Audiohobby.pl

system audio w mieszkaniu - poradźcie proszę

a_men

  • 746 / 5902
  • Ekspert
28-07-2009, 13:53
W łazience zainstalowałbym w podwieszanym suficie dwa głosniczki takie jak te:
http://www.visaton.de/en/chassis_zubehoer/wasserfest/index.html - do wyboru w zalezności od potrzeb.
Chyba że chcesz szukać sceny i innych audiofilskich pierdół podczas czynności pielęgnacyjnych:)

a_men

  • 746 / 5902
  • Ekspert
28-07-2009, 13:57
Np. te byłyby moim zdaniem idealne:
http://www.visaton.de/en/chassis_zubehoer/breitband/fr8js_8.html
Jest wiele osób, które bardzo lubią jego papierową wersję (w łazience niepraktyczną ze względu na wilgoć).

janko

  • 186 / 5511
  • Aktywny użytkownik
28-07-2009, 15:36
->L3VY
o co Ci chodzi?
Chyba nie o wypowiedź DigitalFan-a, on przecież zawarł więcej mądrości w jednym poście niż Ty w całym wątku!
Nie wszyscy muszą czytać lewą prasę i płacić słono za sprzęt, żeby mięć dobry odsłuch.
Swoją drogą, widzę że wątek Tobie podpasował.

->yapann
A odnośnie tematu, fachowa porada na temat nagłośnienia pomieszczenia nie obejdzie się bez wizji lokalnej i taka jest prawda.. na forum tego nie znajdziesz wiec lepiej znaleźć zaufanego fachowca.
Tu jest zbyt wiele niewiadomych, no chyba że godzisz sie na kompromis i życie ze świadomością, że mogłoby być lepiej..
Skorzystaj z porad DigitalFan-a.
Pochodź na odsłuchy, żeby wiedzieć czego konkretnie oczekujesz i zwróć uwagę na pomieszczenia w których się one odbywają, bo często różnią się znacznie od tych w domu.

pozdrawiam

L3VY

  • 224 / 5646
  • Aktywny użytkownik
28-07-2009, 16:17
janko - a no właśnie chodzi mi o wypowiedz DigitalFan-a.
Jego mądrości:
"W typowym mieszkanku nie da się zrobić sali koncertowej albo kinowej!
Akustyka pomieszczenia to podstawa. Salon do słuchania powinien mieć odpowiednie proporcje i jakieś 40 m2 powierzchni....w Twoich warunkach gra nie warta swieczki."
Czyli jak masz mniej niż 40m2 to zapomnij o słuchaniu muzyki. Ciekawe co na to 90% forumowiczów, bo wątpię że więcej jak 10% osób ma pokoje odsłuchowe o powierzchni "jakieś 40m2".
I co nagle odezwało się drugie ja DF\'a i nagle można słuchać muzyki na aktywnych podstawkowcach. Mi ich analityczne brzmienie nigdy nie pasowało i nie pozwalało się zrelaksować. Wolę brzmienie lamp i analogu.

"Przewody połączeniowe NIE degradują dźwięku! Daruj sobie bajki nawiedzonych audiofilów."
Głuchy? Czy kolejna prowokacja do wojny kablowej? Nie wnikam i nie komentuję.

"gramofony są "martwe", ale jak ktoś lubi gorszą jakość dźwięku to nie moja sprawa."
Jednak głuchy, ewentualnie nawiedzony i nie osłuchany, bo vinyle potrafią zagrać lepiej niż CD tylko trzeba kupic dobre zachodnie wydanie a nie polskie czy bułgarskie.


"Nie wszyscy muszą czytać lewą prasę i płacić słono za sprzęt, żeby mięć dobry odsłuch."
Nie chcesz to nie kupujesz, nie ma w Polsce przymusu kupowania magazynów audio. Nie ma też zakazu na robienie sobie DIY -więc o co Ci chodzi?

"Swoją drogą, widzę że wątek Tobie podpasował."
Podobał mi się, w odróżnieniu do (prawie) całej reszty śmieciowych wątków na forum był na temat.
_________________________________________
Pozdrawiam Mirosław Andrejuk
profesjonalne adaptacje akustyczne   www.AcousticLab.pl

Molibden

  • 1906 / 5908
  • Ekspert
28-07-2009, 19:37
Pakowania się w winyle nie doradzam, to droga zabawka dla maniaków wymagająca nieustannych nakładów. Takie zombie na IOIMie. Ale trzeba założyć, że koleżanka ma już jakąś kolekcję płyt CD i będzie czasem je dokupować więc parę stówek na CD nie jest jakimś tam szaleństwem. Pliki - jak najbardziej, wygoda, pojemność dysków i inne atrakcje w postaci paylisty są na pewno przyszłościowym pomysłem na źródło i słuchanie muzyki.

_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"

Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

yapann

  • 163 / 5745
  • Aktywny użytkownik
29-07-2009, 20:18
a było tak pięknie : ]

muszę tu stwierdzić, że własnego myślenia to tu niewiele mogę zastosować - bo do wnioskowania potrzeba danych, a moja wiedza jest zerowa. Pewnie jestem tu jedyną osobą, która nie widzi kwarków podczas słuchania (no ale wykresy to owszem :p)
Wszelka \'wiedza\' jaką stosuję, jest wyłącznie odtwórcza,
(w szczególności, pomysł na 5+1 przyniosłam ze sklepu Denona, (określiłam, że >90% zastosowania to muzyka, a kino to na tym co będzie..)
Na pewno zastosuję uszy do ostatecznego procesu decyzyjnego, ale póki co - najchętniej jeszcze pozbieram opinii

yapann

  • 163 / 5745
  • Aktywny użytkownik
29-07-2009, 20:22
i co to są głośniki 2 strefy
i podłogówki


?

