Audiohobby.pl

Wzmacniacze sluchawkowe o ktorych nie mowi sie na forum

Sim1

  • 1829 / 5867
  • Ekspert
12-01-2011, 16:46
Lyr zapowiada się bardzo ciekawie ale musimy poczekać jak to będzie wyglądać w tzw. realu. Na razie są zapisy na przedłaty :).

fallow

  • 6457 / 5873
  • Ekspert
12-01-2011, 17:05
I ceny sa bardzo dobre. Ten nielampowy Asgard  - konstrukcja wedlug opisu w pelni dyskretna, kosztuje 249 USD.

Moze jakies starcie Asgard vs nasi rodzimi konstruktorzy tranzystorowcow za jakis czas ;) ?

A ten OTLowiec Valhalla moglby stanac w konurs z produktami WBA.

Natomiast LYR :) No coz, polska konkurencja musialaby chyba wyjsc z podziemia ;)

fallow

  • 6457 / 5873
  • Ekspert
12-01-2011, 17:07
PS. W przeciwienstwie do wielu ofert  design obudowy - podobnie jak design wielu chinskich urzadzen w tych cenach - jakos nie odrzuca.

fallow

  • 6457 / 5873
  • Ekspert
12-01-2011, 17:07
Mialo byc - do wielu rodzimych ofert ;)

jjurek

  • 2064 / 5834
  • Ekspert
12-01-2011, 17:18
Obudowy rzeczywiście- estetycznie odstają od kanciasto-aluminiowej sztampy.


Budowa elektryczna, sądząc po opisie jest bardzo prosta.

Wzmacniacz napięciowy plus bufor.

Prawdopodobnie schemat podobny do Valhalla:

majkel

  • 7476 / 5903
  • Ekspert
12-01-2011, 18:54
>Prawdopodobnie schemat podobny do Valhalla:

Po co wklejać coś, co nawet nie wiadomo, czy jest na temat? BTW, nie podoba mi się, bo odwraca fazę. :P

@fallow, trzeba te urządzenia jakoś ściągnąć. Rodzima wytwórczość czeka na możliwość konfrontacji. ;) Ja mogę powalczyć nawet w kategorii wszech wag - lampa, tranzystor, pomieszane - ganz egal.

jjurek

  • 2064 / 5834
  • Ekspert
12-01-2011, 19:06
>> majkel

Piszę jak najbardziej na temat.

Natomiast o rodzimej twórczości mówi (pisze) się  w prawie każdym wątku.
Miałem nadzieję, że w tym nie...

pastwa

  • 3815 / 5903
  • Ekspert
12-01-2011, 20:28
Ja dorzuce NuForca HDP - 449$ Wzmacniacz sluchawkowy w tym urzadzanku jest naprawde bardzo udany (i to nawet jesli nie traktowac go jako dodatek), natomiast jesli idzie o zaimplementowany w nim DAC to na moje ucho mozna z nim uzyskac ciekawszy (bardziej wciagajacy) dzwiek niz z tak popularnego ostatnimi czasy Audiolaba 8200.


http://www.6moons.com/audioreviews/nuforce14/hdp.html

majkel

  • 7476 / 5903
  • Ekspert
12-01-2011, 21:29
@jjurek, podałeś link dobry do zakładki DIY, bo w aukcji nie widzę żadnego wzmacniacza, sama płytka.

KICAS był popularny na head-fi dwa lub trzy lata temu - nie pamiętam. Entuzjazm zgasł po paru miesiącach jak w przypadku niemal każdego urządzenia tam promowanego. Była wersja Caliente z Elna Silmic i standardowa nie pamiętam z czym w środku.

Z ciekawych i nieswoich konstrukcji to bym wspomniał Bursona HA-160. Miałem w domu kilka dni i obsłuchałem na T1 i ATH-W5000. W środku wypas od początku do końca - krokowy regulator głośności na rezystorach, diody soft recovery od razu poodsprzęgane, wszelkie kondensatory w dobrym gatunku. Dziwię się nieraz czytając head-fi gdy podniecają się np. Lebenem CS300XS, a nad Bursonem przechodzą do porządku dziennego. Ja bym wolał słuchać z Bursona niż Lebena na Sovtekach.

