Audiohobby.pl

Palimy (wypalamy) zrzucamy na płytki CD

Rafaell

  • 5033 / 5908
  • Ekspert
29-01-2009, 22:45
Sorry chłopaki ale poproszę admina o moderację ale nie będę świnia i kontynuuję

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

Cornholio

  • 1117 / 5708
  • Ekspert
29-01-2009, 22:49
>Sorry chłopaki ale poproszę admina o moderację ale nie będę świnia i kontynuuję

A nie możesz napisać w prost o co Ci chodzi? Jakich wypowiedzi pożądasz a jakich nie? Chyba tak będzie prościej niż "procesowanie" przed zawisłym sądem się? Prawda?

A więc jak Rafaelu? O czym wolno pisać w Twoim wątku? o Bitach pochodzących z nośnika bitów? Którego?

Rafaell

  • 5033 / 5908
  • Ekspert
29-01-2009, 22:53
Przed chwila skończyłem psuć płytki i podaję wyniki tylko po to zeby nie było że zachwalam a to duże dziadostwo jest.

Z wcześniej przetestowanego Plex Toolsem oryginału płytki Verbatim Pastel miały na wypalarce PleXwriter Premium najlepsze wyniki przy 8x zczytywaniu i 8x wypalaniu przy mocy lasera +1 i ustawieniu materiału płytki na default.
Ani większe ani mniejsze parametry nie dawały takich dobrych wyników

Widać to na 2 wykresach

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

Rafaell

  • 5033 / 5908
  • Ekspert
29-01-2009, 23:01
Nowe płytki które wypaliłem na takich samych ustawieniach (8x odczyt, 8x nagrywanie siła lasera+1) nie wypadły pięknie jak widać na wykresach

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

Rafaell

  • 5033 / 5908
  • Ekspert
29-01-2009, 23:21
Pomyślałem że warto coś pokombinować i iść w górę z prędkością wypalania i jak się okazało doszedłem do granicy swojego Plextorka (bufor nie wyrabiał i zaczynał sypać błędami C2) wypalanie przy prędkości 24x tak właśnie wypadło

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

Rafaell

  • 5033 / 5908
  • Ekspert
29-01-2009, 23:24
Zmniejszenie siły lasera na 0 ani zwiekszenie siły lasera na +2 przy niższej 20x prędkości wypalania nie było za cudownym wynikiem

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

Rafaell

  • 5033 / 5908
  • Ekspert
29-01-2009, 23:40
Dopiero ustawienie 8x odczyt, 20x wypalanie i siła lasera na +1 dały wynik zbliżony do moim zdaniem wzorcowego na Verbatim Pastel japońskiej fabryki Tayo Yuiden

Ilość średnia błędów C1 na sekundę zeszła  poniżej 0,3 co jest bardzo dobrym wynikiem mniej zadowalającym ale tylko niedużym pikiem był błąd wynoszacy 18 błedów /sekundę  Sumaryczna ilość błedów była na bardzo dobrym według mnie poziomie bo 874 błędy C1 błędów C2 brak.

Jednym słowem zwiększenie wydajności kopiowania o bardzo dobrej jakości aż o 150% może wzbudzić zainteresowanie także tych co nie maja czasu na wypalanki.

no i wykresiki
Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

Rafaell

  • 5033 / 5908
  • Ekspert
29-01-2009, 23:50
>> Rafaell, 2009-01-29 23:45:05
No tak drugi rysunek pomyliłem wybaczcie

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

Karmaj

  • 26 / 5860
  • Użytkownik
29-01-2009, 23:58
Coś mi tu nie pasuje... to chyba nie są płytki, o których myślałem, skoro wypadają najlepiej przy nagrywaniu x20. Przynajmniej mam taką nadzieję, że to nie te.

Rafaell

  • 5033 / 5908
  • Ekspert
30-01-2009, 00:09
No i teraz informacja najważniejsza co to za płytka o tak dobrych parametrach?

Nie ma cudów to dalej Verbatim robiony tylko w Japoni w fabryce Tayo Yuiden  :)

Płytki nazywają się Music CD-R kod producenta 43364

Płytki wchodzą dopiero do sprzedaży u nas a ponieważ Verbatim ma kiepskiego generalnego przedstawiciela na nasz kraj to i o nie ciężko. Osobiście kupiłem tutaj http://plaza-media.pl/kategoria/cdrrw_2.php
ale jak widać wyczyściłem wszystko :) bo nie ma na stanie ale moim zdaniem warto pytać bo chyba najtaniej czyli 23,39 brutto za opakowanie typu jewel pakowane po 10 płyt w normalnych porządnych pudełkach plastikowych (ja dostałem płytki w ciągu 5 dni od zamówienia)

Trochę jak widać sprzedaż łączona a nie jak dotychczas duże opakowanie Cake z 50-cioma lub 100 płytkek
Pastela.

No cóż jak widzimy każdy chce zarobić oby się nie przechytrzyli.

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

Rafaell

  • 5033 / 5908
  • Ekspert
30-01-2009, 00:55
Na koniec test organoleptyczny Verbatim Music CD-R (43364)

Większość wypaleń poza tym z błędami C2 jest naprawdę strawna, w porównaniu z oryginałem (jak widać sam pomiar błędów nie jest zupełną wykładnią ) dźwięk troszkę zaokrąglony mniej konturowy uplastyczniony dęciaki talerze łagodniejsze, na przeciętnym sprzęcie typowy Kowalski nawet nic nie zauważy.

Tylko !!! Kopia wypalana na PleXwriterze Premium; odczyt 8x wypalanie x20 laser+1: faktycznie jest bardzo bliska oryginałowi, różnica może być słyszalna na granicy sugestii, tak że moim zdaniem jest to nowa bardzo dobra płyta do robienia kopii z oryginalnych płyt CD,  tylko kurcze niech zaczną je rozprowadzać !!!

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

Rafaell

  • 5033 / 5908
  • Ekspert
30-01-2009, 09:33
Verbatim Music CD-R (43364)  wygląd

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

Rafaell

  • 5033 / 5908
  • Ekspert
30-01-2009, 12:16
Zrobiłem jeszcze porównywalny test Beta i jitter w kolejności:

Verbatim Pastel odczyt 8x wypalanie 8x siła lasera +1
Verbatim Music  odczyt 8x wypalanie 8x siła lasera +1
Verbatim Music odczyt 8x wypalanie 20x siła lasera +1

Jak widać na nowych płytkach Verbatim Music wyniki pomiaru jittera są bardzo niskie mimo zwiększenia prędkości z 8x na 20x (aż o 150%)

Niech mi nikt nie mówi że mechanika nie ma już wpływu na jitter :) jak widać zwiększenie prędkości wypalania z 8x na 20x minimalnie ten jitter zwiększa chociaż są układy elektronicznej kompensacji błędów. Czyli to wszystko także z zapisem na HD jest takie oczywiste.

Postaram się jeszcze  posłuchać i porównać starego Pastela i szybkiego Music-a z Oryginalna płytą

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

Rafaell

  • 5033 / 5908
  • Ekspert
30-01-2009, 12:18
Powinno być

"Czyli to wszystko także z zapisem na HD nie jest takie oczywiste."

Rafaell

  • 5033 / 5908
  • Ekspert
30-01-2009, 12:44
Jitter oryginalnej płyty dla porównania z w/w kopiami

Płyta oryginalna do wszystkich ostatnich testów to Miles Davis Kind of blue może ktoś ma i sobie porówna wyniki na swoim sprzecie.

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges