Audiohobby.pl

Test sluchawek w obecnym numerze HiFi i Muzyka ...

lancaster

  • Gość
18-09-2008, 09:12
hehe, taką reckę to i RR mozna napisac:

- spora awaryjność
- kiepski cx
- nieekonomiczne zużycie paliwa
- drogi w eksploatacji
- wykończenie nie tak precyzyne jak na superdkokladnych wspólczesnych maszynach u konkurencji(Daewoo Matiz)
- słabe trzymanie się drogi, przy wchodzeniu w zakret z predkoscia 180/h totalnie dyskwalifikuje ten samochod przy bmw 3series
- staroswiecka kolorystyka


....coś czuję ze w hfm moge juz recki pisać :)))))


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

kopaczmopa

  • 786 / 5839
  • Ekspert
18-09-2008, 09:55
Nie zgodze sie z Toba Lancaster, redaktor mial prawo do takiej recenzji i tyle, nie spodobaly mu sie i wcale sie nie dziwie, wielu osobom sie one nie podobaja, wielu sie nimi zachwyca. Akurat trafily na taka ktora ocenila je rzetelnie (wg. mnie) wytykajac ich wady, a dodatkowo trzeba wziac pod uwage ze po prostu woli inne sluchawki o innej charakterystyce brzmieniowej. Nie ma sensu szukac podtekstow bo to zle swiadczy o nas a nie o pismie itp. A jakbym kupil jakies sluchawki po swietnej recenzji na tymze forum to co, mialbym zjezdzac recenzenta ze pisal pieknie a graja wg mnie slabo? Nie - ktos posluchal, nie spodobaly sie, napisal co slyszal, a wg mnie nie slyszal zle.
ciekawosc brzmienia

magus

  • 20990 / 5902
  • Ekspert
18-09-2008, 10:06
kopaczmopa,

gdyby redakcja spełniła standardowe warunki, które sam przyznałeś, że zostały zaniedbane, to można by jeszcze spekulować: spodobały się - nie spodobały

a tak to zwykła amatorszczyzna wyszła - w najlepszym wypadku

a że akurat opinia recenzenta zgodziła się z twoją? no cóż, jest to statystycznie możliwe
------------------
maciek_m
Odszedł 13.10.2016r.

szwagiero

  • 2239 / 5901
  • Ekspert
18-09-2008, 10:11
>> kopaczmopa, 2008-09-18 08:12:52
>tak poza tym, nie usprawiedliwiajmy CAL! na sile, nie zrzucajmy wszystkiego na sily natury i slaby sluch >recenzujacego, w tym tescie CAL! wypadly slabo i tyle.
>Moze sie zalozyc ze conajmniej polowa sluchajacych CAL! uzywa do tego mp3playera albo karty muzycznej wiec dla >nich nawet Project bedzie urzadzeniem referencyjnym.

Nie przesadzasz lekko? Myślisz, że ten świerszczyk kupują ludzie, którzy są totalnymi ignorantami? Miałem nadzieję, że jednak ktoś tam podpina słuchawki pod coś lepszego niż mp3player... widać się myliłem.

Panowie takie recenzje są bzdurą i jedyne do czego prowadzą to ewentualne dyskusje taka jak ta - po co się produkować? Ciekawy jestem czy słuchawki zostały wygrzane wcześniej, ile trwały testy itd. nie mówiąc o tym, że żeby były one cokolwiek obiektywne powinny być przetestowane i opisane przynajmniej przez dwie osoby z redakcji.

lancaster

  • Gość
18-09-2008, 10:21
kopaczmopa, ufffff....redaktor ma prawo do jakiej tam chce recenzji - jej tresc bierze na "siebie".
A ja np. mam prawo napisac , ze recenzja jest bez sensu :) - no chyba ze nie mam prawa tak napisac ?:)

Obiektywnie uwazam CAL za swietne sluchawy...ble ble ble....nie ma potrzeby pisac dlaczego bo i po co ?
Osobom ktorym nie podchodza nie podchodza, osobom którym się podobaja - podobają się a obiektywnie rzecz biorac to absolutna czołówka sluchawek do 500zł spokojnie.
....i w zwiazku z powyższym uwazam reckę w ktróej przedstawia sie je jako produkt słaby za co najmniej niekompetentną.


