Audiohobby.pl

Hifiman HE-400 - czy ktoś już posłuchał ?

majkel

  • 7476 / 5903
  • Ekspert
25-09-2012, 20:44
Skojarzenie z samochodami jest bardzo na temat. Parę razy w życiu uczestniczyłem w procesie wyboru samochodu, w tym raz dla siebie. W necie napisano dziesiątki razy w tekście głównym i komentarzach, co człowiek stwierdza w pierwszych minutach po zajęciu fotela kierowcy, otwarciu bagażnika, ponaciskaniu pedałów, itp. Natomiast nikt, albo prawie nikt nie pisze o tym, co ZAWSZE decydowało w moim przypadku o wyborze. Obcowanie z tym, a tamtym samochodem to ZUPEŁNIE INNE WRAŻENIA, zbiór emocji wywołanych bynajmniej nie tym, że coś jest większe, twardsze, szersze, wyższe, gładsze, jaśniejsze, _wpisz co chcesz_, itd. Epicko rozwlekła wersja broszury informacyjnej to jeszcze nie jest recenzja i daleko jej do tego.

Corvus5

  • 2596 / 5370
  • Ekspert
25-09-2012, 20:52
Broszura sprzętu za 100zł a za 100 000zł niczym się nie różni. Te same zachwyty, te same technologie, każdy produkt jest super i najbardziej innowacyjny. Super bas, super soprany, super przestrzeń i naturalność. Super komfort, super trakcja, naszpikowane nowinkami, super spalanie. Co z tego, że THD mamy mierzone bez podłączonych słuchawek, a spalanie samochodu w mieście mierzy się przy 20km/h?

tomo38

  • 12 / 5015
  • Nowy użytkownik
25-09-2012, 22:17
majkel - napisz do gościa , że go pogięło
http://www.innerfidelity.com/content/hifiman-he-5-he-5le-he-6-and-he500-planar-magnetic-headphones

rozumiem , że rozpiera Cię duma z bycia Polakiem , w końcu królową tej wybranej nacji jest bogarodzica ale jest też inny świat w którym Twoja duma powoduje mało elegancki rechot i dlatego facet , którego pogięło nawet Ci nie raczy odpisać bo zwyczajnie nie interesuje go samopoczucie i światopogląd mieszkanców republik bananowych , czy naprawdę interesuje cię co sądzi ambitny obywatel Zimbawbe na temat słuchawek , które nabył za kilkukrotnośc swojej pensji ?
Jest róznica w kimś kto posiada 20 wzmacniaczy słuchawkowych w tym takich za które może sobie kupic dwa samochody uznawane w republice bananowej za klasę średnia i 40 par słuchawek w tym kupowanych for fun które dla nas są parnasem , a kimś kto he-6 uważa sa top bo drogie jak diabli , a wzmacniacze słuchawkowe za 10 tys dolarów za fanaberie bo holdegron może byc a hd-800 są "kompletne" - róznica miedzy mieszkańcem penthousa a mieszkańcem lepianki polega na tym , że mieszkaniec penthousa wie , że mieszka w penthousie ...

Gustaw

  • Gość
25-09-2012, 22:38
>> tomo38, 2012-09-25 22:17:56
róznica miedzy mieszkańcem penthousa a mieszkańcem lepianki polega na tym , że mieszkaniec penthousa wie , że mieszka w penthousie ...

Nie zderzyłeś się ostatnio z ciężarówką? Nie to żebym coś insynuował ale takie nagromadzeni nadęcia w jednej osobie musi być wynikiem poważnego wypadku.

