Audiohobby.pl

wybór DACa do Grado SR 60i

ogorek

  • 855 / 5247
  • Ekspert
06-02-2012, 20:48
@Koledzy (w tym i RAH)

Mój pierwszy wpis sugerował podłączenie po USB i cieszenie się muzyką.
Nie chce mi się szukać jego numeru ;) Napisałem też, że przy długościach USB 1-2 m to praktycznie nie ma znaczenia jaki to kabel.

Potem sobie podyskutowaliśmy. Jak najbardziej mogę wszystkim chętnym przesłać wspomnianego NEOTECHA.
W sieci nie mogę namierzyć opis tego kabla ale jest sprzedawany również pod nazwą Ecosse Soundman:

http://de.babelfish.yahoo.com/translate_url?doit=done&tt=url&intl=1&fr=bf-home&trurl=http%3A%2F%2Fwww.sound.zp.ua%2Fecosse%2Fecosse_soundman.htm&lp=ru_en&btnTrUrl=%C3%9Cbersetzen

To jest ten sam przewód ale z innymi wtykami robiony dla Ecosse i kosztujący 5 razy więcej niż pod własną marką NEOTECH. Ten który będę mógł wysłać wyniósł mnie 60 EUR (przy okazji innych zakupów). Spokojnie wszyscy chętni będą mogli go popróbować. To jest czyste srebro 7N monokrystaliczne, w podwójnym ekranowaniu. Ze strony źródła obydwa ekrany są przylutowane do wtyczki, od strony DAC-a tylko jeden (wewnętrzny).

Całość robiona przez NEOTECH-a. Ja kupuję od "Niemca". Prawdopodobnie można znaleźć tańsze źródło ;)
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

domzz

  • 1113 / 5824
  • Ekspert
06-02-2012, 21:12
>> fallow, 2012-02-06 19:55:12
>>Dokladnie, koledzy juz dawno pojechali po bandzie.

Piszesz to już chyba 1000 raz (w taki, czy inny sposób), daj ludziom pogadać o czym chcą, mają ochotę o dupie marynie, co za problem ;P

fallow

  • 6457 / 5877
  • Ekspert
06-02-2012, 21:30
Przepraszam najmocniej i juz sie zamykam. W koncu forum sprzetowe to i o sprzecie sie pisze :))

pastwa

  • 3815 / 5907
  • Ekspert
06-02-2012, 21:42
>> domzz, 2012-02-06 21:12:10

A niech se ludzie gadaja, tylko niech nie robia chlopakowi zametu w glowie robiac z takich pierdol rzeczy niemalze fundamentalnych, zwlaszcza kiedy idzie o proste sluchanie muzyki, nie kazdy jest jeszcze tak wypaczony audiofilsko i to wlasnie o to chodzilo Fallowowi, nie ten watek, mowiac krotko ;\'))

ps. do zalozyciela, kupuj Matrixa, zwykly kabel USB oraz plytki/pliki z muza, i zapomnij o ostatnich wpisach z tego tematu.

Gustaw

  • Gość
06-02-2012, 21:42
>> rah, 2012-02-06 18:52:56
Wszystko pięknie:) ale dla mnie używacie troche za skomplikowanego słownictwa:) na razie zobaczę jak mi zaśpiewa ten matrix z usb a potem ewentualnie zainwestuje w inny kabel :)

Nie pękaj. Podstawą, każdego systemu audio jest kabel. Reszta, DAC lub wzmacniacz to kwestia drugorzędna. Sluchawki lub kolumny ew. mogą być aczkolwiek ich zastosowanie nie jest konieczne. Samo słuchanie muzyki na zestawie audio jest w zasadzie passe, bo nie o to w tym wszystkim biega. Przy wyborze kabla kieruj się jego grubością i nazwą. Im bardziej dziwna nazwa tym lepiej. Zalecane jest aby w nazwie kabla było słowo "Reference". :)


Może rzuć jeszcze okiem na tą stronę i podstrony:
http://audiomagic.pl/2-wzmacniacze

...i nie kupuj w ciemno. Nie podpalaj się w oparciu o kwieciste opisy, wypożycz, przetestuj a potem podejmij decyzję.

zibra

  • 812 / 5003
  • Ekspert
06-02-2012, 22:04
little dota mozesz kupic np tutaj:

http://forum.mp3store.pl/topic/86812-little-dot-dac-i-tesla-e88cc-rca-ecc82/

generalnie na poczatek zawsze polece najlepiej uzywke, zebys mogl sobie w spokoju u siebie posluchac, a jak nie podejdzie to sprzedac bez lub z niewielka strata. dzieki temu mozesz sobie pozonglowac wieksza iloscia sprzetu, a moze zadowoli Cie juz "ten pierwszy":)
The Protagonist DAC by McGyver, Black Pearl by Majkel, DT1350 by Germany, Shure SRH940 by USA:)

domzz

  • 1113 / 5824
  • Ekspert
06-02-2012, 22:34
>> pastwa, 2012-02-06 21:42:03
>>A niech se ludzie gadaja, tylko niech nie robia chlopakowi zametu w glowie robiac z takich pierdol rzeczy niemalze fundamentalnych

Widać, że chłopak się interesuje, a przecież to nie fizyka kwantowa, więc kilka nieznanych dotychczas pojęć mu nie zaszkodzi, a czytając o takich rzeczach można sobie na przykład muzyki posłuchać.

