Audiohobby.pl

ISOL-8 w salonie Q21

Salon Q21

  • 203 / 3708
  • Aktywny użytkownik
25-09-2014, 14:47
Salon Q21 serdecznie zaprasza w najbliższych dniach na prezentację pełnej gamy produktów sieciowych brytyjskiej marki ISOL-8.

Dla osób interesujących się dobrymi produktami sieciowymi marka ISOL-8 jest zapewne znana, jest to jednak debiut produktów na rynku polskim, dlatego przygotowaliśmy krótką historię firmy i jej założyciela.

Nic Poulson założył Isol-8 Teknologies w 2003r.
Nic jest inżynierem telekomunikacyjnym. Uczył się i pracował w BBC w latach osiemdziesiątych jako inżynier dźwięku. Duże wrażenie zrobiły na nim legendarne wysokie standardy narzucane przez tę firmę. Nauczył się, że sposobem do osiągnięcia prawdziwej jakości jest dążenie do absolutu w każdej dziedzinie i nie akceptowanie niczego poniżej tej poprzeczki.
Po opuszczeniu BBC we wczesnych latach dziewięćdziesiątych i dalej rozwijając swoją pasję do audio, Nic stał się znanym projektantem układów elektronicznych z sukcesami w zakresie wzmacniania audio, z firmą siostrą ISOL-8, Trilogy Audio Systems, a także na pełnym wyzwań polu oświetlenia pasów startowych lotnisk. Zauważywszy problem zasilania systemów Hi-Fi i AV, założył firmę IsoTek Systems aby zająć się tym w odpowiedni sposób. Uważał, że mainstreamowi producenci bagatelizują ten problem albo go nie rozumieją. Później założył ISOL-8, żeby dalej rozwijać swoje pomysły.
Nic był pionierem w stosowaniu wielostopniowych sekcji filtrujących żeby wyeliminować problem szumów przenoszonych pomiędzy elementami audio. Był także liderem w kwestii usunięcia komponenty prądu stałego z zasilania, żeby jeszcze bardziej podnieść jakość brzmienia. Użycie techniki filtrowania transmodalnego, która blokuje szumy trybu zwykłego i różnicowego, bez konieczności bocznikowania ich do uziemienia, jest w naszym rozumieniu, unikatowa dla  ISOL-8 w zastosowaniach audio i AV.
ISOL-8 pozbył się negatywnych konotacji wcześniej związanych z kondycjonowaniem prądu. W przeszłości wiele nieprzemyślanych konstrukcji i optymistycznych opisów ich działania wpłynęło na to, że sporo osób zamknęło się na pomysł, że można w tej dziedzinie znaleźć miejsce na znaczącą poprawę dźwięku. Innowacyjnie i bezkompromisowe podejście Nica rozwiązało wiele problemów związanych z negatywnym wpływem niewystarczająco dobrego zasilania. Firma stopniowo wyrobiła sobie dobrą opinię wśród osób chętnych do otwarcia swoich uszu, a teraz produkuje szeroką paletę niezawodnych, praktycznych rozwiązań przystosowanych do zaspokojenia konkretnych potrzeb w studio i AV.

Projektant produktów Simon Dart spotkał Nica w BBC, gdzie też szkolił się jako inżynier dźwięku.
Pracował w produkcji jako inżynier rozwoju ektromechaniki oraz jako projektant świetnych urządzeń do obróbki sygnału satelitarnego w wymagającym zakresie telekomunikacji międzynarodowej. Simon zajmuje się produkcją i projektami mechanicznymi naszych produktów, przekazując swoją głęboką wiedzę na temat nowoczesnych systemów i metod produkcyjnych.
Simon i Nic są audiofilami. Razem mają zestaw cech i umiejętności, które wprowadzają innowacje i tworzą wyjątkowe produkty. Przede wszystkim mają pasję, która popycha do przodu standard odsłuchiwanej muzyki. Ta pasja jest tym, co powoduje, że ISOL-8 staje się wiodącą siłą w kondycjonowaniu prądu.

Oferta Isol-8 jest podzielona na trzy linie:
- High Performance to produkty o bardziej przystępnych cenach
- Audiophile to droższe produkty projektowane bezkompromisowo
- Custom Install to produkty dedykowane do rozwiązywania problemów z zasilaniem w rozbudowanych instalacjach AV
Podstawowy kabel zasilający IsoLink występuje w kilku wersjach (1, 2, C19, Powercon 20A, Powercon 32A) w cenach od 550 do 999 złotych, dla długości 1,5m. Poszczególne wersje różnią się wersją wtyczki IEC od strony zasilanego urządzenia i mają standardową wtyczkę Schuko od strony gniazdka. Za dopłatą można zamówić kable IsoLink o większej długości.
Kabel zasilający IsoLink Ref występuje w trzech wersjach. Każda wersja ma taką samą cenę 3.650 złotych, dla długości 1,5m. Wszystkie wersje mają wtyczkę Schuko Oyaide, różnią się zaś rodzajami wtyczki IEC od strony urządzenia. Za dopłatą można zamówić kable IsoLink Ref o większej długości.
Gama listew i kondycjonerów jest rozbudowana (różne wersje PowerLine, MiniSub, SubStation, PowerStation). Zróżnicowany jest też zakres filtracji i zabezpieczeń poszczególnych modeli. Ceny zaczynają się od 1.950 złotych, a kończą się na 19.990 złotych.
Z całej oferty wyróżnia się VMC1080 (cena 1.250 złotych), kondycjoner zaprojektowany specjalnie do zasilania ekranów LCD, plazmowych i projektorów. Niewielkie wymiary i załączony zestaw montażowy pozwalają na instalację tuż przy zasilanym ekranie.

Już w najbliższy weekend 27 i 28 września podczas wrocławskiej imprezy "Audiofil" będzie możliwość przekonania się, jak wybitne są to akcesoria, jak duży wpływ mają na jakość generowanego dźwięku. Gospodarzem imprezy będzie dystrybutor Moje Audio, wstęp dla wszystkich chętnych wolny.

Następnie salon Q21 serdecznie zaprasza na Dni Otwarte z ISOL-8 w dniach 10 i 11 października, podczas których będzie możliwość zapoznania się z pełną ofertą producenta, uczestniczenia w warsztatach sieciowych, podczas których przedstawiciele polskiego dystrybutora zaprezentują możliwości konfiguracji i wpływ akcesoriów sieciowych na brzmienie systemu audio. Będą także bardzo atrakcyjne niespodzianki, szczegóły niebawem ...

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl
Salon audio-video Q21