Kuba_622

  • 312 / 4929
  • Zaawansowany użytkownik
25-09-2012, 22:44
>> tomo38, 2012-09-25 22:17:56
a wzmacniacze słuchawkowe za 10 tys dolarów za fanaberie bo holdegron może byc

No to się wreszcie wydało co jest w tej pięknej obudowie od Sonic Pearl ;) Te opampy ze zmazanymi oznaczeniami na zdjęciach to pewnie TPA6120 :D

patrykvel

  • 282 / 4703
  • Zaawansowany użytkownik
26-09-2012, 00:40
>> Kuba_622, 2012-09-25 22:44:24
No to się wreszcie wydało co jest w tej pięknej obudowie od Sonic Pearl ;) Te opampy ze zmazanymi oznaczeniami na zdjęciach to pewnie TPA6120 :D

Nie, nie jest to TPA6120, wystarczy nawet spojrzec na wielkosc samych kostek.

tomo38

  • 12 / 5015
  • Nowy użytkownik
26-09-2012, 00:49
Nie zderzyłem drogi Gustawie chociaż jeżdżąć 5 lat po ulicach NY stwierdzam ,że na dziurawych polskich drogach jest to prawdopodobne więc rozumiem Twój żart i to rozumiem chyba lepiej niż Ty sam .Podtrzymując styl odpowiem żartem , że niektórym to by takie zderzenie pomogło .Przykro mi z powodu nadęcia i niewiedzy w skreślaniu firm , wstyd mi nawet za to ,że nie wiem czemu w tym wątku zapytującym o wrażenia po odsłuchu he-400 do tej pory nie odezwał się Ż-A-D-E-N kto tych budżetowych i wcale nie nowych słuchawek nawet nie powąchał .Masz te słuchawki gustawie czy w tym wątku chciałeś pokazać , że zaistniałeś pod gwiazdami ? He-300 i He-400 pokazują ,iż pan od hifimana zgłebił mądrość insynuującą , że "małą łyżką wiecej sie najesz" choc w republikach bananowych mała łyżka wciąż jest patelnią a maluch ciężarówką i na tym dobrym bo polskim żarcie kończę.

majkel

  • 7476 / 5903
  • Ekspert
26-09-2012, 00:51
Uwielbiam czytać takie czołobitne pierdy przed obliczem Wujka Sama. Od razu widać, że człowiek zna Stany tylko z telewizji i opowieści skrobaczy azbestu, którym w USA nic nie wyszło oprócz kilku karaczanów spod materaca. Ja nie mam żadnych kompleksów przed obywatelami USA, bo spędziłem tam dostateczną ilość czasu na równych prawach z Amerykanami, ani nie muszę uważać za guru byłego sprzedawcę słuchawek. Nawet miałem przyjemność posłuchać firmowanego przez ten sklep wzmacniacza słuchawkowego, wysoki model, więc mam jakiś tam kontekst słów pisanych przez Tylla. Naprawdę nie widzę powodu brać wyższości jego tekstów nad moim słyszeniem. Ani też nie zakochałem się w USA tak, żebym chciał tam zamieszkać na stałe. Fajny kraj na wypady turystyczne albo zakupowe, a dla przedsiębiorców bardzo pojemny potencjalny lub rzeczywisty rynek zbytu.

Patryk, ja mam wrażenie graniczące z pewnością, że Kuba żartował.

majkel

  • 7476 / 5903
  • Ekspert
26-09-2012, 00:57
Polskie drogi dziurawe? Pojedź sobie do Michigan, masz raptem 10h jazdy w jedną stronę z NY. Przy amerykańskich zarobkach i cenie benzyny to pikuś. Wykruszony beton rulez, a nieustanny gwizd opon w gratisie. Z rozrzewnieniem wspominam te płatne autostrady, gdzie był normalny, gładki, swojski asfalt, a nie betonowe płyty i towarzyszący im gwizd w rytmie klap-klap.

magus

  • 20990 / 5906
  • Ekspert
26-09-2012, 08:51
>> tomo38, 2012-09-25 22:17:56

>rozumiem , że rozpiera Cię duma z bycia Polakiem , w końcu królową tej wybranej nacji jest bogarodzica ale jest też inny świat w którym Twoja
>duma powoduje mało elegancki rechot i dlatego facet , którego pogięło nawet Ci nie raczy odpisać bo zwyczajnie nie interesuje go samopoczucie
>i światopogląd mieszkanców republik bananowych , czy naprawdę interesuje cię co sądzi ambitny obywatel Zimbawbe na temat słuchawek ,
>które nabył za kilkukrotnośc swojej pensji ?