Molibden

  • 1906 / 5908
  • Ekspert
29-07-2009, 22:21
2 strefa to te głośniki do łazienki. Wzmacniacz ma zwykle 2 pary wyjść: A, B, co pozwała przełączać przełącznikiem na panelu z których chcemy korzystać w danej chwili: A, B , obu lub żadnych (słuchawki).
Podłogówki to głośniki które stoją ebzpośrednio na podłodze (bo mają taką wysokość, przynajmniej z 90-100cm). Mniejsze muszą stać na półce lub podstawkach. Chodzi o to by głośnik wysokotonowy podczas odsłuchu znajdował się na wysokości uszu.
A sklepy żyją ze sprzedaży kina domowego a nie tylko stereo. KD to nie tylko więcej głośników, ale i kanałów, watów, kabli.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

Molibden

  • 1906 / 5908
  • Ekspert
29-07-2009, 22:24
Sprzedawca może Ci tak doradzać żeby sprzedać to co mu zalega, ma akurat w ofercie albo będzie miał największy zysk (nowości). Nie daj sobie więc wkręcać systemu 5.1 do odsłuchu musyki w stereo. To czysta manipulacja subiekta. Poczuł kasę.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

yapann

  • 163 / 5745
  • Aktywny użytkownik
29-07-2009, 22:24
w kwestii zachwalonego Pana Andrzeja Witka (L3VY)
czy taka usługa http://sonusoliva.pl/tuning.html przyniosłaby mi według Was coś istotnego?
Z życia sobie odpowiadając, każda rozmowa zmienia tor zdarzeń : ]; Co więcej, z pewnością co dwie pary uch to nie jedna (nie wspominając, że moje niedoświadczone, to ucho referencyjne - priclesss)
jakbym tak wzięła dwa zestawy do odsłuchu i poprosiła osłuchanie pacjenta?...

Molibden

  • 1906 / 5908
  • Ekspert
29-07-2009, 22:35
Przerywam ciąże, krawaty wiąże... PS Zapewniam dyskrecję.
To Ci nie przyniesie nic istotnego dopóki nie wstawisz mebli, sprzętu, nie powiesisz firanek/zasłon oraz nie położysz dywanu i nie ustawisz w optymalnych punktach głośników.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

yapann

  • 163 / 5745
  • Aktywny użytkownik
29-07-2009, 22:46
w zasadzie o to chodziło
wcześniej wykonam okablowanie na ślepo (mniej więcej wiadomo dokąd), pozostawiając marginesy

chciałam właśnie poruszyć kwestię niwelacji odbić akustycznych w pomieszczeniu
w jednym sklepie pan mi powiedział, że najlepszym pokojem do słuchania jest pokój babci - obrazki na ścianie i te sprawy
zerwałam boki jak przeczytałam ustroj(stw)ach akustycznych :D
ja to nazywam zbieraczami kurzu (alergik naczelny), aczkolwiek zasiadując w pokoju odsłuchowym podpatrzyłam wyłożenie ścian takim materiałem - i nawet na chwilę zobaczyłam w swoim przyszłym pokoju pas z czegoś podobnego na ścianie - który po części zdjąłby z otoczenia powierzchnie odbijające

dywan + materiałowe rolety na oknach - nieststy prócz niewielkiej ilości mebli nie przewiduję specjalnie więcej ustrojstw  (wyjątkiem ma być bibloteczka), bo bym nie mogła tam mieszkać

stąd pomysł na element dekoracyjno-wytłumieniowy w postaci płachty na echo :)

jakieś komentarze?

HarpiaAcoustics

  • 295 / 5817
  • Zaawansowany użytkownik
29-07-2009, 22:49
Ciekawe czy to Twój damski urok tak działa że goście dali się wkręcić?

www.harpiaacoustics.com

yapann

  • 163 / 5745
  • Aktywny użytkownik
29-07-2009, 23:07
w jaki sposób używa się damskiego uroku przez internet?

przed chwilą wcięło mi posta
Molibden, szacowanie które zapodałeś zdjęło mi wielką płytę z serc.. z portfela
Z dotychczasowego wątku utkwiła mi bardzo sugestia, by znaleźć zestaw, który nie traci uroku przy niewielkiej głośności - czy przy takich szacowaniach jest szansa na dobranie czegoś spełniącego ten warunek?

Dodam tutaj, że jedną z zaproponowanych opcji w obszarze mego rozważania są AEONy

proszę Radę Starszych o prognozy ..



HarpiaAcoustics

  • 295 / 5817
  • Zaawansowany użytkownik
29-07-2009, 23:13
>>>w jaki sposób używa się damskiego uroku przez internet? <<<
np. udając kobietę
podglądając: mamę , siostrę, żonę, dziewczynę, przyjaciółkę.:)))


www.harpiaacoustics.com