>> pastwa, 2012-02-06 21:42:03
>>ps. do zalozyciela, kupuj Matrixa, zwykly kabel USB oraz plytki/pliki z muza, i zapomnij o ostatnich wpisach z tego tematu.

No i bardzo dobrze mu radzisz, tylko ostatnio podobną radę dałem kumplowi i okazało się, że kompletnie mus się nie spodobało, a wydał trochę kasy (tzn. dla niego). Niestety nie ma złotego środka, trzeba samemu posłuchać ;)

asmagus

  • 4439 / 5456
  • Ekspert
07-02-2012, 10:53
No i zabiliście tak dobrze zaczynającą się dyskusję :)

rah

  • 37 / 4482
  • Użytkownik
07-02-2012, 11:53
pytanie.. czy warto inwestować w pady jak w sr80i i wyższych modelach ?? dla mnie osobiście pady z sr60i są dość wygodne a tamte? to ten sam materiał czy są twardsze??

pastwa

  • 3815 / 5907
  • Ekspert
07-02-2012, 12:05
>> rah, 2012-02-07 11:53:11

Nie wiem jak obecne ale kiedys (mialem obie pary w tym samy czasie) sr60 i sr80 posiadaly raczej identyczne pady, w obu bylo mi za goraco po okolo godzinie sluchania, to tak na marginesie.

rah

  • 37 / 4482
  • Użytkownik
07-02-2012, 12:39
gdzieś czytałem że teraz już od modelu sr80 montują te pady jak np. w 325 nie wiem ile w tym prawdy. Ale jestem ciekaw czy są wygodniejsze a to ciężko stwierdzić w sklepie czy u kogoś, trzeba by było z 1h je ponosić. w każdym razie jak będę mieć możliwość to z pewnością skorzystam :)

Na razie jestem szczęśliwy bo udało mi się w pobliskim mieście namierzyć osobę z matrixem mam nadzieję że w najbliższym czasie udam się ze swoimi grado na małe przesłuchanie. oczywiście później podzielę się z wami swoimi wrażeniami :):)

Dezydery

  • 68 / 4612
  • Użytkownik
07-02-2012, 13:21
W 80 są chyba pady z wyciętym wnętrzem i trochę twardsze, 60 (przynajmniej, te które miałem ja) były jednolitymi, piankowymi poduszkami.

Alternatywne i tańsze- żółte pady od sennheiserów HD414. Wyglądają  jak te oryginalne tylko bez wnętrza. Wiele osób chwali.
Myślę, że jeśli słuchawki masz nowe to wymiana padów nie ma większego sensu. Tak oryginalne jak i żółte będą uszy grzały.

grisza_1982

  • 389 / 5185
  • Zaawansowany użytkownik
07-02-2012, 15:24
Pady w modelach od SR80 do SR325 (pokusiłbym się że nawet do RS1) są identyczne, z otworem na przetworniku (taki obwarzanek:). W SR60 pady są pełne, z bardziej miękkiej gąbki, wg mnie wygodniejsze od tych z wyższych modeli serii.    
Wygoda to indywidualna sprawa, dużo zależy od rozgięcia pałąka, wielkości klauchów itp. ;)
Jednak ogólna opinia jest taka że obydwa typy do najwygodniejszych nie należą.

-Pawel-

  • 4724 / 5512
  • Ekspert
07-02-2012, 15:29
W aktualnie sprzedawanych modelach rodzaje padów przedstawiają się następująco:

-Pawel-

  • 4724 / 5512
  • Ekspert
07-02-2012, 15:39
Dawniej (przed wejściem odświeżonych modeli "i") było tak jak pisze Grzegorz czyli od modelu SR80 do RS1 był "obwarzanek". Teraz jest nieco inaczej. Co do wygody.. co użytkownik to inna opinia. Poza tym "obwarzanek" z SR80 nie będzie tak wygodny jak ten z RS1 z uwagi na inny zaczep muszli umożliwiający ustawienie szerszego zakresu kątów w RS1 (metalowa obroża wokół muszli jak w GS1000 umożliwiająca lepsze dopasowanie kąta leżenia słuchawki względem ucha). Do tego dochodzi też ciężar poszczególnych modeli, w takich SR325is lepiej jest bardziej rozgiąć pałąk bo i tak potrafią docisnąć uszy swoją masą. A tak na marginesie dodam, że nie warto jest zmieniać padów w żadnym z modeli, lepiej dopasować sobie kąt rozgięcia pałąka (o czym zresztą pisze nawet samo Grado na karteczce załączonej ze słuchawkami) niż zmieniać pady na inne. Pałąkowi nic się nie stanie, a komfort może poprawić się znacznie.

___________________________________________
Życie jest zbyt krótkie, by używać kiepskich słuchawek