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

Rafaell

  • 5033 / 5896
  • Ekspert
18-09-2008, 10:50
No tak panowie bentleyem podjechali do mordowni i chcieli w knajpie zjeść dobrze i na dodatek na srebrnych zastawach, co za frustracja ich spotkała ufff

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

lancaster

  • Gość
18-09-2008, 11:15
Rafaell, przyznam ze nie do końca łapię. Ale jezeli masz na mysli ze jestem zdziwiony tą recka, to nie jestem :)
....moze gdyby to byl pierwszy niezly produkt w ten sposób oceniony w to bym sie jakoś obruszył....a tak to juz niemal przyzwyczajenie.
Nawet założylem ze opinia tam zamieszczona nie bedzie dobra....mozna powiedziec wykrakałem !:)


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

Conto Usuniente

  • 755 / 5576
  • Ekspert
18-09-2008, 11:57
przede wszystkim nazywanie tego czegoś co zrobili redakturzy w hifmuzyce testem a tego co napisali recenzją jest grubym nieporozumieniem i nadużyciem
TEST musi mieć swoją uzasadnioną i spójną metodologię a recenzja musi ją odzwierciedlać

np. TESTY słuchawek to robią a recenzje prezentują np. tu: http://www.geocities.jp/ryumatsuba/

CAL! też testowali: http://www.geocities.jp/ryumatsuba/hp-aurvn-lv.html

a to co prezentują panowie redakturzy z hifmuzyki to są KŁAKI a nie testy czy recenzje

-------------------------------------------------
yeah, smee again :-)
no i czego? przecież pisałem, że wrócę

lancaster

  • Gość
18-09-2008, 12:12
No moze nie klaki(przynamniej taką mam nadzieję), ale w wielu przypadkach opinie tam zamieszczane byly mocno niemiarodajne.



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

kopaczmopa

  • 786 / 5839
  • Ekspert
18-09-2008, 12:24
Szwagiero - sluchawki nie byly testowane na mp3playerze wiec nie wiem o co Ci chodzi. Najlepiej jednak zapoznac sie o czym jest dyskusja niz wpinac bez sensu.
To ze przetestowano je na przecietnym wzmacniaczu i  to 15 par sluchawek, pewno pobieznie i bez wygrzania jest niewatpliwe bledem testu. Wg mnie wziecie pod uwage 3-4 par sluchawek mialoby wiekszy sens.
Juz niedlugo sam taki przeprowadze i wnioski zaprezentuje.
Jednak opis CAL! nie jest wcale tak bez sensu. Moim zdaniem jest w nim wiele trafnych spostrzezen, na ktorych zakochanych wlascicieli CAL! nie stac.

Lancaster, masz prawo oczywiscie do swojej opinii, oczywiscie i jak najbardziej.
Ja tez uwazam CAL! za dobre sluchawki aczkolwiek cala ta nagonke na HFiM uwazam za smieszna, bo i komu ona potrzebna. Najlatwiej obrzucic kogos ale po co, HFiM wcale nie wywoluje zadnej burzy, zaprezentowal swoja opinie, ktos napisal ze jest krzywdzaca (wg mnie troche tez) ale nikt jakos nie wspomina ze jednak ziarnko prawdy w niej jest, bez wzgledu na jakos uzytego do jej testowania sprzetu.


ciekawosc brzmienia

Conto Usuniente

  • 755 / 5576
  • Ekspert
18-09-2008, 12:25
to nie kwestia nadziei tylko faktów
to SĄ kłaki
kłak to kłak

tam nie można dostrzec żadnej poważnej metodologii testów, właściwie jest pewne, że jej tam nie ma

dlatego jeśli nawet czasem wyjdzie im coś miarodajnego to przez czysty przypadek

-------------------------------------------------
yeah, smee again :-)
no i czego? przecież pisałem, że wrócę

Conto Usuniente

  • 755 / 5576
  • Ekspert
18-09-2008, 12:28
ad kopaczmopa, 2008-09-18 12:24:29

to nie jest kwestia krzywdząca-nie krzywdząca

te tzw. recenzje są kompletnie niepoważne, to są kłaki a nie recenzje - w tym problem

