Audiohobby.pl

Nowe Ultrasone pro 2900 Jaki DAC

Ultrasoniak

  • 92 / 4926
  • Użytkownik
18-11-2010, 05:54
Jak w temacie jestem szczęśliwym posiadaczem i właśnie je testuje, mam zamiar zbudować pod nie tor audio PC + USB DAC+ Wzmacniacz słuchawkowy
Wzmacniaczyk już mam Project Heed Box SE II teraz głowię się jaki dac do 1500zł
Obecnie słucham ich na Xonarze STX ale do tych łuchawek to troszkę za słabe zródło więc poszukuję usilnie DACa

asmagus

  • 4439 / 5452
  • Ekspert
18-11-2010, 10:42
Ja do słuchawek, skrajnie subkietywnie, poleciłbym Meier StageDAC - jako jego zadowolony użytkownik.

fallow

  • 6457 / 5873
  • Ekspert
18-11-2010, 10:47
Szkoda, ze nie da sie zalozyc przypietego watka w ktorym jest np. 20 pytan o rozne DACi i jedna odpwowiedz Asmagusa ;) :)))

Czy autor moze opisac co mu nieodpowiada w uzytkownanym zestawie oraz czego oczekuje od nowego oraz w czym szczegolnie objawia sie slabosc Xonara wraz z Projectem i Pro 2900 w jego mniemaniu

Wrozkami to my raczej nie jestesmy aby z gory wiedziec, co sie komus spodoba.

asmagus

  • 4439 / 5452
  • Ekspert
18-11-2010, 10:51
Fallow, odpowiedź jest tak precyzyjna jak zadane pytanie!
Nie doceniłeś siły sarkazmu :D

fallow

  • 6457 / 5873
  • Ekspert
18-11-2010, 11:53
Nieeeee!!! Moim wlasnym mieczem :))

Chyle czola!.

szwagiero

  • 2239 / 5905
  • Ekspert
18-11-2010, 12:41
A co za różnica jaki DAC skoro i tak na końcu wzmacniacz wszystko spiep...y ;))

asmagus

  • 4439 / 5452
  • Ekspert
18-11-2010, 13:38
lol... zastanawiałem się kto pierwszy poruszy tę sprawę.

fallow

  • 6457 / 5873
  • Ekspert
18-11-2010, 13:39
Ja chcialem choc jeden raz byc grzeczny i przemilczec :)

Ultrasoniak

  • 92 / 4926
  • Użytkownik
18-11-2010, 18:24
Dzwięk xonara jest przyzwoity  tylko chciał bym wejść na trochę wyższą pułkę, myślałem o nowym r dad arcama ewentualnie v dac musical fidelity.Xonar poprostu mi się znudził sprzedaję go i chcę pokombinować
Tylko czy nowe zestawienie z zewnętrznym przetwornikiem da lepszą jakość.
Może lepiej sprzedać Xonara i Projecta i kupić dac z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym.

ogorek

  • 855 / 5243
  • Ekspert
18-11-2010, 19:28
A moze wypożycz inny wzmacniacz i posłuchaj go z posiadanym Xonarem.

Skąd wiesz, czy aktualnie posiadany amp jest stworzony/synergiczny ze słuchawkami które posiadasz ?

Przeczytaj 4 ostatnie strony wątku "Black Pearl meet Poznański" czy jakoś tak.

Ile uczestników, tyle skrajnych opinii. Począwszy od słuchawek, poprzez wzmacniacze a źródła ... chyba najmniej wszystkim przeszkadzały.

Powtarzam sugestię: wypożycz wzmacniacze: np. BP od @majkela, holdegrona ... coś co jest dostepne u dystrybutorów. Ja mogę polecić Violectrica (tylko jego się kupuje w thomann.de z mozliwoscią zwrotu w przeciągu 30 dni).

Czemu taka sugestia: twoje niezadowolenie moze wynikac z braku synergii wzmacniacza ze słuchawkami ...

A moze być jescze przypadek d4, ze tak naprawdę słuchawki nie grają tak jakbyś oczekiwał ...
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

szwagiero

  • 2239 / 5905
  • Ekspert
18-11-2010, 22:04
Posłuchaj kolegi Ogorka i zmień wzmacniacz. Ze zmianą Xonara możesz zrobić co najwyżej krok w bok, chyba że zainwestujesz większe pieniądze, ale nakombinujesz się sporo, a efekty mogą być marne. No chyba że chcesz zmienić koniecznie źródło, bo "xonar już Ci się znudził"... to może ktoś inny pomoże.

fallow

  • 6457 / 5873
  • Ekspert
20-11-2010, 13:11
Koledzy Ogorek i Szwagiero dobrze prawia :)

Jak chcesz tunowac brzmienie Xonara to masz 3 proste sposoby:
- wymiena op-ampow
- lepszy PSU w Twoim PC
- zenwetrzne zasilanie dla Xonara.

