Audiohobby.pl

Na co zamienić Technics RS-TR 313?

mjuzik

  • 146 / 5903
  • Aktywny użytkownik
20-04-2008, 16:07
Masz rację clo, w technicsie też by się taka funkcja przydała, bo niektóre kasety rzeczywiście brzmią jak zza ściany. Dzięki za informację. Nie wiedziałem, że są magnetofony z takim bajerem :)

A tak przy okazji:
http://allegro.pl/item350726064_denon_dr_m24hx_wysoki_model.html
Wygląda przyzwoicie...

Molibden

  • 1906 / 5903
  • Ekspert
20-04-2008, 19:44
Jeżeli kasety były nagrywane na firmowym, nie regulowanym decku lub kopiarce, a nie jakimś tanim gównie to problem nie występował (dot. także sprzętów z autoreversem) przy odtwarzaniu na dobrze wyregulowanym decku. Była to przypadłość głównie tańszych radiomagnetofonów.  
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

kakofonix:)

  • 119 / 5872
  • Aktywny użytkownik
20-04-2008, 19:50
....a ja kocham swojego decka..:)))...i juz nie chce mi sie sluchac z cedeka:))))

mjuzik

  • 146 / 5903
  • Aktywny użytkownik
20-04-2008, 20:54
>> Molibden, 2008-04-20 19:44:53

W moim technicsie problem występuje niestety (ma autorevers).

paww

  • 327 / 5901
  • Zaawansowany użytkownik
20-04-2008, 22:46
Magnetofony z autorewersem pozwalają bardzo dokładnie wyregulować skos głowic. Mi się to bez problemu udawało i zawsze efekty były bardzo dobre (mam 3 modele z autorewersem). Nie demonizowałbym problemu.

clo2

  • 1702 / 5903
  • Ekspert
20-04-2008, 23:00
>molibden
>Jeżeli kasety były nagrywane na firmowym, nie regulowanym decku lub kopiarce, a nie jakimś tanim gównie to >problem nie występował (dot. także sprzętów z autoreversem) przy odtwarzaniu na dobrze wyregulowanym >decku.Była to przypadłość głównie tańszych radiomagnetofonów.


Moje doświadczenia z dwiema Unitrami i jednym nieco wyższym dwukieszeniowcem Sony niegdyś zakupionym w salonie pokazywały co innego. Nic mi tak nie przeszkadzało w trakcie eksploatacji magnetofonu jak właśnie konieczność tych korekt. Moje doświadczenia pokazywały, że z tą idealnością ustawień w kopiarką to nie do końca było tak "różowo". Miałem sporo kaset oryginalnych (warnerowskich, sony i in. a nie jakichś piratów) i wcale nie było tak, że ustawiało się głowicę pod jedną "oryginałkę" i dla wszystkich innych oryginalnych było to optymalne ustawienie. Gdyby tak było to praktycznie ze śrubokrętem mógłbym się pożegnać - ustawić do jednej firmówki i potem na swoich kasetach nagrywać już na tak ustalonych ustawieniach. Samemu przemknęło mi to przez myśl w trakcie dawnego używania magnetofonu i próbowałem niestety właśnie przez to, że kasety firmowe były na różnych ustawieniach pomysł - jak to mówią - spalił na panewce.

Oczywiście jeśli dzisiaj ktoś używa magnetofonu nagrywając i odtwarzając na tym jednym problemu nie ma o ile ... nie ma dużej kolekcji starych kaset. Problem nowych już dawno odpadł, bo takich prawie że już nie ma (jakieś niedobitki widywałem tylko w ofertach), problemy mogą być jedynie ze zgromadzonymi dotąd kasetami.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

mjuzik

  • 146 / 5903
  • Aktywny użytkownik
21-04-2008, 23:12

mjuzik

  • 146 / 5903
  • Aktywny użytkownik
05-05-2008, 20:18
To coś o tym Technicsie mógłbym prosić? Bo aukcja za godzinę się kończy :)