czyli ty oceniasz ludzi zależnie od kraju pochodzenia?
i np. mieszkańcom Zimbabwe wciskasz buble, ale Amerykanina całujesz w mankiet, jak cokolwiek od ciebie kupi?

czy ty przypadkiem nie pochodzisz z ... Polski?
Odszedł 13.10.2016r.

asmagus

  • 4439 / 5452
  • Ekspert
26-09-2012, 09:42
>> tomo38, 2012-09-25 22:17:56
majkel - napisz do gościa , że go pogięło
http://www.innerfidelity.com/content/hifiman-he-5-he-5le-he-6-and-he500-planar-magnetic-headphones


Tomo38, w zasadzie dla każdych słuchawek powyżej powiedzmy kwoty 500$ znajdę Ci recenzję z szanowanego pisma/magazynu/portalu że są najlepsze na świecie. Wartość recenzji raczej powinna być taka byś jako czytelnik miał pojęcie o sygnaturze dźwięku danego modelu Kieruj się własnymi uszami.

PS. Myślę, ze nie jeden z nas korespondował z Tyll\'em, więc nie nadymaj się tak ... wypuść powietrze. To, ze audiohobby jest niszowym portalem nie oznacza, że użytkownicy nie mają dostępu do informacji. Właśnie dlatego, ze ten dostęp jest panuje tu zbiorowe uczulenie na prawdy głoszone ex cathedra .

Kuba_622

  • 312 / 4929
  • Zaawansowany użytkownik
26-09-2012, 11:22
>> patrykvel, 2012-09-26 00:40:45
Nie, nie jest to TPA6120, wystarczy nawet spojrzec na wielkosc samych kostek.

To był tylko taki głupi żart sytuacyjny bo rozśmieszyła mnie wiadoma wypowiedź. Majkel jak widzę się nie obraził :)

Dj

  • 1088 / 4678
  • Ekspert
26-09-2012, 12:23
Każde słuchawki są wyjątkowe, równie dobrze mogę napisać że DT 880 są najlepszymi słuchawkami na świecie. do hi-fimanów mam uprzedzenie, wydaje się mi że słuchawki głównie dostają wysokie noty za swoją unikalną technologie przetworników, a nie do końca za dźwięk. Słuchając 400 miałem wrażenie że to są nieco inne sennheisery hd 650. Ludziom podobają się zazwyczaj słuchawki basowe i hi-fiman jest tego przykładem. Słuchawek słuchałem kilkanaście minut a więc bardzo krótko ale mnie nie zachwyciły, lepsze wrażenie zrobiły na mnie denony d5000.

Gustaw

  • Gość
26-09-2012, 13:02
>> tomo38, 2012-09-26 00:49:23
Przykro mi z powodu nadęcia i niewiedzy w skreślaniu firm , wstyd mi nawet za to ,że nie wiem czemu w tym wątku zapytującym o wrażenia po odsłuchu he-400 do tej pory nie odezwał się Ż-A-D-E-N kto tych budżetowych i wcale nie nowych słuchawek nawet nie powąchał .Masz te słuchawki gustawie czy w tym wątku chciałeś pokazać , że zaistniałeś pod gwiazdami ?

Chciałem jedynie zasygnalizować, że pośrednie porównywanie Polski to republiki bananowej jest delikatnie mówić nie na miejscu. Jeżeli sugerujesz, że maluch jest tutaj ciężarówką to dlaczego o spedycję promu kosmicznego pytasz w fabryce maluchów a nie w fabryce promów kosmicznych? Dodatkowo, argument ilościowy pod kątem odsłuchiwanego sprzętu również do mnie nie przemawia, tak samo jak kryterium ceny danego wzmacniacza.

Co do wartościowania flagowych Grado to akurat tutaj się zgadzamy.

ps. Ten NY o którym wspominasz to jakieś miasteczko w Prowansji czy może mała wieś w zachodniej Rumuni?

magus

  • 20990 / 5906
  • Ekspert
26-09-2012, 13:23
Gustaw, ty pariasie. Greenpoint! Mówi to panu coś?
Odszedł 13.10.2016r.