Wszystko mozna zrobic bezinwazyjnie, bez ingerencji w sama karte.

---

Wez pod uwage tez fakt, ze jezeli wychodzisz z DACiem na zewnatrz PC to dolicz sobie na start cene obudowy, panelu i jego obslugi, galek, dodatkowej sekci zasilania, trafa etc. oraz wez pod uwage fakt, ze zdecydowana wiekszosc DACow obecnie ma USB zrobione po prostu tandetnie, a DACi z dobra implementacja dopiero sie pojawiaja (transmisja asynchroniczna). Wiele DACow wciaz konwertuje sygnal USB na SPDIF ktory dopiero jest podawany do odbiornik SPDIF w DACu a komunikacja z komputerem jest jednostronna.

rDAC Arcama jest przykladem na nowe urzadzenie majace poprawnia zrealizowane USB ale koledzy z meetingu Poznznaskim opisuja go jako grajacy analogowo, bardzo poprawnie ale to wszystko - osobiscie nie slyszalem tego urzadzenia.

Z brzmieniowo wedlug recenzji lepszy niz Xonar a z prawidlowo zrealizowanych USB jest Ayre\'s QB-9 DAC. Kosztuje 2.500 USD.

Innych urzadzen tego typu jest tyle co kot naplakal (jest szansa ze nowy CD AudioLab\'a 8200 ktory ma takze transfer USB w trybie asynchronicznym) okaze sie czyms ciekawym. Poki co - jest to szansa.

Jezeli to CI jednak nie przeszkadza - to jest cala maaaaasaaaaa DACow w okolicy 1K PLN ktore mozesz podlaczyc do kompa via USB i grac beda.

fallow

  • 6457 / 5873
  • Ekspert
20-11-2010, 13:11
Koledzy Ogorek i Szwagiero dobrze prawia :)

Jak chcesz tunowac brzmienie Xonara to masz 3 proste sposoby:
- wymiena op-ampow
- lepszy PSU w Twoim PC
- zenwetrzne zasilanie dla Xonara.

Wszystko mozna zrobic bezinwazyjnie, bez ingerencji w sama karte.

---

Wez pod uwage tez fakt, ze jezeli wychodzisz z DACiem na zewnatrz PC to dolicz sobie na start cene obudowy, panelu i jego obslugi, galek, dodatkowej sekci zasilania, trafa etc. oraz wez pod uwage fakt, ze zdecydowana wiekszosc DACow obecnie ma USB zrobione po prostu tandetnie, a DACi z dobra implementacja dopiero sie pojawiaja (transmisja asynchroniczna). Wiele DACow wciaz konwertuje sygnal USB na SPDIF ktory dopiero jest podawany do odbiornik SPDIF w DACu a komunikacja z komputerem jest jednostronna.

rDAC Arcama jest przykladem na nowe urzadzenie majace poprawnia zrealizowane USB ale koledzy z meetingu Poznznaskim opisuja go jako grajacy analogowo, bardzo poprawnie ale to wszystko - osobiscie nie slyszalem tego urzadzenia.

Z brzmieniowo wedlug recenzji lepszy niz Xonar a z prawidlowo zrealizowanych USB jest Ayre\'s QB-9 DAC. Kosztuje 2.500 USD.

Innych urzadzen tego typu jest tyle co kot naplakal (jest szansa ze nowy CD AudioLab\'a 8200 ktory ma takze transfer USB w trybie asynchronicznym) okaze sie czyms ciekawym. Poki co - jest to szansa.

Jezeli to CI jednak nie przeszkadza - to jest cala maaaaasaaaaa DACow w okolicy 1K PLN ktore mozesz podlaczyc do kompa via USB i grac beda.

Kuba_622

  • 312 / 4929
  • Zaawansowany użytkownik
20-11-2010, 14:54
fallow, a jaki zasilacz polecałbyś do Xonara?

aasat

  • 2263 / 5886
  • Ekspert
20-11-2010, 15:17
Ja ostanio kupiłem Be quiet! Straight Power E7 450W i jestem zadowolony, wcześniej miałem półpasywnego Antec Phantom który pewnego dnia niestety nie podniósł się. Co do Be quiet to nie zauważyłem pogorszenia, do tego jest bardzo cichy