Audiohobby.pl

Test sluchawek w obecnym numerze HiFi i Muzyka ...

kopaczmopa

  • 786 / 5840
  • Ekspert
18-09-2008, 13:15
>>Ale Kopaczu ja juz pisalem na samym poczatku, zakochami wlasciciele CAL nie sluchaja ich na pierwszym lepszym torze. Maja je wygrzane oraz zrekablowane ;)

a recenzja odnosi sie do standardowych i pewno niewygrzanych, wiec o co chodzi? Co recenzent ma niby wymieniac kabel wszystkim sluchawkom bo byc moze lepiej zagraja? My mozemy, ktos w gazecie juz nie bardzo.

moge sie z Toba Fallow zgodzic tylko czesciowo - co ma oznaczac -prawo do finalnej oceny, daje mi prawo do oceny jak kazdemu posiadaczowi, czy slyszacemu te sluchawki. Nie bede kupowac najlepszego toru do tych sluchawek bo uwazam ze mam w posiadaniu inne, lepsze. Dlaczego im nie kupic toru i poszukac lepszego kabla?
 I tak mozna w nieskonczonosc. Ludzie kupuja , sluchaja na tym co maja i daja swoja opinie. Przeciez wiadomo ze pisze jak to gra u mnie, gra dobrze. Nie mam absolutnie zadnych zahamowac piszac ze sa inne lepsze sluchawki.
Mam tor jaki mam, slucham na nim wszystkich sluchawek i akurat CAL! wypadaja jak wypadaja.


>>Podobnie mozna napisac o GS1000 - Lancaster dawal Ci tu juz przyklad, jak zostalyby zjechane gdyby kosztowaly 400 PLN. Wtedy powiedziano by, ze to tandeta - bo w zyciu nie zagralyby nawet na troche lepszym wzmacniaczu dobrze.

nie sluchalem GSow, ale nie lubie gdybania, to juz jest ze wam sie wydaje ze by byly tak zjechane. Rozmawiajmy o faktach a nie o tym co komu sie wydaje ze by bylo, bo nieladnie komus cos imputowac jesli tego faktycznie nie ma.


>>To co mnie denerwuje, to usilna walka ludzi ktorzy najpewniej nie slyszeli szczytu ich mozliwosci aby uswiadomic swiat - ze to sluchawki przecietne i calkiem dobre jak na swoja cene, ale nic niebywalego.

a czemu uswiadamiac ze sa wspaniale jak wedlug wielu osob takie nie sa?
To tylko czyjas opinia Fallow, opinia kontra opinia, nic wiecej.


>>Wszystko moglbym zjechac gdyby tylko dac mi antysynergiczny sprzet :)

no tu juz przeginasz w druga strone, bo ja nie szukam dla CAL! antysynergicznego sprzetu a sprzyjajacego innym sluchawkom, zapewniam Cie ze u mnie jest inaczej. Np u mnie Bayerdynamic wypadaja duzo lepiej z dziury integry niz z dziury Foruma, z CAL! jest odwrotnie.
ciekawosc brzmienia

fallow

  • 6457 / 5870
  • Ekspert
18-09-2008, 13:42
Ja nie uswiadamiam, ze sa wspaniale Kopaczmopa, uswiadamiam ze wiele sluchawek w tym wyjatkowo - tak wlasnie tak - WYJATKOWO :) CAL pokazuja na co je stac przy odpowiednio dobranym torze.

Uswiadamiam, ze odsluch na kilku sprzetach to nie jest podstawa by dawac finalna ocene.

Trzeba zrozumiec jedna rzecz. Po to jest cala zabawa by miec dobrany sprzet do sluchawek i sluchawki do sprzetu.

Ocenic sluchawki mozna kiedy uslyszy sie ich szczyt. Jezeli nie, to mozna co najwyzej stwierdzic ze nie pokazaly potencjalu lub sprzet nie byl dobrze dobrany.

Jezeli ktos ocenia sluchawki na jednym i tym samym wzmacniaczu - bo powinno sie na kilku roznych i kilku roznych zrodlach - to moze sobie stwierdzic na ile charakterystyka dancyh pasuje do sprzetu a na ile nie pasuje ale nie decydowac o finalnej ocenie sluchawek :)

Powtarzam, nikomu nie wmawiam ze sa wspaniale, wmawiam ze zeby uslyszec jak moga zagrac - trzeba im podac tor. Wmawiam tez, ze to smieszne oceniac tyle roznych par sluchawek na tym samym slabym wzmacniaczu i pewnie tym samym zrodle.

