Audiohobby.pl

Nakamichi BX-300E

PhantomLord

  • 420 / 2281
  • Zaawansowany użytkownik
02-11-2020, 13:50
No i nie wysiedziałem spokojnie :P.

Również na szybko zrobiłem ver.2 tego podświetlenia:
- pasek 6 białych LED
- naklejona na LEDy żółta folia, podkolorowana pomarańczowym pisakiem
- zmienione kable na izolowane druciki (niestety miałem tylko złote, ale pewnie pociągnę je czarnym mazakiem)
- większy rezystor

Efekt i sposób montażu poniżej. Póki co zdjęcia za dnia, no i aparatem tym razem, więc trochę to bardziej odwzorowuje rzeczywistość. Na tą chwilę jest ładna złotawa poświata, dość delikatna, a mniej więcej o to mi chodziło, ale zobaczymy jak to będzie nocą wyglądać.

W dalszych planach jest znaleźć zasilanie w decku oraz wykombinować prowadzenie kabla do wnętrza + dać złączkę (w sytuacji, gdybym chciał zdemontować osłonę kieszeni).


Edit:
Dzięki Wojtku za zdjecia z ZX-7, kurczę a ja myślałem, że to ja totalną prowizorkę robię :D. Chyba chłopakom się w ostatnim momencie przypomniało o podświetleniu.
W BX-300 konstrukcja osłony kieszeni jest jednak zupełnie inna - bardziej "szczelna", więc żeby sensownie oświetlić kasetę pozostaje nam to miejsce, które wykorzystałem. Próbowałem też innych ustawień, tak jakby poza tą szybką. Niestety każde ustawienie wyglądało gorzej, ew. można kombinować od boków + od dołu, ale to jeszcze więcej kombinacji niż moje rozwiązanie i ciężko uzyskać sensowny efekt.
« Ostatnia zmiana: 02-11-2020, 13:55 wysłana przez PhantomLord »
Analogowa Grupa Wywrotowa. Mateusz

AUDIOTONE

  • 9399 / 5842
  • Ekspert
02-11-2020, 14:02
Moim zdaniem jest SUPER!
Taki kolorek jest idealny, subtelne i delikatne podświetlenie nie burzy całości jest GIT! . Ale nie trzeba się z tym zgadzać :) hahahaah
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4995
  • Ekspert
02-11-2020, 14:08
ne luibie  jasnych LED ow
bialgo swiatla


lepiej  ognisty   cieply   !!  cos z plonacej swieczki    he he he he
czyli zotawy


dal mnie rowniez  super

AUDIOTONE

  • 9399 / 5842
  • Ekspert
02-11-2020, 14:17
Jest i końcowe wydeło :)



Gra piknie.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4995
  • Ekspert
02-11-2020, 15:01
kur  tak sobie  patrze ,,,hm
zeby jeszcze  te 300 ki  wygladaly fajnie    ech
graja  super 
ale wyglad   jest  ich slaba strona
a zrobienie fajnej fotografi tej 300 ki ,,,  to juz akt obnazajacy wszystkie slabostki hobby fotograficznego   :-)
chcialem zrobic kiedys fotki  i  sie na serio wkurzalem

AUDIOTONE

  • 9399 / 5842
  • Ekspert
02-11-2020, 15:15
chcialem zrobic kiedys fotki  i  sie na serio wkurzalem
to witaj w klubie....
U mnie brak dobrego oświetlenia daje mi mocno w kość :(
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

PhantomLord

  • 420 / 2281
  • Zaawansowany użytkownik
02-11-2020, 15:23
Bo chłopaki robicie błąd - NAK jest czarny jak noc, a wy tu w dzień foty robicie...za jasno - za duży kontrast.
Prawidłowe podejście to puścić srogi Black Metal i kręcić gałką głośności, żeby ciemność rozlała się odpowiednią ilością z głośników i voilá - mniejszy kontrast w pokoju i foty wyjdą.

