Audiohobby.pl

Palimy (wypalamy) zrzucamy na płytki CD

Rafaell

  • 5033 / 5908
  • Ekspert
29-01-2009, 20:52
No właśnie Wam się TYLKO WYDAJE jak będziecie pewni to zapisujcie na czym chcecie.

Wątek jest o wypalaniu i zrzucaniu na płytki CD tak ze proszę na temat

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

Cornholio

  • 1117 / 5708
  • Ekspert
29-01-2009, 21:00
>Wątek jest o wypalaniu i zrzucaniu na płytki CD tak ze proszę na temat

No to na temat:
Jeśli nagrany na CD materiał się poprawnie odtwarza to.... co za różnica?

A tak zupełnie BTW:
Słyszał ktoś kiedyś "jitter" z HDD? ;)

second_edition

  • 249 / 5860
  • Aktywny użytkownik
29-01-2009, 21:02
przepraszam z tym oftopem - chciałem za wczasu ustrzec was przed błędem który popełniłem - a wiec wypaleniu sterty CDRów... w rzeczywistości i tak tylko słuchałem orginałów albo plików z dysku. Przekopywanie się przez tą stertę CDrów jest strasznie nie wygodne no i nie mam takiej radochy ze słuchania takiej płyty. Orginał to przynajmniej pachnie, jest okładka. jak ma nie być tego to już lepszy plik.
Dobrze - już kończę wywody nie na temat i jeszcze raz przepraszam.
A w temacie to coś kiedyś słyszałem, ze nie najgorsze są verby gold vinyl - mimo, ze to niebieskie AZO - może komuś będzie się chciało przetestować.

second_edition

  • 249 / 5860
  • Aktywny użytkownik
29-01-2009, 21:04
jitter powstaje w wielu miejscach:) może wynikać np z niedokładnego zegara taktującego na karcie. Pominięcie zawodnego mechanizmu odczytu to nie koniec kłopotów:)

Rafaell

  • 5033 / 5908
  • Ekspert
29-01-2009, 21:17
Zapisywanie utworów na kompie to otwarcie nowej puszki pandory i masa problemów i wydatków żeby to zagrało.
Dla tego na razie ta technologia z CD-R jest dla mnie OK

Przynajmniej naprawiam sobie przy okazji radosna twórczość panów z fonografii uzupełniając w TXT tytuły utworów,autorów tekstów  pełne składy, czas i miejsce nagrania. Kopia z oryginalnej płyty na CD-R to nie to samo co zassane z neta przypadkowo zgrane nagranie pełne błędów merytorycznych, ustawienia ,etc
 
Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

second_edition

  • 249 / 5860
  • Aktywny użytkownik
29-01-2009, 21:22
a kto mówi o tak beczelnym piractwie:)
pliki na dysku to kopie zapasowe naszych przyjaciół którzy mają prawo do tego aby się nimi z nami podzielić:)
Ale racja, że to nowe problemy - cichy zasilacz i odpowiednio dobrany, porządna karta z dobrym zegarem, odpowiednia płyta, chłodzenie, maty izolujące, estetyczna obudowa - to wymaga przemyślenia i na to trzeba być gotowym bo to rewolucja. ja na razie jestem w połowie drogi - mam zwykły czytnik cd i komputer... gram pół na pół... z przewagą komputera. Ale przede mną jeszcze daleka droga - ale to temat na inny topic.

Rafaell

  • 5033 / 5908
  • Ekspert
29-01-2009, 21:33
Płyta oryginalna na  której były robione kopie
Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

chrees

  • 1653 / 5911
  • Ekspert
29-01-2009, 21:36
Wyciszanie komputera wymaga czasem dość bezkompromisowego podejścia ;>
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/3f5e965ac75ccc8b.html


-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

Rafaell

  • 5033 / 5908
  • Ekspert
29-01-2009, 21:40
Jak Was nie interesuje wysokiej jakości nowy nośnik CD-R który właśnie psuję żeby wycisnąć z niego wszystkie soki to już milczę

dobranoc papużki

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

second_edition

  • 249 / 5860
  • Aktywny użytkownik
29-01-2009, 21:55
interesuje:) juz ani słowa o komputerach:)

Cornholio

  • 1117 / 5708
  • Ekspert
29-01-2009, 21:59
>Jak Was nie interesuje wysokiej jakości nowy nośnik CD-R który właśnie psuję żeby wycisnąć z niego wszystkie soki to już milczę

Drogi Rafaelu. To, że masz coś ciekawego do zakomunikowania nie oznacza, że oczekujesz od reszty forum milczącego poklasku?

Prosimy o Twoje doznania. (I uniżenie błagamy o wyzbycie się rasistowskich zachowań)

Switch

  • 191 / 5869
  • Aktywny użytkownik
29-01-2009, 22:37
Informacja o zaprzestaniu produkcji pasteli dotarła do mnie teraz za sprawą tego wątku. W akcie desperacji przeszukałem internet i dotychczasowe źródła stacjonarne w moim mieście - rzeczywiście nie ma nic.
Dobrze, że ostało mi się jeszcze ok 30 płytek z CAKEa.

A więc Rafaellu, cóż ciekawego (bądź nie ciekawego?) odkryłeś?

Karmaj

  • 26 / 5860
  • Użytkownik
29-01-2009, 22:40
>Rafaell
I jak wypadły te tajemnicze płytki, których nazwa jeszcze nie padła? :)
Są lepsze czy gorsze od Pasteli?

Switch

  • 191 / 5869
  • Aktywny użytkownik
29-01-2009, 22:42
Cokolwiek by to było to są raczej gorsze. Na cdrinfo nic lepszego nie odkryto.

Karmaj

  • 26 / 5860
  • Użytkownik
29-01-2009, 22:45
Pewnie wypadły porównywalnie, bo to ta sama fabryka. :)