To co napisales w ostatnim zdaniu idealnie oddaje przyklad co mozna ocenic na pojedynczym sprzecie - nie mozliwosci sluchawek a to na ile sluchawki pasuja do Twojego systemu ;)

magus

  • 20990 / 5903
  • Ekspert
18-09-2008, 13:44
kopaczmopa,

ja np. ostatnio testowałem ferrari f1

nie będę ukrywał - cienki jest - na drogach w mojej gminie trzęsie jak diabli, co chwila trze brzuchem po asfalcie, płoszy wszystkie krowy w okolicy w dodatku dostalem mandat za świateł

wracam do swojego punciaka - bez porównania lepsze auto

w następnym numerze - recka najnowszego nikona do zdjęć podwodnych badanego w zamulonym stawie sąsiada. gdyby, ktoś wybierał się w międzyczasie do sklepu - zdecydowanie odradzam!

buziaki - wasza, ciężko pracująca redakcja
------------------
maciek_m
Odszedł 13.10.2016r.

Rolandsinger

  • 2894 / 5901
  • Ekspert
18-09-2008, 14:17
Dajcie spokój, bo z forum robi się piaskownica. Kopacz jets zakochany w Senkach, niech mu na zdrowie wyjdzie.

Natomiast warto postawić jedno, fundamentalne pytanie:

czy kiedykolwiek czytaliście w prasie branżowej, a zwłaszcza w wybitnie nieobiektywnym HiFi i Muzyka (Audio prezentuje znacznie wyższy poziom) aby zjechano z góry na dół klocek za 10 - 15 kzł? Albo wychwalano pod niebiosa cokolwiek poniżej 200 zł (to już może być nawet vibrapod - tak tani "zagrać" nie może!)???

Odpowiedź brzmi: NIE!

Przyczyna jest prozaiczna - pisma muszą żyć w symbiozie z producentami i dystrybutorami, bo ponad 60% przychodów pochodzi z reklamy przez nich zamieszczanej. Nie mogą więc pisać PRAWDY o przypadkach nie wpisujących się w heurystykę droższe = lepsze, bo poszliby z torbami. Nie jest dopuszczalna sytuacja, że sprzęt za 300 zł gra jak ten za 1200 zł. W jakim świetle to stawia renowanego wytwórcę oferującego ten gorszy produkt za 3-4x więszką cenę? Żadna redakcja nie może sobie pozwolić na publikowanie takich herezji, choćby były naszczerszą prawdą.

Zresztą w ogóle w świecie nie obowiązuje prymat prawdy, a diametralnie innych zjawisk, też na "p".



_____________________________________

iPod Classic 80GB ideał - allegro min. 600 zł, u mnie - 500 zł
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

paww

  • 327 / 5901
  • Zaawansowany użytkownik
18-09-2008, 14:30
Z przykrością to potwierdzam - Piotr Ryka i Rolandsinger macie rację. Nawet silna wiara w dobrą wolę Redakcji HFM, jaką wykazuje Kopaczmopa tego nie zmieni.

Chciałbym aby czasopisma kupowało się z przyjemnością, ale w tej sytuacji wolę HFM nie kupować wcale.

kopaczmopa

  • 786 / 5840
  • Ekspert
18-09-2008, 14:37
Roland - nie jestem zakochany w Senkach, a na pewno nie w takim stopniu co Ty w CAL! ale owszem, graja lepiej od Creativow.

Magus- podajesz bezsensowny przyklad i myslisz ze jestes bardzo bystry, nie bede wyprowadzal Cie z bledu, tworz sobie dalej.