PS A na poważnie to challenge accepted, jak będę miał wolne parę minut to spróbuję zrobić jakieś fotki :-D.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Mateusz

nano

  • 9079 / 4995
  • Ekspert
02-11-2020, 15:36
He he he he eh ehe he  czarna maz  w pokoju sie rozjasni  no
juz to przerabialem z klejacymi czarnymi   paskami i  do tego muzyka metal
Sprawa sie pogorszyla psychicznie….   musial szybko odpoczac  nie moj swiat
 ............
Fotki oj tak zrob ,,,  warto malo dobrych fotek  tej 300 
bo jest jak  mowilem  jak smola[
 
ja poleglem   nie mam boczngo swiatla musze latarka   itp  drazyc teren  he he he eh
a po drugie   musze to zrobic   na dniach  patrz fotka na dole..... i  tego sie b b b b  bardzo boje
moj aparat  umarl  dokladnie silniczek  z shuttera

taka mam nadzieje
« Ostatnia zmiana: 02-11-2020, 15:52 wysłana przez nano »

PhantomLord

  • 420 / 2281
  • Zaawansowany użytkownik
02-11-2020, 22:58
No ładnie Nano, to teraz będziesz miał zabawę.

A ja jeszcze raz zrobiłem ten pasek podświetlenia - tym razem wykorzystując kolorowe folie, które miałem do korygowania temperatury barwowej flashy.

Wyszło jak wyszło, idealnie nie jest, ale ja jestem póki co zadowolony. Kolor jest miły dla oczu z wykorzystaniem tych folii. Może jeszcze kiedyś wrócę do tematu jak znajdę jakieś mini LEDy SMD (i do tego chęć, żeby to razem polutować ;-).

Póki co kilka zdjęć nocnych najnowszej odsłony tego podświetlenia.

Jak znajdę czas, to spróbuję to wpiąć do decka na stałe.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Mateusz

nano

  • 9079 / 4995
  • Ekspert
02-11-2020, 23:41
swietnie to wyglada
kurcze..zostaw to tak zeby nie przedobrzyc
super jest
skad zasilanie bo nie doczytalem

PhantomLord

  • 420 / 2281
  • Zaawansowany użytkownik
03-11-2020, 06:34
Dzięki Nano,

Hmm mam jeszcze jeden pomysł, dzisiaj sprawdzę czy lepszy ;-).

Odnośnie zasilania to tylko spojrzałem na serwisówkę i jest sporo miejsc z 12V DC, a najbliższe jest przy wyświetlaczu poziomu. Muszę popatrzeć w decku jak to wygląda, ale może tam by się udało wpiąć.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Mateusz

AUDIOTONE

  • 9399 / 5842
  • Ekspert
03-11-2020, 09:37
swietnie to wyglada
kurcze..zostaw to tak zeby nie przedobrzyc
Jestem tego samego zdania, jest że tak ujmę fabrycznie ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

PhantomLord

  • 420 / 2281
  • Zaawansowany użytkownik
03-11-2020, 10:31
Ech, znacie mnie już trochę i wiecie, że te odblaski od pojedynczych LEDów, które były widoczne jak na deck się spojrzało z lekkiego kąta od dołu mnie wkurzały.

Dzisiaj więc dokleiłem do mojej taśmy kawałek czarnej opaski termokurczliwej, żeby to zlikwidować. Teraz jest ok - nawet patrząc od dołu nie widać żadnych pojedynczych punktów. Pozostało jeszcze wprowadzić kabel do środka i wpiąć się w zasilanie 12V.

Jeszcze wczoraj wpadłem na pomysł jeden - żeby wykorzystać filamenty z tych ozdobnych "żarówek Edisona". Niestety, przynajmniej u firmy OSRAM, pojedynczy filament zasilany jest napięciem stałym ok 66V (275V ÷ 4), więc 12V nawet nie rozjażyło pojedynczego filamentu.
Pomysł uważam, za przyszłościowy, ale muszę znaleźć filamenty dobrej jakości zasilane ok 12V.

Poniżej kilka zdjęć zrobionych przed chwilą jak to teraz wygląda oraz zdjęcie tej żarówki z filamentami, o której pisałem.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Mateusz

PhantomLord

  • 420 / 2281
  • Zaawansowany użytkownik
03-11-2020, 10:33
Jeszcze zdjęcie z wczoraj - obrazujące te refleksy, które mnie wkurzały ;-)
Analogowa Grupa Wywrotowa. Mateusz

PhantomLord

  • 420 / 2281
  • Zaawansowany użytkownik
03-11-2020, 12:07
No dobra, zasilanie z wnętrza decka zrobione i działa/wygląda tak:



Analogowa Grupa Wywrotowa. Mateusz