-------------------------------------------------
yeah, smee again :-)
no i czego? przecież pisałem, że wrócę

fallow

  • 6457 / 5869
  • Ekspert
18-09-2008, 12:40
Ale Kopaczu ja juz pisalem na samym poczatku, zakochami wlasciciele CAL nie sluchaja ich na pierwszym lepszym torze. Maja je wygrzane oraz zrekablowane ;)

Jak nadmienilem na samym poczatku - to, ze slyszeliscie je na swoim torze i powiedzmy 4 kolegow daje Wam prawo do finalnej oceny potencjalu sluchawek ?

Jeszcze raz przypomne przyklad: Sluchalem Ultrasone Edition9 na wielu slabych i drogich torach. Wszedzie graly srednio, dopiero u Piotra Ryki zagraly swietnie. I co - mam napisac, ze sa slabe poniewaz akurat nie mialem (i koledzy) tez nie sprzetu na ktorym by rozwinal skrzydla ?

Podobnie mozna napisac o GS1000 - Lancaster dawal Ci tu juz przyklad, jak zostalyby zjechane gdyby kosztowaly 400 PLN. Wtedy powiedziano by, ze to tandeta - bo w zyciu nie zagralyby nawet na troche lepszym wzmacniaczu dobrze.

Jednak cena ich jest ..znacznie wieksze tak samo jak Edition9 wiec "nalezy" im sie to, ze moga byc wybrede.

Cena CAL - powoduje to, ze nawet nikt z nich nie stara sie odkryc potencjalu tych sluchawek a wszyscy anty-CALowce, najezdzaja na nie, bo przeciez nie godzi sie podpinac sluchawek za 400 PLN do sprzetu np. za 15.000 PLN.

O nadmuchanym basie, czy nachodzacym basie, lup wycofanej srednicy lub jego kontroli juz nawet nie chce mi sie wspominac :) Powiem tylko jedno - na odpowiednim torze, nic nie jest nadmuchane, ani poza kontrola, ani tez zaden bas nie nachodzi nigdzie :)

Mnie to nie boli, ze te sluchawki zostaly ocenione jak zostaly - w zasadzie mam to gdzies :)

To co mnie denerwuje, to usilna walka ludzi ktorzy najpewniej nie slyszeli szczytu ich mozliwosci aby uswiadomic swiat - ze to sluchawki przecietne i calkiem dobre jak na swoja cene, ale nic niebywalego.

Ja moge wytoczyc podobna kampanie przeciwko GS1000 i Ultrasone Edition9 i podlaczyc je np. do dobrego juz sprzetu, ale nie podpasuwujacego im. Powiem wtedy ze GS1000 ma nieproporcjonalna do reszty gore i bas, srednica jest wycofana i brak im wypelnienia. Wysoki bas jest bardziej zaznaczony niz niski i scena jest wypchnieta na boki zamiast w glab, a Edition9 ma za duzo niskiego basu, krzykliwy przelom wysokiej srednicy i gory a tak w zasadzie to scena jaka ponoc ma byc dobra, jest mierna. :)

Wszystko moglbym zjechac gdyby tylko dac mi antysynergiczny sprzet :)

Conto Usuniente

  • 755 / 5576
  • Ekspert
18-09-2008, 12:55
>> Piotr Ryka, 2008-09-18 12:40:04
Czuję, że nie mam wyjścia i ten numer z recenzją, czy też "kłakiem", będę musiał kupić

ach Boże broń kupować to coś!
ja zapoznałem się w Empiku - takie "obszerne i treściwe", że lektura zabrała 5 minut
...pewnie tyle samo co i sam test...

-------------------------------------------------
yeah, smee again :-)
no i czego? przecież pisałem, że wrócę

Rafaell

  • 5033 / 5896
  • Ekspert
18-09-2008, 12:57
Fallow dodałeś tylko używając języka kopaczmopa ziarnko prawdy :)

Według mnie temat już jest przemielony pod każdym kątem i czas założyć, inny nowy coś wnoszący forumowiczom wątek

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------