Fallow piszesz:
>>Ocenic sluchawki mozna kiedy uslyszy sie ich szczyt. Jezeli nie, to mozna co najwyzej stwierdzic ze nie pokazaly potencjalu lub sprzet nie byl dobrze dobrany.

z czym sie kompletnie nie zgadzam. Bo wtedy to nie mogluyby powstac zadne recenzje, albo mogliby je pisac tylko tacy ktorzy maja super wypasione sprzety, a jaka ja mam dac wiare im sluchowi>? Moze slon im na ucho nadepnal a ze stac ich to sobie kupili. Poza tym pasjonaci, pasjonatami , nadal nie oznacza ze dobrze slysza i maja gust taki jak ja.
Wiekszosc kupujacych nie tylko CAL! ale tez i drozsze sluchawki nie ma sprzetu Piotra Ryki i miec nie bedzie. Nie mozna im odbierac prawa do recenzji. CAL! sluchalem na kilku sprzetach, u sioebie na Forumie i z integry, niedlugo znow dojdzie pare dziurek do testowania to je podlacze.
Oceniam ze sa dobre, zas Majkelowe bardzo dobre, lubie je sluchac jednak nie lubie jak zakochani w nich osobnicy pisza czyste dyrdymaly i krytykuja recenzje , ktora prawidlowo podaje nam na tacy wady CAL! - rozklekotana konstrukcje czy przycciemniony charakter ( skladam to tez na karb ich slabszego sprzetu i niewygrzania).
Slucham sluchawek na pary zestawach i jak na 5 wypadaja tylko dobrze to nie bede szukal nastepnych 50, bo nie mam takiego zwyczaju. Jak ktos chce , jego prawo. Ja oceniam na jakiejs podstawie, ktos inny na innej.

Piotrze:
Sluchawki odkryl na mp3store.pl niejaki Reggarf, Roland je znakomicie \'zmarketingowal".
Mam obecnie recablowane sluchawki przez Majkela, rzeczywiscie sa bardzo dobre. Z tym ze jak zauwazyles pisze tu caly czas o wersji sklepowej.
Co do testow wiesz ze mam takie samo zdanie,
Co do wad widze ze tez je widzisz, aczkolwiek niektorzy juz tak mnie zjechali jak napisalem ze CAL! wcale nie sa specjalnie wygodne, ze zobaczylem co znaczy \'towarzystwo wzajemnej adoracji CAL!".
Oczywiscie za swoja cene sa to znakomite sluchawki, aczkolwiek za 350-400zl mozna juz dostac uzywane HD580, ktore ja uwazam za lepsze, wygodniejsze i trwalsze ( moj gust, moje zdanie, mam prawo prawda?).
Tyle ze nie bardzo moge sie zgodzic z tym ze zla ocena w HFiM zle swiadczy o calym pismie i o tym ze nie kupi ich ktos, bo ja kupujac cos, po pierwsze chce odsluchac, a jesli juz nie moge to czytam sterte opinii a nie jedna wyrwana z kontekstu.

PS. Zdaje sie w Stereoplay pamietam kiedys testowali wysokie modele iPodem...tragedia...

ciekawosc brzmienia

fallow

  • 6457 / 5870
  • Ekspert
18-09-2008, 14:59
tyle, ze Piotr przyznal iz nie bylo roznicy klas miedzy E9, GS1000 a rekablowanyni sym. CAL. Ty Kopaczmopa piszesz, ze dla Ciebie wyraznie lepsze sa HD580. CAL nie trafiaja takze w moje gusta, bo ja lubie zupelnie inne granie - w strone otwartosci jak GS1000 czy K1000 ale nie przeszkadza mi to stwierdzic potencjal i klase CAL

Rolandsinger

  • 2894 / 5901
  • Ekspert
18-09-2008, 15:05
"Czuję się bardzo nieswojo w roli adwokata „Hi-Fi i muzyki”, ale muszę przyznać, że piekielnie drogi, kosztujący około 15 tysięcy złotych, wzmacniacz słuchawkowy Maneley został przez nich skrytykowany."

Nie chcę uderzać tonem popularnym wśród wyznawców spiskowej teorii dziejów, pytanie tylko czy Manley ma dystrybutora i czy ten ogłasza się w ww. tytule?

Ze złudzeń wyleczyła mnie kilka lat temu wypowiedź właściciela znanego na Śląsku salonu ze sprzętem audio. To był czas gdy jako miłośnik muzki delektowałem się nią na czymkolwiek z miniwieżą Panasonic za 1200 zł włącznie (łezka się w oku kręci). Na pytanie czy warto kupować dany wzmacniacz, skoro w prasie dano mu bardzo wysokie noty, tonem rutyniarza stwierdził, że chyba jestem w tym hobby całkowicie zielony, gdyż jest tajemnicą poliszynela, że wszelkie recencje prasowe pisane są na konkretne "zlecenie", co jest normalną praktyką na spotkaniach producentów z dystrybutorami, którym towarzyszą przedstawiciele prasy branżowej. To jest normalny system naczyń połączonych, nie żaden komensalizm, a symbioza. Wilk syty i owca cała.