O Lovely Cube też mało, a to chyba najlepiej grający klon BCL Lehmann Audio. Na pewno lepszy od plastikowego Langshi. W środku RK27 logarytmiczny i lepsze kondensatory Nichicon i Elna, a nie co się nawinie.

violett

  • 786 / 5894
  • Ekspert
12-01-2011, 21:34
Odpowiadasz na wpis
>> majkel, 2011-01-12 21:29:34

"O Lovely Cube też mało, a to chyba najlepiej grający klon BCL Lehmann Audio. Na pewno lepszy od plastikowego Langshi. W środku RK27 logarytmiczny i lepsze kondensatory Nichicon i Elna, a nie co się nawinie".


BTW, o innym klonie BCL - Matrix M-Stage - też mało się pisze :)
http://www.headphonista.com/matrix-m-stage/

majkel

  • 7476 / 5903
  • Ekspert
13-01-2011, 00:05
http://bursonaudio.com/burson_headamp_160.htm

Dźwiękowo jest sympatyczny, ale mnie właściwie zaimponowało to, iż jest to dzieło skończone. Trafił do mnie z zezwoleniem na ewentualny upgrade, ale po zlustrowaniu wnętrzności stwierdziłem, że co najwyżej można pozmieniać smaki, ale tutaj ktoś zadbał na każdym etapie konstrukcji o to, żeby zastosowanego rozwiązania nie krępowała jakość elementów, więc uznałem, że nie ma sensu. Ma dwa wyjścia: dla słuchawek do 150 omów, i takich powyżej. Różnią się wzmocnieniem, przy czym dla mnie z obydwu gniazd początek skali regulatora głośności ma za duże skoki, po paru krokach jest OK. Dźwięk z gniazda niskoimpedancyjnego jest słodszy i spokojniejszy, z tego na wyższe impedancje jaśniejszy i bardziej żywiołowy. Nie wynika to z impedancji słuchawek, o czym się przekonałem wpinając tu i tu T1, W5000 i HD565. Te ostatnie mają akurat 150 omów. :)

majkel

  • 7476 / 5903
  • Ekspert
13-01-2011, 00:33
@frackowiak, tak na dobrą sprawę, jeśli nie poszukujesz czwartego wymiaru i spadających kotar, to Lake People daje rzetelny dźwięk i nie spotkałem się z sytuacją, żeby się z jakimiś słuchawkami pogryzł. To samo pewnie będzie z Violectric czyli audiofilskim odłamem produktów Lake People, które adresowane są do studiów. Wariacje na temat BCL to też uniwersalne konstrukcje według mnie.
Tak w ogóle to mi się wydaje, iż oferta głównych sponsorów head-fi odciska piętno na popularności pewnych marek. Do tego dokłada się sprzęt, którego używają tamtejsi recenzenci, czyli użytkownicy piszący dużo testów, np. Skylab. Popularność nie jest całkiem skorelowana z jakością, czy też stosunkiem jej do ceny. Dodatkowo obraz zaciemnia przypisywanie lubianemu sprzętowi cech, których nie posiada, no ale skoro się podoba, to od razu dorzuca się mu przeźroczystość, neutralność, itp., tylko czemu cholera nie chce się dogadać z połową modeli słuchawek? Nie ma innej rady niż słuchać czego się da i ile się da, i wyciągać własne wnioski.

pastwa

  • 3815 / 5903
  • Ekspert
13-01-2011, 09:08
Mam rzeczonego Bursona tyle ze w wersji z DAC-kiem bo wlasnie na nim zalezalo mi w pierwszej kolejnosci, moze kiedys sie rozpisze o tym klocku szerzej bo mysle, ze jest faktycznie o czym ;\'))

>> violett, 2011-01-12 21:34:02

Violett tego taniego Matrixa nabyl znajomy Anglik do swoich HD600 i wyglada mi, ze mu bardzo podszedl, jako ze od pewnego czasu wizytujac moje domostwo \'zabiera\' mi spore ilosci plyt, a pamietam, ze kiedys nie wykazywal najmniejszego zainteresowania tym co mam na polce z muzyka ;\'))