione, albo takie na jakie budżet pozwala.
Może mój styl pisania czasem jest taki w odbiorze (nie cierpię pisaniny, wole kontakt bezpośredni), w mojej pracy muszę mówić klientom prawdę, co przekłada się na inne sprawy, co mam powiedzieć ze to Sony to syf jakich mało? proszę bardzo. Pioneer przy nim to elegancki sprzęcik, ale tez raczej stoi na półce niskoooo..
Szkoda ze inni nie mówią prawdy.
Chcesz se kupować takie modele, ok nie ma sprawy, Twój wybór i szanujemy to, choć staramy się ukierunkować Twoje wybory na coś lepszego, co można czasem ustrzelić w dobrej cenie, no ale jak nie urazić dumy gościa co se kupił .....
Myślę ze powinieneś dogadać się z Audiotone bo ostatnio parę Naków zrobił tych 2 głowicowych, świetnie grające i wyregulowane cacy, może dobilibyście targu, a Ty byś miał fajny sprzęcik i to z klasą.
Tanie soniaki, pioneery, technicsy i inne graja po prostu słabo, a czasem bardzo słabo.
Kopiarki Sony poniżej modelu z 6 z przodu to zwykłe glebogryzarki.
Wiem też że nie każdy sra kasą, ale tu jest forum i stworzyła się od dawna grupa wsparcia jak widać, może Nano coś tam ma jeszcze do wydania ......sam bym Ci opylił Pioneera 656 3 gł klasyka, ale stoi w kolejce do wymiany idlera i paska od 2 lat w pudle......
Także nie odbieraj że Ci ktoś dosrywa, bo przynajmniej wole prawdę od kręcenia w kółko.
Może warto by było, abyś troszkę podciągnął się w klasie sprzętu, jakaś dobra 3 głowicówka, Sony, Pioneer, Kenwood, Aiwa, naprawdę dostaniesz tu dobrą rade i wskazówki, jak widać tych co tu wpadali i chcieli zrobić tylko biznesy już nie ma ......
Jak Ci nikt nie pomoże to napisz do mnie PW i daj nr tel zadzwonię i pogadamy, nie boje się tego.
« Ostatnia zmiana: 03-01-2022, 22:48 wysłana przez Hammer »

ckloss

  • 47 / 5474
  • Użytkownik
03-01-2022, 22:34
A czy przypadkiem mechanizm w Tadku nie był od Sonego?

AUDIOTONE

  • 9402 / 5848
  • Ekspert
03-01-2022, 22:45
Myślę ze powinieneś dogadać się z Audiotone bo ostatnio parę Naków zrobił tych 2 głowicowych, świetnie grające i wyregulowane cacy, może dobilibyście targu, a Ty byś miał fajny sprzęcik i to z klasą.

Kiedyś pisałem na ten temat z Wojciechem. Ale postanowił wybrać sam. No cóż jego wybór.
Ja się nigdy nikomu nie narzucałem z wyborami.

Hammer w tym co napisał ma 100% rację, Wojciechu.

A czy przypadkiem mechanizm w Tadku nie był od Sonego?

Sugerujesz licencję ? Wiem że podobnie jest to rozwiązane napędzanie "capstanów" np. w "Soniakowym" TC-177SD. Ale tam tylko jeden silnik i napędza całość. A w Tadku są osobne trzy do całości.
Czy myślisz o jakimś innym modelu?
« Ostatnia zmiana: 03-01-2022, 22:50 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

MAG

  • 2393 / 5896
  • Ekspert
03-01-2022, 23:19
Dobrego roku wszystkim życzę.

ckloss

  • 47 / 5474
  • Użytkownik
03-01-2022, 23:19
Teraz nie znajdę, ale z tego co pamiętam to było od nich. Musiałbym poszperać na starych dyskach, ale jak sie mylę to nie bijcie mnie..:-(

MAG

  • 2393 / 5896
  • Ekspert
03-01-2022, 23:21
Teraz nie znajdę, ale z tego co pamiętam to było od nich. Musiałbym poszperać na starych dyskach, ale jak sie mylę to nie bijcie mnie..:-(

W Tandbergu robili swoje, ale też podglądali jak inni zresztą

ckloss

  • 47 / 5474
  • Użytkownik
03-01-2022, 23:49
Masz rację Marku, ale gdzieś widziałem schemat mechaniki Tadzia zakupiony na licencji Sony'ego, jakieś lata 70-te. Zresztą B&O miał w swoim Beo9000 też jakiś mechanizm z kraju kwitnącej wiśni- o dziwo jeśli mnie pamięć nie myli był jednosilnikowy. Ale czas ucieka a i nie pamiętam dokładnie. Pozdrawiam z Kaszub

Gustaw

  • 3857 / 3330
  • Administrator
04-01-2022, 17:40
Tylko proszę się nie nabijać ;-) Oto moje staruszki :)

NAD 6000 i Wega JPS 350C.

Hammer

  • 4693 / 2309
  • Ekspert
04-01-2022, 17:44
No i ładnie z grubej rury zaczynasz.......

Wega nie miała podświetlanej kasety  ?

Gustaw

  • 3857 / 3330
  • Administrator
04-01-2022, 17:49

Wega nie miała podświetlanej kasety  ?

Do tego trzeba będzie jeszcze dojść. Jeżeli miała to żaróweczka do wymiany.