________________________________

iPod Classic 80GB ideał - allegro min. 600 zł, u mnie - 500 zł
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

kopaczmopa

  • 786 / 5840
  • Ekspert
18-09-2008, 15:08
no i co w zwiazku z tym Fallow, ze Piotr przyznal to ja tez musze? Dla mnie CAL! sa gorsze od HD580, po prostu, dla kogos lepsze i juz. Widac mi by sie tez HD580 byc moze bardziej spodobaly od E9.
 A potencjal CAL! maja faktycznie duzy, temu nie przecze ale z wyjatkowoscia nie maja dla mnie nic wspolnego, tu jest to co dla mnie oddziela cos wybitnego od bardzo dobrego i CAL! tego nie maja.
ciekawosc brzmienia

szwagiero

  • 2239 / 5902
  • Ekspert
18-09-2008, 15:12
>> kopaczmopa, 2008-09-18 12:24:29
>Szwagiero - sluchawki nie byly testowane na mp3playerze wiec nie wiem o co Ci chodzi. Najlepiej jednak zapoznac >sie o czym jest dyskusja niz wpinac bez sensu.

Chodzi mi o ludzi, do których skierowane jest to pismo. Napisałeś, że większość posiadaczy CAL! podpina je do mp3playera albo karty dźwiękowej w komputerze. Wydaje mi się jednak, że HFiM nie jest skierowane do tej grupy osób prawda? To jest pismo dla audiofili i melomanów, a nie dla nastolatków z IPodem albo wielokanałową kartą muzyczną służącą do napędzania zestawu 7.1 notabene przeważnie Creative\'a :) Ci kupią sobie CD-Action. Oczywiście mocno uogólniam!
Zapewniam Cię, że wiem o czym toczy się dyskusja, ale widzę, że chyba nie do końca analizujesz potok wypowiedzi jako jedyny obrońca tego testu.

>To ze przetestowano je na przecietnym wzmacniaczu i to 15 par sluchawek, pewno pobieznie i bez wygrzania jest
>niewatpliwe bledem testu. Wg mnie wziecie pod uwage 3-4 par sluchawek mialoby wiekszy sens.

To miałoby może w ogóle sens, bo to co jest teraz go nie ma.

>Jednak opis CAL! nie jest wcale tak bez sensu. Moim zdaniem jest w nim wiele trafnych spostrzezen, na ktorych >zakochanych wlascicieli CAL! nie stac.

Kopaczmopa na czym Ty testowałeś te słuchawki? Ja rozumiem, że masz lepszy sprzęt, niźli redaktorzy HFiM do dyspozycji w kwestii słuchawek, natomiast zastanów się, co by napisali tacy redaktorzy po przesłuchaniu chwalonych przez Ciebie Dynków, podpinając je do jakiejś najsłabszej budżetówki?

Pozdrawiam,


magus

  • 20990 / 5903
  • Ekspert
18-09-2008, 15:24
kopacz mopa

nie miałem zamiaru ci dokopywać aie nie siliłem się na oryginalność - po prostu w sposób przerysowany pokazałem podejście pisma do swojej pracy

każdy ma prawo do recenzji, ale i każdy ma prawo ją zjechać - ja tylko sobie kiedyś dawno wyobrażałem, że branżowe pismo to nie jest każdy

tu nie chodzi o wolność wypowiedzi i gustów - chodzi o równe traktowanie wszystkich producentów i ich sprzętów oraz choćby minimalny wysiłek w kierunku obiektywności

nie ma znaczenia, że w pewnych punktach twoja opinia o CAL! jest zbieżna z opinią redakcji - problem polega na tym, że po takiej opinii, nawet zakładając, że twoje odczucia są obiektywne, czytelnik nabiera przekonania, że te słuchawki to produkt jakich wiele i że jak ich nie sprawdzi, to nic wielkiego się nie stanie

a stanie się! tym słuchawkom każdy powinien dać szansę - być może jako jedynym na rynku, właśnie ze względu na relację cena/jakość

to trochę tak, jakby o wyjątkowo pięknej kobiecie powiedzieć, że jest ok, ale ma ciut krótsze nogi niż jej 2-3 największe konkurentki, a biust według czyichś standardów lekko przyduży :))

ona nie musi zostać wybranką twojego życia, ale opisanie jej w ten sposób - bez pokazania zalet i bez przyznania, że niewiele kobiet może się z nią równać to zwykłe chamstwo

powtórzę - tu nie chodzi o te konkretne słuchawki, ale o szacunek dziennikarzy i profesjonalistów do producenta oraz czytelników

a po tak robionych recenzjach, to można pomyśleć, że dla HiFi i Muzyka producenci i czytelnicy to zwykli frajerzy

oczywiście, mają do tego prawo, ale niech liczą się z tym, że nie każdemu to się podoba
------------------
maciek_m
Odszedł 13.10.2016r.

Rafaell

  • 5033 / 5897
  • Ekspert
18-09-2008, 15:27
>> kopaczmopa

Ze słabych jak dla mnie Sennheiserów najlepsze są HD580 moja recka jest na sąsiednim wtedy wolnym od nachalnej reklamy forum, poszukaj.  HD580 były dobre ale nie na tyle dobre żebym nawet myślał, żeby je kupić-przykre ale to moja subiektywna opinia i nie musisz się z nią zgadzać .Ciekaw jestem czy także w tym roku Sennheisery będą prezentowana na Musicmedia w Krakowie na również dupianym sprzęcie zasilajacym. Ich słuchawki grały wtedy na jedno kopyto, smutne ale głupie zaniedbanie patrząc na to ilu tam będzie specjalistów od robienia muzyki
Model małych monitorów które ma fallow  grały wtedy tragicznie (fallow je kiedyś chwalił ze to nie prawda ale po takim pokazie miałem prawo nie uwierzyć i nawet rok póżniej odsłuch w Sosnowcu mnie do nich nie przekonał.

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

szwagiero

  • 2239 / 5902
  • Ekspert
18-09-2008, 15:32
Problem polega na tym, że HFiM potwierdziło odczucia kolegi kopaczmopa na temat CAL! O ile HFiM nie bierze udziału w tej dyspucie, o tyle kolega kopaczmopa nie dopuszcza do siebie myśli, iż fakt, że ma podobne odczucia do recenzentów HFiM nie oznacza, że nie może się mylić.

Kopaczmopa chętnie odkupię od Ciebie Twoje CAL! po starej cenie, jeśli chcesz się pozbyć tych nieciekawych słuchawek!

kopaczmopa

  • 786 / 5840
  • Ekspert
18-09-2008, 15:57
Piotrze, prawda jest jednakze tez taka ze w watku (prawda zalozonym przez Ciebie) ale jednakze , pisales nie na temat, tam tez sie temu sprzeciwialem poniewaz uwazam, ze watek o sluchawkach jest o pisaniu o sluchawkach a nie utwarczkach i poszedl troche za daleko. Nie chce jednak dalej w to brnac, poniewaz tak naprawde kazdy jest madry w nie swojej sprawie.
ciekawosc brzmienia

kopaczmopa

  • 786 / 5840
  • Ekspert
18-09-2008, 16:08
ok zatem ogolnie rzecz biorac, przeciez jasne ze pisze o swoim guscie i swoim przecietnym torze ktory byc moze jest lepszy niz HFiM.
HD580 lubie nie przecze ale tez widze ich wady.
Ja uwazam ze na takim sprzecie i niewygrzane CAL! mogly zagrac jak zamulone itp, z tym ze slaby sprzet testujacy nie jest tylko problemem HFiM.
Racja ze HFiM kupuja milosnicy audio ale dla mnie fajnie o sluchawkach to pisano kiedys na hi-fi.pl, gdzie recenzje sa pisane rzetelnie , mimo iz tez nie w oparciu o jakis super sprzet.
Uwazam ze CAL! poswiecono tyle miejsca, Ci co uwazaja je za cud nadal beda , inni nie beda, w tym wszystkim troche pomijamy moim zdaniem ciekawsze inne sluchawki, nie poswiecamy tyle czasu na dobor toru czy kabla. Niemniej jednak zgadzam sie co do jednego - jak ktos chce nowe porzadne sluchawki to moze za male pieniadze bbrac CAL! smialo.

Szwagiero, nie sprzedam Ci CAL! bo je lubie, po prostu nie uznaje ich za wybitne.
ciekawosc brzmienia